בחירות בארץ? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות בארץ?

JohnnyBravo

Recommended Posts

כל השיטות התאורתיות לבניית אוטופיה (ותהיה הגדרתכם לאוטופיה אשר תהיה) תמיד נידונות לכשלון, וכולן, למרבה ההפתעה, מאותה הסיבה בדיוק - כולן מתבססות על ההנחה שכולם ישתפו פעולה. הדוד משה מעלה את הנקודה הזו בדיוק, אני רק מפרט: ברוב בני האדם טבוע הרצון לכוח \ עושר. רצון זה תמיד יתנגש עם האינטרסים של הסובבים. אם מדובר בסוציאליזם סטייל ברית המועצות (קומוניזם אמיתי לא באמת היה שם), הרי שלא רק אלה שנמצאים בעמדות הגבוהות באמת משתינים על כל מי שמתחתיהם, אלא גם כל אדם שיש בבעלותו מוצר או שירות שזוכה לביקוש רב. אם מדובר בסוציאליזם "מתון", הרי שמצד אחד יש עובדי מדינה "עם יד על השאלטר" שיכולים לסחוט כספים, ומצד שני יש פרזיטים שאין להם בעיה מוסרית לחיות על חשבון הכלל. אם מדובר בקפיטליזם מוחלט ללא רגולציה, לפחות במדינה קטנה כמו שלנו, בהכרח יווצרו מונופולים וקרטלים שיעשקו את האזרח.

לאור כל הנ"ל, תמיד צריך לברוח כמו מאש מכל פוליטיקאי שמתעקש שהפתרון נעוץ במודל כלשהו באופן מוחלט. חברה אנושית של מספר מליונים אינה יכולה לעולם להגיע לשיווי משקל יציב בינה לבין עצמה (שלא לדבר על שאר העולם).

ועוד מילה קטנה לגבי אנשים כמו born2kill כאן בדיון. אנשים אלה, כמו הרוב, שואבים את המידע שברשותם מכלי התקשורת, מתוך הנחה שהתקשורת מדווחת עובדות. לצערי הרב, רובם נתפסים לפרשנות יותר מאשר לעובדות היבשות, וכאן דעת הקהל היא כחומר ביד היוצר... למשל, לגבי "המכירה" לחרדים: אני לא חושב שתמצאו הרבה אנשים כאן בפורום שדעתם על הקשר הקיים בין דת ומדינה שלילית יותר משלי. עם זאת, אני מנסה לעשות הבדלה מסויימת בין המצב הקיים (המזוויע, מהבחינה הזו) לבין הגורמים לו. האם לממסד החרדי היתה פחות דריסת רגל בענייני המדינה בתקופה שלפני ביבי? לא, לפחות אם לוקחים בחשבון את הגידול באוכלוסיה החרדית עקב הריבוי הטבעי הגבוה. האם קדימה הבטיחה לחרדים פחות במשא ומתן הקואליציוני? גם לא. אינני אומר שצריך להתעלם מבעיות מהסוג הזה, אבל צריך להיות מטומטם בשביל להאמין שברגע שביבי ילך הבעיות הללו יפתרו מעצמן ובזמן קצר.

יתרה מכך, גם מי שבאמת ובתמים רוצה לפתור את הבעיות הללו ואחרות, צריך להזהר לא ליצור אגב כך בעיות גדולות יותר - למשל, אני אשמח לתמוך במועמד שיתעקש על בדק בית בשורות הצבא שיצמצם את ההוצאות המנופחות והלא מוצדקות בעליל מבלי לפגוע בכשירותו, אך לעולם לא אתמוך במועמד שמצהיר ש"צריך להפנות חלק מתקציב משרד הבטחון למטרות חברתיות", כי בעוד שהוא כביכול בא לפתור בעיה שנראת לו בוערת יותר מזו הבטחונית, הוא שוכח שיש לו אחריות בכל המישורים, ואם ברצונו לצמצם את הוצאות הצבא, לא מספיק למצוא מטרה ראוייה יותר לתקציבים הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 389
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עכשיו תסביר לי אילו אינטרסים סמויים יש לראש הממשלה. מה מונע ממנו לתפקד כיאות ומה גורם לו "לדפוק" את הציבור.

הסבר די פשוט.

איזה אינטרסים יש לאנשים עשירים בעלי ממון ונכסים?

האם הם באמת רואים את עצמם כאנשים רעים שעושקים ומנצלים את הציבור?

וודאי שלא(לפחות לא כולם).

מה עובר להם בראש?

אי אפשר לשנות את העולם.

תמיד יהיו עניים.

זה לא אשמתי.

גם אם אני אתן את כל מה שיש לי עדיין יהיו עניים.

אני רק מנסה לדאוג לעצמי ולקרובי.

אני עושה כל מה שאני יכול.

לא המצאתי את העולם.

לא המצאתי את הכלכלה.

אני לא יצרתי את בעיות העולם.

מדי פעם הם גם דואגים לתת צדקה, ולעשות מעשה טוב.

