שידרוג מעבד, מE2200 לE5800: יהיה מורגש? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מעבד, מE2200 לE5800: יהיה מורגש?

Recommended Posts

שלום לכם,

לקרובים שלי, הלך המחשב כנראה (לוח אם הלך), והם רוצים לשדרג מחשב, שהשדרוג המשמעותי יהיה במעבד: מE2200 לE5800. השימושיים: ואופיס. האם זה יהיה שידרוג משמעותי, או להחליף ודי, או ללכת על משהו יותר נחמד, כגון i3?

תודה.

נ.ב.

המחשב בן יותר משלוש שנים, לכן שקלנו לקנות חדש, כי אולי ישנם עוד רכיבים שיכולים להתקלקל בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, תודה.

אבל זה יותר מורכב. הם לא יודעים להתקין לוח אם, וטכנאי שהם מסרו לו את המחשב, מציע החלפת לוח אם וספק כח ב450 ש"ח. או שהם יקנו מאייבורי מחשב חדש ב1100 ש"ח (+100 ש"ח עבודה שלו, להתקין מ"ה וכו').

עכשיו, או שמוציאים 450 ש"ח ונשארים עם אותו מפרט ( E2200 ו2GB וכו') או מחשב חדש, שזה בעצם מפרט דומה עם הE5800. (או להשקיע 1500 ש"ח למפרט עם הi3).

תשובתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח-אם + ספק ב-450 ש"ח הם על פניו לא אפשרות מומלצת.

גם בהנחה שאין להם שום דרישה מיוחדת מהלוח וכל לוח יספיק, אז הספק שתקבל הוא כנראה ג'נרי וזה כבר הופך את העסקה ללא משתלמת. מאוד ייתכן שאם היה להם עד עכשיו ספק ג'נרי אז מקור התקלה הוא בספק הזה, שלקח יחד איתו את הלוח (בהנחה שהאבחנה של הטכנאי נכונה).

אם כבר נוצר מצב שכזה אז אני מציע לגשת לדברים בצורה ובגישה הנכונות, ולא להיות מקובעים:

1. לבחור לוח אם שיענה לצרכים שלהם, עם או בלי מעבד חדש. לבחור ספק כוח איכותי ואז לתת לטכנאי להתקין את הרכיבים. אני לא הייתי ממליץ לקנות את הרכיבים שמציע הטכנאי מבלי לברר קודם מהם הלוח והספק שהוא מציע (שאולי יתבררו כמספקים).

2. לגשת לפורום מפרטי מחשב, לפתוח שם דיון מסודר ולבנות מערכת משתלמת ומאוזנת. לא לקנות מפרטים מוכנים שלרוב ניתן לבנות מאוזנים מהם באותה מסגרת תקציב. בנוסף להסביר לבעלי המחשב הזה שייתכן שהם יצטרכו להוסיף עוד קצת כסף לעומת איזה מפרט קיים שמפורסם באחת החנויות, אבל שזה לגמרי שווה את זה.

לגבי השאלה המקורית. בטווח הזמן המיידי לא יהיה הבדל גדול בין המערכות, אך מכיוון שאני מניח ש-OC לא עומד כאן על הפרק ואם אין כוונה לשדרג את המערכת בזמן הקרוב, אז מאוד ייתכן שמעבר למעבד E5XXX הוא אפשרות לא רעה כדי לסחוט ממנה עוד קצת לעתיד. מצד שני, לאור מחירו של מעבד E5XXX אני כבר הייתי משקיע עוד קצת ועובר לפלטפורמה המבוססת על IIx3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק ספק. נדחף לשם גם כונן קשיח "מיושן" ולא משתלם כאשר מחירו של כונן 500GB יעיל יותר הוא כנראה זהה.

זה בדיוק מה שאמרתי בהודעה הקודמת שלי. מפרטים מורכבים בחנויות הם לא משתלמים ולא מאוזנים. ניתן באותה מסגרת תקציב לבנות מערכת מאוזנת יותר. וכן, אם המחשב הזה נמכר ב-X כסף ואפשר לבנות מפרט מאוזן ואיכותי בסכום שקצת יותר גבוה, אז ברור שההשקעה משתלמת. אם לקוח הקצה לא מבין כלום בחומרה, וזה בסדר גמור כמובן, עדיף שייקבל ייעוץ ולא יפעל באפילה תוך שדוחפים לו כל מיני רכיבי חומרה מיותרים.

אם התקציב ממש לוחץ ניתן לקנות גם פלטפורמה המבוססת על IIx3 בשילוב עם לוח AM2+ וכך אפילו להמשיך להשתמש בזכרון הקיים וכל שאר הרכיבים מהמחשב הקיים. פשוט להחליף , לוח-אם ומעבד.

מערכת כזאת תהיה עדיפה ואיכותית הרבה יותר מכל מפרט ג'נרי שנמצא ברשתות וחנויות המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מערכת שתבנה בשבילו היא מעל ומעבר לדרישות,

תבדוק אים יש אפשרות ל3 שנים אחריות עכשיו רק שמתי לב שלא רשום כלום על אחריות.

במידה ויש קח את המערכת המורכבת ותהיה רגוע ל3 שנים הבאות.

ראיתי מחשבים יד שניה עים חצי מהמפרט הזה במחירים דומים 4 רובם ג'נרים ועובדים משהו כמו 3-4 שנים ללא תקלות

לפחות ככה המחשב הישן שלי עבד כ5-6 שנים ללא תקלות חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...