תרבות האוזניות בארץ (או כל מה שרצית לדעת על אוזניות ופחדת לשאול)+הנחיות כללית - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תרבות האוזניות בארץ (או כל מה שרצית לדעת על אוזניות ופחדת לשאול)+הנחיות כללית

shibby15

Recommended Posts

שלום חברים. קצת עצות בקשר לאוזניות:

קודם כל, המקור הטוב ביותר באינטרנט למידע על אוזניות זה הפורום הד-פי.

http://www.head-fi.org/

שם יש הרבה מאד מומחים, חלקם כבר לא צעירים ועמוסים בנסיון.

בשביל לבנות מערכת אוזניות שנבנית טוב צריך להתחשב גם בנגן סי.די (או כרטיס קול.. ולא כל הקריאייטיב הגרועים, למרות מה שאנשים חושבים), מגבר וכבלים (בעדיפות אחרונה). אי אפשר לקבל סאונד טוב מסנהייזר 600 אם אתם משתמשים באודיג'י.

כרטיס טוב מאד הוא ה M-Audio Revolution, פה הוא נמכר בכמעט 800 שקל (חלילית גנבים מגעילים). אפשר להשיג אותו באי-ביי.

יש הרבה מאד מגברים שמיוצרים ע"י אנשים פרטיים בהם חברים בהד-פי, ויחסית בזול, בגלל התחרות שנבנית רק מסביב לפורום הזה.

דברים שהם זולים בהרבה מהמגברים של headroom, שהם ממש יקרנים, למען האמת.

מגבר נייד שהוא מצוין ומספיק חזק בשביל אוזניות עם התנגדות גבוהה כמו הסנהייזר, הוא הMETA42, שאותו מספר אנשים שונים בהד פיי יוכלו לבנות לכם. הזול ביותר הוא http://www.headsave.com,/ . הMETA42 בא בקונפיגורציות שונות ולכן המחירים משתנים - אבל תמיד משתלמים, בכל רמה של מגבר שתבחרו. לא עובר את ה$160.

יש עוד מגברים ניידים מצויינים, אבל המגבר הזה יעשה לכל אלה שיש להם HD600 ו HD580 חיים ממש יותר טובים. לעוד מידע על מגברים ניידים וביתיים כנסו להד-פי.

אישית אני לא אוהב סנהייזר. אני חושב שיש אוזניות ממש טובות יותר מה 600 (האוזניות הראשונות שלי), וכמובן שיותר מה 590.

המלצה חמה על Beyerdynamic DT880. אפשר לקנות אותה בארץ (חפשו את הפרטים של המוכר דרך האתר של ביירדינמיק), במחיר מאד מאד טוב של $260, כולל מע"מ!

היא זקוקה אבל למגבר חזק וטוב שיתן לה את הבס. היא מאד מאוזנת ונקייה בסאונד, בתיאור כללי.

השוואה מפורטת שעשיתי בהד-פי בין הסנהייזר 600, ביירדינמיק 880 וסוני 3000 אפשר לראות כאן:

http://www4.head-fi.org/forums/showthread.php?s=&threadid=47672

אוזניות טובות מאד במחיר ממש מצחיק של $34 ב www.amazon.com (לעומת 390 שקל באדר, יבואני סנהייזר) הן

Koss PortaPros. זאת כניסה נחמדה מאד לעולם האיכות של האוזניות. קניתי סה"כ 7 כאלה, כי חברים כל כך התלהבו שהם פשוט לא יכלו לסרב למחיר. הן מעיפות כל דבר במחיר הזה.

לגבי דברים שאי אפשר לקנות בארץ. 2 אפשרויות, בשתיהן יש סיכון:

1.שמישהו שנוסע לארה"ב יקבל שם משלוח בשבילכם ויבריח דרך המכס.

2.לשלוח לישראל דואר במעקב, אבל לא מבוטח דרך USPS (שירות דואר של ארה"ב). השיטה הזאת לא טובה לגבי גדולות, אבל ישנם מגברים קטנים שיעברו בכיף.

