בקשה לייצוגית נגד סנדיסק - מכרה מוצרים בעלי זיכרון פנימי נמוך מהמובטח. - עמוד 8 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה לייצוגית נגד סנדיסק - מכרה מוצרים בעלי זיכרון פנימי נמוך מהמובטח.

duk4u

Recommended Posts

Art tatum חבל שאתה נותן ל Zinger777 למשוך אותך לפסים אישיים ולעניין, אין ספק שהמחשב מזהה קבצים לפי השיטה הבינארית וכך צריך להיות הסטנדרט, שאנו רוכשים כונן לא כדי להרכיב אותו לספידומטר של האוטו אלא למחשב ולכן כאשר יצרניות החומרה מחשבות לפי השיטה העשרונית זה כשלעצמו צריך להיות תמוהה מדוע פשוט לא לחשב בשיטה הבינארית?. אבל בטח שאף אחד לא תמים פה ואני לא צריך להסביר פה לאף אחד את הסיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוהו, "אין ספק". תזכיר לי, אתה נשיא מכון התקנים או משהו כזה, שאתה קובע מה צריך להיות התקן?

מה זה המשפט הסתום הזה "מחשב מזהה קבצים לפי השיטה הבינארית"?

התכוונת שבמערכת ההפעלה שאתה משתמש בה סופרים לפי השיטה הבינארית? למה התקן שלהם טוב יותר מאשר התקן של יצרני האחסון?

אני כבר מצפה לתשובה בסגנון "כי במחשבים סופרים בביטים וביט זה 0 ו1". ללא ספק, תשובה עמוקה וקשורה לעניין. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונת שבמערכת ההפעלה שאתה משתמש בה סופרים לפי השיטה הבינארית? למה התקן שלהם טוב יותר מאשר התקן של יצרני האחסון?

התקן שלהם "יותר טוב" כי אני לא קונה הארד דיסק בשביל שיהיה לו 1000 GB, אני קונה הארד דיסק בשביל סיבה מסוימת - אני צריך 1000 GB במחשב, איך אני יודע שאני צריך הארד דיסק של 1000 GB או של 500 GB? בעולם טיפה יותר נורמלי הייתי בודק כמה מקום אני צריך כדי לאחסן את המידע שלי, וקונה את הארד דיסק שמתאים, בעולם שיצרני הדיסקים הקשיחים המציאו זה שבדקתי כמה מידע אני צריך לאחסן לא עוזר לי, אני צריך עכשיו מחשבון כדי לחשב איזה הארד דיסק אני צריך. אני לפחות יודע שאני צריך מחשבון ומה החישוב שאני אמור לעשות, אבל הרוב המוחלט של האנשים לא יודע את זה.

אבל כל זה לא משנה כלום, כי מה שחשוב זה כמו שאמרו פה כבר, מהי הסיבה שהם מפרסמים גודל של על בסיס 10, למה הם עושים את זה? תתן סיבה אחת הגיונית לספירה הזאת, אין בזה שום היגיון, כל מה שצריך לעשות כדי להפסיק את הבלבול הזה אחת ולתמיד זה שיתקשרו לגרפיקאי ויגידו לו שיכתוב על האריזה פעם הבאה 465GB במקום 500, ככה גם סבתא שלי כשהיא תלך לקנות הארד דיסק תדע שהארד דיסק הזה לא מספיק גדול, והיא צריכה הארד דיסק של 930GB כדי לאחסן את המידע שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.

יצרניות מדיות האיחסון והמצדיקים נתלים לכאורה בפרט טכני, ומגלגלים את האשמה לחברות התוכנה.

או יותר גרוע מסרבים להכיר במצב שנוצר ובבעיות שעולות, ומאשימים את המשתמשים בזה שאינם מחשבונים מהלכים שעברו קורס מטריקס להמרה מיידית של מידות ומספרים.

יש לי סרגל שעליו כתוב גם בשיטה האמריקאית וגם באירופאית.

יש לי מיכל לנוזלים שעליו כתוב גם בשיטה האירופאית וגם באמריקאית.

יש לי משקל שעליו כתוב גם בשיטה האמריקאית וגם באירופאית.

למי בדיוק חברות האיחסון מוכרות את המוצרים?

