לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 7 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דוגמא למחירון שלקח לי בדיוק 20 דקות להכין (...)

המחירון שלך כולל כמה טעויות די גסות: למשל, למה שמישהו בימינו ישקיע 700 שקל בכרטיס כמו GTX295 בעוד שכרטיס מודרני כמו GTX560 TI מתומחר פחות ממנו (כ"משומש")? הרי הביצועים קרובים למדי, ה560 חדש בהרבה בהכרח (מה שאומר שעבר עליו פחות בלאי וסביר שהוא עדיין באחריות יבואן), תומך בDX11, צורך חצי מכמות החשמל ולכן יכול להסתפק בספק צנוע יותר, וכנראה יצליח להכנס ללא מעט עבורם ה295 פשוט ארוך מדי... אין בכך טיפת הגיון.

האמור לעיל תקף באופן חלקי גם למחיר שקבעת לGTX470: אתה מודע לזה שGTX560TI חזק יותר, נכון? למעשה, ה470 קרוב יותר ל560 שאינו TI, שמתומחר אצלך, למרות היותו חדש יותר, חסכוני יותר וקומפקטי יותר, ב150 שקל פחות...

גם הכרטיסים לשוק הנמוך מתומחרים באופן בעייתי, הפעם אל מול כרטיסים חדשים מהחנות: למה שאני אשקיע 120 שקל בכרטיס בסיסי ישן מאוד ומשומש מאוד כמו 8400GS, כשאני יכול לקנות כרטיס חדש לחלוטין שיעשה את אותה העבודה (לפעמים אף כרטיס זהה לחלוטין) ב130-160 שקל? למה שאני אשלם 180 שקל על GT430 כשכרטיס זהה חדש עולה 210-250? גם GTS450 משומש לא הייתי קונה בשום דבר קרוב ל300, כשיש כרטיסים חדשים (זהים או מקבילים) בפחות מ400.

בקיצור, צר לי, אך המחירון שלך סובל ברובו מאותן בעיות שאנו רואים כל יום בלוחות יד שנייה: גם הוא נראה כאילו מי שקבע את המחירים חי בסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקל, כל הכבוד, ממשיך את שהתחלת:

בכל האמור לכרטיסים של nvidia עשיתי מקצה עדכונים - ראה בגוף הטקסט בצד שמאל את התייחסותי, לא מחקתי את שלך, הוספתי

את התייחסותי משמאל:

חלק מהכרטיסים - במיוחד סדרות מלפני 4 שנים ויותר (סדרות 8000/9000 של nvidia) אותם תמחרת הרבה יותר מדי ממה שיש

להם ערך כיום.

כמו כן עדיין לא עברתי על כל הטבלה - אני עורך תוך כדי תנועה.

לגבי המוצרים של AMD, הכנסתי בחלקה השני של הטבלה (גלגל למטה לחציונה השני) שם אני שולט בנתונים בע"פ ובמהירות.

NVIDIA.

**סדרות אלו כבר גילם 4 שנים ומעלה. אינם תומכים ב DX11, תוחלת החיים שנותרה להם היא קצרה במיוחד אם ובכלל

מרבית הכרטיסים כבר סובלים מכשלים חלקיים או מלאים**

8400GT/8500GT/9400GT כ120 ש"ח. (כרטיסים סופר מיושנים, לדעתי 100 ש"ח ומטה בלבד)

8600GT/9500GT כ150 ש"ח. (כרטיסים סופר מיושנים, לדעתי 100 ש"ח ומטה בלבד)

9600GT/8800GTS כ180 ש"ח. (כרטיס מיושן 100-120 ש"ח)

8800GT/9800GT/8800GTX - (כרטיס מיושן 100-120 ש"ח)

9800GTX+ כ230 ש"ח. (כרטיס מיושן 150 ש"ח עם רוח גבית)

9800GX2 כ350 ש"ח. (כרטיס מיושן ובעייתי, 180 ש"ח עם רוח גבית)

