עבור לתוכן
  • צור חשבון

תרבות האוזניות בארץ (או כל מה שרצית לדעת על אוזניות ופחדת לשאול)+הנחיות כללית

shibby15

Recommended Posts

אני חייב להגיד שנורא נהנתי לקרוא את הדיון הזה עכשיו .

בתור תלמיד תיכון ( כיתה י' :\ ) , עבודה קבועה היא לא בדיוק אופציה , ולהוציא מההורים כזה סכום לאוזניות זה כמו לנסות ללמד קוף לספור עד מאה . זה לא עובד , מניסיון .. הסכום הכי גדול שהצלחתי לגרום להורים שלי להוציא על דברים מהסוג הזה היה 100$ על ה HD280 ..

ד"א , יש במקום כלשהו מאמר מקיף על כל הנושא של מגברים ייעודיים לאוזניות? אני מניח שאין שום חומר מקיף בנושא בעברית , ככה שגם אנגלית הולך ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 304
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא ידוע לי על שום דבר מיוחד, אבל אתה יכול להתחיל לחפש ולקרוא בפורומים כמו

HEAD-FI או HEADWIZ (לא סגור על השם של השני...) אחלה מידע ואנשים.

ואם יש לך שאלות כלליות כמובן שאתה יכול לשאול גם כאן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיבי, אתה בטח מתכוון לHeadWize שזה אתר עם הרבה מאוד חומר כגוון פרויקטים שונים ועם קהילה קטנה בהשוואה לHead-Fi.

אני התחלתי לבנות מגבר עם אבא שלי לbeyerdynamic DT931 שמובסס על דגם הCorda HA1 של שJan Meier(האיש והאגדה) לפי מה שהוא פירסם בHeadWize.

בכל מקרה, מעבר לHeadwize וHead-fi יש עוד כמה קישורים טובים:

Headroom-חנות אוזניות בארצות הברית עם מיבחר רחב ושירות טוב ואמין(ניסיון אישי).

AudioCubes2- חנות אוזניות אודיופילית שמייבאת אוזניות מיפן במחירים שפויים(דבר שקשה לימצוא בארצות הברית כמו אוזניות גרדו במחיר שפוי באירופה).

דרך אגב, זה חנות שהיא חלק מאודיו קיובס 1, פשוט פה הכל מתמקד על ציוד אודיופילי.

Meier Audio- החנות של Jan Meier, איש מאוד נחמד שעזר להרבה אנשים(וגם לי) וגם פעיל בקהילות אודיו ותרם כמה פעמים מהידע שלו. משווק את הultrasone שאני אישית לא ראיתי בשום מקום אחר, ונותן שירות אמין(הרבה מאוד אנשים בhead-fi הזמינו ממנו) ושולח לכל מקום בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

יש לי תקציב של 100$ לאוזניות והמליצו לי על הסוני MDRV700dj ואמרו לי שהם מעולות...

אבל בכל הבחירות של אנשים באוזניות אני כל הזמן שומע על סינסייזר או חברות אחרות, זה אומר שהסוני

לא ממש מולצות? או מה?

תודה רבה.

נ.ב.

חשוב לי שהאוזניות יהיו נוחות ואטומות לסביבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אנשים לא מבקשים ייבוא סדיר של באיכויות גבוהות (Grado , Stax, Sennhiser וחבריהם)

כי פשוט לאנשים לא ממש מפריע עם מה הם שומעים (דוגמת פירלס וחבריו בארץ) העיקר שזה ניראה טוב

זה באמת חבל

ו

כן ברור שזה אשמתנו שאנחנו לא מבקשים . וכן כולנו לא מבינים.

על מה אתה מדבר לעזאזל???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא לא אלינו, חברי הפורום. אנחנו כן האנשים שמחפשים ודורשים. אבל לצערי שאר-רוב האנשים מסתפקים באוזניות של 20 ש"ח, בטלוויזיה תוצרת עזה או ברמקולים תוצרת נצרת עילית...

הישראלי המצוי קונה את הזול ביותר ללא קשר לאיכות או איכות/תמורה.

ובנוגע ל:

יש לי תקציב של 100$ לאוזניות והמליצו לי על הסוני MDRV700dj ואמרו לי שהם מעולות...

אבל בכל הבחירות של אנשים באוזניות אני כל הזמן שומע על סינסייזר או חברות אחרות, זה אומר שהסוני

לא ממש מולצות? או מה?

תודה רבה.

נ.ב.

חשוב לי שהאוזניות יהיו נוחות ואטומות לסביבה

אני יענה לך מניסיוני האישי! הV700 הן לDJ'S נקודה סוף פסוק. אם אתה מתכוון לשמוע למוסיקה אז בחירה טובה יותר לדעתי תיהיה הסנהייסר 280, יש ברשותי זוג כזה ואני נהנה מאד. אם אתה מצליח למצוא V6 (חשוב מאד! לא! V600!) אז גם הן מעולות. קשה לי לחשוב על עוד מתחרות סגורות בתווך המחירים הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם...