דרך אגב, אני מוכר את מגבר המנורות שלי Earmax Pro (חדש עולה $750). מגבר משובח ביותר.. למי שמעוניין אפשר לפנות אלי לאימייל. אני טס לניו זילנד ומעדיף לסחוב איתי סוליד סטייט ולא מנורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 304
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דוד שלי יעזור לי, כשאני אתחיל את הפרוייקט (הוא מהנדס, ובנה המון מגברי מנורות) לי אין מספיק ידע באלקטרוניקה.

אני רוצה מגבר של איזה 1 watt for a channel עם שפורפרות איכותיות (אבא טען שהוא ראה כמה במחסן... צריך לחפש)

אתה יודע אולי איםה אפשר בארץ לקנות שפורפרות מתאימות במחירים סבירים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביקורות יכולות לגרד לי את הביצה

שאתה תשמע את האוזניות תאמין לי שאתה לא תשים זין על הביקורות

והHD25 נחמדות?? הם הרבה יותר מנחמדות

אה וגם יש לי את הMDR-V600 שאני גגם שומע איתם לפעמים הם מעולות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין מגברי המנורות לאוזניות מאד התפתח בשנתיים האחרונות. יש סוגים שונים של מעגלים וקונספטים שאולי כדאי להסתכל עליהם לעומק (כמו OTL, שזה סוג המעגל בEarmax Pro ןב MG Head OTL), ולקבל בסוף תוצאה איכותית ממש. זה ממש גדול שיש לך מישהו שיש לו נסיון בעניין - ההצעה שלי שתנסו לחפש אולי משהו שלא ידעתם קודם, ובסוף גם הדוד שלך ירחיב את הידע שלו יותר. אולי שני האנשים המאד מכובדים האלה יוכלו לזרוק איזה עצה או שתיים:

מגבר מנורות לאוזניות שהוכיח את עצמו כמשובח ביותר הוא ה Singlepower. צור קשר עם Mikhail היצרן ב: sales@singlepower.com

יתכן שגם Ray Samuels יסכים לחלוק מעט מהרעיונות שלו בתחום. גם אותו אפשר להשיג דרך הד-פי ו באימייל הזה: rsaudio@raysamuelsaudio.com

מכיון שנורות שכבר אינן ביצור (והן הטובות ביותר,לרב) נעשות יקרות וקשות למציאה, ריי פיתח מגבר שאינו זקוק לספציפיקציות של המנורות הישנות כל כך בשביל להשמע טוב.

אפשר להשיג המון מנורות טובות, אבל צריך להזהר, כי כמו שאמרתי, רבות מהן כבר יצאו מיצור (ובעצם אתה קונה נורות שלא השתמשו בהן,אבל לעתים בנות יותר מ20 שנה). מה זה להזהר? לקנות באיביי זה סיכון - אבל לפעמים זה כזה זול, שזה כבר לא מאד משנה וסביר להניח שרב ההתנסויות תהיינה חיוביות. (תהיינה...תשמע איך אני מדבר)

יש טונה של סוגי מנורות - צריך להחליט על איזה סוג הולכים כשמתכננים את המעגל. חתיכת פרוייקט!!

מעבר להד-פי, מומלץ שתכנסו גם ל www.headwize.com . חיפוש מעמיק בשני האתרים יעלה הרבה תוצאות ורעיונות לDIY.

ישנם גם מגברי MAD EAR , שאותם ניתן לקנות בערכה במחיר זול,יחסית לביצועים. הוא אינו מגבר מאד פופולרי אבל אושר כאיכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהגזמה תהיה overkill רציני בגלל שהאוזניות האלה לא כל כך יקרות, (HD497) אני מניח שאני אשדרג בעתיד אבל בינתיים לא חושב שיש צורך להגזים.

אתה מכיר חנויות בארץ שמוכרות מנורות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלעד,

תפסיק לזלזל. אני עשיתי את הביקורת בעצמי. כל האוזניות הן שלי.

זה קל מאד להתלהב ממה שיש לך בגלל שכל מה שיש לך להשוות מסביב הוא פחות טוב. גש לאדר (ת"א, רח' החשמונאים), ובקש לשמוע את הסנהייזר 580.