**סדרות אלו שלטו בשוק לפני 4 שנים לערך, גם כן יחסית מיושנות, אינן תומכות ב DX11, ערכם לכל היותר 40% ממקבילה חדשה**

GT230 כ150 ש"ח (יש לעדכן מחירים כלפי מטה, אני פחות בקיא בסדרות הזולות ממותג nvidia, שמישהו אחר ישערך)

GT240 כ200 ש"ח (יש לעדכן מחירים כלפי מטה, אני פחות בקיא בסדרות הזולות ממותג nvidia, שמישהו אחר ישערך)

GTS250 כ250 ש"ח (יש לעדכן מחירים כלפי מטה, אני פחות בקיא בסדרות הזולות ממותג nvidia, שמישהבו אחר ישערך)

GTX260 כ350 ש"ח (כרטיס זה כיום, יותמחר לערך על בסיס HD6770, ולכן מחירו לכל היותר מחצית ממנו קרי: 275 ש"ח)

אגב, HD4870 שווה ערך פלוס מינוס לכרטיס זה, ולכן מחירו צריך להיות קרוב אליו עד מאד.

GTX280 כ450 ש"ח (כרטיס זה כיום איטי יותר מאשר HD6850, ולכן מחירו לכל היותר מחצית ממנו. קרי: 330 ש"ח)

GTX285 כ500 ש"ח (יש לעדכן מחירים כלפי מטה, שמישהו ששולט יותר טוב בביצועי הסדרה הזו שישערך על בסיס המפתח לעיל)

GTX295 כ750 ש"ח (יש לעדכן מחירים כלפי מטה, שמישהו ששולט יותר טוב בביצועי הסדרה הזו שישערך על בסיס המפתח לעיל)

**לא בדקתי את התמחורים שנתת לסדרת 400 של nvidia - משאיר לאחרים לבדוק

ביחס לשאר הטבלה - המפתח הוא 50% ממחיר חדש מקביל**

GT430 כ180 ש"ח

GT440 כ230 ש"ח

GTS450 כ300 ש"ח.

GTX460 768/GTX460SE כ450 ש"ח

GTX460 1GB כ500 ש"ח

GTX 465 כ500 ש"ח.

GTX 470 כ 700 ש"ח

GTX 480 כ950 ש"ח

**סדרה של השנה וחצי האחרונות, בהתאם לכלל שנקבע, ערכם כ- 60% ממחיר כרטיס חדש זהה**

GTX 550 TI כ450 ש"ח

GTX 560 כ550 ש"ח

GTX 560 TI כ650 ש"ח.

GTX 560 TI 448 כ750 ש"ח (אני מעדכן ל- 1000 ש"ח, מבדיקה אני רואה שמחירו חדש כמעט כמו GTX570)

GTX 570 כ1050 ש"ח (אני מעדכן ל- 1020 ש"ח - המחיר בחנויות ירד)

GTX 580 כ1600 ש"ח. (אני מעדכן ל- 1560 ש"ח - המחיר בחנויות ירד)

-----------------------------------

מפה העדכונים שהכנסתי לכרטיסים של AMD:

**סדרה ישנה, כרטיסים בני 3-4 שנים, אינם תומכים ב DX11, נמצאים לקראת סוף תוחלת החיים שלהם,

ערכם בהתאם רק 40% ממחיר כרטיס מקביל חדש**

HD 4830 כרטיס מיושן, קשה לחשוב על מקבילה חדשה. מי שיכול לשערך מוזמן.

