הנדסות באוניברסיטה הפתוחה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסות באוניברסיטה הפתוחה

Kurt

Recommended Posts

^ גם זו לא דוגמה מייצגת, אני לא מכיר אף אחד בסמסטר ראשון (בטכניון לפחות) שנשאר עד 11-12 בלילה. בדרך כלל זה מגיע בסמסטרים מאוחרים יותר, בקורסים שבהם יש עבודות כבדות שצריך להגיש.

זה לא באמת משנה מה אתה לומד, כל מה שאתה צריך זה את הנייר שבסוף Tongue אבא שלי עובד בשיפור תהליכים במפעל היי טק ועובדים איתו כמה אנשים שבכלל עשו תואר בסטטיסטיקה וכו', לא קשור בכלל לתפקיד שלהם

כן, אין שום קשר בין סטטיסטיקה לחקר ביצועים.. ממש ::)

כל מי שלומד הנדסה לא עובד במקביל? יצא לי לשמוע על מעט מאוד כאלה.

עובדים, אבל לא במשרה מלאה. בדרך כלל עושים +/- 20 שעות בשבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה לכם על הפידבקים, ובכל זאת אני מרגיש שאני חייב לפחות לנסות, להוכיח לעצמי שאני מסוגל. היתרון באו"פ שאני בוחר את עומס הלימודים,

הנה התוכנית של התואר:

http://www.openu.ac.il/programs/BP.html

אם למשל אני יקח 3 קורסים בסמסטר, כמה זמן יקח לי לסיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ גם זו לא דוגמה מייצגת, אני לא מכיר אף אחד בסמסטר ראשון (בטכניון לפחות) שנשאר עד 11-12 בלילה. בדרך כלל זה מגיע בסמסטרים מאוחרים יותר, בקורסים שבהם יש עבודות כבדות שצריך להגיש.

כן, אין שום קשר בין סטטיסטיקה לחקר ביצועים.. ממש ::)

עובדים, אבל לא במשרה מלאה. בדרך כלל עושים +/- 20 שעות בשבוע.

עם כל הכבוד לסטטיסטיקה, בשלב מסויים בסוף הניסוי אולי זה עוזר אבל כשהוא יושב איתך מול המכונות, ואין שום ידע במכניקה/הנדסת חומרים, כל מה שהוא עושה זה לבזבז לך שבוע. כל בעיה קטנה שאפשר ליראות בעניים וצריך יום לסדר אותה הוא יגרום לך לבזבז שבוע על להביא לו הכל במספרים, עד שהוא יבדוק אותם, עד שהוא יבין, עד שהוא יתן אישור...אם זה היה מישהו שעובד בחדר שלו ובודק את כל הניסויים וכו' לא היה לי בעיה אבל ברגע שזה מישהו שעומד מול המכונה עדיף שהוא ישב בבית ויביאו במקומו עובד זול יותר שמבין.

לא יודע על להשאר עם 12 אבל עד 8 זה דיי רגיל להישאר, לא חסר ימים שהוא מ 8 עד 8 וכו'. זה כמו יום עבודה, בדרך כלל מי שעובד בזמן הלימודים עובד בעבודות לילה או לומד לימודי ערב ועובד בבוקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 סמסטרים בשנה למשך 5 שנים, ז"א שאתה תלמד בלי הפסקה 5 שנים. זה עומס רציני במידה ולא התנסית בלימודי הנדסה לפני כן.

וכמובן שתסיים לאחר 5 שנים רק במידה ועברת את כל הקורסים שלך בפעם הראשונה. אם אתה מפקשש בקורס, זה יכול לעלות לך ביוקר, מבחינת גרירת קורסי המשך וכדומה.

אני ניסיתי ללמוד הנדסה וגם לעבוד במקביל ואני אומר לך שזה כמעט בלתי אפשרי. כי תמיד צץ משהו בעבודה שדורש ממך לוותר על הלימודים ולהפך.

בסוף אתה נשאר עם ציונים לא טובים ומקום עבודה שלא מעריך אותך כי אתה פשוט לא שם מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 סמסטרים בשנה למשך 5 שנים, ז"א שאתה תלמד בלי הפסקה 5 שנים. זה עומס רציני במידה ולא התנסית בלימודי הנדסה לפני כן.

וכמובן שתסיים לאחר 5 שנים רק במידה ועברת את כל הקורסים שלך בפעם הראשונה. אם אתה מפקשש בקורס, זה יכול לעלות לך ביוקר, מבחינת גרירת קורסי המשך וכדומה.

אני ניסיתי ללמוד הנדסה וגם לעבוד במקביל ואני אומר לך שזה כמעט בלתי אפשרי. כי תמיד צץ משהו בעבודה שדורש ממך לוותר על הלימודים ולהפך.

בסוף אתה נשאר עם ציונים לא טובים ומקום עבודה שלא מעריך אותך כי אתה פשוט לא שם מספיק.

אין ספק שאתה צודק, זה עומס בלתי רגיל. אבל במצב שאני נמצא בו, אם אני רוצה להתקדם באופן רציני בעבודה אני חייב תואר,

והקידום האופטימלי ביותר יהיה על ידי תואר מהנדסים. אז במקום לבזבז שנתיים שלוש מהחיים על תואר מזרח תיכון או משהו דומה,

אני חושב 10 שנים קדימה, ותואר הנדסי יהווה את התרומה המשמעותית ביותר לקריירה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין אותך, ולי היו בדיוק את אותן התכניות כשהתחלתי ללמוד. אבל אני אומר לך מנסיון אישי שזה מאד מאד קשה.

