מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 45 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

אם כבר עלו הסוויצ'ים האחרים, מה זה בדיוק סוויץ' קפסיטיבי?

לגבי המקלדת שלי, כך בדיוק זה נראה בה כשמרימים מקש:

24.JPG

מחיפוש ברשת מסתבר שזו מקלדת rubber dome.

scissors switch נראה כך:

laptop_keyboard_scissor-switch_mechanism_2.jpg

הוא נראה יותר מדי פלסטיקי ופגיע. אבל לא בדקתי סטטיסטיקות...:Recovered_Gif_905:

ה-topre נראים מעניינים:

http://deskthority.net/wiki/Topre_switch

יכול להיות שההרגשה שלהם משלבת את הספוגיות של הממברנה עם החדות של מכנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קשה לראות במדויק מהתמונה, אבל זה בהחלט נראה רבה יותר כמו ממברנת גומי מאשר Scissor Switch. פרופיל המקשים של מקלדות Scissor Switch הוא גם בדרך כלל נמוך יותר (זה כל הרעיון של המנגנון הזה).

סוויץ' קפסיטיבי פועל על פי העקרון של השראה חשמלית. אתה לא צריך "לסגור" מעל פיזית באמצעות מגע שנוגע במגע (כמו בסוויצ'ים של Cheryy Mx לדוגמה).

לא התנסיתי באופן אישי עם Topre אבל הם אמורים לספק תחושת הקלדה חדה וברורה כמו של סוויץ' מכני ולאו דווקא את התחושה הרופסת יותר של ממברנת גומי, אך יחד עם זאת בגלל שממברנת הגומי מספקת שם את עיקר ההתנגדות ואת המשוב הפיזי (שקצת שונה מזה של הסוויצ'ים מסדרת Cherry MX) אפשר להקביל אום במידת מה לתחושת הקלדה על ממברנת גומי, כך שמי שסוויץ' מכני מרגיש לו "גס" מדי, ייתכן שיימצא אותם עדיפים.

הם אמורים לספק תחושה שונה מסוויץ' מכני "קלאסי", קצת פחות "גסה" ונוקשה ויותר רכה. ההתנגדות שלהם אחידה ולא עולה לאורך מהלך הסוויץ'; בגלל המבנה שלהם הם גם שקטים יותר (אין מגע של פלסטיק בפלסטיק ובטח שאין לוחית מתכת כמו שיש בכחולים) כך שבסך הכל הם אמורים לספק תחושת הקלדה יותר רכה ואחידה מסוויץ' מכני מסדרת Cherry MX.

אבל כמו בכל דבר, זה עניין של העדפה. הם יקרים יותר ולכן נוטים לייחס להם את ההגדרה הסוויץ' "הכי טוב", אבל בפועל זה קשקוש. יש אנשים שיעדיפו אותם, יש כאלה שיעדיפו סוויץ' מכני "קלאסי", יש שיעדיפו ממברנת גומי ויש כאלה שכלום לא משנה להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סתם אמרתי ש-topre נראה כמו שילוב של ממברנת גומי וסוויץ' מכני :)

מסתבר מהתמונה הזו שבאמת יש את אלמנט הקפיץ ואלמנט הגומי:

hiprocompare1000b_th0x0.png

לא הבנתי מה הקטע של ה- high profile שהם מציעים שם...

עוד משהו:

אם לא הסתדרתי עם הכחולים, זה אומר שקיים סיכוי גבוה שלא אסתדר עם buckling spring?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרופיל מתייחס לגובה המקש, וזאת למיטב ידיעתי תצורה "מיוחדת" שאם מעוניינים בה צריך לחפש דגם מתאים כי זאת לא ברירת המחדל של תצורת המקש.

