ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל

david11

Recommended Posts

^^^

לא ענית לשאלה - מה לא ישראלי ב"בצלם"? האם ידעת שהם פרסמו דו"ח על פגיעת הממשלה בזכויות המתנחלים? האם ידעת שלא מעט מהדו"חות שלהם הובילו לפתיחת חקירות בצה"ל? כנראה שאתה מעדיף שאף אחד לא יבקר את הממשלה, בדיוק כמו שקורה עכשיו ברוסיה...

אם הם כל כך תמימים ונאורים, אין להם שום סיבה לחשוש מחקירת מקורות המימון שלהם. אדרבה, אם החקירה לא תעלה דבר זה רק יוכיח את צדקתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מסכים איתך דן, אם המקורות לא חוקיים ראשי הארגון צריכים להזרק לכלא. מצד שני, אם יש חשדות כ"כ גדולים, למה צריכים להקים ועדת חקירה של הכנסת? משטרת , שתפקידו לאכוף את חוקי המדינה להזכירך, אינו גוף מספק לצורך העניין?

אם התשובה היא שהכנסת לא מאמינה במשטרה - ויותר מכך, ביתינו - חברת קואליציה וממשלה שהמשטרה היא אחת מזרועותיה. המשמעות בתכלס זה שהמשטרה הפכה להיות גוף מיותר.

אם התשובה היא כן (מה שיותר סביר להניח), זה אומר שועדת החקירה הוקמה משיקולים פוליטיים נטו ומטרתה לסתום פיות ומהווה פגיעה קשה בדמוקרטיה הישראלית.

ככה או ככה, המשמעות של ההצבעה הזו שלילית ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם כל כך תמימים ונאורים, אין להם שום סיבה לחשוש מחקירת מקורות המימון שלהם. אדרבה, אם החקירה לא תעלה דבר זה רק יוכיח את צדקתם.

אז תסביר לי מדוע רק ארגוני השמאל נחקרים? למה לא חוקרים את ארגוני הימין? הרי "אם תרצו" מקבלים תרומות ממטורף משיחי ואף אחד לא פוצה פה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעייה. אם רוצים לחקור אותם, אז יש עילה, כנראה.

אוי לנו אם לא נבדוק חשדות כלפי כל ארגון\גוף\חברה\פרט ונתייחס לחשדות בהתאם.

אם הם צודקים זה יתגלה בחקירה, הלוא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תסביר לי מדוע רק ארגוני השמאל נחקרים? למה לא חוקרים את ארגוני הימין? הרי "אם תרצו" מקבלים תרומות ממטורף משיחי ואף אחד לא פוצה פה..

כי ארגוני הימין להבדיל מארגונים סהרוריים ומסוכנים כמו בצלם לא מנסים השכם והערב לגרום לחיסולה של מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מדוע לא לחקור את "אם תרצו"? לפני רגע רשמתי שהם מקבלים ו/או קיבלו תרומות ממטורף משיחי שבין היתר חושב ש"היטלר מילא את רצון האלוהים". זה בהחלט מספיק לפתיחת חקירה. וגם לא חסרים ארגוני מתנחלים שחותרים תחת הלגיטימיות של מדינת , כמובן שאף אחד לא טורח לחקור אותם או את מקורות המימון שלהם...

כי ארגוני הימין להבדיל מארגונים סהרוריים ומסוכנים כמו בצלם לא מנסים השכם והערב לגרום לחיסולה של מדינת .

אתה פשוט טועה, ישנם מספר ארגוני ימין שקראו למרי אזרחי במדינת ומעולם לא נחקרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בשביל זה את המשטרה או אולי אפילו את השב"כ אם יש פה עניין של פגיעה בביטחון הלאומי. פוליטקאים לא צריכים לחקור פוליטיקאים. אסור להם. זה קרקע נוחה מדי לחיסול יריבים פוליטיים באמתלה של חקירה הוגנת. לא הייתי נותן לביבי להיות השופט של שאול מופז וגם להפך.

הכנסת איננה גוף חוקר. היא יכולה לחקור מקסימום את עצמה ואת הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נחקרים ארגוני שמאל, נחקרים ארגונים שעושים דה-לגיטימציה לצה"ל (כהגדרת ההצעה). אם כל הארגונים האלו הם ארגוני שמאל, ובכן - באסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הם כן נחקרו ואנחנו לא יודעים? אולי לא נמצא עליהם משהו שיצדיק המשך חקירה?

במדינה שלנו יש עליהום על כל ארגון ימיני שטיפה מרים את הראש. אני מבטיח לך שאם הייתה עילה ולו הקטנה ביותר היו חוקרים.

ובאמת בוא לא ניתן לגיטימציה לאירגונים כאלו.

בצלם הוא לא אירגון זכויות אדם אלא אירגון לזכויות אדם בשטחים.

הוא לא חרט על דגלו תיקון עוולות בישראל אלא תיקון עוולות בשטחים.

הוא לא אירגון ישראלי אלא אירגון אנטי ישראלי העובד מתוך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותם אירגונים כמו נותרי קרתא הם ממש לא חלק מהמשוואה הפוליטית, ויש הרבה יותר אירגוני שמאל שפוגעים במדינה בדרכים כאלו ואחרות, לכן לדעתי השמאל הוא מקום טוב להתחיל (ושוב לא אמרתי שלא צריך לחקור גם מספר אירגונים ימניים).

דרך אגב, מבחינתי, החרדים הם לא ימין, הם פשוט חבורה של משוגעים שמתפללים לרוחות, זה ששיכו אותם לצד הימיני של המפה הפוליטית לא אומר הרבה (שכן יש מספיק ימנים חלוניים לגמרי, שמלבד זיקה להיסטוריה ולתרבות היהודית אין הרבה קשר לתורה וכו..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האירגונים האלו הם אירגונים שהאג'נדה שלהם היא פרו ערבית ברורה והינפ פועלים במסגרת ישראלית - לדעתי עליהם להחקר !

אם אירגון בצלם היה פועל במסגרת פלסטינית - לא הייתה לי שום בעיה בנושא , האירגונים האלו ממומנים על ידי מדינות שפועלות בצורה פוליטית בישראל וזה לא תקין ולעניות דעתי לא חוקית , מה הי קורה אם מיפלגה במימון ישראלי הייתה פועלת בנורווגיה ?

נורווגיה , אנגליה ועוד פועלות להשפיע על הציבור הישראלי בצורה פוליטית דרך האירגונים האלו - לא נשמע לי תקין בכלל .

לא יתכן ואסור להרשות לאירגונים האלו לפעול במסגרת ישראלית ובתוך - חד וחלק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא פוליטיקאים ?

הרי האירגונים האלו פועלים במסגרת פוליטית .

( לא שאני בעד המסגרת הפוליטית בתור מסגרת חוקרת - אבל אני בטוח שהם הפוליטיקאים יבדקו ובאם ימצאו יעבירו את הממצאים לגופים הרלוונטים קרי משטרה ובתי משפט )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הארגונים עושים לאורך זמן דברים ספציפיים שפוגעים, למה לא חקרו אותם מזמן _אל הדברים האלה_ ? מקורות מימון לא נשמע כזה מעניין כמו הדיווחים שהארגונים האלה פירסמו, אבל למה שהוא דווקא הוא נושא החקירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...