שמעתי את ה 25, וזאת אוזניה נחמדה מאד, אין ספק. אבל היא בכלל בכלל לא באותה ליגה של הסנהייזר 600, בטח לא בליגה של הביירדינמיק והסוני CD3000.

ההבדלים בין ניכרים ככל שאתה עולה ברמה של הציוד שמזין אותן - סידי פלייר, מגבר וכבלים.

תכנס שם להד פיי ותשתמש במנוע חיפוש בשביל לדעת איפה אתה עומד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהגזמה תהיה overkill רציני בגלל שהאוזניות האלה לא כל כך יקרות, (HD497) אני מניח שאני אשדרג בעתיד אבל בינתיים לא חושב שיש צורך להגזים.

אתה מכיר חנויות בארץ שמוכרות מנורות?

ממ...אני מכיר מישהו שמכיר, אבל ההוטמייל שלי לא עובד מהבית משום מה, אולי מחר אני אוכל להכנס מבית של חבר ולהוציא לך את האימייל. הבנאדם הזה עבר טירוף קשה בכל מה שנוגע לחקר מנורות.

האוזניות שלך מספיק טובות בשביל להשקיע במגבר. כשתחבר אותן לסידי פלייר טוב מאד ולמגבר איכותי הן ממש ממש יפתיעו אותך.

אתה משתמש במחשב? איזה כרטיס קול יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלעד,

תפסיק לזלזל. אני עשיתי את הביקורת בעצמי. כל האוזניות הן שלי.

זה קל מאד להתלהב ממה שיש לך בגלל שכל מה שיש לך להשוות מסביב הוא פחות טוב. גש לאדר (ת"א, רח' החשמונאים), ובקש לשמוע את הסנהייזר 580.

שמעתי את ה 25, וזאת אוזניה נחמדה מאד, אין ספק. אבל היא בכלל בכלל לא באותה ליגה של הסנהייזר 600, בטח לא בליגה של הביירדינמיק והסוני CD3000.

ההבדלים בין ניכרים ככל שאתה עולה ברמה של הציוד שמזין אותן - סידי פלייר, מגבר וכבלים.

תכנס שם להד פיי ותשתמש במנוע חיפוש בשביל לדעת איפה אתה עומד.

יש לי מגבר SS של Creek. מגבר בריטי מתוק ששולט ביד רמה בפרואקים. (נבחר ל Class A בסטיראופיל, ד"א)

ניסית את המגברי שלהם? אמורים להיות מאד cost-effective (תמורה לא נורמלית לכסף...)

כמו כן, בארץ יש בחור צעיר ומוכשר שבונה מגברי של AQUA. שמעתי שהוא מוריד לברכיים מגברים מייצור סדרתי כמו כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הAQUA של "דוחף_לויתן" אמור להיות מגבר לא פחות ממדהים, לפי ביקורות של מקצוענים רבים.

כרטיס הקול שלי הוא SOUNDSTORM שמחובר לרסיבר של אלביט, אבל גם שחיברתי את האוזניות למערכת הראשית (סתכל במפרט מחשב, הכי למטה)

לא התרשמתי יותר מדי, אני יודע שמגבר ייעודי ישפר את הסאונד אבל לא חושב שיש צורך להגזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתם לב לאן גלשתם ?

הבחור רק רצה דעה בקשר לקניית ב 200$ ..

עשינו מזה מינימום דוקטוראט באודיו ..

אזניות מגברים עיניינים .. מאמאמיה ...

הלו ... האיש רק רוצה איכותיות במחיר סביר .. לא למכור את הכבד ולמשכן את הנשמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מגבר SS של Creek. מגבר בריטי מתוק ששולט ביד רמה בפרואקים. (נבחר ל Class A בסטיראופיל, ד"א)

ניסית את המגברי שלהם? אמורים להיות מאד cost-effective (תמורה לא נורמלית לכסף...)

כמו כן, בארץ יש בחור צעיר ומוכשר שבונה מגברי של AQUA. שמעתי שהוא מוריד לברכיים מגברים מייצור סדרתי כמו כלום.