HD 4850 כרטיס מיושן, מחירו יגזר כ- 40% ממחיר HD6750 חדש ולכן כ- 210 ש"ח

HD 4870 כרטיס מיושן, מחירו יגזר כ- 40% ממחיר HD6770 חדש ולכן כ- 220 ש"ח

HD 4890 כרטיס מיושן, מחירו יגזר כ- 40% ממיר HD6790 חדש ולכן כ- 280 ש"ח

**סדרה ישנה למחצה, כרטיסים בני שנתיים סדר גודל, נמצאים במחצית אורך החיים. ערכם בהתאם 50% ממחיר כרטיס מקביל חדש**

HD 5750 מחירו יגזר ממחיר HD5750 חדש (עדיין יש כזה בעלות 480 ש"ח) ויהא 50% ממחירו, כ- 240 ש"ח

HD 5770 מחירו יהא 50% ממחיר HD6770 ולכן כ- 275 ש"ח

HD 5830 מחירו נגזר ממחיר HD6790 בשקלול מרחקו בביצועים מאחיו המהירים יותר לסדרה, ולכן כ- 330 ש"ח

HD 5850 מחירו נגזר ממחיר HD6850 ולכן כ- 400 ש"ח

HD 5870 מחירו נגזר ממחיר HD6870 ולכן כ- 480 ש"ח

**סדרה של השנה וחצי האחרונות, ולכן מחירה נגזר להיות 60% ממחיר מכרטיס זהה חדש**

HD 6750 כ- 310 ש"ח

HD 6770 כ- 330 ש"ח

HD 6850 כ- 410 ש"ח

HD 6870 כ- 480 ש"ח

HD 6950 1gb כ- 660 ש"ח

HD 6950 2gb כ- 750 ש"ח

HD 6970 כ- 1000 ש"ח

HD 7970 כ- 1580 (60% מכרטיס חדש היות ולמשומש אין אחריות ואם נפטרים ממנו כל כך מהר, יש לכך כנראה סיבה!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה חי בסרט אם אתה חושב שמישהו שבעל 5870 ימכור אותו בפחות ב500 ש''ח

המחירון שלך אולי אופטימלי אבל לא משקף את המצב בשוק בכלל ואני לא רואה שום מוכר שימכור בכאלו מחירים.

6870 ראיתי שמכרו ב550 והוא נחטף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

המחירון שלך אולי אופטימלי אבל לא משקף את המצב בשוק בכלל ואני לא רואה שום מוכר שימכור בכאלו מחירים.

אין פער רציני בין הערך בו נקבתי ל HD6870 כ- 480 ש"ח, לערך בו נקבת אתה והוא- 550 ש"ח (לעדכנך שחדש עולה 800 ש"ח).

המחירון הוא "המלצה סבירה" לקונה ומוכר עבור מחיר ראלי, שמגלם נכונה את הסיכון הטמון ברכישת משומש

מסוג זה. המוכר יכול לנסות את מזלו ולפרסם מחיר מעל, אם הצליח - בתאבון.

לגבי HD5870, אני מעדיף לחיות בסרט ראלי מאשר בסרט סוראליסטי.

HD5870 - מחירו נגזר מ 6870 HD שכן ביצועיהם באופן משוקלל ויחסי, קרובים מאד האחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

מה שראית זה היה הכרטיסים שלי היו 5 כאלו (מארה"ב) והם נקנו אחרי חצי שעה קיבלתי לא פחות מ40 מיילים לגביהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שראית זה היה הכרטיסים שלי היו 5 כאלו (מארה"ב) והם נקנו אחרי חצי שעה קיבלתי לא פחות מ40 מיילים לגביהם.

מעניין לאיזו רמת בלוף והונאה אתה מוכן לרדת:

עשיתי מעט מחקר על הכרטיסים שלטענתך פרסמת (מכמה דגמים - כביכול עם המחירים שאתה טוען 75-90% ממחיר חדש)

שמסייע להם להמכר תוך דקות, ומה מסתבר - שהם נעוצים בלוחות תקופות ארוכות מאד והתמונה שונה מאד ממה שאתה מתאר כאן.

*רק אחרי שאתה יורד לרמות תמחור סבירות בין שבפרסום באתר או בשיחת טלפון תוך כדי מקח וממכר, המודעה נעלמת מהלוח.

אבל עזוב את זה, אתה יודע מה באמת גרוע: שאתה רוכש בכמות (כסוחר), כרטיסים משומשים ואפילו לא מעביר אותם בדיקה - האם הם

בכלל תקינים ועובדים ? שינוע בדואר חבילות מארה"ב, נגלה של כמה חתיכות בכל פעם, על בקרת איכות לתקינותם שלוקחת (בשקט) שעה

מינימום לכל יחידה, אין מה לדבר, ואת הטובין מעביר הלאה כמות שקבלת ?

