האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר?

Gil28

Recommended Posts

ומה תגיד למתגייסים חדשים שצריכים להחליט אם ללכת לקרבי או לא?

אם שחררו חייל בשביל מחבלים רבים כל כך, אין סיבה שהם יפסיקו לחטוף חיילים, ואז הייתי מפחד להתגייס לקרבי. אם היו נכנסים לחלץ אותו בעזרת צבאי, סיכוי גדול שלא היו חוטפים פה חיילים בעשרים שנה הקרובות. ואז הייתי יכול להתגייס ברוגע, בידיעה שסביר להניח ולא יחטפו אותי בגלל שהם הבינו שזו לא דרך טובה לשחרר 'לוחמי חופש אציליים'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם שחררו חייל בשביל מחבלים רבים כל כך, אין סיבה שהם יפסיקו לחטוף חיילים, ואז הייתי מפחד להתגייס לקרבי. אם היו נכנסים לחלץ אותו בעזרת מבצע צבאי, סיכוי גדול שלא היו חוטפים פה חיילים בעשרים שנה הקרובות. ואז הייתי יכול להתגייס ברוגע, בידיעה שסביר להניח ולא יחטפו אותי בגלל שהם הבינו שזו לא דרך טובה לשחרר 'לוחמי חופש אציליים'.

בפעולה צבאית גלעד שליט היה נהרג, חיילי קומנדו היו נהרגים, הייתה מאבדת הרתעה ונאלצת לנהל משא ומתן על גופות חייליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שחררו חייל בשביל מחבלים רבים כל כך, אין סיבה שהם יפסיקו לחטוף חיילים, ואז הייתי מפחד להתגייס לקרבי. אם היו נכנסים לחלץ אותו בעזרת צבאי, סיכוי גדול שלא היו חוטפים פה חיילים בעשרים שנה הקרובות. ואז הייתי יכול להתגייס ברוגע, בידיעה שסביר להניח ולא יחטפו אותי בגלל שהם הבינו שזו לא דרך טובה לשחרר 'לוחמי חופש אציליים'.

"להיתגייס ברוגע"?

מספיק שאתה מתגייס לקרבי, אתה אמור להיות מודע לסיכון שיש בזה.

וקל להגיד,"לחלץ במצבע צבאי" היה כבר נסיון כזה עם נחשון וקסמן ז''ל, והתוצאה? קצין סיירת מטכ''ל נהרג וגם החטוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שלא נסתכל על זה, גלעד ומשפחתו ימצאו אוליי נחת סוף סוף.

זה לא מצב נורמלי, של HAPPY END, ושיחרור המחבלים הוא בעייתי, אבל אני שמח עבור גלעד משפחתו וחבריו. היום צריך לשמוח.

ואם לא לשמוח אז לפחות לדעת שהמדינה לא מפקירה את בנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה יעשה המון בשביל המורל הלאומי.

בנוסף, למרות שהרבה מומחים טוענים אחרת, אני דווקא חושב שהאקלים היום השתנה.

החמאס והפת"ח נמצאים היום במקומות אחרים ממה שהם היו לפני 10 שנים,

כשבאמת פיגועי טרור היו עניין שבשגרה.

מה? דווקא בגלל ה-1000 אנשים הספציפיים האלה שנמצאים בכלא הישראלי

הטרור הפלשתיני שינה את צורתו?

א. הם כבר מזמן מבינים שלכסח אותנו מבחינה הסברתית משרת את האינטרסים שלהם הרבה יותר טוב,

פיגועי תופת רק פוגעים להם בזה. מלבד הפיגוע בסיני ועוד כמה פעולות אלימות אקראיות הטרור שלהם די פסק.

כבר מזה שנים שלא ראינו(ואני מקווה שגם לא נראה) פיגוע כדוגמת מלון פארק בנתניה למשל.

ב. בגלל ההצלחה הפלשתינית בזירה הפוליטית הבינלאומית, זאת סיבה נוספת שאותם פעילים שיחזרו לשטחים

יחזרו לפלשתין שונה. לחמאס ופת"ח שאכפת להם מדעת קהל עולמית ולאט לאט הם יבינו שהם לא יכולים

להמשיך לפגע פה על ימין ועל שמאל. כפי שקרה כאשר שחררו מחבלים תמורת חיילים לפני 10 שנים.

כמובן שיהיו פה אנשים שיחלקו עליי ויגידו שעדיף שגלעד היה נמק בכלא.

אבל לדעתי המורל הלאומי שלנו היום מקבל Boost חזק במיוחד.

אגב, עוד מחשבה שעלתה לי בראש, פתאום אנשים הפסיקו לדבר על יוקר המחייה :smile1:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מה הם חושבים על ערך החיים שלהם

אם המשוואה שהם הציבו זה 1000 תמורת 1 - זה ביטול שלהם לעומתנו.לא שוווים יריקה

אז חיים של יהודי אחד שווים 1000 ערבים. - זה מה שהם בעצם אומרים.

וכן יש בעייתיות עם המחיר וכן בסופו של דבר זה יביא ליותר דם אצלנו.

נראה לי שביבי רצה לסגור חשבון עם אבו מאזן על התרגיל באו"ם וגם הבין שאם זה לא עכשיו זה לעולם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שהם לא ירצו. אך אם זה בא על חשבון קורבנותיהם מפעולות טרור אז אותן משפחות ירצו שיעשה צדק ואותם רוצחים יועמדו לדין, ולא ימשיכו לבצע פעולות טרור.

זה לא בא על חשבון הקורבנות. הם כבר מתים, שום דבר שתעשה לא יחזיר אותם. גלעד עדיין חי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שיהיו פה אנשים שיחלקו עליי ויגידו שעדיף שגלעד היה נמק בכלא.

אבל לדעתי המורל הלאומי שלנו היום מקבל Boost חזק במיוחד.

אגב, עוד מחשבה שעלתה לי בראש, פתאום אנשים הפסיקו לדבר על יוקר המחייה :smile1: .

איך בדיוק המורל הלאומי שלנו קיבל בוסט??? ע"י זה שנכנענו לדרישות של ארגון טרור ושחררנו 1000 רוצחים???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חמאס מחזיק את גלעד בן ערובה לסחיטה רגשית של עם .

משפחת שליט התקשורת והשמאל משמשים להם גייס חמישי וכבונוס מנגחים את הממשלה.

בנוסף לנזק הפסיכולוגי שהחמאס עושה לישראל במשך שנים, הם גם יקבלו עכשיו חזרה אלף מרצחים.

תגידו לי איך, איך לא תהיה חטיפה נוספת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה עוזר למורל?

זה מראה שאנחנו לא מפקירים אנשים שלנו, גם אם זה אומר לשחרר 1000 אסירים בשביל אדם אחד.

Art Tatum

אתה מודע לזה שכמעט כל האסירים שישוחררו ומי מהם שחוזר לבתיהם בישראל, יחוסלו או יעצרו שוב?

האם אתה מודע לזה שכמעט כל שבוע באיו''ש נעצרים קרוב ל30 מבוקשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כן מפקירים חיי אדם.

בתוך 1,027 הפלסטינים שייצאו לחופשי תמורת גלעד שליט - חוטפי ורוצחי החיילים אילן סעדון, אבי סספורטס, נחשון וקסמן ולוחמי מג"ב שחר סימני ונסים טולדנו

כבר בסבב הראשון של העסקה ייצאו מהכלא בישראל 450 אסירים, בהם 280 שנגזר עליהם מאסר עולם אחד או יותר. האסירים שישוחררו בסבב הראשון אחראים למותם של 599 ישראלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...