מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה - עמוד 17 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה

IRIVERMAN

Recommended Posts

רק שזה לא עובד ככה. כשאתה גולש (שים לב: גולש)' date=' אתה לא מנצל 100% מרוחב הפס שלך גם אם יש לך רוחב פס מובטח. תאר לעצמך שאתה נכנס ל- ynet, למשל: אתה מורי כמה מגות, בעיקר באנרים. בעוד חמש דקות הדף יתרפרש אוטומטית ושוב תוריד כמה מגות. אבל בין לבין? אתה מוריד [u']אפס. כמה זמן אתה מבלה בדף ממוצע של ynet? הרי גם אם אתה קורא רק את שתי הפסקאות הראשונות, עדיין לפחות 50% מהזמן אתה לא מנצל את רוחב הפס שלך.

אז מי דופק את הסטטיסטיקה? המורידים. כשאתה מוריד קובץ, נאמר אחד שלוקח שעה להוריד, אתה מנצל את רוחב הפס שלך במלואו במשך שעה. אבל זה לא נורא, בשאר היום אתה גולש כרגיל. עד שזה מגיע למשתמשים הכבדים, שלא מסתפקים בשעה, שתיים או שלוש של הורדה ביום. איתם אתה מגיע לסטטיסטיקה שלך מלמעלה.

ועדיין זו לא בעיה. כשיש ביקוש, יווצר היצע. הרי זו לא בעיה להניח עוד סיב תת-ימי ולהתחבר לעוד ספקים בחו"ל. כל מה שצריך זה $$$. כלומר אם תהיה מוכן לשלם יותר ממה שאתה משלם כרגע, לא תהיה בעיה לספק לך עוד רוחב פס. מוכן לשלם?

הבעיה היא שהורדת 500GB בחודש. אתה יודע כמה אני הורדתי בחמשת הדקות האחרונות? כלום. ביליתי אותן בכתיבת ההודעה הזו. אם אתה מוריד עכשיו, באותן חמשת הדקות אני לא תרמתי כלום לעומס ואתה בהחלט תרמת. גולש רגיל מנצל 100% מרוחב הפס שלו (בתאוריה) אבל רק לחלק קטן מאוד מהזמן. כדי להוריד 500GB בחודש אתה צריך לנצל את רוחב הפס במשך חלק נכבד מהזמן. כשהספק תימחר את החבילה שלך, הוא לקח בחשבון שתוריד הרבה פחות ולכן המחיר היה נמוך. כדי לרכוש את רוחב הפס שאתה צורך בפועל, הספק יצטרך לתמחר את החבילה במחיר הרבה יותר גבוה - ואתה תצטרך לשלם הרבה יותר.

אני עדיין לא מבין למה אתה מאשים דווקא את המשתמשים ב"פקק" שנוצר באינטרנט. הרי כל אחד התחבר לחבילה שהוא בחר ובס"כ מצפה לקבל את המהירות שהוא משלם עליה. ואתה יודע מה? למה אני אשם במשהו אם אני מנצל את החבילה ששישלמתי עליה 100% מהזמן? הרי שילמתי על זה. הבעיה היא לא אני, אלא הספק שמטעה אותי במהירות הוא מסוגל לספק.

אני מאשים את הספקיות ב TS המוגזם שמתבצע אצלן וב overselling מטורף של רוחב פס ללא כל התחייבות מצדן לספק מהירות כפי שהובטח ללקוח בעת ההתחברות.

הפרסומות הבומבסטיות על מהירויות בשמיים (יחסית לישראל) הן בדיוק כמו הפרסומות שתראה בחנויות " עד 70% הנחה עד גמר המלאי". מבטיחים הרבה ומקיימים מעט מדי.

וכנראה שזה לא ישתנה בקרוב, גם במידה ויעברו לתשלום לפי תעבורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

וואו אתם כותבים הרבה..

לכל אלה שבעד הדבר הזה, למה שלא תלכו לחברות הסלולר ותקחו נטסטיק? יותר זול מספק+תשתית

גם תוכלו לקחת את זה לכל מקום .. מה רע? לכו תעשו את הטעות הזאת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, החבילות לפי נפח שלהן לא דומות למודל המוצע כאן.

שנית, הן משמשות גם ספק וגם תשתית, כלומר ניתן להגיד שחלק מהתשלום הוא עבור התשתית.

ושלישית, הן מתמקדות בשירותי טלפון סלולרי. המטרה שלהן היא לא לאבד רווחים, ואם יוזילו את מחירי החבילות הם יעודדו שימוש בVOIP על חיבורי האינטרנט הסלולרי שלהם.

המודל המוצע כאן היא בערך ככה.

חבילת בסיס הכוללת

X ג'יגה ביטים לשימוש חודשי.

כאשר צריכה בשעות השפל נחשבת ל0.1X.

כלומר אם תיקח חבילה של 30GB , אז אפשרויות השימוש הן ככה

1. אתה יכול להשתמש בה רק בשעות השיא ולצרוך 30GB

2. אתה יכול להשתמש רק בשעות השפל ולצרוך 300GB.

3 אתה יכול להשתמש גם בשיא וגם בשפל, לדוגמא 10GB בשעות השיא לגלישה ויוטיוב ופליקס. ו200GB בשעות השפל להורדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא יביא כלים לבדיקת התעבורה שנצרכה, השיטה לא תצליח ובטח לא תתפוס.

לספק כלי כזה באתר החברה, זאת לא בעיה רצינית.

