מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה - עמוד 13 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה

IRIVERMAN

Recommended Posts

מתי טענתי שאי אפשר יהיה להוריד בשעות העומס?

אז הנה בא אדם והציע רעיון שיאפשר לשמור על הקונספט הקיים ולמנוע את הרעות החולות של השיטה שלך.

ואתה מחזיק בשתי דעות מנוגדות כדי לטעון בעד השיטה שלך ולשלול את השיטה שלו.

אי אפשר למשוך בחבל משני הצדדים.

אם הבעיה היא המורידים הכבדים שחונקים את הקוים הרחבים שלהם בשעות העומס אז אתה לא יכול לטעון שהמהירות היא רק תיאורטית.

או שהם חונקים את כולם או שהם בדיוק כמו כולם, זוחלים בקושי לא משנה איזה קו יש להם, ואז אי אפשר להאשים אותם.

אם הם באמת אשמים בחנק אז אפשר לפתור את זה בעזרת מהירות משתנה לפי שעות שמוצהרת בחבילת הקישור של הספק.

ואם הם לא אז כל הבסיס שלך נופל.

ככה אפשר יהיה לפתור את הבעיה בשעות העומס מצב אחד, בלי להגביל את רוב השימושים מצד שני.

וגם לספק חבילות ללא הגבלה בכלל, במחיר גבוה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ובכך באמת יחנקו את האינטרנט, להוריד עמוד בדפדפן יקח 2 דקות וקריאת העמוד דקה.

איך מהירות של 1-2MB לוקחת 2 דקות לפתיחת עמוד? אתה מודע לזה שהמון לקוחות גולשים ב1.5-2.5 וכשאין עומס הגלישה לא איטית בכלל?

מסכים שזה רעיון מעולה, אבל בנוסף לתשלום על פי תעבורה.

אתה מפרש אותי לא נכון אני נגד לשלם לפי תעבורה, אני בעד להגביל את נפח התעבורה בשעות העומס בלבד ולמי שעובר המהירות תונחת עד לסיום שעות העומס באותו יום בלבד כך שאם בא לך לצפות בסרטון 1080i youyube בשעות העומס הראשון יירד מהר אך כשתרצה לצפות בשלישי תאלץ להמתין קצת

אתה רוצה שכל לקוח יתחיללבדוק היכן מאוכסן האתר שהוא משתמש בו?לעולם לא, זה יהיה תחילתו של קרטל.

והסוף ידוע מראש.

הכוונה שלי היא שכהרחבה למסלולי מהירות משתנים, מהירות גלישה פנים ארצית תונחת בנפרד ממהירות לחו"ל. כל מה שלקוח צריך לדעת הוא איזה אתרים הוא מעוניין שיעבדו מהר בשעות העומס אתרי חדשות ישראלים (ובעקיפין זה יגרום לבעלי אתרים המיועדים לגולשים ישראלים להעדיף שרתים הממוקמים בארץ) או אחרים.

אבל ייתכן שאתה צודק ועדיף שזה יעשה בלי שקיפות ללקוח על ידי traffic shaping .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרון לעניין, הוא פשוט שהרגולטור יכפה על ספקיות האינטרנט לספק מהירות סבירה ביחס למקסימום (למשל 80%לפחות מהמהירות המירבית בלפחות 80% מהזמן), וימנע מהן תיאום מחירים (מה שהוא לא מצליח לעשות בתחום הסלולר למשל) - אני מבטיח לך שאם זה יקרה, עדיין יהיו לא מעט ספקיות שירצו להשאר בתחום.

היום עלות חיבור במהירות מגה ביט לשניה לחול היא 20 דולר.

אתה אומר להבטיח 80 אחוז? בוא נגיד הבטחה של 50 אחוז.

זה אומר 10 דולר לכל מגה, מאה דולר עבור מהירות חיבור של 10 מגה.

אתה מוכן לשלם מאה דולר לחודש?

תכניס את הרגולטור לנושא, ובהחלט זה מה שתקבל בסוף.

אם הם באמת אשמים בחנק אז אפשר לפתור את זה בעזרת מהירות משתנה לפי שעות שמוצהרת בחבילת הקישור של הספק.

ואם הם לא אז כל הבסיס שלך נופל.

אתה מדבר על פיתרון שבמקום שהקו יואט בגלל עומס. הוא יואט מראש?

עדיין אתה תקבל האטה. זה לא פיתרון.

איך מהירות של 1-2MB לוקחת 2 דקות לפתיחת עמוד? אתה מודע לזה שהמון לקוחות גולשים ב1.5-2.5 וכשאין עומס הגלישה לא איטית בכלל?

