ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל

david11

Recommended Posts

דעה פוליטית ? דעה פוליטית ?

האירגונים האלו פועלים בצורה אקטיבית נגד מדינת !

זו הסיבה שמקימים ועדה ,כדי לבדוק היכן עובר הגבול בין הבעת דעה לבין פעולה .

( אל תבהל מהוועדה היא רק בודקת את הדעות הפוליטיות של האירגונים האלו ותבדוק בצורה פוליטית כיצד ניתן לנטרל אותן , אני מקווה שגם השופטים יביעו את דעתם בלבד בצורת פסק דין שצריך להוציא את האירגונים האלו מחוץ לחוק ושגם המשטרה רק תוציא צו בכתב למעצר וכליאה של האנשים האלו , אתה יודע זו רק דעתי :lol: )

לוי

גם נאציזם זו דעה פוליטית ( לא לגיטימית אבל פוליטית ) ( גם גיזענות וגם פאשיזם אלו דעות פוליטיות גם הן לא לגיטימיות אני מקווה שימצאו את האירגונים האלו לא חוקיים ממש כמו שכהניזם הוא לא חוקי )

( מכבסת המילים המטומטמת שלך לא עושה לי את זה , עאלק , "דעה פוליטית " )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אכן, אין כמו לחזק את אחדות העם והגאווה בו.

כל מה שצריך לעשות זה להכניס לכלא או להגלות או לתלות כמה "בוגדים".

שנייה, יש לי דה-ז'ה-וו של איטליה בשנת 1924.... או שאולי של גרמניה ב-1933... או שמא אני מתבלבל עם ספרד של 1939?

לא יודע, אני מתבלבל בין כל המשטרים הפשיסטיים האלה כל הזמן, הם כולם כל כך דומים...

אוי דיי, באמת דיי, אני פשוט לא סובל את זה ששמאלנים אוהבים לנפנף במילה פשיזם על כל פעולה שנוטה לטובת הימין (או שמה אני יגיד המדינה) ומתחילים לתת דוגמאות היסטוריות על מדינות שהמצב בהם שונה לחלוטין ולא אקטואלי לא לתקופה ולא למצב המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע למה אתה שונא את זה? כי זה נכון. קשה כאשר מסובבים לך את המראה מול הפרצוף.

כמו כן, אמרו לך כבר 1000 פעם, שזה לא עניין של ימין ושמאל, אלא עניין של איך מדינה מודרנית ומתוקנת צריכה להתנהל.

מבין? אני בטוח שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק זה לא עיניין של שמאל וימין - זה עיניין של חוק , מדינה מודרנית ודמוקרטית צריכה , יכולה וחייבת להקים ועדות חקירה פרלמנטריות כדי לבדוק חוקיות של אירגונים .

( אתה זה שמנסה לשלול את זכות המדינה להקים זאת כי אתה חושש מהמסקנות של הוועדה ! )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל חקירה פלילית, מכל סוג שהוא, קיים גוף קטן ונחמד שזה התפקיד שלו, בשם המשטרה

אם יש חשד לעבירה על החוק, כמו בכל עבירה אחרת, מי שצריך לפעול בנושא זאת המשטרה

חקירה על ידי פוליטיקאים זו רדיפה פוליטית שהסוף שלה ידוע מראש.

אישית, אני שונא את הארגונים האלה. אני חושב שהם שמאלנים מתייפיפים ומעצבנים שדוחים אותי לחלוטין ואני מתעב כל אחד מהארגונים האלה.

עם זאת, כל עוד אנחנו חיים בדמוקרטיה, מותר להם להביע את דעתם, מטומטמת עד כמה שהיא תהיה.

אוי דיי, באמת דיי, אני פשוט לא סובל את זה ששמאלנים אוהבים לנפנף במילה פשיזם על כל פעולה שנוטה לטובת הימין (או שמה אני יגיד המדינה) ומתחילים לתת דוגמאות היסטוריות על מדינות שהמצב בהם שונה לחלוטין ולא אקטואלי לא לתקופה ולא למצב המדינה.

אתה צודק. "בואו נחקור ונוציא מחוץ לחוק ארגונים שמאלנים בוגדים" - זאת הרי ממש לא אג'נדה שנוטה לכיוון הפשיזם... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע למה אתה שונא את זה? כי זה נכון. קשה כאשר מסובבים לך את המראה מול הפרצוף.