להקים איזו מחלקה חדשה בבית החולים, ולחשוב על עצמם כפילנטרופים מייסדים ואפוטרופוסים.

כל מה שקיים זה בעצם בזכותם(כך הם חושבים), מי אם לא הם יכול להקים כאלו מבנים ולרכוש טכנולוגיות מתקדמות.

במקום לראות את מה שרע, הנה תראו את מה שטוב.

אבל בפועל במה הם עוסקים רוב הזמן?

בחייהם הפרטיים ובעסקים שמטרתם לצבור כסף.

אותו דבר בדיוק ראש הממשלה והרבה חברי כנסת.

רוב המוחלט של הזמן הם מתעסקים בעסקיהם.

הם לא לוקחים אחריות מלאה על המציאות כי הם לא יצרו אותה.

כי הם גם לא קובעים אותה במיוחד.

הם חלק ממערכת שעובדת בשיטה מסוימת, וככה מתנהלים הדברים.

הם עושים את תפקידם במערכת הזאת על פי אותה שיטה, ומאזנים באופן שנראה טוב מבחינתם בתצוגת המאקרו.

יותר מדאיג אותם הפרטים הטכנים של כל היחסים המורכבים בינם לשאר הגורמים איתם הם נאלצים לעבוד.

ופחות להוביל שינויים גדולים.

מה זה בכלל השינויים הגדולים הארוכי טווח האלו, מישהו מבין את זה?

מה לא בנינו כבישים?

הנה בנינו גשר פה, מחלף שם, אז שלא יגידו שאנחנו לא עושים את העבודה.

שוקי לי תביא לי בורקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו את ביבי הוא גרוע. הכי טוב שתהיה לנו ממשלה שבה יאיר לפיד יהיה ראש ממשלה ושלי יחימוביץ שרת הביטחון....

אני רק מקווה שהיא יודעת להשתמש במשקפת יותר טוב מקצין בצנחנים , כדי שהיא תוכל לראות את ההתרסקות מספיק מוקדם.

וכשהכלכלה תתרסק ומסקנות הוועדה על מלחמת ***** יכריחו את הממשלה להתפטר , אז נוכל לקרוא בעיתון בגוף ראשון מכתבים ברמה הגבוהה ביותר למה ביבי אשם....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר די פשוט.

איזה אינטרסים יש לאנשים עשירים בעלי ממון ונכסים?

האם הם באמת רואים את עצמם כאנשים רעים שעושקים ומנצלים את הציבור?

וודאי שלא(לפחות לא כולם).

מה עובר להם בראש?

אי אפשר לשנות את העולם.

תמיד יהיו עניים.

זה לא אשמתי.

גם אם אני אתן את כל מה שיש לי עדיין יהיו עניים.

אני רק מנסה לדאוג לעצמי ולקרובי.

אני עושה כל מה שאני יכול.

לא המצאתי את העולם.

לא המצאתי את הכלכלה.

אני לא יצרתי את בעיות העולם.

מדי פעם הם גם דואגים לתת צדקה, ולעשות מעשה טוב.

להקים איזו מחלקה חדשה בבית החולים, ולחשוב על עצמם כפילנטרופים מייסדים ואפוטרופוסים.

כל מה שקיים זה בעצם בזכותם(כך הם חושבים), מי אם לא הם יכול להקים כאלו מבנים ולרכוש טכנולוגיות מתקדמות.

במקום לראות את מה שרע, הנה תראו את מה שטוב.

אבל בפועל במה הם עוסקים רוב הזמן?

בחייהם הפרטיים ובעסקים שמטרתם לצבור כסף.

אותו דבר בדיוק ראש הממשלה והרבה חברי כנסת.

רוב המוחלט של הזמן הם מתעסקים בעסקיהם.

הם לא לוקחים אחריות מלאה על המציאות כי הם לא יצרו אותה.

כי הם גם לא קובעים אותה במיוחד.

הם חלק ממערכת שעובדת בשיטה מסוימת, וככה מתנהלים הדברים.

הם עושים את תפקידם במערכת הזאת על פי אותה שיטה, ומאזנים באופן שנראה טוב מבחינתם בתצוגת המאקרו.

יותר מדאיג אותם הפרטים הטכנים של כל היחסים המורכבים בינם לשאר הגורמים איתם הם נאלצים לעבוד.

ופחות להוביל שינויים גדולים.

מה זה בכלל השינויים הגדולים הארוכי טווח האלו, מישהו מבין את זה?

מה לא בנינו כבישים?

הנה בנינו גשר פה, מחלף שם, אז שלא יגידו שאנחנו לא עושים את העבודה.

שוקי לי תביא לי בורקס.

אבחנה של ילד בן 8.

אתה מאמין שכולם צריכים להיות שווים מבחינה כלכלית.. לול..

אני מעדיף שעשירים ישארו עשירים ככה אנשים יוכלו לעבוד אצלהם.