אתה מפרש אותי לא נכון אני נגד לשלם לפי תעבורה, אני בעד להגביל את נפח התעבורה בשעות העומס בלבד ולמי שעובר המהירות תונחת עד לסיום שעות העומס באותו יום בלבד כך שאם בא לך לצפות בסרטון 1080i youyube בשעות העומס הראשון יירד מהר אך כשתרצה לצפות בשלישי תאלץ להמתין קצת

הכוונה שלי היא שכהרחבה למסלולי מהירות משתנים, מהירות גלישה פנים ארצית תונחת בנפרד ממהירות לחו"ל. כל מה שלקוח צריך לדעת הוא איזה אתרים הוא מעוניין שיעבדו מהר בשעות העומס אתרי חדשות ישראלים (ובעקיפין זה יגרום לבעלי אתרים המיועדים לגולשים ישראלים להעדיף שרתים הממוקמים בארץ) או אחרים.

אבל ייתכן שאתה צודק ועדיף שזה יעשה בלי שקיפות ללקוח על ידי traffic shaping .

הגבלה של התעבורה בשעות היום למי שעובר את מכסה מסויימת, זה בהחלט סוג של פיתרון. שבהחלט יכול להיות תחליף.

השאלה היחידה היא, איך תגרום לאנשים להעביר את ההורדות שלהם ללילה?

הם ישיאור את הטורנט שלהם עובד 24 שעות, אז ביום יקבלו מהירות איטית יותר ובלילה מהירות מהירה. אבל בשעות היום זה עדיין יגרום לאותו אפקט כמו שיש כרגע.

בכל מקרה אני לא מסכים שצריך להגביל את רוחב הפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגבלה של התעבורה בשעות היום למי שעובר את מכסה מסויימת, זה בהחלט סוג של פיתרון. שבהחלט יכול להיות תחליף.

השאלה היחידה היא, איך תגרום לאנשים להעביר את ההורדות שלהם ללילה?

הם ישיאור את הטורנט שלהם עובד 24 שעות, אז ביום יקבלו מהירות איטית יותר ובלילה מהירות מהירה. אבל בשעות היום זה עדיין יגרום לאותו אפקט כמו שיש כרגע.

זה בדיוק הרעיון, אלו שמתמשים בטורנט בשעות העומס יואטו זמנית ובאופן משמעותי מאלו שלא לאחר שיעבור מכסה מסויימת של תעבורה, מי שמפעיל 24/7 לא יחוש בהבדל משמעותי בהסתכלות יומית בהורדות אבל יפריע פחות לגולשים אחרים בשעות העומס , בשעות השפל הוא לא מפריע לאף אחד גם עכשיו.

אלו שמשתמשים בטורנט אך לא 24/7 (למשל 18/6 ) לא יחוו האטה בגלישה רגילה גם בשעות העומס.

כך שיווצר תמריץ למי שגם מוריד כבד וגם גולש בשעות העומס (שהם אלו שבאמת חונקים את רוחב הפס) לתזמן את פעילות הטורנט לשעות השפל כדיי להנות מגלישה סבירה בשעות השיא.

מי שיעדיף לא לנטר את שעות הפעילות של הטורנט יגלוש לאט מאוד בשעות השיא גם בהשוואה לאחרים (זה שלא יפריע למי ששעות השיא שלו אחרות, אך גם לא לגולשים אחרים כיוון שהוא יקח להם מעט רוחב פס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקים יכולים להציע מסלולים במהירות משתנה לדוגמה:

בהנחה ויש להם את האפשרות לתמוך ב20% מהמהירות הכוללת 100% מהזמן והם מחזיקים 5 לקוחות על כל ביט במקום 1 שיציעו:

מסלול של מינימום מהירות מסוים (כמו 1-2MB ) בשעות העומס, ומקסימום מהירות שונה (כמו 10-20MB או אפילו 100 ) בשעות השפל בשביל "מורידים כבדים".

מסלול הפוך בשביל משתמשים שרק גולשים בשעות העומס אבל לא מורידים קבצים כבדים (אפשר להוסיף הגבלת נפח לשעות העומס בלבד שאחריה המהירות תצנח).

ומסלול זול דומה למה שיש היום לפי מהירות פנויה בספק, עם התחייבות למינימום מהירות מסויים שיתבסס על גלישה של 70% מהמשתמשים באותו רגע.

(המינימום יהיה נמוך מאוד אבל לפחות תהיה שקיפות ואם לא יוכלו לעמוד גם בו יאלצו להרחיב את רוחב הפס) שיתאים לגולשים קלים מאוד

כמו אלו שצורכים אימייל ותוכנות למסריים מידיים 24/7 וכמעט שלא גולשים.

