האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר?

Gil28

Recommended Posts

טוב, אתה חזק.

לך תקשור לעצמך מטפחת רמבו על הראש

ותצא לפעולות נגד האויב באופן עצמאי.

מה זה קשור?

אסור להיכנע לארגוני טרור נקודה. זה רק נותן להם לגיטימציה ומוטיבציה לעשות את זה שוב.

והם יעשו את זה שוב אני רוצה לראות את דעתך בעוד זמן קצר מהיום שיחטף עוד חייל אחד, מה תגיד אז לשחרר עוד 2000 רוצחים לרחובות?

פעם מדינת דבקה בזה שלא מנהלים מו"מ עם ארגוני טרור, היום לא רק שאנחנו מנהלים איתם מו"מ אנחנו גם נכנעים לדרישותיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הבעייה היא לא העסקה עצמה אלא איך שהעסקה התבצעה.

במשך חמש וחצי שנים החמאס סחט אותנו והתעלל בנו, במשך המון שנים החמאס ניסה לפגוע בנו באופן שיטטתי ללא שום תגובה הולמת מצידנו ובסופו של יום הוא גם קיבל עסקה שבה הוא ללא ספק יוצא המורווח העיקרי עם כמעט ללא וויתורים מצידו.

שלא תבין לא נכון, אני שמח מאוד שמחזירים את גלעד שליט רק שהדרך שהממשלה בחרה לעשות את זה היא לדעתי הדרך הלא נכונה דרך שבעתיד הרחוק תגרום לנו להרבה מאוד נזק אני רק מקווה שאני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כבר ביצענו עסקאות שבויים לפני גלעד שליט.

מה הטעם להפסיק עכשיו?

אבל כבר אכלנו המון כולסטרול וחטפנו התקפי לב.

מה הטעם להפסיק עכשיו?

אתה מתרץ חזרה על שגיאות ע"י השגיאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שרוב המגיבים כאן הם ילדים,

זה ההסבר ההגיוני היחידי.

הבולשיט הזה של למנוע חטיפות בעתיד הוא טוב ויפה, אבל פה זה נגמר.

צריך לעשות כל מה שצריך בכדיי לשחרר חייל חטוף.

אני לא מסכים עם שחרור 1000 אסירים.

הייתי מעדיף צבאי,

לפני שכל החכמולוגים יקומו פה אז אני אקדים ואומר:

אם אני הייתי החטוף - הייתי מעדיף לחטוף כדור במהלך נסיון חילוץ.

אם אני נקראתי לבצע את המבצע לא הייתה לי בעיה לחטוף כדור בשביל החטוף.

הכל רק שלא יהיו לנו אנשים בשבי.

לא משאירים אנשים מאחור.

אתם עוד לא יודעים אבל זה פוגע בבטחון החייל בשירות שלו,

כחייל מילואים בגדוד לוחם המחשבה על חטיפה רצה לך כל פעם שאתה שם מדים.

ה"מחבלים" האלה, אותם חבר'ה שהיום בני 80 ורצים פעמיים לשירותים בלילה, כנראה גם יחוסלו לאחר החילופים,

זה מה שקרה גם בעסקאות הקודמות (למעט סמיר).

הרבה יותר חשוב שנקבל חייל חיי ובריא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה היא לא העסקה עצמה אלא איך שהעסקה התבצעה.

במשך חמש וחצי שנים החמאס סחט אותנו והתעלל בנו, במשך המון שנים החמאס ניסה לפגוע בנו באופן שיטטתי ללא שום תגובה הולמת מצידנו ובסופו של יום הוא גם קיבל עסקה שבה הוא ללא ספק יוצא המורווח העיקרי עם כמעט ללא וויתורים מצידו.

החמאס זה ארגון נאלח עם מוסר של חיות אדם, תספר לי משהו שאני לא יודע.

לגבי ה 5.5 שנים, גם אנחנו היינו על סף חתימת עסקאות שבסוף לא יצאו לפועל

בגלל התנגדות מהצד שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שרוב המגיבים כאן הם ילדים,

זה ההסבר ההגיוני היחידי.

הבולשיט הזה של למנוע חטיפות בעתיד הוא טוב ויפה, אבל פה זה נגמר.

צריך לעשות כל מה שצריך בכדיי לשחרר חייל חטוף.

אני לא מסכים עם שחרור 1000 אסירים.

הייתי מעדיף מבצע צבאי,

לפני שכל החכמולוגים יקומו פה אז אני אקדים ואומר:

אם אני הייתי החטוף - הייתי מעדיף לחטוף כדור במהלך נסיון חילוץ.

אם אני נקראתי לבצע את המבצע לא הייתה לי בעיה לחטוף כדור בשביל החטוף.

הכל רק שלא יהיו לנו אנשים בשבי.

לא משאירים אנשים מאחור.

אתם עוד לא יודעים אבל זה פוגע בבטחון החייל בשירות שלו,

כחייל מילואים בגדוד לוחם המחשבה על חטיפה רצה לך כל פעם שאתה שם מדים.

ה"מחבלים" האלה, אותם חבר'ה שהיום בני 80 ורצים פעמיים לשירותים בלילה, כנראה גם יחוסלו לאחר החילופים,

זה מה שקרה גם בעסקאות הקודמות (למעט סמיר).

הרבה יותר חשוב שנקבל חייל חיי ובריא.

אתה צודק ב-100% שאסור להשאיר חיילים מאחור אבל גלעד הופקר במשך חמש וחצי שנים. במקום להיכנס בהם בכל הכח זמן קצר אחרי החטיפה נתנו לו להינמק בצינוק.