כשאתם הורגים עשירים בעזרת מפלגת העבודה עם "מיסים גבוהים לעשירים" אתם גורמים לפיטורי עובדים של אותם עשירים.

עשירים יוצרים עבודות לאנשים, זאת עובדה.

אני הייתי רוצה לראות את רומני נשיא ארצות הברית ונתניהו ראש ממשלה, שיתוף פעולה מלא עתידי.

אל תשכחו שהם חברים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מי שאתה שמאלני מסריח הטינופת של הארץ שאתה מדבר ככה אל ראש ממשלה?

ביבי רק קידם את הכלכלה בשיראל וקיום הכלכלה בישראל היא אחת הכלכלות הכי חזקות בעולם.

בוא אני אתאר לך מה יקרה כאשר שלי יחימוביץ תנצח בבחירות:

שלי יחימוביץ נחברה = סוציאליזם = עשירים משלמים מיסים ועניים לא (מה שדרך אגב יגרום לנפילה כלכלית של (מה שקרה לרוסיה דאז)) = נפילה כלכלית חזקה של .

שלי יחימוביץ מטומטמת, היא קוראת לשוויון כלכלי אבל איפה יהיה השוויון הכלכלי כאשר האוכלוסייה העשירה תשלם יותר מיסים מהאוכלוסיה הענייה.

אם ובמקרה שלי יחימוביץ תבחר, אני ממש אבל ממש מרחם על כל אזרחי .

דבר ראשון אל תקרא לי שמאלני מסריח, כי אני לא שמאלני ולא ימיני ולא אוהב שנותנים לי כינויים בדמויות כאלו.

ות'אמת, נמאס לי מאלה שאומרים "זה הכל בגלל השמאלנים", על כל שטות שנכתב הם מאשימים בלי שום קשר לכלום.

שנית, בוא נכנס לקצת לפרופורציות, אין לי מושג מה יקרה כששלי יחימוביץ' תהייה ראש ממשלה (אם וכאשר... נראה לי שהפכת לנביא, לא ברור לי איך) אבל בתור אחת שמתחילה את הקריירה שלה, היא מוכיחה כל פעם את עצמה מחדש.

*היא חוקקה למעלה מ-40 חקיקות בכנסת שמשפרים את מעמד האזרח הפשוט (במקרה הבא הרבה ישראלים שנוטים להתעלם ממנו - לדוגמא: היא חוקקה לפני כמה שנים חקיקה שקשורה במעמד האזרח הפשוט שקורע את התחת בעבודה, כאלה שעומדים בחנות ומוכרים, חובה למעסיק להשיג כיסא בשביל העובד, בעבר המעסיק לא היה מחוייב להשיג כיסא בשביל העובד והעובדים היו פשוט עומדים על הרגליים, לא בריא בעליל. לדוגמא: קופאיות בסופר).

*היא גרה בצניעות, עוד הרבה לפני שרצה לפוליטיקה, וגם חשבון הבנק והנכסים ברשותה בייחס לחברי הכנסת האחרים ובייחס לגילה הם קטנים יותר.

מעבר לכך, הילדים שלה (שהם כרגע בצבא על פי מיטב ידעתי) מחונכים הרבה יותר טוב מהילדים של ביבי. קצת מראה מאיפה היא באה.

*אתה מוזמן להסתכל בדף הפייסבוק שלה. היא כותבת ברור וחלק, היא מקפידה לבחור את המילים הנכונים, פשוט יש לה טאקט.

היא יכלה להיכנס להיכנס לקואליציה הבזוייה של ביבי אבל היא לא תעשה את זה למרות שביבי היה מברך על ההצטרפות אבל היא לא טיפשה כמו מופז.

וחוץ מזה, לא בגלל התקשורת התקרבתי ליחימוביץ', אלא בגלל איזה ספר שהיא כתבה בשם "אנחנו" שקראתי את כולו, ומסתבר שאני מאוד מזדהה עם מה שהיא אומרת.

ודיר בלאק אל תמציא כל מיני המצאות, יחימוביץ' היא ממש לא "שמאל קיצוני", והיא בקושי בקושי מדברת על הסכסוך הפלסטיני הישראלי, ות'כלס, לאף אחד זה לא בעור, אם לא פתרנו את הסכסוך הזה ב-60+ שנות קיומנו אז אפשר לדחות את הנושא.

מה שכן דחוף זה להקל על האזרח הפשוט.

כל אותם מצביעי ביבי כנראה חיים בלה לה לנד שהכל ורוד והכלכלה צומחת (פחחחחחחח), העיקר יש כסף לצוללות גרעיניות שבספק אם נשתמש בהם ביום מן הימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו את ביבי הוא גרוע. הכי טוב שתהיה לנו ממשלה שבה יאיר לפיד יהיה ראש ממשלה ושלי יחימוביץ שרת הביטחון....

אני רק מקווה שהיא יודעת להשתמש במשקפת יותר טוב מקצין בצנחנים , כדי שהיא תוכל לראות את ההתרסקות מספיק מוקדם.