OBH-11/OBH-21 ?

לא ניסיתי אותם - נאמר שהם מגברים חביבים מאד, אבל התכנונים החדשים שמסתובבים בשנה האחרונה (שהוגדרה: גן עדן למגברי אוזניות) כבר נותנים יותר תמורה לעומת מחיר - אם במקרה התכוונת להשתדרג, תוכל למכור בארץ במחיר טוב והבריח לכאן משהו טוב יותר, בתוספת תשלום קטנה.

סטריאופייל זה מגזין מועדרך - אבל בעניין של הם לא ספצים.

Class A זה לא רמה של מגבר - זה פשוט שהצ'יפ שעליו המעגל מבוסס מקבל רמת זרם אופטימלית, כך שהוא עובד ביעלות מקסימלית (אני לא טכנאי, אל תשאל אותי מעבר לזה)

ספר לי עוד קצת על ה AQUA. הייתי מאד רוצה לדבר עם הבנאדם הזה ומה הוא עושה.. איך אני יוצר קשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הAQUA של "דוחף_לויתן" אמור להיות מגבר לא פחות ממדהים, לפי ביקורות של מקצוענים רבים.

כרטיס הקול שלי הוא SOUNDSTORM שמחובר לרסיבר של אלביט, אבל גם שחיברתי את האוזניות למערכת הראשית (סתכל במפרט מחשב, הכי למטה)

לא התרשמתי יותר מדי, אני יודע שמגבר ייעודי ישפר את הסאונד אבל לא חושב שיש צורך להגזים.

לא שמעתי על הכרטיס הזה. הוא לא בשימוש של אודיופילים, לפחות. כמעט בטוח ששדרוג כרטיס הקול יתן תוצאה טובה יותר מהמגבר.

ככה יהיה לך גם כרטיס קול הגון להשמיע גם לרמקולים, לא רק לאוזניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתם לב לאן גלשתם ?

הבחור רק רצה דעה בקשר לקניית ב 200$ ..

עשינו מזה מינימום דוקטוראט באודיו ..

אזניות מגברים עיניינים .. מאמאמיה ...

הלו ... האיש רק רוצה איכותיות במחיר סביר .. לא למכור את הכבד ולמשכן את הנשמה

חשבתי שאנחנו מדברים גם על תרבות האוזניות בארץ :) להתחיל לשים כמה דברים על השולחן, כמו מה באמת טוב ומה לא טוב, זאת התחלה טובה. לדבר על מגברים ויצרן ישראלי של מגברי זאת התחלה טובה.

והעסק הזה הוא לא פחות מדוקטורט. לדעת לבנות מערכת שתשמע טובה, מהנגן אל הכבלים, אל המגבר ואז לאוזניות זה לא דבר חובבני כמו שרב האנשים חושבים שזה. זה יכול להיות דבר מהמם פי כמה ממה שרב האנשים בכלל חושבים, אבל צריך לדעת איך לגרום להן להשמע באמת טוב, עד לרמה שאנשים ממש נוטשים את הרמקולים האיכותיים לפעמים.

מחירים של סידי פליירים עוברים את ה $20,000

מחירים של מגברי אוזניות יגיעו עד ל $15,000

מחירים של כבלים (כן, כן , RCA) מגיעים עד לבערך $8,000 למטר

מחרירים של אוזניות מגיעים עד ל $4,000 .

שים לב שהאוזניות זה הדבר שמגיע למחיר הכי נמוך. תכניס להן חרא, הן יוציאו חרא. תכניס סיגנל מצוין, ותראה איך אתה בעולם אחר.

אז זה לא רק מסתכם ב "הבנאדם רצה אוזניות במאתיים דולר".. הוא נכנס עכשיו למלכודת :)

ברגע שזה מתחיל להשמע באמת קרוב לאמיתי, אז הטירוף מתחיל בשביל לגרום לזה באמת להשמע אמיתי.

האיש כבר החליט מה האוזניות הטובות בשבילו, ועשה בחירה מצוינת, לפי המידע שקראתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...