כמו כן, אמרו לך כבר 1000 פעם, שזה לא עניין של ימין ושמאל, אלא עניין של איך מדינה מודרנית ומתוקנת צריכה להתנהל.

מבין? אני בטוח שלא.

איך זה נכון? כיצד? כיצד פעולה שיוצאת לחקור אירגוני שמאל היא פעולה שמסמלת על פשיזם( בלי להתחיל להיכנס להיתחכמויות של" איפה שחוקרים אירגוני שמאל, גם יחקרו ....." ,כי אם נכנסים להפוך על הפוך אפשר להראות שהנזק שהאירגונים האלו עושים יגרמו להשמדת המדינה).

ואתה לא מבין, זו לא מדינה שנמצאת במצב שבו היא יכולה להרשות קיום של אירגונים כאלו, מה לעשות, בניגוד לארה"ב או מדינות אירופה, אנחנו נמצאים תחת איום ממשי לקיום שלנו, לכן חלק מאותם חוקים בין לאומים שאתם כל כך מעריצים ונאמנים להם, פשוט לא תקפים לפה, ומה לעשות דמוקרטיה צריכה להכן על קיומה, וכאשר האויבים שלך שמים קצוץ על הדמוקרטיה, דרכי ההיתגוננות שלך צריכות להיות לא דמוקרטיות בהתאמה.

אישית, אני שונא את הארגונים האלה. אני חושב שהם שמאלנים מתייפיפים ומעצבנים שדוחים אותי לחלוטין ואני מתעב כל אחד מהארגונים האלה.

עם זאת, כל עוד אנחנו חיים בדמוקרטיה, מותר להם להביע את דעתם, מטומטמת עד כמה שהיא תהיה.

אתה צודק. "בואו נחקור ונוציא מחוץ לחוק ארגונים שמאלנים בוגדים" - זאת הרי ממש לא אג'נדה שנוטה לכיוון הפשיזם... :kopfpatsch:

שוב, מותר להם להביעה את דעתם, לא לגרום נזק ממשי למדינה בכלל, ולחיילי צה"ל בפרט, אתה יודע, יש קוו דיי ברור בין מחשבה למעשה.

אגב, המשפט שאמרתה: "בואו נחקור ונוציא מחוץ לחוק ארגונים שמאלנים בוגדים" לא כל כך פשיסטי אם תחשוב על זה....

ומשהו אחרון, זה שפעולה כל שהיא היא פעולה שמאפיינת פשיזם לא אומר שאותה פעולה לא נכונה או לא לגיטימית, הכל תלוי בנסיבות( וכאשר יש לך חברי כנסת כמו חנין זובי, וארגונים כמו הקרן החדשה או בצלם, יש לך את כל הלגיטימציה בעולם לחוקק חוקים בנושא ולעשות כמה תיקונים, הנ"ל תקף גם לאירגונים ואנשים מהצד השני של המפה הפוליטית, אבל אני חושב שהיום אנחנו צריכים לטפל יותר בשמאל.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא לא בטוח שאני מסכים (בעצם אולי אף מתנגד) עם חקירה חד צדדית והתמקדות רק על צד אחד בצורה כזו.

אבל אני רק רוצה לציין 2 דברים:

1) כמו שאמר אחד מיוזמי ההצעה: 'ההתמקדות כאן היא לא בצד פוליטי אלא בעמותות שמקיימות פעולות שהן אנטי ישראליות. כגון יצירת חרמים כלכליים על , הפצה של שמות של קציני צה"ל והתמקדות בהם, ובאופן כללי פעולות שמבטלות את הלגיטימציה של קיום (מבחוץ).

