חיבור USB3קדמי ללוח ASROCK H67M-GE - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור USB3קדמי ללוח ASROCK H67M-GE

גמני

Recommended Posts

נראה כאילו זה הטעיה מכוונת

אכן נראה רע. >:(

ממש לא. ממתי מסתמכים על תמונה כדי לקבוע את מפרט הלוח?

מפרט בודקים במפרט דף המוצר שבאתר היצרן או בחוברת לוח האם הרשמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

אתה צודק, אבל האתר של היצרן כלכך מאורגן ומסודר ונראה שהושקעה בו הרבה מחשבה.

יש אנשים שמבינים מלל, יש כאלה שמבינים מראה עיניים (האתר גם ממש בנוי להתרשמות ויזואלית)

לכן לטעות בתמונה?? זה קצת פישי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל טעויות קורות. זה שהאתר נוח לניווט והתמצאות לא אומר שלא יכולות להתרחש טעויות.

שנית, לגבי התמונות, אף פעם אל תסמוך על תמונה שמופיע ברשת, גם אם היא מופיעה בדף המוצר שבאתר היצרן, כדי להסיק משהו על מבנה הלוח. יש לזה מספר סיבות:

1. טעות אנוש - קורה.

2. לא תמיד מצלמים כל לוח ולוח. לפעמים יש סדרות לוחות שנראים אותו דבר ובנויים כמעט אותו דבר לגמרי (כמו במקרה שלך). לפעמים פשוט מציגים תמונה אחת לכל הלוחות הללו, לא מתוך כוונה להטעות, אלא משום שהתמונה אמורה לשמש במעין רפרנס חזותי, שתדע איך נראה הלוח, תבין בגדול היכן ממוקמים החיבורים השונים (SATA ביחס לחריץ ה-PCIex16 וכדומה), והיא לא באה להחליף את מפרט היצרן.

אני מסכים איתך שעדיף היה אם לא היו מתרחשות טעויות שכאלה או שהיו דואגים לצלם כל לוח ולוח ולוודא פעמיים שהתמונה שבדף המוצר תואמת בדיוק ללוח, אבל זה דיון יותר תיאורטי. במציאות, כדי לוודא את פריסת החיבורים בלוח ואת המפרט שלו באופן כללי אני תמיד אמליץ להיכנס למפרט לוח ואפילו לעיין בחוברת לוח האם. אלו המקורות הכי אמינים שיש לדברים הללו.

אגב, למה כל כך חשוב לך חיבור 3.0 קדמי? נכון לנקודת הזמן הנוכחית זה עדיין פיצ'ר Premium שבדרך כלל נמצא בלוחות "יוקרתיים" יותר ויש לקחת את זה בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתה צודק

אבל אני חושב שזה לא רציני...

תבין, הם לא טעו בתמונה אחת, הם טעו בכל התמונות! כולל תמונת הלוח ליד האריזה.

כל העולם מעתיק את התמונות מהאתר שלהם וחיפוש בגוגל תמונות ממחיש את עומק הבעיה.

לשאלתך, 3.0 מאוד נוח אבל אכן יקר. זאת באמת דילמה אם ללכת עליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם לא תמיד זה עובד

יש לי לוח P67 Extreme4שמגיע עם חיבור USB3 קדמי שמתחבר ללוח האם

אם אני מחבר לו אביזרים של USB2 זה עובד מצויין אבל כשאני מחבר דיסק USB3 של WD לא תמיד הוא מזוהה.

קשור כנראה לצריכת החשמל של הדיסק באותו הרגע. עם השקעים מאחור עובד מעולה בכל מצב.

רכשתי בדיל אקסטרים בכמה דולרים כבל מאריך ל-USB3 שמתחבר ללוח אם מאחורה וזהו עובד מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא בהכרח טעות, כמו שציינתי, לפעמים כשיש מספר דגמים של לוח מאותה סדרה שנבדלים זה מזה בדברים ממש קטנים, אז משתמשים בתמונה אחת עבור כל הלוחות. זאת המציאות. אפשר ל אהוב את זה ואפשר שלא, אבל זה מה שקורה בפועל.

לגבי 3.0. היום כמעט בכל לוח (למעט לוחות ה-H61 הזולים) תמצא חיבור 3.0. הוא כבר ממש לא חיבור יקר כמו שהיה רק לפני כשנה. אולם, מחבר בלוח האם שמאפשר חיבורי 3.0 קדמיים נותר עדיין פיצ'ר "יוקרתי". אחת הסיבות לכך (מלבד מיתוג ושיווק) היא שנכון להיום ערכות השבבים לא מכילות בקר 3.0 והתמיכה מתאפשרת הודות לבקר הרחבה שמוסיף יצרן הלוח. ברגע שייצאו ערכות שבבים עם בקר USB 3.0 מובנה ובמקביל עם הפיכת החיבור הזה לרלוונטי יותר, לא ירחק היום שאף אחד לא ייחס לו חשיבות וכל חיבורי ה-USB שבלוח כולל המחבר שמאפשר חיבורים קדמיים יהיו מהתקן הזה.

ובכלל חיבורי USB קדמיים נוטים לסבול מבעיות יציבות שונות (בעיקר קשור לאספקת החשמל). אפשר להסתפק בהחלט בחיבורי ה-USB 3.0 האחוריים, ואם יש צורך עכשיו או עתידי בחיבור קדמי אז להשתמש בכבל מאריך או ברכזת USB 3.0. כך שלדעתי אין צורך להתעקש ולשלם יותר רק עבור זה.

עריכה: הקדימו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח H67M-GE יש header של USB3 פנוי, שניתן לחבר אליו פאנל קדמי של המארז כדוגמת P183, או כזה שנרכש בנפרד ב-.

זה ה-19 פינים האפור שנמצא בצד שמאל למטה בתמונה.

H67M-GE%28m%29.jpg

אני מצטער אבל כתוב שם באותיות קידוש לבנה ASROCK H67M-GE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה שם הדגם שכן מכיל את החיבור הזה? H67M-GE/HT זה בדיוק מה שהסברתי על עניין הדגמים השונים מאותה סדרה. הרי אתה לא באמת חושב שהיצרנים מתכננים מהיסוד דגמים שונים מאותו דור המבוססים על אותה ערכת שבבים. ההבדלים, אם קיימים, הם לרוב מינוריים ויותר נוגעים לשבבי ההרחבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה שם הדגם שכן מכיל את החיבור הזה? H67M-GE/HT זה בדיוק מה שהסברתי על עניין הדגמים השונים מאותה סדרה. הרי אתה לא באמת חושב שהיצרנים מתכננים מהיסוד דגמים שונים מאותו דור המבוססים על אותה ערכת שבבים. ההבדלים, אם קיימים, הם לרוב מינוריים ויותר נוגעים לשבבי ההרחבה.

וכך נראה H67M-GE/HT.

http://www.asrock.com/mb/photo/H67M-GEHT(m).jpg

כתוב עליו במפורש H67M-GE/HT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, למה 3 הודעות ברצף במקום לערוך את ההודעה שלך?

שנית, נתתי את עניין סדרת הלוחות ושמות הדגמים כדוגמה, לא התחייבתי שפה זה המקרה בוודאות.

ולסיום, מה זה בכלל משנה מה כתוב על הלוח ומה מופיע בתמונה? דברים הנוגעים למפרט הלוח בודקים במפרט ולא מסתמכים על תמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...