עזרה בפענוח תזמוני זכרונות [תמונה] - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בפענוח תזמוני זכרונות [תמונה]

benyben

Recommended Posts

שלום.

אני מנסה להבין [כחדש בתחום] את עניין הזכרונות - מהירות, ותזמון.

רכשתי זכרון מסוג , שעליו רשום 1600 MHz

CAS 8

1.65V

לעומת זאת, כאשר הפעלתי את Speccy, מצאתי שמהירות הזכרון נמוכה בהרבה (עומדת על 699 בלבד - ראו תמונה).

נכנסתי לביוס בניסיון להבין זאת, אבל חזרתי ללא תובנות.

אשמח לשמוע איך ניגשים לנושא.

תודה!

Capture.PNG

P09545903.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרונות שלך רצים כרגע בתדר של 1333MHz ונראה שגם התזמונים אינם מוגדרים כמו שצריך. בשביל שיפעלו בתנאים שהצהיר היצרן אתה צריך להגדיר את זה בהתאם ב-BIOS.

לאחר שמתקינים זיכרונות תמיד כדאי לטעון הגדרות אופטימליות (או ברירת מחדל) ב-BIOS כך שאלו יקבעו על פי המידע של ה-SPD. בד"כ לאחר מכן לא תצטרך להגדיר שנית אבל לפעמים זה לא המצב, לפעמים ערכי ה-SPD אינם תואמים לערכים שמצהיר היצרן ולכן כדאי לגשת ל-BIOS ולהגדיר ידנית. כדאי גם לוודא שהמתח מוגדר לפי המלצת היצרן, את זה אתה לא יכול לבדוק ב-CPU-Z אלא ב-BIOS בתפריט PC Health שבו רשומים מתחים (VCC, VTT, VDDQ וכיוצא בזאת) ומהירויות הסיבוב של המאווררים השונים.

מה זה SPD? למה רשום חצי מהמהירות ולשאלות נוספות, אתה מוזמן לעיין בסטיקי שאלות נפוצות: מעבדים, לוחות אם וזיכרונות על כל הקטע שדן בנושא זיכרונות. הייתי אומר שתקרא את סעיפים 6.9, 6.11 ו-6.14 אבל לא יזיק שפשוט תיגש לשם ותעיין בעצמך, אולי דברים אחרים יעניינו אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לתדר כן. אתה צריך לקבוע אותו ל-800.

בקשר לתזמונים צריך לברר באתר היצרן (או במקרה הפחות מומלץ בלשונית SPD ב-CPU-Z) מהם התזמונים המסוימים של הזכרון הזה ולהגדירם בהתאם, וכנ"ל עם המתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DCT 0 ו-DCT 1 מייצגים את אחד מערוצי הזכרון (שני חריצי הזכרון בצבע זהה שעל הלוח) של בקר הזכרון שעובד בתצורת ערוץ כפול (Dual Channel).

בעקרון מספיק לך להגדיר רק את DCT 1 או DCT 0 בהתאם לחריצי הזכרון שבהם מותקנים הזכרונות. כדי "להחיל" את ההגדרה על שני ערוצי הזכרון אתה אתה יכול להגדיר את שניהם באופן זהה, או להשתמש בהגדרה Both.

אתה משתמש רק בשני מודולי או שיש לך יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כן עכשיו אני מגיע לשאלה הבלתי-נמנעת, מה בדיוק אני אמור להגדיר?

הרי אני חשבתי שהוא יתן לי מעין אפשרות קלה, שבה אני בוחר את התזמונים (למשל - 9-9-9-24). אבל אני רואה שיש כל כך הרבה רובריקות למילוי.... ???

הנה:

P52951800.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תבחר ב-Both אלא ב-DCT 0 בלבד (גם כי אני רוצה לבדוק אם זה "יעלים" חלק מהערכים).

לאחר מכן תגדיר על פי נתוני היצרן את הערכים עד TRAS (מלמעלה למטה) לפי הסדר.

לדוגמה (כי עליך להגדיר לפי נתוני היצרן של רכיבי הזכרון שבהם אתה משתמש):

9

9

9

24

2T

את השאר תשאיר לעת-עתה על AUTO.

בסיום תריץ במהלך הלילה בדיקת יציבות עם Memtest.

עריכה: אתה יכול לפרט מהו דגם הזכרון המדויק? אם אתה לא בטוח תוכל להעלות צילום מסך מ-CPU-Z של הלשונית SPD (שני מודולי הזכרון זהים נכון?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...