וכשהכלכלה תתרסק ומסקנות הוועדה על מלחמת ***** יכריחו את הממשלה להתפטר , אז נוכל לקרוא בעיתון בגוף ראשון מכתבים ברמה הגבוהה ביותר למה ביבי אשם....

קל מאוד לעקוץ את יחימוביץ' בכל נושא הניסיון שלה כחברה בקואליציה.

אבל זה עדיף פי כמה על היצור הזה שנקרא ביבי נתניהו.

ותאמין לי יחימוביץ' לא טיפשה, שים לב שהיא בוחרת בקפידה את חבריה למפלגה, היא בניגוד לנתניהו עושה שיעורי בית.

למשל, דן חלוץ רצה להצטרף למפלגת העבודה והיא דחתה אותו וזאת למרות שהוא היה בעל רקורד מרשים בביטחון (אני מקווה שזה ברור למה היא דחתה).

היא רוצה אנשים עם ניסיון בעל רקורד נקי משטויות: עבירות פליליות, פאדיחות למיניהם וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואנה איסתרא, החזרת אותי לפסיכומטרי עכשיו עם ה א ב ג ד הזה :P

בפעם הבאה - a, b ו- c! 8)

בכל אופן, הממשלה שלנו היא כזו אנטי טייקונית בגלל המחאה (המצועצעת למדי, יש לומר) שהיתה בקיץ הקודם, והבלאגן סביב כל נושא שכזה, ולא היה מספיק עיסוק בזה קודם. זה לא מצב בריא. ועדת ששינסקי קמה כי המדינה רוצה (ובצדק) להכניס כסף מהנפט שלה.

מה שכן, אני מוכרח לציין שלדעתי, ולמרות מה שכמה עיתונאים מדברים, שטייניץ הוא שר אוצר טוב.

טעות. ועדת הריכוזיות הוקמה ב- 2010. המחאה התחילה ב- 2011.

נפט? אין לנו נפט. יש לנו גז. המדינה תקבל תמלוגים בכל מקרה, השאלה היתה כמה והאם אפשר לשנות את התמלוגים רטרואקטיבית. לו הממשלה היתה כ"כ לטובת הטייקונים, למה העלו בצורה משמעותית את המס על טייקוני הגז? מה יש, הם לא טייקונים?

אני חושב שהמדינה צריכה לעודד הקמת מתחמי דירות רק לשכירות , ו10% מהדירות צריכות להיות בשכר דירה מופחת לבעלי זכאות.

צריך פיקוח על מחירי השכירות עם עליה של השכירות בכפוף למדד מסוים.

אתה לא מבין שזה דבר והיפוכו? אתה רוצה לעודד בניה להשכרה ע"י הגבלת שכר הדירה? יעני, אם תגביל את הרווח, יבואו עוד מוכרים?

ראית פעם סדרה משטרתית אמריקאית בה הבלשים חוקרים רצח בבניין דירות מוזנח ופוגשים דיירת זקנה שמספרת להם שפעם זו היתה שכונה יפה? ראית פעם סרט על דיירים בבניין מוזנח שנלחמים בבריונים ששלח בעל הבית הרשע כדי לגרש אותם? ראית פעם תוכנית תיעודית על סקווטרים, שפולשים לבניינים נטושים במרכזי הערים?

חשבת פעם למה שכונות טובות מתדרדרות? למה בעלי בניינים רוצים לגרש את הדיירים שלהם? למה יש בניינים נטושים במרכזי הערים?

התשובה לכל השאלות האלו היא בד"כ "פיקוח על שכר דירה".

כמו בארה"ב שאנשים חיים באותה דירה בשכירות עשרות שנים.

פה בארץ אתה בקושי יכול להבטיח מגורים באותה דירה למשך שנתיים.

ולמה זה? כי המדינה, במקום לעזור למשכירי הדירות(בעלי הדירות. האנשים שגרים בדירות הם שוכרי הדירות), נלחמת בהם. התוצאה היא שיש הרבה פחות מהם. כשהביקוש גדול יותר מההיצע, המחירים עולים. בעלי הדירות מוצאים שוכרים טובים יותר. זה בעיקר בגלל שמי שמשכיר דירה נתפס כעשיר ומי ששוכר דירה נתפס כעני, ורוצים להגן על העני המסכן מפני העשיר החמדן. זה לפעמים נכון, אבל לא פעם זה בכלל לא כך. כשאני שכרתי דירה, למשל, מצבי הכלכלי היה הרבה יותר טוב מזו של האלמנה שהשכירה לי אותה. והמדינה הגנה עלי מפניה...

והמדינה חייבת לבטל את המע"מ על מוצרי , אפילו אם בשביל זה יצטרכו לעלות מיסים אחרים.

