קטעים נבחרים מהסכם התחברות לשירות WOW של בזק. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קטעים נבחרים מהסכם התחברות לשירות WOW של בזק.

אורח athlon

Recommended Posts

אורח athlon

סעיף 1.4 אופן מתן השירות, איכותו ותנאיו, לרבות תעריפיו, עשויים להשתנות ואף להפסק בכל עת ע"פ הנסיבות, ביןו היתר בשל העובדה כי השירות מצוי בשלביו הראשונים.

פרשנות: כלומר אם לשים את זה בשפה פשוטה: הם בכלל לא מתחייבים לספק את השירות שהלקוח משלם עליו.

2. מוסכם כי המודם והציוד המלווה שיותקן אצלי מטעם בזק(להלן הציוד) הם בבעלותה של ואני מתחייב/ת להשיבם לבזק עם סיום מתן השירות/או עם דרישתה הראשונה של להשיבם, מבלי תשהיה לי/או למי מטעמי זכות עכבון. במקרה שלא אוכל להחזיר לבזק את הציוד או חלק ממנו(עקב אובדן, גניבה וכו') אשלם לבזק בגין הציוד ע"פ תעריפי , כפי שיהיו מעת לעת, ובכל מקרה סכום שלא יופחת מ399 ש"ח כולל מע"מ. במידה והמודם הינו רכושי הפרטי, האמור בסעיף זה מבוטל.

פרשנות: שימו לב למשפט המודגש: "... כפי שיהיו מעת לעת... סכום שלא יופחת מ399 ש"ח כולל מע"מ" כלומר הם יכולים לדרוש כל סכום מעל 399 ש"ח, שכן סכום זה הוא הסכום המינימאלי(לא יופחת!!!).

5. תעריפי התקנת השירות:

-התקנת שירות WOW על קו טלפון רגיל קיים - 299 ש"ח.

-התקנת שירות WOW על גבי קו ISDN קיים 199 ש"ח.

-המרת קו ISDN והתקנת קו טלפון רגיל אחד עם שירות WOW - מחיר: 299 ש"ח.

-המרות ISDN ל2 קווי טלפון רגילים כאשר על אחד מהם יופעל שירות WOW - מחיר: 299 ש"ח.

פרשנות: שימו לב לסעיף המודגש, אדם שהיה מבצע את העסקה הטלפונית, ללא קריאת ההסכם היה נותן את חתימתו להסכם שיחייב אותו בדמי התקנה של 299 ש"ח, למרות פרסומי המבצע והמידע שהמוקדנית מוסרת לגבי "99 ש"ח כולל מע"מ התקנה בלבד".

7. תעריפי התקנת כרטיסי הרשת על-ידי מתקינים מורשים:

-משלוח כרטיס רשת בדואר: 80 ש"ח.

-כרטיס רשת, ביקור טכנאי + המרת חייגן 234 ש"ח.

-ביקור טכנאי+הגדרת חייגן למי שברשותו כרטיס רשת - 171 ש"ח.

למרות האפשרות לבחור בעמוד הראשי של ההסכם: "אני מתקין את כרטיס הרשת והחייגן בעצמי" ההסכם של מחייב את הלקוח לשלם לפחות על ביקור טכנאי ש"יגדיר" את המחשב של הלקוח 171 ש"ח(ושימו לב שלא מצויין האם המחירים כוללים מע"מ או לא.)

סעיף 9.1 מתקין - יתקין עבורך את כרטיס הרשת, יגדיר עבורך את הגדרות המחשב הנחוצות. במידה שמופיעה תקלה כלשהי שאינה תוצאה של מעשה מכוון במזיד, פנה/י אל המתקין לשם תאום ביקור נוסף. האחריות על כרטיס הרשת ועל התקנתו היא על המתקין ועל-פי תנאיו.

פרשנות: סעיף זה מתייחס בעיקר לאנשים ש"לא מבינים בתחום המחשבים" ומזמינים את הקו, ובזק מוצאת לעצמה דרך להתנער מכל אחריות של הטכנאי שהיא בעצמה שולחת לבית הלקוח ועוד עושקת עליו סכום לא מבוטל של כסף.

ועכשיו נעבור למספר הערות לגבי השאלות שצריך למלא בתופס ההזמנה:

-ישנו מקום שבו נתן לבחור את הדרך שבה המשתמש(הלקוח) יכול לבחור את הדרך שבה הוא יגדיר את המחשב שלו להתחברות לאינטרנט. ישנן ארבע אפשרויות(בניגוד לשלוש שמופיעות בהסכם, שימו לב איך ההסכם סותר את עצמו), שאחת מביניהן היא: "אני מעוניין/ת להתקין בעצמי ובאחריותי את חייגן השירות". אבל מה בזק עושים? בסעיף ההסכם המחייב הם יחייבו את הלקוח בכל מקרה על "ביקור טכנאי".

-ישנה תיבה שבה הלקוח בוחר כיצד הוא מעוניין לרכוש את ציוד ההתחברות(להלן המודם), והאפשריות הן:

1. מודם בבעלות בזק. 2. רכישת מודם מבזק באמצעות טכנאי של בזק. 3. רכישת מודם באופן עצמאי.