ובנוסף שיפרידו במסלול עצמו בין מהירות לח"ל ומהירות בארץ כי מי שגולש ב YNET גם ככה לא ממש צורך קו של נאטילוס וזה לא אמור להאט את הגולשים לחו"ל

זה אומנם לא יעודד ספקים להוסיף תשתיות לחו"ל אבל כן יעודד אותם להרחיב את התשתיות בארץ ויעודד אתרים ישראלים להחזיק שרתים בארץ דבר שיקטין מעט את העומס לחו"ל בשעות השיא.

(אפשר גם ליצור מנגנון קאש משותף לכל הספקים לאתרים מאוד נפוצים כמו אבל זה כבר בגדר אשליה).

הרעיון שלך כבר ממומש ברשת החשמל במנים דיפרנציאלים והולך להיות ממומש במערך הטעינה של 'בטר פרופיט', סליחה, 'בטר פלייס'. מאוד קל לממש אותו אגב, רק צריך להשתמש בפרוקסי ייעודי בשביל ההורדות שייעשה traffic shaping וייקבע את המהירות לפי זמינות רוחב הפס (אופס, הספקיות כבר עושות את זה - ההבדל בהצעה הזאת היא שהמהירות תוגבל רק להורדות שאפשר לדחות).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר שנמאס לי לחזור על עצמי, יש לי את הפתרון האולטימטיבי לכל מי שחושב שהוא צריך לקבל מהירות גבוהה בהרבה במחיר שהוא משלם כרגע ושהספקים עדיין ירוויחו:

תקימו ספק אינטרנט!

זה לא תהליך מורכב כ"כ מורכב. תתאגדו ביחד, תאספו כסף מהחסכונות ומההורים, תכינו תוכנית עסקית, גשו איתה לבנק וקבלו הלוואה (זו לא תהיה בעיה כשתראו להם איך לפי התוכנית אתם שוברים ת'שוק), תגישו בקשה לרישיון ספק ממשרד התקשורת, תשכרו מקום, תרכשו כמה נתבים וסוויצ'ים (אפשר להתחיל בקטן יחסית, אתם לא הולכים לחבר 100K לקוחות על היום הראשון), תשכרו קווי תמסורת לבזק, הוט ול- med1, תשכרו ערוץ ממד נאוטילוס ורוחב פס מספק כלשהו בחו"ל ויאללה!

אתם אפילו לא צריכים מסע פרסום. תתחילו רק עם המשתתפים בדיון כאן ומשם זה יתפשט, מפה לאוזן: יש ספק חדש, לא יקר יותר מהקיימים אבל הרבה יותר מהיר מהם! אל תדאגו בקשר לגידול עתידי, את זה תוכלו לממן מהרווחים. הרי ברור לכם שיהיו רווחים גם אם תמכרו יותר רוחב פס ללקוח מהספקים הקיימים אבל באותו המחיר ללקוח.

אתם תשיגו כמה מטרות בבת אחת: גם תספקו מהיר באמת, גם תראו לספקים החמדנים מאיפה משתין הדג וגם תתעשרו! זה כדאי!

רק אל תבקשו ממני לחתום על ערבות או להשקיע בחברה החדשה. עדיף לי כבר לתת כסף לאותו קבצן מסריח מאלכוהול שמבקש קצת כסף לדלק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ יחי הדמגוגיה...

באותה מידה אל לך לבוא בטענות לבנקים /לחברות הסלולר/לחברות ביטוח/כל גוף אחר העושק את הציבור על המחירים השערוריתיים, הרי אם אתה לא מרוצה - אתה יכול להקים בנק/כל דבר אחר - לא מעט אנשים ישמחו להצטרף אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת.

יש ספק אחד שחושב לתת לי את מה שאני רוצה. (לצערי עדיין זה לא קיים)

אבל יש 7 ספקי שמוכנים לתת לכם את מה שאתם רוצים.

אז על מה הדיון בכלל, כל אחד יבחר את הספק שמתאים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התשובה שלך נכונה,אז נשאלות שתי שאלות חדשות.

1. אם השיטה הזאת כל כך רווחית להם, אז למה לא עברו קודם? הרי מדובר בשוק חופשי.

2. למה אני צריך להמשיך לסבול בגלל שאתם לא רוצים לאפשר לי לשכור מספק שיתן לי נורמלי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כי אף אחד מהחברות לא רוצה להיות הראשונה שתעבור לשיטה הזאת, הראשונה שתעשה את זה יהיו לה חיים מאוד קשים עד שכל השאר יעשו את המעבר הזה גם, צריך מנכל עם הרבה ביצים לעשות מהלך כזה ראשון.

2. אף אחד כאן לא מונע ממך כאן כלום, אולי לא הבנת, אבל למרות כל הדיונים האלה כאן אין לנו באמת דרך להשפיע על המנכלים של הספקיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...