למה? חושב שזה יוריד את המחירים? נדמה לך. זה יעזור רק כשיש תחרות. אם יש תחרות, למה מחירי הקוטג' עלו? כי אין תחרות. יש מספר קטן של חברות וגם הן לא מתחרות זו בזו למעט בשוליים, כיוון שהצרכן הישראלי לא יחליף את הקוטג' שלו בזה של חברה אחרת גם אם המחיר יעלה. תוריד את המע"מ והחברות ירוויחו יותר, המחירים לא ישתנו.

להיפך, צרך להטיל מע"מ על פירות וירקות. היום הפטור ממע"מ משמש להעלמת מיסים במאות מיליונים בשנה. באוצר הציעו להטיל מע"מ על הפירות והירקות ובמקביל לפצות את השכבות החלשות באותו סכום שאמור להיגבות מהם, למשל ע"י הגדלת הסובסידיות לתחבורה ציבורית, זה עדיין היה מאוד משתלם למדינה. "החברתיים" הכשילו את המהלך.

ויחימוביץ' יודעת גם שכלכלה חזקה = ביטחון חזק = איכות חיים טובה וכו'.

הבעיה היא שמה שהיא רוצה לעשות יהרוס את הכלכלה. איך הגבלת ייבוא תעזור לכלכלה? איך חיזוק מונופולים יעזור לכלכלה? איך מניעת הוזלות תעזור לכלכלה? איך הגדלה משמעותית של המגזר הציבורי תעזור לכלכלה? איך הגדלה משמעותית במיסי החברות תעזור לכלכלה?

הוא מזיין את השכל שנים על האיום האיראני כדי להראות שהוא "ראש ממשלה חזק", כמעט כל אזרח טיפש במדינה הזאת ילך אחריו כי הוא פולט מילים שקשורות לביטחון (זה כל כך נכון עובדתית).

רגע, אז אין באמת איום איראני? הם לא באמת מפתחים נשק גרעיני? הם לא מאיימים להשמיד את בכל הזדמנות שיש להם?

הוא מדבר על כלכלת רק כשקורה דברים טובים.

אבל מי עושה את הדברים הטובים האלו? פיות וגמדים?

הוא אינטרסנת שמרכיב קואליציה של כמעט 100 חברי כנסת על מנת לחזק את האינטרסים שלו (תסתכל איזה סלט יווני יש בקואליציה - ליכוד, קדימה (לשעבר), ש"ס, ביתנו, יהדות התורה, הבית היהודי, העצמאות), WTF?!

פפחחחח. ומי בממשלה הקודמת? קדימה, עבודה, ש"ס, ביתנו והגמלאים. מה הקשר? בכל ממשלה יש זיווגים משונים. ועדיין, הממשלה הנוכחית שרדה יותר מכל ממשלה אחרת מאז 1996. או שאתה רוצה בחירות כל שנתיים?

ואיך לא נשכח שביבי מוכר אותנו לחרדים! (מוכר אותנו במכירת חיסול)

עוד פפחחח. מי לא מוכר "אותנו" לחרדים? מה יש, ש"ס לא ישבה בממשלה שעברה? יהדות התורה לא היתה בממשלה שלפניה? ש"ס ויהדות התורה ביחד לא היו בממשלה שבאה לפניה? אפילו ב- 1992, כשרבים לא היה צריך אף מפלגה חרדית כדי להקים קואליציה, הוא ליקק לש"ס עד שהסכימו להצטרף אליו. מה לעשות שלא לימין ולא לשמאל יש רוב וצריך לצרף את החרדים?

חושב על לעשות "מסיבה" ב-80 אלף שקל בזמן שהאבטלה גודלת!

אז עשו כינוס הרבה יותר צנוע. מה קרה, האבטלה ירדה? אררר, טוב, שאלה גרועה, באותו חודש היא באמת ירדה. אלא מה, האבטלה היום, למרות העליות האחרונות, עדיין נמוכה יותר מכפי שהיתה בזמן הממשלות הקודמות וזה אחרי שינוי החישוב שהקפיץ אותה באחוז למעלה ולמרות ששיעור ההשתתפות בכח העבודה עלה. הוא גם נמוך מממוצע ה- OECD.

שלי יחימוביץ חוקקה 40 חקיקות למען האזרח הפשוט, תזכיר לי כמה ביבי חוקק? :s07:

מעניין כמה מהחוקים האלו דופקים את האזרח. בכל מקרה, ביבי לא מעלה הצעות חוק. יודע למה? כי הוא ראש ממשלה.

את הקדנציה השנייה הוא כמעט מסיים וכל ילד קטן יכול להבין שביבי הוא שקרן מלידה.

בהתחשב בשגיאות הכתיב שלך, כנראה שאתה באמת ילד קטן. ביבי לא משקר יותר מהפוליטיקאי הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבחנה של ילד בן 8.

אתה מאמין שכולם צריכים להיות שווים מבחינה כלכלית.. לול..

אני מעדיף שעשירים ישארו עשירים ככה אנשים יוכלו לעבוד אצלהם.

כשאתם הורגים עשירים בעזרת מפלגת העבודה עם "מיסים גבוהים לעשירים" אתם גורמים לפיטורי עובדים של אותם עשירים.

