דיון ראשי - AMD Radeon HD6000 Vs Nvidia Geforce GTX500 - עמוד 31 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון ראשי - AMD Radeon HD6000 Vs Nvidia Geforce GTX500

djelectric

Recommended Posts

לפחות 2 כרטיסי 6990 מתו אצל מסקרים, לפי מה שקישרתי, ולא נאמר מפורשות שהאחרים מתו דווקא למשתמשים, אבל זה לא ממש משנה.

מי אנחנו לאמוד את איכות תכנון הכרטיס, כאשר הסיבה הרשמית לבעיה נמצאת בדריבר המדובר שלא כלל שליטה ראויה ב-OCP.

את זה נראה בהמשך. לידיעתך, גם ה-6990 מספק הגנה דומה (PowerTune), אנוידיה לא הראשונים להשתמש בהגנות כאלה.

תאר לך מה היה קורה בסיקורים של 6990 אם ההגנה לא היתה נכנסת לתוקף בגלל דריבר... אני משער שלא פחות נזק היה נגרם.

סינדרום נו באמת, אתה באמת רואה את NV יוצאת עם הכרזה שכרטיס הדגל שלה לקוי שלושה ימים לאחר השקתו?

זה לא קשור לאוברקלוק כי יש אין ספור דיווחים ברשת על כרטיסים מתים ללא תוספת מתחים או שינוי תדרים.

זו הסיבה שכל כך הרבה כרטיסים מתים;

http://html.alldatasheet.com/html-pdf/312873/INFINEON/TDA21211/776/2/TDA21211.html

החלקים הקטנים הללו הם שגורמים לכל כך הרבה כרטיסים להכשל. אלו ה-VRMs שנמצאים על ה-PCB של הכרטיס. ישנם חמישה כאלו לכל GPU, וכל אחד מהם מוערך עד 35A, שזהו טוטאל של כ-340W. כבר במתחים ובתדרי סטוק הכרטיס מותח את ה-VRMs מעבר לגבולות התפקוד שלו. זו הוכחה ש-NV מעולם לא תכננה להריץ את הכרטיסים הללו בתדרים האלו, אלא בתדרים יותר נמוכים שעונים לדרישות ה-VRMs.

דעתי? NV הייתה מופתעת מהשקתו של ה-6990 ובצדק. עד היום ATI דגלו בשיטת הביצועים תמורת הדולר/חשמל. וכש-ATI חצו את גבול ה-300W, אינוידיה עשו מספר שינוים קטנים לכרטיס, בעיקר לתדרים, מה שהרים את הביצועים של הכרטיס וגם סיכן אותו.

אפשר להסתכל על זה מנקודת מבט אחרת, ה-GPU של 590 ו-580 הם אותו GPU, אפשר אפילו לומר שה-NV בחרו בקפדנות מעבדים טובים יותר לטובת הכרטיס הכפול, אבל לא משנה. ה-580 הוא חיית לא קטנה, ומסוגל להגיע ל-30% תוספת מתחים מבלי כל סכנה לכרטיס, שזה מעבר ל1.2v אותו ה-590 לא מסוגל לעבור מבלי להתפוצץ, ולמה? אם זהו רק עניין של דרייבר, למה נראה כאילו ה-590 מוגבל חומרתית כל כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 503
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ה VRAM של 590 הוא לא אותו דבר כמו ה 580 ??

ככה או ככה אני בטוח שגם הצפיפות של החלקים על הכרטיס תורמת

הכרטיס פשוט נראה עמוס (מה שעושה אותו קטן מה 6990)

מצחיק לחשוב שה 590 תוכנן תדרים עוד יותר נמוכים מזה כאשר ה 6990 פועל בתדרים גבוהים יחסית (בין ה 6950 ל 6970 )

אבל זה נישמע הגיוני :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה VRAM של 590 הוא לא אותו דבר כמו ה 580 ??

