תרבות האוזניות בארץ (או כל מה שרצית לדעת על אוזניות ופחדת לשאול)+הנחיות כללית - עמוד 11 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תרבות האוזניות בארץ (או כל מה שרצית לדעת על אוזניות ופחדת לשאול)+הנחיות כללית

shibby15

Recommended Posts

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 304
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הם מגבירים את עוצמת האות בניסיון לעוות אותו כמה שאפשר פחות (מגבר לא יכול לשפר איכות צליל). המגברים משמשים בעצם מעבר לעובדה של קביעת העוצמה גם לצורך התאמת הסיגנל הקיים לזה המתבקש. בעוד האות היוצא מהמקור שלך הוא אות ישר (לא בכיוון, אלא בזרם ובמתח) ועומד על זרמים אפסיים, האוזניות דורשות זרמים גבוהים יותר. המגבר הוא זה שמספק לאוזניות (או לצורך העניין) את הזרם הנדרש להן בכדי להישמע כראוי.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהן לא צריכות מגבר?! ???

הן פשוט ישמעו לא רע יחסית לאוזניות אחרות בעת האזנה ללא מגבר. זאת כמובן בתנאי שהמקור שלך מכיל יציאה מוגברת. רוב המגברים הזולים יותר עובדים בהתנגדות של 32אוהם. לכן בכדי להוציא מהם את המיטב אתה צריך עם התנגדות כמה שיותר קרובה (עדיף לאורך חלק גדול כמה שאפשר של סקלת התדרים). האוזניות של AT (ברובן) בעלות התנגדות נמוכה יחסית. ה-A900 שלי לדוגמא בעלות התנגדות של40אוהם בלבד. של רוב החברות ברמה הזו בעלות התנגדות גבוהה יותר. החל מ-64אוהם, ועד ל-300אוהם ואף יותר. מסיבה זו ה-AT מתאימות יותר למגברים זולים. עם זאת, גם הן ירוויחו ממגברים טובים יותר.

ד"א, בעת שימוש ב-EMU 1212M שלי (שלא מכיל שום יציאה מוגברת) אני יכול בקלות לשמוע את כל הזיופים והשריקות שנוספים לצליל עקב חוסר היכולת של הכרטיס להניע את האוזניות. היציאה הלא מוגברת (ליין) הינה בעלת זרמים קטנים מאוד גם במתחים של כ-2 וולט. לכן היא אינה מסוגלת להניע עם התנגדות נמוכה (עקב דרישות זרם גבוהות) וקל לה יותר להניע עם התנגדות גבוהה יותר (למרות שגם 300 אוהם לא מתקרבים להתנגדות שיש ביציאות האילו). ישנה אפשרות (שאומנם מורידה את ההספק המגיע לאוזניות - אך משפרת את האיכות עקב הגדלת ההתנגדות ובעצםן הצנחת דרישות הזרם) והיא חיבור של נגד (מומלץ כמה במקביל בכדי שלא יקרה שהנגד לא עומד בעומס) בחיבור טורי לאוזניות. ישנן אף חברות (נדמה לי שגם יאן מייר) שמוכרות מתאמים שכאילו לצורך התאמת ההתנגדות של האוזנוית למקור/מגבר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מאוד, יחסית. תבדוק בנתונים מהי ההתנגדות המצויינת בדיוק (נדמה לי שבאיזור ה-50). GRADO ד"א, הן 32אוהם ללא שום קשר לדגם. כל הסדרה של האוזניות של החברה עובדת בהתנגדות זהה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...