עשירים יוצרים עבודות לאנשים, זאת עובדה.

אני הייתי רוצה לראות את רומני נשיא ארצות הברית ונתניהו ראש ממשלה, שיתוף פעולה מלא עתידי.

אל תשכחו שהם חברים!

האבחנה שלך של ילד בן 8.

מעולם לא טענתי שכולם צריכים להיות שווים.

גם מעולם לא הצעתי להקים כלכלה קומוניסטית.

מדהים איך תמיד משתמשים במילים קומוניזם וסוציאליזם כאילו אנחנו חיים באמריקה של שנות ה50 בעידן מקארת בזמן המלחמה הקרה.

סוציאליזם היא לא מילת גנאי, והיא גם לא מנוגדת לקפיטליזם.

ביטוח למשל זה רשת הגנה סוציאליסטית.

המדינה יכולה לבטח, חברות יכולות לבטח.

מישהו כאן באמת רוצה לטעון שביטוח זה רעיון רע?

עשירים יוצרים מקומות עבודה?

עשירים גם מצמצמים מקומות עבודה.

בא איש אחד עשיר ופותח ספרים בכל הארץ.

בכל קילומטר רבוע יש חנות.

עכשיו כל החנויות הפרטיות נסגרות.

כל העובדים מקבלים פחות.

הוא גוזר על כולם קופון.

זה הטבע של השתלטות הממון ע"י ריכוזיות.

לרכז את הכספים תחת מטריה אחת ולגזור קופון על כל הפירמידה.

אבל למה לפתוח חנויות ספרים כשאפשר פשוט להחזיק את כולם בבייצים עם נדל"ן יקר ודמי שכירות מטורפים, שגורמים לכל מה שעולה בארה"ב לעלות כאן פי 2 ויותר.

ולהחזיק בבנקים שגובים ריביות מכל מה שמתרחש, ומעקלים למי שלא מצליח לייצר עסק עם הכנסה גבוהה מעלויות השכירות הגבוהות.

ולהחזיק בחברות פנסיה שמהמרות על הכספים ועושות תספורות כשלא הולך.

יש גבול לכמה שאפשר לתת לעשירים להשתלט ולהכתיב את משנתם הנצלנית בחסות הקפיטליזם על הציבור.

עשירים לא יודעים גבולות.

אם לא שמים להם גבולות כולנו יודעים בדיוק לאן זה מוביל.

לא חסרים דוגמאות ברחבי העולם.

וגם לא בארצנו הקטנה מרובת המעללים.

הנטיה הטבעית של הקפיטליזם היא הרס וניצול החברה לצורך רווח אישי, בכדי ליצור פירמידת מעמדות שבראשה העשירים יוכלו לחיות כמו חזירים.

לא משנה כמה יפה הרעיון בתיאוריה, ללא הכוונה ופיקוח הקפיטליזם הוא כוח מרושע.

מלכי אירופה לא היו קפיטליסטים?

צריך לבנות חברה מאוזנת ולדאוג שהיא לא תצא מאיזון.

בין הדמוקרטיה לדיקטטורה, בין הקפיטליזם לסוציאליזם, בין העשירים לעניים, בין זכויות לחובות, בין חופש וגבולות.

רק ילד בן 8 חושב שכניעה לתכתיבי אלו שמחזיקים במושכות הכוח ללא עוררין היא זו שתוביל למציאות טובה.

כמו גם הדתיים, מטבע הדברים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, כמה בבל"ת...

בכל מקרה, מלכי אירופה לא היו קפיטליסטים. בשיטה הכלכלית באירופה בתקופת המלוכה היתה פאודליזם.

כדי שחנויות הספרים הפרטיות יסגרו, הלקוחות שלהן צריכים לעבור לרשת. למה אתה קונה בסטימצקי או בצומת ספרים ולא בחנות הקטנה? כי הרשתות זולות יותר! כי כולנו חמדנים, לא רק העשירים, ואם יש לנו אפשרות לשלם פחות על אותו מוצר אנחנו בד"כ ניקח אותה. לחנות הקטנה אין את יכולת המיקוח מול המוציאים לאור שיש לרשת הגולה ולכן היא קונה ספרים במחירים גבוהים יותר, מה שמחייב אותה למכור אותם לצרכן במחירים גבוהים יותר.

כלומר האיש העשיר שלך שהכחיד את חנויות הספרים הפרטיות, הוריד את מחירי הספרים לצרכנים. איך זה רע בעצם?

