איזה דרייברים SATA להתקין מבין האפשרויות ע"מ להפעיל AHCI - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה דרייברים SATA להתקין מבין האפשרויות ע"מ להפעיל AHCI

ברוס לי

Recommended Posts

מבולבל לגמרי יש לי הרבה שאלות נא להתייחס לכולן ולא לדלג

קודם כל האם צריך לווינדוס 7 דרייברים SATA?

הרי המערכת הזאת אמורה להכיר את SATA כמו שXP מכיר את IDE

לגבי ווינדוס XP קניתי לוח חדש של גיגהבייט נכנסתי לאתר על מנת להוריד דרייברים כדי שאוכל להפעיל את הAHCI שכביכול אמור לגרום לדיסק לעבוד יותר מהר

תקנו אותי אם אני טועה אבל גם לא ראיתי מישהו מציג שיפור מהירות הארד דיסק לפני התקנת דרייברים SATA ואחרי התקנת דרייברים SATA

ובעצם כל מי שלא מתקין דרייברים SATA אז הSATA שלו עובד באמולציה של IDE

עכשיו אלה האפשרויות שניתנות שם להורדה

1) SATA RAID/AHCI Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)

2)GIGABYTE SATA2 Driver

3)GIGABYTE SATA2 Preinstall driver (For AHCI / RAID Mode)Note: Press F6 during setup to read from floppy.

קודם כל אין שם אפשרות להוריד דרייבר לSATA3?

דבר שני מה מבין כל האפשרויות אני צריך על מנת להפעיל AHCI?

הסבר מקיף על כל השאלות יתקבל בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום אחרת הדיון יינעל.

עריכה:

1. לצורך התקנת מערכת ההפעלה Vista/7 אין צורך במנהל התקן כמו שהיה בעבר עם (ואגב, גם שם אפשר היה לשלב את מנהל ההתקן במדית ההתקנה).

2. מצב AHCI אינו גורם לכונן לעבוד מהר יותר, הרי לכונן יש ביצועים משלו המוגבלים על-ידי המנגנון המכני שלו. מצב AHCI מאפשר לך בין היתר לנצל את רוחב הפס המלא של תקן ה-SATA שהוא גדול יותר מזה של IDE.

3. אני מניח שהראשון הוא מנהל ההתקן לבקר המובנה בערכת השבבים, ואילו השני הוא מנהל ההתקן עבור הבקר שאותו הוסיף היצרן (במקרה הזה GB) כשבב הרחבה. אתה צריך להוריד את מנהל ההתקן של הבקר שאליו מחובר הכונן הקשיח שעליו תותקן מערכת ההפעלה.

4. אתה לא צריך מנהל התקן מיוחד ל-SATA 6Gb/s. אתה צריך רק את מנהל ההתקן לבקר בעל חיבורי ה-SATA 6Gb/s.

5. אם התקנת כבר את מערכת ההפעלה שלא במצב AHCI ותרצה לשנות זאת, תוכל למצוא הוראות מדויקות בסטיקי שבפורום 'אמצעי אחסון'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לצורך התקנת מערכת ההפעלה Vista/7 אין צורך במנהל התקן כמו שהיה בעבר עם

אם כך אז מדוע אני לא יכול להתקין 7 במצב של בקר הSATA שהוא כבר על AHCI וגם לא להעביר אותו למצב זה אחרי ההתקנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק הבעיה שאתה נתקל בה? הכונן הקשיח כלל לא מזוהה או שאתה מקבל הודעת שגיאה?

אם הכונן הקשיח כלל לא מזוהה - אז זה המקום לתקן את עצמי מעט. מה שכתבתי הוא לא לגמרי מדויק. באופן עקרוני מערכת ההפעלה אמורה להתמודד עם רוב בקרי ה-SATA הקיימים היום, אולם ייתכן בהחלט מצב שבו מערכת ההפעלה לא מזהה את הבקר(ים) שבלוח האם שלך. במקרה כזה כן יש צורך להשתמש במנהל התקן כדי להתקין את המערכת.

עריכה: תנסה לשים את מנהל ההתקן על החסן (Disk on Key) ולראות אם המערכת מצליחה למשוך אותו משם (או שתפנה אותה ידנית לשם אם יש אפשרו תכזאת). אני מודה שרק שמעתי על מקרים כאלה ולא נתקלתי באחד כזה בעצמי אז אני אפילו לא יודע איך בנויות האפשרות להפנייה למנהל ההתקן המתאים מתוך תוכנית השירות של ההתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לוח אם ?

כמה קונטרולרים של סאטא יש ?

החי מתאים נראה מס 3

AHCI הרבה יותר מהר

(בדקתי אצלי העברה של 3GB בלי/עם AHCI ובמקום 2 דקות וחצי זה לוקח 4 דקות ורבע)

W7 יש את הדריברים שיש בה בטח לא כולם ובטח לא

דריברים חדשים משנה וחצי אחרונות.

איך לתקין ? בתמונה. ואפשר עם דריבר על USB

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...