אומנם אני לא מבוגר אבל בהחלט לא ילד,סה"כ בן 24 אבל למרות גילי הצעיר הספקתי להישתתף בתור לוחם בסדיר במלחמת לבנון השנייה ובכמה וכמה מבצעים גם בעזה וגם בעיוש אהה וגם בתור מילואימניק "זכיתי" להישתתף בעופרת יצוקה.

ואולי אני דפוק ויש לי הגיון מעוות אבל לאחר התוצאות המצויינות שלהם זכו החמאס לאחר החטיפה הזו, הסיכון שאני או אתה חס וחלילה נחטף כרגע עלה מאוד, פשוט כי הראנו להם שמשתלם לחטוף חיילים.

לגבי זה שהם יחוסלו אני אכן מקווה שזה גורלם, למרות שלפי הפרסומים התחייבה לא לחסל אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק ב-100% שאסור להשאיר חיילים מאחור אבל גלעד הופקר במשך חמש וחצי שנים. במקום להיכנס בהם בכל הכח זמן קצר אחרי החטיפה נתנו לו להינמק בצינוק.

אומנם אני לא מבוגר אבל בהחלט לא ילד,סה"כ בן 24 אבל למרות גילי הצעיר הספקתי להישתתף בתור לוחם בסדיר במלחמת לבנון השנייה ובכמה וכמה מבצעים גם בעזה וגם בעיוש אהה וגם בתור מילואימניק "זכיתי" להישתתף בעופרת יצוקה.

ואולי אני דפוק ויש לי הגיון מעוות אבל לאחר התוצאות המצויינות שלהם זכו החמאס לאחר החטיפה הזו, הסיכון שאני או אתה חס וחלילה נחטף כרגע עלה מאוד, פשוט כי הראנו להם שמשתלם לחטוף חיילים.

לגבי זה שהם יחוסלו אני אכן מקווה שזה גורלם, למרות שלפי הפרסומים התחייבה לא לחסל אותם.

אל תאמין לכל דבר שמוכרים לך בעיתונות.

מצבנו היה מעולה אם היינו עושים משהו ברגע שזה קרה במקום לשבת בצד אימפוטנטים, אבל זה כבר עניין אחר.

התוצאה היא שאנחנו היום איפה שאנחנו היום.

אנחנו לא יודעים איפה הוא והוא חייב לחזור. אז זה המחיר. מקווה שפעם באה נפרוס סוללת תותחנים על ההתחלה וייגמר הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם אני לא מבוגר אבל בהחלט לא ילד,סה"כ בן 24 אבל למרות גילי הצעיר הספקתי להישתתף בתור לוחם בסדיר במלחמת לבנון השנייה ובכמה וכמה גם בעזה וגם בעיוש אהה וגם בתור מילואימניק "זכיתי" להישתתף בעופרת יצוקה.

לגבי זה שהם יחוסלו אני אכן מקווה שזה גורלם, למרות שלפי הפרסומים ישראל התחייבה לא לחסל אותם.

והם התחייבו לא לחטוף עוד חיילים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעולה צבאית גלעד שליט היה נהרג, חיילי קומנדו היו נהרגים, הייתה מאבדת הרתעה ונאלצת לנהל משא ומתן על גופות חייליה.

1) אתה מדבר כאילו הסיכוי להצלחה במבצע שכזה אפסי, ממש לא נכון.

2) גם במקרה הכי גרוע, מוטב שייהרגו מספר חיילי קומנדו+החייל החטוף מאשר לשחרר 1000 רוצחים ולהוכיח להם שאנחנו אפסים מושתנים, ולהצדיק חטיפות נוספות בעתיד.

3) מו"מ על הגופות? אתה לא מבין עם מי יש לנו עסק? שיציבו תנאי - "אם הגופות לא יוחזרו תוך 10 שעות לשטח מדינת , תכנס עם טנקים לעזה, תטיל עליהם אש משמיים עד שכל השטח יהפוך לחולות". רבאק, יש לנו בין הצבאות החזקים בעולם, ואיזה ארגון טרור עלוב עושה בנו מה שהוא רוצה. איזה מן דבר זה? לא מתקבל על הדעת. צריך לגרום להם לרעוד מפחד ברגע שהם שומעים את המילה "ישראיל".

ויודע מה? עדיף אפילו שישימו מצבה ללא גופה בתוכה, אם זה משרת את האינטרסים של המדינה. אז פעם אחת תהיה מצבה ללא גופה, במשך שלושים שנה אחרי זה הם לא יעזו לחטוף לנו פרה.

ואל תתחיל לבלבל לי את המוח על "מה העולם יגיד". "העולם" גאה בישראל על מה שהיא הייתה לפני שלושים+ שנה, לא היום. וגם אם נקבל איזה 'נזיפה' או 'איום בסנקציות' - בסתר "העולם" יעריך ויעריץ אותנו על כך שאנחנו עומדים על האינטרסים שלנו. "העולם" לעולם, אך לעולם לא מתערב במשהו בפעולה שהיא יותר "כבדה" מ'נזיפה'. היטלר כבש את כל אירופה ו"העולם" נזף בו שוב ושוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בכירים במשרד הביטחון אומרים שאין אופציה צבאית אז אין אופציה צבאית. אגב, ארצות הברית לא מנהלת משא ומתן עם ארגוני טרור וזה לא מונע מאל-קאעידה לחטוף חיילים ולעלות ליוטיוב סרטונים של כריתת ראשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...