למה אפשר לגבות שכר דירה יקר? אז הטייקון רוצה, ביג דיל, תשכור ממישהו אחר, זול יותר. אלא מה, אין. יש ביקוש גבוה לדירות והיצע קטן. למה יש היצע קטן? כי הממשלה (הקודמת) לא נתנה אישורים לבניה בגוש דן, כי הבנקים נזהרים בהלוואות לקבלני בניין (גם בגלל שחייבו אותם לשלם בעקבות קריסת חפציבה וגם בגלל שיש מיתון עולמי והם פוחדים שהקבלנים יפשטו רגל, כלומר שהחוב יקבל תספורת), כי מנהל מקרקעי , הבעלים של רוב הקרקעות במדינה, משחרר קרקעות לבניה לאט לאט (תזכור מה עשו לביבי כשהוא רצה לשחרר הרבה קרקע בבת אחת), כי יש בירוקרטיה מטורפת שבגללה מהרגע שקונים מגרש ועד שהבניין מושלם עוברות בממוצע שש שנים, כי יש מחסור חמור בעובדי בניין כי הישראלים לא רוצים והממשלה לא נותנת להביא מספיק עובדים זרים (ואח"כ מאשימים את שר הפנים שהוא דואג לקבלני העובדים הזרים...). כל עוד יותר אנשים רוצים לקנות משיש סחורה שאפשר לקנות, המחירים יעלו.

ובאמת שנגמר לי הכח להגיב לשאר גיבוב השטויות הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אל תקרא לי שמאלני מסריח, כי אני לא שמאלני ולא ימיני ולא אוהב שנותנים לי כינויים בדמויות כאלו.

ות'אמת, נמאס לי מאלה שאומרים "זה הכל בגלל השמאלנים", על כל שטות שנכתב הם מאשימים בלי שום קשר לכלום.

שנית, בוא נכנס לקצת לפרופורציות, אין לי מושג מה יקרה כששלי יחימוביץ' תהייה ראש ממשלה (אם וכאשר... נראה לי שהפכת לנביא, לא ברור לי איך) אבל בתור אחת שמתחילה את הקריירה שלה, היא מוכיחה כל פעם את עצמה מחדש.

*היא חוקקה למעלה מ-40 חקיקות בכנסת שמשפרים את מעמד האזרח הפשוט (במקרה הבא הרבה ישראלים שנוטים להתעלם ממנו - לדוגמא: היא חוקקה לפני כמה שנים חקיקה שקשורה במעמד האזרח הפשוט שקורע את התחת בעבודה, כאלה שעומדים בחנות ומוכרים, חובה למעסיק להשיג כיסא בשביל העובד, בעבר המעסיק לא היה מחוייב להשיג כיסא בשביל העובד והעובדים היו פשוט עומדים על הרגליים, לא בריא בעליל. לדוגמא: קופאיות בסופר).

*היא גרה בצניעות, עוד הרבה לפני שרצה לפוליטיקה, וגם חשבון הבנק והנכסים ברשותה בייחס לחברי הכנסת האחרים ובייחס לגילה הם קטנים יותר.

מעבר לכך, הילדים שלה (שהם כרגע בצבא על פי מיטב ידעתי) מחונכים הרבה יותר טוב מהילדים של ביבי. קצת מראה מאיפה היא באה.

*אתה מוזמן להסתכל בדף הפייסבוק שלה. היא כותבת ברור וחלק, היא מקפידה לבחור את המילים הנכונים, פשוט יש לה טאקט.

היא יכלה להיכנס להיכנס לקואליציה הבזוייה של ביבי אבל היא לא תעשה את זה למרות שביבי היה מברך על ההצטרפות אבל היא לא טיפשה כמו מופז.

וחוץ מזה, לא בגלל התקשורת התקרבתי ליחימוביץ', אלא בגלל איזה ספר שהיא כתבה בשם "אנחנו" שקראתי את כולו, ומסתבר שאני מאוד מזדהה עם מה שהיא אומרת.

ודיר בלאק אל תמציא כל מיני המצאות, יחימוביץ' היא ממש לא "שמאל קיצוני", והיא בקושי בקושי מדברת על הסכסוך הפלסטיני הישראלי, ות'כלס, לאף אחד זה לא בעור, אם לא פתרנו את הסכסוך הזה ב-60+ שנות קיומנו אז אפשר לדחות את הנושא.

מה שכן דחוף זה להקל על האזרח הפשוט.

כל אותם מצביעי ביבי כנראה חיים בלה לה לנד שהכל ורוד והכלכלה צומחת (פחחחחחחח), העיקר יש כסף לצוללות גרעיניות שבספק אם נשתמש בהם ביום מן הימים.

איזו רטוריקה מופתית. רק תוסיף "איכס בנות" ואני אדע שאתה באמת בגן.

מה זה הבולשיט הזה עם הילדים שלהם?! מה זה קשור עכשיו?! איך מודדים חינוך של ילד ומה זה אומר בהכרח על ההורים שלו?! (רמז, כלום).

ואל תגיד לי שאתה כל-כך תמים- אתה באמת חושב שהם באים בערב הביתה לכתוב סטטוסים בפייסבוק?! יש להם אנשים שכותבים עבורם! אז מה אכפת לי אצל מי כתוב יותר יפה שם? :facepalm:

אולי אתה אומר דברים נכונים פה ושם, אך הם פשוט נעלמים מתחת לעננת הטיעונים-האידיוטיים שאתה פולט פנימה. אתה תתפלא כמה אנשים (לא בהכרח בעלי קשר ישיר למקום) תוחבים את אפם לסיכסוך פה.