זה שכל העמותות הללו הן במקרה גם מהשמאל... זה לא טוב'

2) ההצעה לתת למשטרה לחקור את זה (ובכלל בדברים כאלו עוסק היועץ המשפטי לממשלה)... בחייכם. ההיתממות באימרה כזו שוברת שיאים. כן, יש הרבה דברים שצריך או לא צריך לחקור. המציאות העגומה היא שהמערכת מוטת באופן מהותי כלפי שמאל. דברים שמבוצעים תדירות ע"י השמאל (וע"י ערבים) ומוגנים ע"י 'חופש הביטוי' (לדעתי גם בצדק), מותקפים ונבחנים בדקדקנות כשזה מגיע מהימין. זה כך גם בהרבה תחומים שלא נוגעים בחופש הביטוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה נכון? כיצד? כיצד פעולה שיוצאת לחקור אירגוני שמאל היא פעולה שמסמלת על פשיזם( בלי להתחיל להיכנס להיתחכמויות של" איפה שחוקרים אירגוני שמאל, גם יחקרו ....." ,כי אם נכנסים להפוך על הפוך אפשר להראות שהנזק שהאירגונים האלו עושים יגרמו להשמדת המדינה).

היא לא מסמלת על פאשיזם, אלא היא כזו הלכה למעשה.

הרי מדובר בחקירה(אני מקווה שלפחות בג"צ יטרפדו את זה איכשהו) שיוזמיה הם מהקשת

הפוליטית המנוגדת. הם הצליחו להעביר את היוזמה הזו מכיוון שהם הרוב בכנסת.

ז"א שהם מבצעים כאן רדיפה פוליטית כלפי ארגון, רק מפני שדעותיו מנוגדת.

תוך כדי המצאת המונח "דה לגיטימציה" כאשר אנו רואים טוב מאוד, שלא חסר ארגונים ימניים,

שעושים לצה"ל בדיוק את אותו הדבר, שלא נדבר על אוכלוסיות שלמות ומשום מה לא זכור לי

שמישהו יזם נגדם חקירה פרלמנטרית זו או אחרת.

הבנת? כך זה נכון.

ואתה לא מבין, זו לא מדינה שנמצאת במצב שבו היא יכולה להרשות קיום של אירגונים כאלו, מה לעשות, בניגוד לארה"ב או מדינות אירופה, אנחנו נמצאים תחת איום ממשי לקיום שלנו, לכן חלק מאותם חוקים בין לאומים שאתם כל כך מעריצים ונאמנים להם, פשוט לא תקפים לפה, ומה לעשות דמוקרטיה צריכה להכן על קיומה, וכאשר האויבים שלך שמים קצוץ על הדמוקרטיה, דרכי ההיתגוננות שלך צריכות להיות לא דמוקרטיות בהתאמה.

אין לזה כל קשר לאיום קיומי. האיום הזה לא יעלם במידה ולא יהיו לך דעות כמו של "בצלם", ההיפך הוא הנכון.

ארגון כזה שפועל בתוך שטחי המדינה, מצייר תמונה שהמדינה לא מפחדת מארגון כזה, מציג אותנו דווקא באור צודק.

כאשר אתה מנסה למגר ארגון כזה ולסתום לו את הפה, זה אומר שיש לך משהו להסתיר, שהארגון הזה צודק.

לגבי תקיפות של חוקי הדמוקרטיה, לומר לך את האמת? אני מקדש אותם יותר מקיום המדינה הזאת בפועל.

אם המדינה הזו לא תהיה דמוקרטית, חופשית, שתעניק חופש ביטוי לכל אחד ותתן לי את האפשרות כאזרח

לעשות כל אשר אחפוץ כל עוד זה לא פוגע באף אחד(במסגרת החוק כמובן), אין למדינה הזאת זכות קיום.

אם היא תתחיל ברדיפה פוליטית כלפי אירגונים שדעתם לא תואמת את הרוב בכנסת באותו ממשל,

המדינה תגיע לאבדון הרבה יותר מהר ממה שנדמה לך(אף בן אדם נורמאלי פשוט לא ירצה לחיות פה ויעזוב

ואז אנשים כמוך, כמו ליברמן וכמו דני דנון, תשארו פה לבד עם מלא דוסים וערבים, מבטיח מדינת ישראל

כמו שאתה מכיר היום, כבר לא תהיה כאן).

1) כמו שאמר אחד מיוזמי ההצעה: 'ההתמקדות כאן היא לא בצד פוליטי אלא בעמותות שמקיימות פעולות שהן אנטי ישראליות. כגון יצירת חרמים כלכליים על , הפצה של שמות של קציני צה"ל והתמקדות בהם, ובאופן כללי פעולות שמבטלות את הלגיטימציה של קיום (מבחוץ).