עם העומס שיהיה לך בלימודים ובעבודה, אתה תצטרך בסופו של דבר לוותר על אחד מהם (או לחפף, וזה כבר לא טוב).

במקרה שלי יצא שבסוף משכתי את הלימודים הרבה יותר מ 4 השנים המתוכננות ובקושי סיימתי ושרדתי בעבודה.

אם כבר, אני ממליץ לך לקחת שנתיים חופש מהעבודה, במהלכן תוכל ללמוד 6 סמסטרים רצוף (למרות ששניים מהם יהיו בקיץ), ותוכל להשלים כמעט 70% מהלימודים.

בהנחה שעברת את כל הקורסים, אתה תחשב כסטודנט שנה ד' (אם יהיו לך מספיק קורסים בקיץ) כבר בשנה השלישית, ואז כבר יהיה לך הרבה יותר קל לשלב עבודה ולימודים. ואם תלמד במקום שמחייב לעשות סטאז' אז בשנה האחרונה יתפנו לך גם יותר שעות לעבוד כמו בן אדם נורמלי.

ולמרות שבזמנו גם אני שמעתי הרבה סיפורים על אילו שנים יותר קשות בלימודים (ראשונות/אחרונות) אני עדיין חושב שבמהלך הדרך אתה תבין שרוב הקורסים דורשים ממך השקעה מסיבית. בשנתיים הראשונות רוב העבודה תהיה על מבחנים ותרגילי הגשה, לקראת הסוף אתה כבר מתחיל לעבוד על פרויקטים ופחות תרגילים, אבל עדיין יש מבחנים.

ואל תשכח גם שבכל לימודי ההנדסה אתה תיתקל גם במעבדות שהנוכחות שם היא תמיד חובה והשעות לא תמיד יתאימו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי חופשה מהעבודה לא באה בחשבון, אבל אני מודה לך על המשוב. כרגע האופציות הן או לעשות או לא לעשות בכלל, אז אני מעדיף לנסות.

בקשר לנוכחות, אני ינסה להגמיש את המרצים כמה שניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במה אתה עוסק שאתה רוצה דווקא תואר בהנדסה?

אתה עובד במגזר הציבורי או שאתה איש קבע שפשוט מנסה להגדיל את ההכנסה החודשית בגלל החותם 'מהנדס'?

אני חושב שזה הבסיס שממנו אתה צריך להתחיל, כי סתם לרוץ אחר תואר בהנדסה כשאתה אינך יודע מה טיבו וכלל מה ההבדלים בין הנדסה אחת לשנייה לבין תארים אחרים, זה מיותר, וגם במרבית הסיכויים נדון לכשלון או סתם לעומס עודף ומיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצורך העניין אני עובד מדינה בכוחות הביטחון, בקרוב יוצא לקצונה.

מבירורים עם אנשי משאבי אנוש בעבודה, נודע לי שתואר בהנדסה (או חותם "מהנדס" כפי שניסחת זאת) מקנה לי את התוספת המשמעותית ביותר,

מה שגם שהתוספת נגררת והולכת וגדלה עם הזמן וההתקדמות בדרגות. יתרון נוסף שהוא מקצר את הפזם הנדרש בין כל דרגה. אני לא מתכוון לעסוק

בהנדסה בשום שלב באופן מקצועי ולכן זה לא משנה אם אסיים עם התואר עם 95 או 65. מדובר במקפצה משמעותית שאני מתכוון לנצל, למרות העומס הרב שיווצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מזלזל קצת בנושא לימודי ההנדסה, זה לא בדיוק קל... גם אם תפרוש את זה ל5 שנים ולא 4 ו3 סמסטרים קלים בשנה במקום 2 רגילים

אני עכשיו לומד הנדסת מערכות מידע, יש לי מישהו בקורס שיצא עכשיו מהצבא ללימודים האלו... יש לו את כל הזמן שבעולם ללמוד וזה עדיין סיוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, אין לך עניין באיכות אקדמית, או בסוג ההנדסה. אז למה אתה מתנגד להנדסת תעו"ן או תוכנה באו"פ?

הנדסת חשמל נחשבת לקשה ביותר, ולכן לא ברורה לי ההתעקשות.

בכל מקרה, לימודים במכללה יהיו קלים בהרבה, כנראה גם בהשוואה לפתוחה, וגם תזכה למסגרת. הנוכחות בשיעורים היא אופציה ברוב המקומות. אני באופן אישי לא הולך להרצאות וזאת למרות שאני לומד באוניברסיטה 'סגורה', אך בין נוכחות פיזית בשיעורים לבין העומס בפועל המרחק רב.

אני במקומך הייתי בודק אופציות נוספות, שכן בפרק הזמן הזה תוכל לסיים גם תואר ראשון וגם תואר שני במקצועות קלים בהרבה. העומס במקרה כזה לא יהיה כל כך מורגש, ואני מניח (וייתכן כי אני טועה) שהתוספת למשכורת תהיה גבוהה יותר גם בהשוואה לתואר ראשון בהנדסה.

בהצלחה בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...