מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 43 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

היא דווקא נראית סבבה.

חבל רק שהם עשו את מקשי הגיימינג "מיוחדים". הייתי שמח אם היו מכניסים מקשים רגילים בבאנדל למי שלא .

אגב, איך הביקורות עליה? מה פשר העיצוב נטול המסגרת שלה? זה יתרון או שזה סתם ליופי? (או לכיעור, תלוי את מי שואלים...)

עריכה: קבל תיקון, המקשים האדומים הם בנוסף לרגילים. ראיתי את זה בסקירת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
השקטות זהות מבחינה מבנית (כלומר צורה) או מכנית (מבחינת מנגנון)?

הן זהות מבחינת מבנה (איכות בנייה וחומרים) אך מבוססות על מגנון ממברנת גומי ולכן הן אינן מכניות (כי אינן מבוססות על מנגנון מכני).

האם unicomp מציעה רק סוג אחד של התנגדות? ניסיתי לחפש באתר שלהם אזכור לנושא ולא הצלחתי.

המקלדות מבוססות כולן על אותו מנגנון שבניגוד לסדרת Cherry MX אינו קיים במגוון של התנגדויות ומאפיינים.

בכל מקרה, אם אמרת ש-buckling spring הכי קרוב לירוקים מסדרת MX, אני מניח שיהיה לי קצת קשה להסתדר אתם או להתרגל אליהם.

מתוך סקרנות, למה אתה חושב ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי עם הכחולים קצת קשה לי להסתדר מבחינת התנגדות. הם מעט קשים לי (אני יכול להסתדר אתם אבל מעדיף את הרכות של האדומים). והירוקים קשים יותר מהכחולים.

כנראה שהאדומים הם המתאימים לי ביותר מהסוגים השונים של ה-MX. עד שלא אנסה בשימוש מעט ממושך לא אוכל להיות בטוח בכך.

בכל מקרה, אני סקרן לנסות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו שאני מסתכל על הCORSAIRS, נראה שמשענת היד בנויה עם ציפוי רך כל שהוא.

מי יודע מה יקרה לחומר אחרי שנה שנתיים.

לפחות אפשר לנתק את משענת היד.

בK90 לא כל המקשים מכנים, ולקוחות התלוננו על כך.

אז בגרסה הבאה K95 כל המקשים יהיו מכנים.

על הדרך REVIEW מאוד טוב לK70.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נראה כאילו אין מיצב לרווח, או לפחות לא אחד בולט כמו שיש ל FILCO ושאר המקלדות התואמות.

טיפה מפריע לי שהוא הצליח לשלוף את ה CAPS עם היד כל כך בקלות, זה לא אמור להיות ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא כבר עשה את זה כמה פעמים ויודע בדיוק כמה כוח צריך כדי לשלוף מהר, ומפעיל יותר כוח דרך היד ממה שנדמה.

ואולי באמת יש הבדל בין הכוח שצריך להוציא מקש לעומת מקלדות אחרות.

לא כל כך בטוח שזה חיסרון, כל עוד המקשים יושבים טוב.

למקש הרווח רואים בבירור שיש שלושה נקודות קפיץ, וסביר להניח שהם מחוברים לקורות מתכת לאורך המקש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר'ה שהתנסו עם הכחולים והשחורים:

עד כמה משמעותי המעבר מכחולים לשחורים?

איך הם בהקלדה ממושכת? מעייפים את הידיים מהר או שזה דבר שקל להתרגל אליו?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל תשובה שלא תקבל פה לא תהיה מהימנה מהסיבה שכל אחד וההעדפות שלו.

ההבדל הכי משמעותי לדעתי במעבר מהכחולים לשחורים או לאדומים, הוא לא עוצמת ההתנגדות אלא ביטול המשוב הפיזי והקליק. זה, לדעתי, נותן תחושה שונה משמעותית מאשר רמת התנגדות שונה עבור אותו סוג מנגנון.

אם אתה אומר שכרגע נראה לך שיש לך העדפה לסוויצ'ים "קלים" כדוגמת האדומים והחומים (אגב, גם הכחול נחשב סוויץ' קל, אם כי הוא מרגיש קצת יותר "נוקשה" מהאדום והחום בגלל מבנה המנגנון שלו ולא בגלל קפיץ שונה) אך הכחול כבר מתחיל להיות קצת בעייתי מבחינתך. אין טעם לחפש משהו אחר כרגע, אלא אם כן סתם בא לך להתנסות ויש לך את המשאבים לכך.

לאחר "שנכנסים" לתחום המכניות יש בהחלט נטיה לרצות סוויצ'ים ומנגונים נוספים, וכמה שלא מנסים מגלים תמיד שיש עוד איזה משהו אפשר לנסות ולהתנסות בו. ההמלצה שלי באופן אישי היא לעבוד לפחות חצי שנה עם מקלדת (אם משתמשים בה הרבה שעות בכל יום אז אשר קצת לקצר את התקופה) כדי להתרגל ובמקביל לנסות להבין גם טוב יותר מהן ההעדפות שלך.