אני בדרכי להיות גאנקי של , אני מודה. גיליתי שאני הולך להוציא סכום לא מבוטל של קרוב ל200 דולר על זוג אחד. ובעתיד מגבר בשבילהן, גם הוא עולה באיזור ה100 דולר.

לצערי רוב האנשים ששומעים על זה מנקים את הסנטר אחרי שהוא פוגע ברצפה...

ואני שואל את עצמי, למה? הרי רמקולים שמגיעים לרמת האיכות של האוזניות הללו יעלו כפול כמה מונים, לא יהיו ניידים וידרשו מגבר שגם הוא יקר בהרבה.

החיסרון היחידי זה שרק אני שומע, אבל אולי זה גם ייתרון שכן אני יכול לשמוע באיזה ווליום שבא לי במשך כל היום.

אגב האוזניות כמובן מחו"ל כי המבחר בארץ כל כך נמוך שזה מפחיד חוץ מאיזה חנות או שתיים שמייבאות קצת איכות במחיר יחסית גבוה הכל זבל. יש לי חברים שמתלהבים מהסוני 818 (איר באדס) שלהם...וזה מאד חבל.

דווקא , המוצר היחידי שזול מספיק כדי להכניס איכות לכל ביית הוא זה שמאד מקופח בארץ.

אז אולי אתם תגידו לי משהו שאני לא רואה.

יש עוד חיסרון אחד שהו הכי גדול!!! שאתה לא מרגיש מה שאתה שומע לדוגמה אצלי בחדר יש לי 2 סאבים  8 אינצ' והשני 15 אינצ' אני ממש מרגיש תבאס מה שאוזניות לא יכולות לתת לך!!!דרך אגב יש לי גם מוניטור שעלו לי 600 שקל מגבר יש לי מהפנאל של הכרטיס קול שמוציא לי 106 דציבל שזה המון המון לאוזן אנושית רק לידע כללי מעל 85 דציבל כל 3 דציבל נוספים לאורך זמן מסוים פוגעים בשמיע!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שבאמת נפגמה לך השמיעה עם כל הצעקות האלה... למה כל כך הרבה סימני קריאה???

אתה צודק. לאוזניות יש חסרונות, בעיקר באס ובמה.

אבל לצערי כפי שזה נשמע כרגע אתה לא מחפש מוסיקה-דיוק ונאמנות למקור. אתה מחפש רעש.

שני סאבים שונים בגודלם ואני מניח בחברה לא יכולים להפיק מוסיקה איכותית. סאב שיהיה מספיק מהיר למוסיקה עולה המון כסף. ובאופן כללי, שימוש ביותר מאלמנט אחד יוצר לרוס סטירת תדרים ובילבול.

אבל כל אחד והעדפתו הוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עד כה היה תענוג לקרוא וללמוד דברים חדשים בטרייד הזה.

אי אפשר שלא להשתכנע לקנות אחרי עיון מעמיק :)

אז גם אני  מתכוון לרכוש בקרוב זוג בטווח של עד 100$, כנראה שאלה יהיו ה Sennhiser 280

עם זאת אני מרגיש קצת מאוכזב שאין לי תקציב קצת גדול יותר ,כנראה בגלל זוג ריצפתיים שקניתי לאחרונה (Jamo) ומגבר סטריאו של אונקיו.

השבוע קניתי את האודיג`י 2 ZS 7.1 , האם האוזניות יתאימו לשילוב הזה?

לא חושב שאני יחבר אותם למגבר כי הוא ממוקם די רחוק מהמחשב לצערי

אגב חג עצמאות שמח לכולם וכל הכבוד על פתיחת טרייד איכותי סוף סוף :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוזניות 100 דולר 450 שקל אני לא חושב שכדי לקנות במיוחד שאתה לא שמעתה אותן קודם באוזניים שלך יכול להיות שיתנו לך לתת השווה ויתנו לך אוזניות של שעולות 100 שקל ויתנו לך את אלה שעולות 100 דולר ובלי לדעת מה זה מה תגיד שהSONY נישמע יותר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, דעה של בן אדם מן השורה, שעד עכשיו לא ידע מה הוא מפסיד :

1. דבר ראשון, לא קראתי את כל הת'רד, עמוס מדי במושגים ושמות שאני לא מכיר, אני אשאיר את זה למחקר יותר מאוחר.

2. עד לא מזמן הייתי כמו כולם, קונה פעם בחצי שנה כפתור SONY/סניו/וכוק פשוטות בתוויות מחיר של 80-90 שקל, עד שהמגעים שלהם נדפקו ושמעו רק באוזן אחת

אחרי קצת משחק במגעים במשך שבועיים, נמאס ואז קונים עוד זוג

3. בטיול אקראי, מוכרת ממולחת באיזה חנות דיסקים הציעה לי גם כפתור סנהייזר MX550

לא הכרתי אז את המותג , פעם ראשונה שנתקלתי בסנהייזר

עלו 150 שקל, אמרתי למה לא, פעם אחת נשקיע יותר, נראה למה תווית המחיר גבוהה.