זה שכל העמותות הללו הן במקרה גם מהשמאל... זה לא טוב'

נושא המאגר השמות של חיילים שמשרתים בעזה שמועבר לגורמים עויינים, זה לא מנוגד לחוק?

לא נראה לי הגיוני, אין מצב שאי אפשר למצוא על זה משהו בחקיקה הקיימת בכדי להעמיד אותם לדין על הדברים.

לגבי החרם, יש הרבה לא ישראלים שמארגנים חרם נגד חברות ישראליות, אז?

זה לא משהו שהוא לא חוקי, זה מלוכלך, מרושע, נבזי, מגעיל, א-מוראלי, דוחה ובוגדני,

אבל ממש לא בלתי חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משטרה אכן היא גוף שחוקר

אבל

היא לא הגוף היחידי שחוקר

משטרה היא גוף שחוקר ארועים שנוגעים בעברות שמצוייות בחוק הפלילים

לעומת זאת ועדת חקירה הינה גוף שחוקר ארועים שאינם דווקא מצויים בתחום הפלילי כמו למשל חקיקה עתידית !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא מבין מה יש לך מחקיקה עתידית. בשביל זה לא צריך ועדת חקירה, בשביל זה צריך ח"כ עם יוזמה, מקסימום ועדת ח"כים, ממש לא ועדת חקירה פרלמנטרית.

חוץ מזה, החוק היום מצוין, אם הוא ישונה באופן כזה שמעשית ישלול את קיומם של ארגוני שמאל המדינה הזאת תחדל מלהיות דמוקרטית באותה שניה.

אם הארגונים האלה הסיתו, קיבלו תרומות לא חוקיות וכו' - מדובר בעברה פלילית והגוף היחיד שמורשה לחקור זאת הוא המשטרה (והיועץ המשפטי במידה זו או אחרת, אבל לא מדובר כאן על אף אחד מהם).

במידה ואתה רוצה לשנות את החקיקה הקיימת, אין שום צורך בועדת חקירה. במידה ואתה רוצה לחקור את ארגוני השמאל בנושא של תרומות לא חוקיות (עברה פלילית), גש למשטרת ישראל .

יודע מה, יותר מזה - רוצה לדעת כמה ועדת החקירה הזאת נועדה כדי לפגוע באגוני השמאל נטו?

כל הארגונים האלה הינם עמותות רשומות ורשומות אצל רשם העמותות במשרד המשפטים. כל תרומה (יכול להיות שמעל סכום מסוים אבל לא מאוד גבוה) חייבת להיות רשומה אצלו, והמידע נגיש - בוודאי ובוודאי כאשר קיימת חקירה פלילית. יותר מכך, חלק מהארגונים, כמו בצלם, מפרסמים את המידע על התורמים שלהם באתר האינטרנט (וממש לא מסתירים שהם מקבלים תרומות מקרנות בחו"ל ומשגרירות נורבגיה, הקהילה הארופית, שגרירות שוויץ, שגרירות הולנד וכו'), ולראייה:

http://www.btselem.org/Hebrew/About_BTselem/2009_Donations_from_foreign_entities.pdf

2) ההצעה לתת למשטרה לחקור את זה (ובכלל בדברים כאלו עוסק היועץ המשפטי לממשלה)... בחייכם. ההיתממות באימרה כזו שוברת שיאים. כן, יש הרבה דברים שצריך או לא צריך לחקור. המציאות העגומה היא שהמערכת מוטת באופן מהותי כלפי שמאל. דברים שמבוצעים תדירות ע"י השמאל (וע"י ערבים) ומוגנים ע"י 'חופש הביטוי' (לדעתי גם בצדק), מותקפים ונבחנים בדקדקנות כשזה מגיע מהימין. זה כך גם בהרבה תחומים שלא נוגעים בחופש הביטוי.