ככה או ככה אני בטוח שגם הצפיפות של החלקים על הכרטיס תורמת

הכרטיס פשוט נראה עמוס (מה שעושה אותו קטן מה 6990)

מצחיק לחשוב שה 590 תוכנן תדרים עוד יותר נמוכים מזה כאשר ה 6990 פועל בתדרים גבוהים יחסית (בין ה 6950 ל 6970 )

אבל זה נישמע הגיוני :P

לא בדיוק. ל-580 יש שישה VRMs סה"כ ל-GPU בודד, כל אחד מוערך עד 40A, אם אני לא טועה.

NV הורידה מהאתר את שני הדרייברים שיצאו לאחר יציאת הכרטיס מהאתר. הראשון - שהגיע עם הכרטיס, השני - אמור להיות תיקון, אך גם הוא ירד.

הדרייבר הנוכחי של NV מוריד את התדרים ל-555mhz בעת מאמץ, ובעצם מתאים את הכרטיס לדרישות ה-VRM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ... השאלה עכשיו היא באיזו תדירות או באילו אפליקציות\משחקים ובאיזה תדר מתבצע ה-throttle הזה.

למשל, מבדיקת 6990 של anandtech, נמצא ש PowerTune ביצע throttling ב-metro2033, 3dmark vantage, עוד איזה

קליינט בשם ditributed.net ובאופן הכי קיצוני ב-furmark שהוא ירד ל-580mhz

http://www.anandtech.com/show/4209/amds-radeon-hd-6990-the-new-single-card-king/3

אם אני לא טועה, ה-PowerTune פועל באופן כוללני, כאשר מנגד יכולים לשלוט בפתרון שלהם לפי פרופילים בדריבר \ משחקים ספציפים.

(האמת אני לא מבין מה הטעם בפרופילים, אם הכרטיס צורך יותר מדי ברגע נתון - למי איכפת איזו רצה...)

עכשיו בעצם נותר להמתין ולראות אם ה-gtx590 יוריד תדרים באגרסיביות. אם זה יקרה הרבה במשחקים, או בעיקר אם זה יקרה במצב סטוק -

זאת באמת תהיה חוצפה של ממש. בכל אופן, מ-throtlling בתוכנות מאמץ אני לא יופתע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבדיקות שנעשו כבר ברשת, מצאו שהכרטיס מבצע throttle ל-552mhz כשהוא מגיע מעבר לצריכה מסויימת. אני מנחש שקרוב ל-330W, מה שאומר שזה קורה בכל משחק / בנצ'מרק.

למען ההגינות, המבקרים צריכים לבדוק שוב את הכרטיס, כיוון שהוא חלש יותר לאחר הדרייבר האחרון.

צריך רק לקוות שהייצרניות יזדרזו עם גרסאות ה-none reference שלהם, כנראה שנראה PCB גדול יותר עם תוספת מווסתים, או לפחות כאלה איכותיים יותר.

אותי מעניין הדבר הבא;

http://kingpincooling.com/forum/showthread.php?t=1163

הם כבר הודיעו שהם הולכים לעשות רציני לכרטיס, בין השאר להחליף אם כל ה-VRMs.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבדיקה של hardocp לגבי gtx590 מתפוצצים ו-throttling, נראה שאפשר להרגיע את הרוחות. הכרטיס לא אוברקלוקר מרשים אבל

אין שום בעייה למשל עם אוברקלוק ל- 723mhz במתח 0.963v - תוספת ביצועים יציבה של 12% על דריבר ישן (267.71) הכולל הגנה.

מהבדיקה שלהם, אין טעם ב-OC גבוה יותר כי הביצועים יורדים. אבל אם זה לא קורה ב-723mhz, בטח שבסטוק לא צריכה להיות שום בעיה

של נפילת תדרים\ביצועים

http://www.hardocp.com/article/2011/04/03/asus_geforce_gtx_590_overclocking_followup/1

ההשוואה שלהם אל מול ה-6990 במערך 3 מסכים פחות רלוונטית, מאחר והביצועים לא נמדדו על הדריבר החדש 270.51 ששיפר לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה6790 יצא:

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-6790-review/

מראה ביצועים לא רעים בכלל. עכשיו הכל תלוי במחיר, אני עדיין מחכה שה550TI יתייצב על לפחות 600 ש"ח.

אם ויהיה אפשר לפתוח לו את השיידרים הנוספים, זה יהיה כרטיס מושלם לאוברקלוקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...