באוטובוס הבייתה, שמעתי אותן ב IRIVER H120 שלי, אלוהים ישמור, איזה הבדל, הייתי בשמיים

לא שמעתי כזה באוזניות כפתור בחיים שלי ! השמעתי גם לחברים שלא היו מודעים לעניין, והם הופתעו כמוני.

4.עברה חצי שנה, וגם המגעים של הסנהייזר נדפקו, ושומעים עכשיו רק באוזן ימין  :kopfpatsch:

אולי זה רק אני, אולי אני לא שומר מספיק טוב על המגעים או משהו...?

5. מסקנות מתבקשות

האנשים הממוצעים בארץ לא מודעים בכלל שיש כזה דבר באיכות יותר טובה, מקסימום יודעים ש 16 אוהם יותר טוב מ32 אוהם, וזהו..

האמת, גם אני די בור בנושא, ואני אשמח אם מישהו יוכל לפרט מה כל דבר אומר במפרט טכני של .

בנוסף, למרות שבדיעבד הייתי שם גם 300 שקל על ה MX550, להרבה מאוד אנשים המחירים האלה הם לא עניין של מה בכך

זה אולי נראה לכם הגיוני להשקיע 100$ באוזניות, אבל לאדם ההממוצע זה עולה יותר מהנגן סטיק המסריח שהוא קנה בוואלה שופס.

וזה פשוט לא נראה לאנשים הגיוני לקנות אוזניות במחירים האלה, כי אין להם מושג בקשר לאיכות ומה זה נותן.

6. עכשיו אני גם בתהליך ברירה, אני מחפש זוג במקום הסנהייזר שהיו לי

רק כפתור , אני לא מסוגל לשמוע באוזניות שהם לא כפתור

חשבתי על ה E2C באמת.. נראה לי שאני אעשה את ההשקעה ואקבל בום לפנים אפילו בהשוואה ל MX 550 (יש למישהו נסיון אגב בהבדלים בינהם?)

למישהו יש הצעה לאוזניות כפתור ממש טובות אחרות, עד 100-150$ ככה ? לשימוש קבוע עם אייריבר H120 ?

וטיפים לשמירה על המגעים, שלא יהרסו כל חצי שנה ?

7 מגבר לאזוניות ?? אני מניח שמדובר על האזנה ביתית, ולא עם נגן ?

במידה ומדובר על מגבר שמתחבר לדיסקמן או לנגן, אז זה לא מסורבל מדי ??

עד כאן בינתיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא לא אלינו, חברי הפורום. אנחנו כן האנשים שמחפשים ודורשים. אבל לצערי שאר-רוב האנשים מסתפקים באוזניות של 20 ש"ח, בטלוויזיה תוצרת עזה או ברמקולים תוצרת נצרת עילית...

הישראלי המצוי קונה את הזול ביותר ללא קשר לאיכות או איכות/תמורה.

אני מבין שלזה התכוונת. אבל אני אומר משהו אחר.

המבחר מלכתחילה כל כך קטן, הצרכן הישראלי ברובו אכן מסתפק באוזניות של 20 ש"ח. אך גם הצרכן האמריקאי. ההבדל זה שהם בוחרים ולנו אין ברירה כמעט.

אין שום חשיפה ומודעות אצל היבואנים והחברות הם מביאים לרוב רק זבל ולנו אין ברירה. אנחנו גדלים ומתחנכים על תת מותגים.

רבים מאיתנו - גם אלה שבאמת חשוב להם, מתייאשים וקונים עוד איזה סביר. כרגע מדברים על , אבל ישנם עוד הרבה תחומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנוגע ל:

אני יענה לך מניסיוני האישי! הV700 הן לDJ'S נקודה סוף פסוק. אם אתה מתכוון לשמוע למוסיקה אז בחירה טובה יותר לדעתי תיהיה הסנהייסר 280, יש ברשותי זוג כזה ואני נהנה מאד. אם אתה מצליח למצוא V6 (חשוב מאד! לא! V600!) אז גם הן מעולות. קשה לי לחשוב על עוד מתחרות סגורות בתווך המחירים הזה.

לא הבנתי אם אתה ממליץ עליהם או לא? אני רוצה שהאוזניות יהיו אטומות לרעשים מבחוץ והבנתי שבMDR יש את זה, אבל השאלה שלי מה יותר טוב מה MDR או V6?

כי מבחינת מחיר שתיהם אותו דבר...

ד"א החנות שהבאת לי אפשר לסמוך עליה?והיא שולחת לארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי! עד נצרת-עילית! :nono:

(מה, באמת עושים בנצרת עילית?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...