רחמים לי אל מי שרוכש ממך מוצר משומש ,שאתה כסוחר אפילו לא יודע אם הוא 100% תקין, ונתקע איתו כמו משקולת לשים על ניירות.

והנה אקדים תרופה למכה:

תיכף תבוא ותספר לכולנו, שיש ברשותך מעבדה תקנית, ואיך אתה פותח כל חבילה עם 30 כרטיסים, יושב כל הסוף שבוע

(30 שעות נטו לפחות), ובודק כרטיס כרטיס רק על מנת שלא לעשות בושות למי שיקנה אותם לאחר מכן ממך - בכל זאת:

אתה בר מוסר מקצועי ומסחרי גבוה.

עכשיו, אם גילית חלילה שדפקו אותך בחבילה מארה"ב, כסוחר הגון וישר אתה זורק לפח את הכרטיסים התקולים ולא מוכר אותם הלאה.

הרי זה שמכר לך מארה"ב ציוד משומש, ודאי לא ישפה אותך בעיסקה הבאה כנגד התקולים שקבלת בעיסקה זו, ואתה מפסיד על התקולים.

לעולם לא אמליץ לאדם לרכוש מוצר משומש (כמו גם ממגרש) מסוחר משומשים - שאין לו מושג מה מצב הכלי שתחת ידיו,

ואחריות ברורה, כתובה וחתומה כדת וכדין אין לו.

ועכשיו תבוא ותמאר, הנה משתמש nec עושה לי עין שחורה ומלכלך עלי כסוחר, והנה אשיב לך:

הזמנת את זה ביושר. סוחר חכם יודע לאיזה דיון לא כדאי להכנס, יודע את מה לא כדאי לומר, בוחן בתבונה רבה

עם מי לא כדאי להסתכסך בטקסט, ונוסף על כך יודע, שלא כדאי לעבור על חוקי הפורום:

לך כסוחר אסור להתדיין בשרשור זה מפאת ניגוד ענינים חד וברור, ומשלא הצלחת להתעלות מעל כך, ובכל זאת אף פמפמת והתפארת

והגדלת לספר לנו מעשיות על המחירים שאתה מצליח לגבות ובקלות רבה (עניין שגם דורש ראיה נכון, יש לך בכלל קבלות חוקיות ?)

כבר מזמן עברה השעה לעצור את זה כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פער רציני בין הערך בו נקבתי ל HD6870 כ- 480 ש"ח, לערך בו נקבת אתה והוא- 550 ש"ח (לעדכנך שחדש עולה 800 ש"ח).

המחירון הוא "המלצה סבירה" לקונה ומוכר עבור מחיר ראלי, שמגלם נכונה את הסיכון הטמון ברכישת משומש

מסוג זה. המוכר יכול לנסות את מזלו ולפרסם מחיר מעל, אם הצליח - בתאבון.

לגבי HD5870, אני מעדיף לחיות בסרט ראלי מאשר בסרט סוראליסטי.

HD5870 - מחירו נגזר מ 6870 HD שכן ביצועיהם באופן משוקלל ויחסי, קרובים מאד האחד לשני.

:xyxthumbs:

^^

אתה מדבר כאילו הקונה נמצא במצב לחוץ. המצב הוא ההיפך. כל יום שהמוכר לא מוכר, ערך המוצר שלו יורד. כל יום שהקונה לא קונה, הוא יוכל לקנות מוצר עדיף תמורת כספו.

יש המון מוכרים שימכרו במחירים כאלו, המעדיפים למכור מהר, מאשר להסתכן ולהיתקע עם מוצר מיושן, שבסוף יקבלו עליו אפילו פחות מערך זה.

