מה המעבד הכי טוב שניתן לשדרג אליו עם לוח ASUS M2A-VM-HDMI? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה המעבד הכי טוב שניתן לשדרג אליו עם לוח ASUS M2A-VM-HDMI?

aviadp

Recommended Posts

שלום

ברשותי לוח אם ASUS M2A-VM-HDMI

עם מעבד Athlon X2 64 3800

אני מעוניין לשדרג את המעבד ולשים את המעבד הכי טוב ביחס עלות/תועלת.

השימושים: בעיקר עריכת תמונות

רשימת המעבדים הנתמכים בלוח זה נמצאת בקישור

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2AVM_HDMI/#CPUS

הלוח כבר די ישן, אז אני מאמין שיתכן ויש ברשימה מעבדים יחסית חדשים (4 ליבות לדוג') שלא בטוח שיבואו לידי ביטוי בצורה מלאה על הלוח הזה ויתכן ועדיף שלא להשקיע בהם.

מותקן לי על הלוח 2X2 GB

ספק HEC 300W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

כדי להפוך את הכותרת לעניינית הוסף לה את דגם הלוח במקום לכתוב לוח האםשלי, והוסף לה גם שימושים. ללא שימושים לא ניתן לקבוע אם מעבד מסוים משתלם יותר מאחר או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מעבד יש לך עכשיו?

מהם השימושים במערכת?

מאיזו סיבה אתה רוצה לשדרג מעבד?

בלי כל המידע הבסיסי הזה לא ניתן לקבוע אם שדרוג מעבד יענה על הדרישות שלך ולקבוע מי מהמעבדים הנתמכים הוא המשתלם ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד X2 64 3800

שימושים: בעיקר לצורכי גרפיקה ועריכת תמונות

הסיבה לשדרוג: תחושה שבPS CS5 המעבד כבר לא סוחב, לוקח לו הרבה זמן לעשות פעולות בסיסיות

מבחינה כלכלית, השאיפה היא לקבל שיפור גדול בביצועים בהוצאה מינימלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הכי משתלם שתוכל לשדרג אליו הוא IIx3/4 בתדר 2.8-3.1 (ותמיד תוכל לבצע OC קליל כדי להשיג עוד כמה MHz).

מכיוון שבדרך PS מצריך דווקא נפח זכרון מספק ופחות מושפע מריבוי ליבות, הייתי אומר שלתדר יש חשיבות גבוהה יותר מלמספר הליבות, אז אפשר להגיד שה- IIx3 הוא כנראה המשתלם ביותר. מצד שני אם מסגרת התקציב מאפשרת לך אין שום מניעה לקנות גם את ה- IIx4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הכי משתלם שתוכל לשדרג אליו הוא Athlon IIx3/4 בתדר 2.8-3.1 (ותמיד תוכל לבצע OC קליל כדי להשיג עוד כמה MHz).

מכיוון שבדרך PS מצריך דווקא נפח זכרון מספק ופחות מושפע מריבוי ליבות, הייתי אומר שלתדר יש חשיבות גבוהה יותר מלמספר הליבות, אז אפשר להגיד שה-Athlon IIx3 הוא כנראה המשתלם ביותר. מצד שני אם מסגרת התקציב מאפשרת לך אין שום מניעה לקנות גם את ה-Athlon IIx4.

מסגרת התקציב מגבילה...

כלומר המעבד הזה יעשה את העבודה?

http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=best&uin=10999

במידה וכן, הוא ידרוש ממני שינויי חומרה כלשהן? מאוורר, ספק, מתאם AM3?

היום אני עם מעבד AM2

ואיך הוא בהשוואה למעבדים הללו :

http://www.shirion-computers.com/Product.asp?Pid=ATHLONX2-5000&Cat2Cat1ID=3&Cat2ID=21&aff=Zap〈=he

http://cgi.ebay.com/AMD-Athlon-X2-7850-2-8-GHz-Black-Edition-/200627924731?pt=CPUs&hash=item2eb65b2efb

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- IIx3 יהיה ללא הספק הכי משתלם שאתה יכול להתקין בלוח.

שני המעבדים אחרים שאליהם קישרת זהים למעבד הקיים שלך.

לא תצטרך שום שינוי חומרתי, לכל היותר תצטרך לעדכן כדי לקבל תמיכה במעבד. לפני שאתה מתקין את המעבד החדש תבדוק באתר היצרן מאיזו גרסת הוא נתמך, ואם גרסת ה- שבלוח שלך ישנה ממנה, תעדכן את ה- לפני ההחלפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- IIx3 יהיה ללא הספק הכי משתלם שאתה יכול להתקין בלוח.

שני המעבדים אחרים שאליהם קישרת זהים למעבד הקיים שלך.

לא תצטרך שום שינוי חומרתי, לכל היותר תצטרך לעדכן כדי לקבל תמיכה במעבד. לפני שאתה מתקין את המעבד החדש תבדוק באתר היצרן מאיזו גרסת הוא נתמך, ואם גרסת ה- שבלוח שלך ישנה ממנה, תעדכן את ה- לפני ההחלפה.

אפילו שאחד מהם הוא 2.8MHZ ושלי 2.0? עדיין זהים?

ולגבי שינויי החומרה, זה אני אעבור מAM2 לAM3 לא מצריך שום שינוי בתושבת על הלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לצטט הודעות שמעליך.

כל ההפרש הוא בתדר, אתה יכול לבצע OC (אם יש לך ספק מתאים ובהתאם למידת ה-OC גם קירור) ולהגיע לתדר הזה. מלבד התדר אין שום הבדל.

ה- II גם מבוסס על ארכיטקטורה קצת יעילה יותר בהשוואה למעבד הקיים שלך.

ברגע שמעבד לא מתאים לתושבת (פיזית או עניין של תמיכה) אז אתה לא יכול לשדרג אליו ואין איזה מתאם או כל דבר אחר שמאפשר לך לעשות זאת. במקרה הזה ניתן להתקין מעבד AM3 בלוח AM2. כפי שציינתי לכל היותר יש לעדכן את גרסת ה- כדי להשיג תמיכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שהפרש המחירים ביניהם באמת זניח...

השאלה העיקרית מבחינתי עכשיו היא אם באמת יש טעם לעשות את השדרוג הזה, האם יורגש הבדל משמעותי?

הרי לוח האם יחסית ישן, הזכרונות, אמנם 4 ג'יגה אבל במהירות 800 MHZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ה- IIx3 משתלם יותר, אבל אם במקום שממנו אתה קונה ההפרש מגיע לאזור ה-200 ש"ח יש מקום לשקול קנייה של IIx2.

קח גם בחשבון שייתכן שכן יש ניצול מסוים של ריבוי ליבות בשימושים שלך, אני לא ממש יודע איזה פעולות אתה מבצע ב-PS, וכמו כן, גם בתוכנות מסוימות שעכשיו אולי לא תומכות בריבוי ליבות בצורה מיטבית, ייתכן שתתווסף תמיכה שכזאת בגרסאות הבאות.

אז בחר פשוט במעבד שהכי מתאים למסגרת התקציב שלך, גם IIx2 יהיה טוב מאוד (רק קנה אחד בתדר של 3.0Ghz אלא אם אם כן אתה מתכנן OC).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...