הנדסות באוניברסיטה הפתוחה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסות באוניברסיטה הפתוחה

Kurt

Recommended Posts

ההתעקשות על הנדסת חשמל או הנדסת אלקטרוניקה היא בגלל שמסיבה לא הגיונית כלשהי שאר תארי ההנדסה אינם עומדים באותו "דירוג"

בחישוב השכר ואינם "ישימים לעבודה" כמו התארים שציינתי, סוג של ניסיון של הארגון לתגמל עובדים שילמדו תארים שאיכשהו קשורים באופן רופף לתעסוקה שלהם,

למרות שלא כך הדבר במקרה שלי, אבל אפשר להגיד שיש איזשהו דימיון קלוש.

בכל מקרה אחרי שחפרתי באינטרנט מצאתי רק 2 מכללות שמלמדות הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בלימודי ערב, מכללה אקדמית להנדסה בירושלים

ומכללת אפקה בתל אביב. מה ההבדל בין חשמל לאלקטרוניקה, מה יותר קשה?

אלטרנטיבה שנראית לי סבירה היא כמו שאמרו פה לעשות הנדסת תוכנה באופ ואז להמיר אותו בעזרת קורסים נוספים לחשמל, עד כמה זה יהיה שונה

מללמוד ישר לחשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מאיפה שמעת על זה?

האנשים אצלי שלומדים חשמל מתפללים ליום שבו הם יסיימו את זה, הרמה של הפיזיקה שהם נדרשים לה עושה להם כאב ראש

כמה טוב שאני צריך ללמוד רק פיזיקה 1 וחדווא 1+2.... לא שזה קל במיוחד

גם חשמל וגם אלקטרוניקה זה קשה... כל תחום ההנדסה זה לא בדיוק קל לפי מה שאני רואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מוסד נותן שם שונה לתואר, בסופו של דבר זהו אותו תואר,

העיקר הוא במה למעשה אתה מתמחה בסמסטרים האחרונים שלך ויש לך מגוון רחב במה להתמחות במהלך לימודי הנדסת חשמל.

מכללה אפשרית נוספת היא HIT שבחולון.

היא גם נחשבת לטובה מבין המכללות בתחום ההנדסה לפי מיטב הבנתי. (לא שזה אמור לשנות לך בין כה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, הנדסת חשמל = הנדסת אלקטרוניקה. ההבדל ביניהם שקול להבדל בין הנדסת תוכנה להנדסת Software, או במילים אחרות - סמנטיקה.

לעשות הנדסת תוכנה ואז להשלים לחשמל זה טיפשי לחלוטין. אתה תוותר על קורסי קשים בחשמל, רק בשביל לבצע אותם לבסוף בסמסטרי השלמות שבהם תדרש ללמוד שוב מחדש את כל הידע המתמטי והפיזיקלי-חשמלי שאתה רוכש במהלך השנתיים הראשונות לתואר, כי הוא בסיס הכרחי בקורסים הללו בדיוק כמו פעולות חשבון יסודיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב האם כדאי לך ללמוד 4-5 שנים מקצוע קשה ביותר, לבזבז את כל הזמן הפנוי שלך בשנים הקרובות בשביל תוספת שכר X כלשהי?

אתה הולך גם להוציא לפחות 50,000 ש"ח על התואר לבד, תעשה את החשבון. לא עדיף ללמוד סתם תואר ולקבל תוספת שכר, בלי להרוג את עצמך?

וגם לסיים אותו מהר יותר.

הרי אתה אמרת שאתה לא הולך לעסוק בזה.

גם אם תחליט יום אחד לחזור לאזרחות, אתה גם תהיה לא בגיל המתאים, לא יהיה לך ניסיון ואתה תשכח הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכללה אפשרית נוספת היא HIT שבחולון.

היא גם נחשבת לטובה מבין המכללות בתחום ההנדסה לפי מיטב הבנתי. (לא שזה אמור לשנות לך בין כה)

HIT מחייבת יום לימודים אחד מלא בשבוע במסגרת לימודי ערב, לא בא בחשבון.

לעשות הנדסת תוכנה ואז להשלים לחשמל זה טיפשי לחלוטין. אתה תוותר על קורסי קשים בחשמל, רק בשביל לבצע אותם לבסוף בסמסטרי השלמות שבהם תדרש ללמוד שוב מחדש את כל הידע המתמטי והפיזיקלי-חשמלי שאתה רוכש במהלך השנתיים הראשונות לתואר, כי הוא בסיס הכרחי בקורסים הללו בדיוק כמו פעולות חשבון יסודיות.

אוקי, ירד מהפרק :)

תחשוב האם כדאי לך ללמוד 4-5 שנים מקצוע קשה ביותר, לבזבז את כל הזמן הפנוי שלך בשנים הקרובות בשביל תוספת שכר X כלשהי?

אתה הולך גם להוציא לפחות 50,000 ש"ח על התואר לבד, תעשה את החשבון. לא עדיף ללמוד סתם תואר ולקבל תוספת שכר, בלי להרוג את עצמך?

וגם לסיים אותו מהר יותר.

הרי אתה אמרת שאתה לא הולך לעסוק בזה.

גם אם תחליט יום אחד לחזור לאזרחות, אתה גם תהיה לא בגיל המתאים, לא יהיה לך ניסיון ואתה תשכח הכל.

אני לא מתכוון לפרוש בקרוב.

ציינתי כבר שלתואר הזה יש יתרונות נרחבים הרבה יותר בטווח הרחוק מאשר סתם עוד X כסף בחודש, אז במקום ללמוד

תואר הומני ג'נרי שישעמם אותי למוות, אני הולך על כל הקופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...