כל עסקה חייבת להיות משתלמת בראש ובראשונה לקונה, כי דבר ראשון, הוא בעל הכסף. ודבר שני, הוא יכול לקנות בשוק יד שנייה, אבל גם בשוק לא מוגבל של מוצרים חדשים. ואילו המוכר יכול למכור רק בשוק יד שנייה. כל התקרבות למחיר של מוצר חדש מקביל, הופכת את העסקה לפחות משתלמת מצד הקונה.

במצב של מוצר חדש מהחנות, בעלות של כ 800 שח, אז אפילו מוצר יד שנייה חדש לחלוטין באריזה מקורית , לא הייתי קונה בשקל יותר מ 700 שח. כי בשביל הבלאגן והסיכון בלקנות ממקום בלי אבא ואמא, (להלן אתה המוכר) אני הקונה, צריך להרויח משהו. ומצד שני אתה המוכר, לחוץ להיפטר מזה.

ואם זה המצב במוצר חדש באריזתו המקורית, אבל יד שנייה, כל שימוש במוצר לטעמי, מוריד משמעותית את ערכו. ומוצר שגילו יכול להיות יותר משנתיים, ובממוצע לצורכי מחירון נגיד גיל של שנה. אז כן, הסכום שהוא אמר מגלם ירידת ערך + סיכון. אני הייתי אומר אפילו 50% ואולי אף יותר.

עריכה: אני רוצה שוב להשוות לרכב בישראל, בשנתו הראשונה מאבד 20% מערכו. יש דגמים שאפילו הרבה יותר. (אגב, בארה"ב הנתון מתקרב ל 50%) בשנתו השנייה והלאה, מדובר על יותר לכיוון 10% בשנה.

רכב, אורך החיים שלו בישראל בממוצע הוא בערך 15-20 שנה. לעומת שאורך החיים שלהם הוא בערך 5 שנים, במקרה הטוב.

זאת אומרת, שכל שנה ברכב, היא שווה ל 3-4 חודשים בכרטיסי מסך.

אם נחליט להקביל בן השווקים, נגלה שכרטיס מסך צריך לאבד משוויו 40-50% בתום שנה ראשונה. וזה עוד לפני שמחשבים ירידת ערך נוספת עקב התקדמות הטכנולוגיה שמאוד מהירה בתחום הכרטיסי מסך, אך מאוד איטית בתחום הרכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין לאיזו רמת בלוף והונאה אתה מוכן לרדת:

עשיתי מעט מחקר על הכרטיסים שלטענתך פרסמת (מכמה דגמים - כביכול עם המחירים שאתה טוען 75-90% ממחיר חדש)

שמסייע להם להמכר תוך דקות, ומה מסתבר - שהם נעוצים בלוחות תקופות ארוכות מאד והתמונה שונה מאד ממה שאתה מתאר כאן.

*רק אחרי שאתה יורד לרמות תמחור סבירות בין שבפרסום באתר או בשיחת טלפון תוך כדי מקח וממכר, המודעה נעלמת מהלוח.

אבל עזוב את זה, אתה יודע מה באמת גרוע: שאתה רוכש בכמות (כסוחר), כרטיסים משומשים ואפילו לא מעביר אותם בדיקה - האם הם

בכלל תקינים ועובדים ? שינוע בדואר חבילות מארה"ב, נגלה של כמה חתיכות בכל פעם, על בקרת איכות לתקינותם שלוקחת (בשקט) שעה

מינימום לכל יחידה, אין מה לדבר, ואת הטובין מעביר הלאה כמות שקבלת ?

רחמים לי אל מי שרוכש ממך מוצר משומש ,שאתה כסוחר אפילו לא יודע אם הוא 100% תקין, ונתקע איתו כמו משקולת לשים על ניירות.

והנה אקדים תרופה למכה:

תיכף תבוא ותספר לכולנו, שיש ברשותך מעבדה תקנית, ואיך אתה פותח כל חבילה עם 30 כרטיסים, יושב כל הסוף שבוע

(30 שעות נטו לפחות), ובודק כרטיס כרטיס רק על מנת שלא לעשות בושות למי שיקנה אותם לאחר מכן ממך - בכל זאת:

אתה בר מוסר מקצועי ומסחרי גבוה.