צריך לשים לב למספר פרטים בתיבה הזאתי: בזק לא נוקפת במחיר של המודם. היא לא מתחייבת שמדובר במודם חדש. היא לא מתחייבת לדגם המודם. יש לציין, כי בשום חנות מחשבים לא מתקיים דבר כזה שבו לקוח מזמין משהו בלי לדעת מחיר כללי, בלי לדעת את הדגם שלו את הטיב שלו ולא כלום למעשה על המכישר. משיחות שקיימת עם המוקד של בזק נאמר לי הדבר הבא: הלקוח מקבל את המודמים שיש לבזק במלאי. האם זה משומש או של לקוח שהפסיק את השירות? יכול להיות שכן תלוי מה שיש במלאי. של איזה חברה ודגם המודם? אורכית או אלקטל. שימו לב: הלקוח לא יודע בכלל מה הוא מקבל. מה שכן ענו לי זה שמחירו של המודם הוא 480 ומשהו ש"ח(לא ברור עם מע"מ או בלי מע"מ). מחירו של מודם חדש פנימי של היינו 450 ש"ח בחנות מחשבים בהרצליה בשם למיר, שבו הלקוח יודע את הדגם המדוייק ומקבל מודם חדש. מישהו אולי מוכן להסביר פה איפה ההגיון? לקוח משלם מחיר מלא על מודם חדש, ועלול לקבל מודם משומש שאתה דיגמו וטיבו או לא יודע?

את "הסעיפים הנבחרים" הללו אני רשמתי בכדי שלקוחות שקשה להם להגיע לתקנון הזה יראו על חלק מהדברים שהם חותמים, כי יצא לי לדבר עם מספר אנשים פה בפורום שהובטח להם שההתקנה תעלה להם "רק 99 ש"ח כולל מע"מ" ובסוף חשבונן חיוב בדמי התקנה מלאים(299 ש"ח בהתאם להסכם). כמו-כן, יש לשים לב שלעורך כל ההסכם בזק לא מציינת את מה שהיא מתחייבת לא בדף הפרסומות במבצע הנוכחי שלה: מתן 200 דקות שיחה חינם בחודש לחשבונות של בזק(כנראה זו סתם הבטחה) ואת העלויות של הדברים כפי שהם מפורסמים אלא בהסכם כתובים סעיפים אשר משנים את כל פני המבצע ועלויות ההתחברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוזה הזה מיושן ורב הסעיפים הכתובים בו כבר לא תקפים (בזק מעדכנת את האתר שלה פעם בשנתיים...)

זה בדיוק מה שאמרתי לאתלון אתמול באיי סי קיו אחרי שהוא פרסם את זה. לא רק את האתר נזק מעדכנים פעם בהרבה זמן אלא גם את הטופס עם החוזה הזה שממנו אתלון העביר לכאן קטעים נבחרים.

הדבר היחידי שבזק ממהרים לעדכן זה את התעריפים שלהם , בדרך כלל כלפי מעלה >:( >:(>:( :AR15: :AR15: :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרגע דוד, החוזה הזה זה לא מה שתקבל הביתה

ואם תקבל

אז זה יהיה עם הרבה הרבה הרבה הרבה מחיקות על החוזה

גם הקטע עם המתקין זה בגלל שהמתקין זה חברה מצד שלישי ולא (ככה זה, יש פה חוקים לעשיקה)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

תרגע דוד, החוזה הזה זה לא מה שתקבל הביתה

ואם תקבל

אז זה יהיה עם הרבה הרבה הרבה הרבה מחיקות על החוזה

גם הקטע עם המתקין זה בגלל שהמתקין זה חברה מצד שלישי ולא (ככה זה, יש פה חוקים לעשיקה)..

החוזה הזה שהקלדת ממנו את ה"סעיפים הנבחרים" הוא חוזה שנשלח אלי ע"י אתמול!

וWINDAX, אני לא יודע מה יש לך נגדי, אתה כנראה מאוד מאוד שונא אותי. אתה סילקת אותי מהאתר הרקוב והמת שלך(פוסי פרו) בלי שום סיבה מיוחדת(בסה"כ התלוננתי על המהירות שבה הפורומים שלכם זזים), ועכשיו אתה בא למרר לי את החיים גם כאן. ולא, אני לא חסר חיים כמו שאתה חושב, אם כבר חסר חיים זה אדם כמוך ששורץ בשלושה פורמים באותו הזמן ומנהל אתר מת, ובנוסף לכל מסלק משם את האנשים המוכשרים שבאים לך לאתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הוא... לרגע לא הבנתי למה הכינוי WINDAX מוכר לי כל כך.. לא פלא ששכחתי. לא היה לי הרבה מה לעשות בפורומים של פוסי פרו עם הרמה הנמוכה כל כך.. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה גנון נהיה פה... אני מניח רובכם כבר נגלמתם מחיתולים (לא?),

אז למה שלא תתנהגו בהתאם?

הגישה פה באתר ממש ממש לא לעניין ,

יהירות חוגגת.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה גנון נהיה פה... אני מניח רובכם כבר נגלמתם מחיתולים (לא?),

אז למה שלא תתנהגו בהתאם?

הגישה פה באתר ממש ממש לא לעניין ,

יהירות חוגגת.....

אתה יכול להתנתק אם לא מוצא חן בעיניך :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל תקווה מאוד שאף אחד לא יקח את ה"עצה" שלך ברצינות.

קודם כל זאת לא היתה "עצה" וגם לא "עץ" :P

דבר שני, הניסוח שלך נשמע כמו איום.. ואם מישהו יתנתק מה אתה בדיוק תעשה ? סתם מעניין אותי לדעת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי אתה בכלל לא מבין...

פורום זה דבר מאוד דינמי, כשאנשים יחליטו שלא ענייני ולא כיף להם יותר להיות פה הם פשוט לא יהיו פה.

בתור אחד מהוותיקים אתה אמור לרצות לגרום להם ההיפך, אחרת תשאר לבד עם שאר הוותיקים וזה לא יהיה הכי שווה

תעשה מה שבא לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...