ואם השאלה היא מה השעות. אז אני בטוח שגם את השעות של התעריפים השונים הוא יגלה לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שסופשבוע התעריפים יהיו הכי בשמיים, כי בד"כ אז יש לי בעיות מהירות מאוד מורגשות

אבל אתם יודעים מה, אולי זה טוב שככה כל המשתמשים הקלים יעברו לחברות שיפעילו ואני אשאר החברה ב10-20 שח יותר אבל עפ פס יותר פנוי

בלי הגבלה .. מי יודע אולי זה לטובה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, החבילות לפי נפח שלהן לא דומות למודל המוצע כאן.

שנית, הן משמשות גם ספק וגם תשתית, כלומר ניתן להגיד שחלק מהתשלום הוא עבור התשתית.

ושלישית, הן מתמקדות בשירותי טלפון סלולרי. המטרה שלהן היא לא לאבד רווחים, ואם יוזילו את מחירי החבילות הם יעודדו שימוש בVOIP על חיבורי האינטרנט הסלולרי שלהם.

המודל המוצע כאן היא בערך ככה.

חבילת בסיס הכוללת

X ג'יגה ביטים לשימוש חודשי.

כאשר צריכה בשעות השפל נחשבת ל0.1X.

כלומר אם תיקח חבילה של 30GB , אז אפשרויות השימוש הן ככה

1. אתה יכול להשתמש בה רק בשעות השיא ולצרוך 30GB

2. אתה יכול להשתמש רק בשעות השפל ולצרוך 300GB.

3 אתה יכול להשתמש גם בשיא וגם בשפל, לדוגמא 10GB בשעות השיא לגלישה ויוטיוב ופליקס. ו200GB בשעות השפל להורדות.

זוהי ההצעה הרציונאלית ביותר שמאזנת בן אלו שרוצים לקבל את מהירות הגלישה שרכשו בשעות הנורמליות לבין אלה שרוצים לטחון את הקו 24X7. ברגע שיהיה ספק שיציע חבילה כזו, אני עובר אליו. את ההורדות הכבדות שלי (עדכוני תוכנה וכיוב') אפשר בשקט לתזמן לשעות הלילה הקטנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם זה "כל כך משתלם להם", למה לדעתך החבילה לא קיימת היום?

דרך אגב, חבילת בסיס היום צריכה להיות באיזור ה30(פחות מזה אף אחד לא יקח, יותר מזה לא ישתלם לספק)

:kopfpatsch: מהסיבה הפשוטה שחבילה זו לא משתלמת כמעט לשום צרכן, ואני בטוח שהיו להם רק כמה עשרות, אולי מאות פרייארים שלקחו את החבילה, ואח"כ ביטלו, עקב הטעייתם. לא יותר . וכל עוד יש לבזק בינלאומי תחרות, אז חבילות כאלו יכשלו. כמו ל 014, גם ל CCC.

דוגמה: למה חברה א' נכשלה בלמכור 10 מ"ל קולה בשקל ? - כי זה יקר מדי, וקטן מדי עבור כמעט כל משתמש.

לגביי המחיר.. מדובר על שנת 2006. לתקופה זו, היה מדובר במחיר זול על הניר. (זול אבל יקר)

יש לי חבר שמוריד סרטי HD כפי שהם שמורים על תקליטורי בלוריי, ללא כל דחיסה נוספת. זה בערך 50GB לסרט. הוא מוריד אותם סביב השעון, כיוון שהוא עדיין בחיבור של 2.5Mbps (והוא מאכסן אותם על שורה של -ים, לוקח לו קרוב לשעה להביא כל סרט למצב בו הוא יכול לצפות בו :lol:). אני מחובר ב- 10Mbps ומוריד בממוצע 2GB ביום. הוא משלם על החיבור שלו פחות ממני אבל מנצל אותו הרבה יותר ממני. הגיוני?

הנה שוב הסבר עד שתבין:

1. זה שאתה מוריד ב 2GB ביום, לא אומר שאתה צורך רק 2GB ביום. אם אתה כאן בפורומים, ועשוה דברים כמה שעות באינטרנט כל יום, הצריכה שלך בקלות מגיע לעד 10GB ביום.

2. אם אתה צורך את אותם ה 2 עד 10GB בשעות השיא, אז החבר שלך מסבסד אותך ולא להיפך. זה לא משנה כמה צורכים אלא מתי צורכים, ובאיזה מהירות.

CCC לא עומדים לצאת בשום הצעה כזו. מדובר בבלון ניסוי ששוב הופרח מול הספקיות האחרות, כדי לראות אם יש היענות מצידם. (ולא מולנו הלקוחות)

הדרך היחידה שמסלולים כאלו יכולים להצליח, זה רק אם כל הספקיות יעברו לזה בבת אחת, ובכך לא ישאירו ללקוחות ברירה.

כל עוד תיהיה חברה אחת שתציע את המסלולים הישנים, כל הלקוחות יעברו לאותה חברה.

איסתרא, אף אחד לא מתנגד לכך. גם אלו שכותבים כאן על הטיפשות של לקוחות שתומכים ברעיון כזה. למזלנו, אין בתחום קרטל, ולכן כולנו נהנה לראות את CCC נכשלת במידה ותעיז לעשות מהלך כזה נגד לקחותיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך פרופורציות, איך הגעת ל10 ג'יגה ביום?

תבדוק פעם כמה תעבורה אתה צורך בשעתיים של קריאת חדשות ושיטוט בפורום ואז נדבר

[br]פורסם בתאריך: 13.12.2010 בשעה 21:12:21

הנה ה24 שעות האחרונות שלי

כללו הורדה של רום לסלולרי של כ160 מגה

YNET (בלי חסימת ורפרוש אוטומטי) היה פתוח מאתמול בלילה עד שחזרתי היום מהעבודה (כמו שאתה רואה מהספייקים הקטנים לאורך כל ה24 שעות כמעט)

כולל שיטוטים נרחבים פה ובמספר פורומים ואתרים נוספים

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...