וכשאתה אומר "היצור הזה ביבי" זה בול כמו שהשני אומר "שמאלני מטונף" וכיו"ב. תתנחם בעובדה שגם הרטוריקה שלו נשארה כיתה...

איסתרא:

כלומר האיש העשיר שלך שהכחיד את חנויות הספרים הפרטיות, הוריד את מחירי הספרים לצרכנים. איך זה רע בעצם?

הבעיה מתחילה כשהוא (לעיתים עם עוד רשת) זוכים במונופול על השוק- והמחירים נוסקים חזרה למקומם-ואף יותר מזה. במקרה כזה כולם חוץ מהטייקון מפסידים. אני לא מסכים עם רוב הטריפ הרע הזה של ארט, אבל בדבר אחד הוא צודק- יש צורך ברגולציה של השוק, יותר ממה שיש עכשיו. ריכוזיות, כמו שאתה רואה, אינה תחרות. וזה מצב גרוע ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תאשים את עצמך שקנית אצל הטייקון. לא את הטייקון.

חלק מהכותבים כאן, ראיתי בעבר שמתלוננים על כמה החנויות הקטנות בארץ גונבות, וכמה זול עולה ברשת ענק טייקונית אמריקאית.

ואח"כ באים ומתלוננים על הטייקונים הדורסניים.

בסופו של דבר, כולם אינטרסנטים קטנים ואגואיסטים. גם הטייקון, וגם הלוחמים החברתיים האמיצים. ההבדל הוא ברמת הצביעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

המדינה צריכה להגן על ההמונים מפני טיפשותם וצביעותם- וגם מפני הטייקון. באופן כללי צריך ליצור איזון, וזה התפקיד של הממשלה. לא להתערב יותר מדי, לא לשלוט. לאזן. הכי טוב זה מאוזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, מה הממשלה תעשה נגד סטימצקי וצומת ספרים?

תפקח על מחירי הספרים? או אולי תאסור על החזקה של מעל 5 חנויות?

אולי בכלל ללכת צעד קדימה ולאסור על אדם להחזיק מעל X ש"ח?

איפה ההתערבות מתחילה ואיפה היא נגמרת ?

תוספת: דווקא בנושא זה הממשלה התערבה. אסרה על חנויות למכור ספרים במשך כשנה וחצי לאחר יציאתם במחירי .

זה יעזור במשהו ? בכלום. אלו שקונים במבצע, יחכו פשוט שנה וחצי והכסף יגיע לידי הכותבים רק אז.

אותו סיגנון של המלחמה האבודה בפרטיות שאפיינה את תעשיית המוזיקה בתקופת ימי הנפסטר ואחריה. במקום להיות מקורי ולמצוא דרכים חדשות להרויח ואולי אף יותר, בחרו להילחם בתחנות רוח. (לא צריך להחזיק מערך יצור והפצה בעידן האינטרנט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, כמה בבל"ת...

בכל מקרה, מלכי אירופה לא היו קפיטליסטים. בשיטה הכלכלית באירופה בתקופת המלוכה היתה פאודליזם.

כדי שחנויות הספרים הפרטיות יסגרו, הלקוחות שלהן צריכים לעבור לרשת. למה אתה קונה בסטימצקי או בצומת ספרים ולא בחנות הקטנה? כי הרשתות זולות יותר! כי כולנו חמדנים, לא רק העשירים, ואם יש לנו אפשרות לשלם פחות על אותו מוצר אנחנו בד"כ ניקח אותה. לחנות הקטנה אין את יכולת המיקוח מול המוציאים לאור שיש לרשת הגולה ולכן היא קונה ספרים במחירים גבוהים יותר, מה שמחייב אותה למכור אותם לצרכן במחירים גבוהים יותר.

פדואליזם היתה השיטה בה המלוכה שלטה בממלכה.

אבל המלכים עצמם היו קפיטליסטים במובן שהכל היה שייך להם, ולהם היה את הכוח להחליט בשביל כל השאר(עם התחשבות בשיקולי הפוליטיקה ומאבקי הכוח כמובן).

ולזה התכוונתי.

המלכים בנו ועשו, אבל הם גם היו אחראים ישירות או בעקיפין לחברה מלאה בעוני סבל וחוסר צדק.

לגבי חנויות הספרים, נכון זה לא תמיד רע להתייעל.

אבל ריכוזיות לא תמיד עושה טוב.

ריכוזיות אחראית גם לעליות מחירים ושליטה נצלנית בשוק.

לניצול עובדים ולהורדת איכות החיים.

"התייעלות" אולי מורידה את המחירים להרבה לקוחות, אבל גם מייצרת הרבה לקוחות שמקבלים משכורת זעומה ותנאי העסקה גרועים.

יש הבדל גדול בין התייעלות להשתלטות וניצול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...