עכשיו, אם גילית חלילה שדפקו אותך בחבילה מארה"ב, כסוחר הגון וישר אתה זורק לפח את הכרטיסים התקולים ולא מוכר אותם הלאה.

הרי זה שמכר לך מארה"ב ציוד משומש, ודאי לא ישפה אותך בעיסקה הבאה כנגד התקולים שקבלת בעיסקה זו, ואתה מפסיד על התקולים.

לעולם לא אמליץ לאדם לרכוש מוצר משומש (כמו גם רכב ממגרש) מסוחר משומשים - שאין לו מושג מה מצב הכלי שתחת ידיו,

ואחריות ברורה, כתובה וחתומה כדת וכדין אין לו.

ועכשיו תבוא ותמאר, הנה משתמש nec עושה לי עין שחורה ומלכלך עלי כסוחר, והנה אשיב לך:

הזמנת את זה ביושר. סוחר חכם יודע לאיזה דיון לא כדאי להכנס, יודע את מה לא כדאי לומר, בוחן בתבונה רבה,

עם מי לא כדאי להסתכסך בטקסט, ונוסך על כך יודע, שלא לעבור על חוקי הפורום:

לך כסוחר אסור להתדיין בשרשור זה מפאת ניגוד עניני יד וברור, מה גם שנהך נגוע במניע אישי.

אני לא מבין איך הגעת למסקנות האלו ואתה קובע פה עובדות בלי שום בסיס,

א)הכרטיסים היו חדשים בקופסא ולא היו בשימוש מעולם, הקונה שרכש אותם בדק אותם אחד אחד וסיכמנו שאם יהיה מוצר תקול אני יקח אותו חזרה.

ב)הכרטיסים שאני קונה הם מחנות גדולה ויש עליהם אחריות יצרן מלאה מדובר בכרטיסים שהוחזרו לאחר שהלקוח התחרט (בארה"ב יש מדיניות החזרת מוצרים גם אם שומשו) ולכן נמכרים במחיר זול. הכרטיסים עצמם עוברים שם בדיקת תקינות כדי לוודא שלא מגיעים מתים ללקוח, לי יש את היכולת להחזיר את המוצר עד 30 יום מרגע הרכישה (25 יום מאז שהגיע אלי ), כל מי שרכש ממני כרטיס יכול להגיד לך שנאמר לו במפורש שאם ייתקל בבעיות אין בעיה להחזיר לי את הכרטיס, ואם ייתקל בבעיות בהמשך אין בעיה להשתמש באחריות שבארה"ב.

ג)כל כרטיס וכרטיס שמגיע אלי אני מכניס למחשב הפרטי שלי ומריץ אותו במשך לילה בבדיקות מאמץ.

ד)לא יודע איזה מחקר עשית אבל אין שום קשר בין מה שתיארת למצב, אני קונה את הכרטיסים מהחנות במחירים זולים ממחיר RETAIL.

ה)אני לא יודע מה אתה קובע פה עובדות בלי שאפילו שאלת או ביררת, "אתה לא טורח לבדוק אותם" "אתה משנע אותם בחתיכות" - לפי מה קבעת את זה בדיוק ? אתה עלי מעקבים? "רחמים על מי שקונה ונתקע עם משקולת נייר" - עד היום לא פנה אלי בן אדם אחד עם טענות בכלל, להיפך רק תודות על החיסכון שעשו.

ו)מאיפה המידע שלך איזה כמות כרטיסים אני קונה ואיזה סוג ?

בקיצור כל מה שכתבת פה חסר כל בסיס או עובדה בשטח, באמת שאין לי מושג מאיפה המצאת את כל הדברים האלו.