ושאלה, האם אתה בטוח שההתנגדות של הכחולים מפריעה לך ולא העובדה שתחושבת ההקלדה עליהם מלווה שונה מהלינארים? אני שואל לא כי אני לא חושב שאתה יודע מה מפריע לך, אלא פשוט כי התחושת הקלדה על הכחולים קצת שונה ממה שרוב האנשים רגילים או "מצפים". רוב האנשים רגילים לתחושה של, והייתי אומר אפילו מעדיפים (בהכללה גסה) סוויץ' לינארי, ותחושבת הקלדה על הכחול פתאום מרגישה להם מוזרה קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה להסביר את הלבטים מנקודת המבט שלי, לאחר התנסות של כמה ימים (חצי שנה זה יותר מדי זמן. תוך חצי שנה אפשר להתרגל לסוג סוויצ'ים והמטרה שלי היא לבחור כרגע את הסוג שהכי נוח לי ולא להתרגל בכוח למשהו שאין לי כוונה להתרגל אליו).

התנסיתי במקלדת עם סוויצ'ים כחולים מס' ימים, והם נמאסו עלי מהר מאוד. גם הרעש וגם המשוב הזה מאוד עצבן אותי.

אהבתי יותר את המשוב של מקלדת ממברנת הגומי שלי. הרבה יותר פשוט, נוח ומהיר מבחינתי להקליד על ה-K200 של לוג'יטק שיש לי כרגע.

אולי הקושי נובע מהגובה של המקשים במקלדת המכנית שגבוה משמעותית מהמקלדת הנוכחית שלי.

לדעתי אני צריך לנסות מקלדת עם שחורים או אדומים למשך כמה ימים וכך אדע מה בדיוק הפריע לי.

אולי הכחולים היו רכים דווקא ולא קשים, אבל מה שהפריע לי היה גובה המקשים? קשה לי מאוד לדעת כרגע.

מה שכן, נוחות ההקלדה השתפרה כשחזרתי ל-K200 עם ממברנת גומי.

היום יצא לי להקליד כמה שניות על מקלדת עם סוויצ'ים שחורים ודווקא הרגשתי שיפור מהכחולים, אבל לפני שהתנסיתי בשימוש ממושך עם הכחולים נטיתי לכיוון הכחולים דווקא....

אני מבולבל...:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר'ה שהתנסו עם הכחולים והשחורים:

עד כמה משמעותי המעבר מכחולים לשחורים?

איך הם בהקלדה ממושכת? מעייפים את הידיים מהר או שזה דבר שקל להתרגל אליו?

תודה!

לא מעייף בכלל סתם שטויות, הכל עניין של הרגל והעיקר שנפתרתי מהכחולים המציקים האלו, נכון שהשחורים מרגישים טיפה כבדים אך נראה לי שנוצרת יותר התחושה כיוון שאתה לא שומע את הקליק ולוחץ בדרך כלל יותר.

במקרה שלי..לוחץ עד האורינג.

העיקר שהחלפתי את כל האותיות לסוויצ׳ים שחורים ונגאלתי מהרעש המעצבן והמרעיש הזה. אני חיפשתי נטו שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיכיתי לתגובה שלך :cheesy:

לגמרי מסכים איתך לגבי הרעש של הכחולים. תוך כמה שעות של הקלדה הוא כבר נמאס עלי.

בכלל כל הפידבק הזה עייף אותי....

יש לי הרגשה שגם השחורים וגם האדומים יספקו אותי. בכל מקרה, אני רוצה לנסות את שניהם בשימוש ממושך כדי שלא יהיו בעיות אחר כך... בכמה שניות שניסיתי להקליד על השחורים, הם באמת לא נראו לי כאלו נוראים, אבל שוב, רק אחרי שימוש ממושך ניתן לקבל תמונה אמינה.

אולי באמת הגובה של המקשים הוא הדבר שהפריע לי, למרות שאני חושב שדווקא גובה המקשים הוא עניין של הרגל, הרבה יותר מסוגיית הסוויצ'ים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס מה שמעניין אותי הוא נוחות שזה אומר גם שאיפה לכמות מינימלית של טעויות הקלדה.

עם הכחולים היו לי הרבה פאשלות בהקלדה בהשוואה למקלדת הקודמת שלי (ממברנה). בשלב מסוים זה כבר הציק לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשאר לי לסמן V על:

buckling spring

topre

MX שחור ואדום (חום פחות קריטי).

:lol:

שאלה למומחים:

האם גם במקלדות ממברנה יש סוגים שונים של מנגנונים / עוצמות / אחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...