אף אחד חוץ מהם לא אשם שהם לא כותבות כמה נכנס במוצריהם במידה התואמת את המציאות בה רוב הלקוחות חיים.

אם בשם הדיוק הם באים, אז למה להחסיר מידע?

אדוני השופט, נא להרשיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה גם סבתא שלי כשהיא תלך לקנות הארד דיסק תדע שהארד דיסק הזה לא מספיק גדול, והיא צריכה הארד דיסק של 930GB כדי לאחסן את המידע שלה.

יש לי שאלה לסבתא שלך, איפה נמצאים עכשיו 930GB המידע שלה? באויר? אני מניח שלא. אני מתאר לעצמי שהם יושבים על איזשהו אמצעי דיגיטלי שנמדד בשיטה ה"נוראית והמבלבלת בכוונה" הזו. מכיוון שכך, גם אתה וגם סבתא שלך (כל הכבוד לה שהיא קונה דיסקים קשיחים לבד דרך אגב) אמורים לדעת כמה נפח אתם צריכים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבתא שלי רוצה להוריד את כל הפרקים של היפים והאמיצים מהאינטרנט, היא בדקה כמה כל הפרקים שוקלים באתר ההורדות האהוב עליה ב720P (לסבתא שלי יש ראייה מצויינת, היא לא עומדת לראות פרקים בDIVX) והלכה לקנות את הארד דיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מחשבים לא סופרים בבסיס עשרוני. העובדה שקילומטרים סופרים על בסיס עשרוני לא משנה את העובדה שבייטים לא סופרים ככה.

וכי מבחן תום הלב מזכה את מייקרוסופט ומפליל את חברות האיחסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה לסבתא שלך, איפה נמצאים עכשיו 930GB המידע שלה? באויר? אני מניח שלא. אני מתאר לעצמי שהם יושבים על איזשהו אמצעי דיגיטלי שנמדד בשיטה ה"נוראית והמבלבלת בכוונה" הזו. מכיוון שכך, גם אתה וגם סבתא שלך (כל הכבוד לה שהיא קונה דיסקים קשיחים לבד דרך אגב) אמורים לדעת כמה נפח אתם צריכים...

אתה מביא דוגמא של אדם ששתה רעל ולא מת מזה ואז טוען שרעל זה לא רעיל.

לא חסרות דוגמאות בהם אדם קנה הרדיסק או DOK בגודל מסוים, רק כדי לגלות שלא נכנס בזה מה שהוא הוטעה לחשוב שיכנס.

באותה המידה אתה יכול לומר שזה מעניין לך את הביצה השמאלית.

אז למה היא לא תובעת את על הטעיה?

כי תחום התוכנה הוא זה שיצר את מערכות הקבצים ההפעלה והתוכנות.

כלי האיחסון מיוצרים בשביל אותם אנשים שעושים שימוש במערכות הקבצים והתוכנות.

ובין אם השיטת מדידה שלהם ראויה להיות הסטנדרט המוחלט ובין אם לא, חובה עליהם לציין את הכמות באופן שיתאים ויהיה שימושי וברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מחשבים לא סופרים בבסיס עשרוני. העובדה שקילומטרים סופרים על בסיס עשרוני לא משנה את העובדה שבייטים לא סופרים ככה.

נכון, מחשבים לא סופרים בבסיס עשרוני. מה הקשר שקילובייט יהיה 103 או 210 , מאיפה ה10 הגיע לפה? קילובייט צריך להיות 28 , כלומר 256 בתים, ומגהבייט צריך להיות 216 או 65536 וכו'. ככה סופרים דברים שבאמת מבוססים על בייטים ועל השיטה הבינארית (כמו טווח צבעים, או כתובות IP וכיוצא בזה).

כמו כן אני מקווה שלסבתא (שיודעת איך להוריד, מה זה 720P וגם מה זה הארדיסק ואיפה קונים אותו) היה את השכל לקנות הארדיסק גדול לפחות באיזה 30% ממה שהיא צריכה. לא מצד הויכוח הנוכחי, אלא מצד חכמת החיים הבסיסית שלא לקנות דברים באופן שיספיק "בדיוק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שהיית צריך לומר שבמקרה זה מיקרוסופט לא קשורה לעניין, כי סבתא שלך ראתה את המספר באתר אינטרנט כלשהו, ובמקרה זה היית צודק 100%.