עובדות:

אתה לא יודע מאיפה אני קונה

אתה לא יודע באיזה מחיר אני קונה

אתה לא יודע מה מצב הכרטיס שאני קונה

אתה לא יודע איזה בדיקות אני עושה

אתה לא יודע באיזה דרך שינוע של הכרטיסים אני משתמש

אתה לא יודע איזה כמויות אני קונה

אתה לא יודע איזה דגמים אני קונה

אתה לא יודע לפי מה אני מתמחר את הכרטיסים שאני מוכר

אתה לא יודע כמה רווח אני עושה על כל כרטיס

מה אתה כן יודע ? בעיקר לזיין את המוח עם מילים יפות ושפה גבוהה שבעיקר עושה כאב ראש לקורא.

ירדת פה לפסים אישיים, וכתיבה תוקפנית - מה שאומר שאתה די עצבני... לא מבין מה עצבן אותך כלכך כנראה שנגעתי בנקודה רגישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

repro היקר,

אדון נבון היה יודע מתי לעצור, במיוחד אחרי שקיבל התראה ראשונה ברורה (ולא רק כרמיזה) ואתה ככל הנראה לא אחד שכזה,

לראיה ממשיך להתבוסס בבוץ עמוק יותר ויותר, לא למדו אותך שבשלב מסוים עדיף לשתוק ?

בכוונתי לבצע רכישה ממך, ובמידה ואין חשבונית מס כדת וכדין לרבות תעודות אחריות רשמיות וקבילות על פי חוקי משרד התמ"ת

כמקובל מסוחר חוקי ורשום, אשר מגלמות את כל הבטחותיך המפוארים לאחריות ושירות ומה לא... (שכן שיחה בע"פ לא שווה

כלום למרות שתוקלט היה בטח בכך) - המידע המלא יועבר לרשויות המס המתאימות.

רק אתה יודע אם אתה סוחר חוקי, ואם לא - סביר שתשכיל לידום לזמן מה.

לגבי "השתקתך כסוחר" מעל גבי פורום זה - שהוא להזכירך פורום חובבים בתחום ולא בימת פרסום וכלי לשווק ומסחר - את זה יקחו

מכאן מנהלי הפורום לטיפולם והכל בהתאם לרעות עינהם. מבחינתי, והרשה לי להעריך שככל הנראה הנני מייצג קבוצה רבה

של שותפים לשרשור זה, כבר עברת מזמן את גבול הטעם הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs:

אתה מדבר כאילו הקונה נמצא במצב לחוץ. המצב הוא ההיפך. כל יום שהמוכר לא מוכר, ערך המוצר שלו יורד. כל יום שהקונה לא קונה, הוא יוכל לקנות מוצר עדיף תמורת כספו.

יש המון מוכרים שימכרו במחירים כאלו, המעדיפים למכור מהר, מאשר להסתכן ולהיתקע עם מוצר מיושן, שבסוף יקבלו עליו אפילו פחות מערך זה.

כל עסקה חייבת להיות משתלמת בראש ובראשונה לקונה, כי דבר ראשון, הוא בעל הכסף. ודבר שני, הוא יכול לקנות בשוק יד שנייה, אבל גם בשוק לא מוגבל של מוצרים חדשים. ואילו המוכר יכול למכור רק בשוק יד שנייה. כל התקרבות למחיר של מוצר חדש מקביל, הופכת את העסקה לפחות משתלמת מצד הקונה.

במצב של מוצר חדש מהחנות, בעלות של כ 800 שח, אז אפילו מוצר יד שנייה חדש לחלוטין באריזה מקורית , לא הייתי קונה בשקל יותר מ 700 שח. כי בשביל הבלאגן והסיכון בלקנות ממקום בלי אבא ואמא, (להלן אתה המוכר) אני הקונה, צריך להרויח משהו. ומצד שני אתה המוכר, לחוץ להיפטר מזה.

ואם זה המצב במוצר חדש באריזתו המקורית, אבל יד שנייה, כל שימוש במוצר לטעמי, מוריד משמעותית את ערכו. ומוצר שגילו יכול להיות יותר משנתיים, ובממוצע לצורכי מחירון נגיד גיל של שנה. אז כן, הסכום שהוא אמר מגלם ירידת ערך + סיכון. אני הייתי אומר אפילו 50% ואולי אף יותר.