קל מאוד להאשים את המערכת בשמאלניות, אבל זה שטות - כמה שקשה להאמין בזה. אין ספק שלחלק לא קטן מהאנשים במערכת המשפט יש דעה שמאלנית ברמה זאת או אחרת (וכן, שמאלני שמצביע לעבודה או למר"ץ אינו כזה שרוצה בהשמדת מדינת ישראל), אבל השופטים במדינה הזאת, ואתה מוזמן לעקוב אחרי הפסיקות שלהם במהלך ההיסטוריה, אינם מוטים בהחלטותיהם שמאלה או ימינה, אלא לוקחים החלטות שבעד הדמוקרטיה התקינה - גם אם זה נראה לך שמאלני (אני רק רוצה להבהיר לך משו - גם אם חוק עבר בהכרעת הרוב אינו הופך את תוכנו לדמוקרטי, ולמרות שבג"ץ אינו נוטה להתערב בחוקים כאלה, במיד הוכן זה אינו יהפוך אותו לשמאלני). אם הימין מגיש יותר עתירות שנדחות (כי לבג"ץ אין זכות להתערב והוא מכיר בכך, או שהעתיקה סתמית) או שבג"ץ מבטל חקיקה שבאה מהימין הפוליטי (כי החקיקה נוגדת את חוקי היסוד) - אין זה אומר שמערכת המשפט שמאלנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמכויות ועדת החקירה

לוועדת החקירה סמכויות נרחבות. יש הסבורים (כאמנון רובינשטיין) כי ועדת החקירה הפרלמנטרית מוסמכת לחקור בעניינים הנוגעים לחקיקה עתידית, ובכל עניין הנוגע לביצוע תפקידי הפיקוח של הכנסת על הממשלה. עם זאת, השימוש הגובר וההולך בכלי זה, והיקפו המרשים של טווח העניינים הנחקר על ידי ועדות החקירה הפרלמנטרית מותיר מקום לדעה כי למעשה מסמיך סעיף 22 את הכנסת לחקור כל עניין שהוא.

ועדת חקירה פרלמנטרית הינה כלי חוקי והדמוקרטיה שלנו משתמשת בכלי הזה ואתם מנסים לשלול את זכות מדינת להשתמש בכלים שיש לה בתור דמוקרטיה אלא אם כן אלו כלים המשמשים להרס של המדינה כמו למשל אירגוני השמאל המדוברים זאת בגלל שאתם שונאי ובעלי אג'נדה אנטי ישראלית בעליל .

זכותה וחובתה של כל מדינה מדי פעם לבדוק את החקיקיה שלה וכמו כן לבדוק ולשקול האם יש באפשרותה לסבול פעילות חתרנית ,הרסנית כנגדה .

( אישית אני מקווה שמסקנות הוועדה תהיה כי צריך להפנות את המשך החקירה לידיי המשטרה ובאם לא אז להמליץ לכנסת לחוקק חוקים חדשים או להרחיב סמכויות של חוקים קיימים ) ( כמו כן יכולה הועדה להפיק מסקנות שיורו לשר החוץ לפעול לניטרול המימון הלא חוקי של מדינות אחרות ובטל את ההיתערות הלא חוקית בנושאי הפנים של המדינה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שמשהו הוא חוקי לא אומר שהוא דמוקרטי.

ולכתוב בפונט גדול (המקבילה הכתובה של לצעוק) לא גורם לאף אחד להקשיב לך, או לחשוב שמה שאתה כותב פחות טיפשי ממה שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכרגיל, תגובה מטומטמת וחסרת כל היגיון וכמובן, בלי שום התייחסות לתוכן.

לא פלא ש-david11 מקבל את אותה התייחסות ורצינות כמו רוני.

ושוב אני חוזר ואומר:

זה שמשהו הוא חוקי לא אומר שהוא דמוקרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן יכולה הועדה להפיק מסקנות שיורו לשר החוץ לפעול לניטרול המימון הלא חוקי של מדינות אחרות ובטל את ההיתערות הלא חוקית בנושאי הפנים של המדינה

אתה מתכוון למשל למימון החוץ הכבד שתמך בקמפיין של ביבי בבחירות האחרונות? או אולי למימון ולהתערבות של גורמי חוץ בנושאי פנים דרך עמותות ואירגוני ימין קיצוניים?

דוד - יש חקיקה לא דמוקרטית, יש שלטון שנבחר על ידי הרוב שהוא לא דמוקרטי - יש לכך דוגמאות למכביר בהיסטוריה ואף היום (ע"ע הונגריה). זה שאין לך מושג באזרחות ובמהות המושג "דמוקרטיה" מאוד מעציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...