לאור הסיבות שציינת שבגללן לא הסתדרת עם הכחולים אפשר לקבוע כמעט בוודאות מלאה שלא תסתדר עם ה-Buckling Springs. לא אהבת את המשוב הפיזי, לא אהבת את הקליק (ששניהם קיימים גם פה) והם הרגישו לך נוקשים מדי (Buckling Springs נוקשים קצת יותר מהכחולים מסדרת Cherry MX).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אהבתי את המשוב הספציפי של הכחולים. עם זה של החומים אני מסתדר.

בחומים זה מרגיש כמו חספוס בנק' המשוב בעוד בכחולים מרגישים שמה שאחראי לקליק זו איזו תוספת לסוויצ'.

בלחיצות מהירות החומים מרגישים די דומה לאדומים רק עם חספוס קטן. ככה אני רואה את זה.

לגבי הנוקשות, במחשבה שניה, יכול להיות שזה לא הפריע לי כמו אותם גורמים אחרים שציינת. פשוט הסוויץ' הזה כמכלול לא היה לטעמי.

אני אומר זאת, כי השחורים בהתחלה הרגישו לי נוקשים, אבל אחרי כמה שניות של הקלדה (ופה מסתכם הניסיון שלי איתם) זה לא היה כזה נורא (בלשון המעטה).

צריך לנסות גם את ה- buckling spring :cwm40:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני לא מתלהב מהמחיר. בעבר המקלדות האלו נמכרו סביב ה-300 אצלם.

אגב, מה העניין של ALPS? איך הם מסווגים? הם גם ענתיקות מהסוג של buckling spring?

שמעתי כמה סרטונים שמשווים את ה- לירוקים והסאונד של הירוקים הרבה יותר נעים לאוזן.

כמה שהכחולים אכזבו אותי, יש לי הרגשה שהירוקים יתקבלו בצורה הרבה יותר טובה, גם אם הם לא יהיו המועדפים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
אני לא מבין למה לא מביאים את הקלידים החומים.

גם אני הייתי קונה אם היה דגם מעניין עם קלידים חומים.

לוג'יטק קרתה. השמועה היא שהם קנו את כל המלאי של הסוויצ'ים החומים להרבה זמן (בשביל ה-G710) ולחברות הקטנות פשוט לא נשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

נראה כאילו הייתה ירידה חדה של מחירי המקלדות בארץ, יש באייבורי מבחר מאוד נחמד של מקלדות עם MX RED ו MX BLACK שעולות בין 250 ל 350 שקל. החומים והכחולים נשארו יחסית יקרים. ב KSP יש רק את ה Vengeance K60 במחיר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנה שעברה באותה תקופה היתה ירידת מחירים דומה על בערך אותם דגמי מקלדות, אבל המחירים עלו בחזרה מיד בסיום "תקופת החגים". לדעתי רוב הסיכויים שזה מה שקורה גם עכשיו ולא ירידת מחירים קבועה או דגמים מתחלפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה ZOWIE וה TT ESPORTS לא הולכים לשום מקום, המחיר שלהם יעלה בחזרה. ל ZOWIE אין דגמים חדשים וקשה לי ראות את ה G1 עוזבת אותנו בשנים הקרובות, רוב הקבוצות שמשתמשות בציוד של TT ESPORTS משתמשות ב G1.

שנה שעברה אלו היו המחירים ביום שישי השחור, השנה המחירים ירדו מאוחר יותר, אני חושב שה G UNIT שוברת שיא חדש, 250 שקל מחיר מצויין למקלדת עם מאקרו ותאורה חלקית. בכל זאת הייתי ממליץ על ה G1, בנויה טוב יותר. חבל שלא מביאים לארץ את ה G1 המוארת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו התנסה עם הG710+ ויכול לתת חוות דעת? קראתי כמה ביקורות עליה אבל אני מעדיף לשמוע מהחבר'ה כאן בפורום.

הסיבה שאני שואל דווקא עליה היא כי עברתי על כל מיני סרטונים/ביקורות והגעתי למסקנה שהכי מתאים לי זה סוויצ'ים חומים והיא מבין הבודדת שמגיעות לארץ עם חומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...