העניין הוא שכל אתר מציג מה שבא לו (בMB, בMIB, בGB או בGIB ולפעמים ממש בבתים), ואתה לא יכול באמת לדעת למה הם התכוונו.

לומר "מחשבים לא סופרים בבסיס עשרוני" זו חזרה נוספת על טיעון לא קשור. אתה פשוט לא מבין עד כמה הוא לא קשור. התקני לא נמכרים למחשבים, הם נמכרים לבני-אדם. בני-אדם סופרים בבסיס עשרוני. אין שום סיבה דווקא בתים לספור בצורה אחרת. חוץ מזה שלפעמים זה יכול להיות נוח יותר.

זה שמחשבים סופרים על בסיס בינארי, זה אומר שאם כתבתי תוכנה שמחשבת מרחק, אז בתוכנה שלי 1KM=1024M? הרי המספר שהתוכנה שלי מחשבת נשמר איפשהו בזכרון של המחשב, והזכרון הוא בבתים, לא?

אין ולא צריך להיות כל קשר בין בסיס ספירה למשמעות היחידות.

הטיעון שלך יכול להיות ש1KB=1024B כי ככה הוחלט, והסיבה לא מעניינת. אבל כל עוד אתה לא מצליח למצוא שום קביעה של ארגון המוסמך לקבוע שכך הדבר, הטיעון לא מחזיק מים.

הטיעון שלך יכול להיות ש1KB=1024B כי ככה מקובל, ולכן מי שיוצא נגד מה שמוסכם נוהג במרמה, אך הבעיה פה היא שאין לך מישהו שיוצא דופן, אלא יש שני עולמות נפרדים - אחד פועל ככה, ואחד אחרת - וכל עוד אין לך תקן אחיד מוסכם, אינך מוסמך לקבוע מי מהם צודק/נכון יותר.

לגבי טיעון חוסר תום הלב - אני לא משפטן, אז ייתכן שאני טועה, אך נראה לי שבמצב שבו הסטורית כולם ספרו באותה שיטה, וכל יצרן בסה"כ מיישר קו עם האחרים, קשה לטעון טיעון כזה. זה גורם למוצרים להיראות יותר אטרקטיביים? אז מה? אחרת על כל שיווק באשר הוא אפשר לטעון חוסר תום לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) לא הבנתי, מי אתה שתקבע שבייטים לא סופרים בבסיס עשרוני אם באופן עובדתי בפועל הם נספרים כך? זה שתגיד שהשמש לא זורחת במזרח לא ישנה את המציאות. תעשיית האחסון סופרת נפח בבסיס עשרוני, זו המציאות, אין פה שום הטעיה, הם אומרים לך את זה בגלוי.

ב) מבחן תום הלב מזכה את מיקרוסופט? ךםך

ובין אם השיטת מדידה שלהם ראויה להיות הסטנדרט המוחלט ובין אם לא, חובה עליהם לציין את הכמות באופן שיתאים ויהיה שימושי וברור.

וזה בדיוק מה שהם עושים. על כל אמצעי כתוב במפורש מה נפח הקבצים שניתן לאחסן עליו. אם סבתא של Deddy יודעת להוריד ב-720P אני בטוח שהיא גם מסוגלת לעשות את החישוב (הממש קשה) ולבדוק כמה ניתן לשים על כונן שגודלו בבייטים ידוע מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקני לא נמכרים למחשבים

בימים כאלה אני ממש עצוב שאני לא מכיר את כל השפות בעולם...

בטוח שיש שפה כלשהיא, שבה יש מילה מספיק חזקה בשביל להצליח לתאר כמה שהטענה הזאת מגוחכת :)

התקני נמכרים לשימוש במוצר מסויים, ספציפי, ויחיד. המוצר הזה הוא מחשב.

תעשיית האחסון סופרת נפח בבסיס עשרוני, זו המציאות, אין פה שום הטעיה, הם אומרים לך את זה בגלוי.

למיטב ידיעתי זה לא מצויין על התקני (ולכן, סנדיסק) , וזו בדיוק הסיבה לתביעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...