עריכה: אני רוצה שוב להשוות לרכב בישראל, בשנתו הראשונה מאבד 20% מערכו. יש דגמים שאפילו הרבה יותר. (אגב, בארה"ב הנתון מתקרב ל 50%) בשנתו השנייה והלאה, מדובר על יותר לכיוון 10% בשנה.

רכב, אורך החיים שלו בישראל בממוצע הוא בערך 15-20 שנה. לעומת שאורך החיים שלהם הוא בערך 5 שנים, במקרה הטוב.

זאת אומרת, שכל שנה ברכב, היא שווה ל 3-4 חודשים בכרטיסי מסך.

אם נחליט להקביל בן השווקים, נגלה שכרטיס מסך צריך לאבד משוויו 40-50% בתום שנה ראשונה. וזה עוד לפני שמחשבים ירידת ערך נוספת עקב התקדמות הטכנולוגיה שמאוד מהירה בתחום הכרטיסי מסך, אך מאוד איטית בתחום הרכב.

אני מסכים עימך לחלוטין!

אם תבחן את המודעה הראשונה שפתחה שרשור זה (על ידי), גם אני נקבתי בערך של 50% כרף נקודת מוצא.

אלא מה, העניין הוא שלא כולם מבינים את התחום, ולכן העדפתי שלא להשאר עם "מלוא תאבתי בידי" (כמו שאומר הביטוי),

אלא להעביר משהו שישנו סיכוי גבוה יותר שיתקבל עם פחות התנגדות (אגב התנגדות מצד סוחרים איננה רלוונטית כלל וכלל,

שכן יש להם אינטרס בנושא).

לפיכך הסכמתי לשערך כרטיסים, רק בגין השנה הראשונה שלהם על הכביש, עד לסכום של 60% מערך חדש.

אך ישאלו אותי מקצועית גרידא, גם זו הערכת יתר שאיננה מגלמת ומתמחרת ראויה את כל הסיכונים, רף של 50% ומטה

הוא נכון הרבה יותר כפי שגם אתה ציירת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש משני הניצים כאן לעבור על ההודעות שלהם ולמחוק את כל מה שלא קשור במישרין לתמחור רכיבי יד שניה.

אל תאלצו אותי למחוק הודעות באופן גורף ואנא שמרו על נושא הדיון.

ודבר אחרון - תפסיקו לצטט את ההודעות במלואן. אל תתעצלו וצטטו רק מה שרלווטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם קשים, השיעור הראשון בכלכלה הוא עקומת היצע וביקוש. וכל עוד אנשים מוכנים לקנות כרטיסים משומשים ב75-85% מערכם, אז זה יהיה השווי שלהם. נקודה.

אתם יכולים לחפור עד מחר שהמחיר הריאלי הוא עד 60% מערך הכרטיס, אך זה לא ישנה דבר, חוקי השוק ינצחו ושווי המשקל יהיה תמיד בנקודת המפגש בין ההיצע לביקוש (מי היה מאמין שאני עדיין זוכר את השיעור הראשון באו"נ העברית ;) ).

ולכן, המחירון צריך להיות מחירון משולב בין ידע של אנשי מקצוע, ושיערוך של בכמה באמת הכרטיסים נמכרים בשוק (כמו שיד 2 עושים).

ומי שתיקן את המחירון שהתחלתי. לא מסכים איתו בכלל. הערכים שאתה מציע נמוכים בהגזמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו שדבריך נכונים באופן כללי, רק אדיוט יהיה מוכן לשלם על GTX470 או GTX295 משומשים יותר מאשר על GTX560 TI "משומש" כפי שמשתמע מה"מחירון" שלך, ורק אדיוט יהיה מוכן לקנות כרטיס בן 3-4 שנים כשכרטיס שקול (או אף זהה) חדש עולה עשרות שקלים בודדות יותר. התייחסתי לזה בפירוט בהודעתי הקודמת, אך נראה שבחרת להתעלם ממנה כליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...