שריפה בכרמל: 40 מחלצים נהרגו - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שריפה בכרמל: 40 מחלצים נהרגו

NuNaTaK

Recommended Posts

אז מה הדובי רוצה :s05:

אני מניח שהוא מדבר על כמו של חברת כים-ניר, שאלו בעצם מטוסי ריסוס שמשמשים גם לכיבוי שריפות בעת הצורך.

אם תמטיר מים ממטוס כזה, הכמות הקטנה שהוא יכול להמטיר תתאדה באוויר עוד לפני שתפגע בקרקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 270
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מתווכח על משהו אחד ואתה מתווכח על משהו אחר

אני אומר התעשייה האווירית בכלל המדינה צריכה שיהיו ברשותה מטוסי\מסוקי W.E אתה רוצה לקרוא לחרא הזה כיבוי אש כי אין פשוט אין

ואתה מתווכח על יעילות של כלי כזה לעומת אחר זה שני דברים שונים ששנינו בלבלנו אחד עם השני מה שאני אומר לא סוטר בשום דרך שהיא את מה שאתה מדבר עליו

אני חושב שפה כדי לסגור את הוויכוח החסר פואנטה הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני הייתי מציע לך, במידה ואתה פוגש דרוזי, אל תקרא לו ערבי.

יכול להיות לך מאוד לא נעים.

כי זה מעליב אותו? שיתגברו על זה. דרוזי שמכחיש שהוא ערבי רק מתבייש במוצאו ומנסה להתייהד כדי להרגיש יותר שווה (ע"ע - עיברות השמות בקהילה שלהם).

ומה עם הפלסטינים שטוענים שאינם ערבים? והבדואים בנגב? גם הם לא ערבים כי הם טוענים כך?

לכולם אותה שפה, בערך אותם מנהגים חברתיים (לא דתיים), אותו מראה (בלי להישמע גזען, אבל אתה מבין את הכוונה), אותם השמות וכולם גרים במזה"ת.

אז כן. כולם ערבים.

ולדעתי אם כבר מישהו צריך להוכיח את הנקודה שלו בדיון הזה, אז מההנחות שרשמתי, חובת ההוכחה על מי שטוען שדרוזי אינו ערבי.

ובקשר לאי נעימות, אל תדאג לי. אני כבר ילד גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה מעליב אותו? שיתגברו על זה. דרוזי שמכחיש שהוא ערבי רק מתבייש במוצאו ומנסה להתייהד כדי להרגיש יותר שווה (ע"ע - עיברות השמות בקהילה שלהם).

ומה עם הפלסטינים שטוענים שאינם ערבים? והבדואים בנגב? גם הם לא ערבים כי הם טוענים כך?

לכולם אותה שפה, בערך אותם מנהגים חברתיים (לא דתיים), אותו מראה (בלי להישמע גזען, אבל אתה מבין את הכוונה), אותם השמות וכולם גרים במזה"ת.

אז כן. כולם ערבים.

ולדעתי אם כבר מישהו צריך להוכיח את הנקודה שלו בדיון הזה, אז מההנחות שרשמתי, חובת ההוכחה על מי שטוען שדרוזי אינו ערבי.

ובקשר לאי נעימות, אל תדאג לי. אני כבר ילד גדול.

אז רגע, בגלל שאתה טוען שאתה "יהודי" אני אמור להאמין לך?

אתה לא יהודי, אתה מאיפה שאתה(רוסיה/תימן/מרוקו/טוניס/עיראק/איראן/רומניה/פולין וכו')! מה אני צריך לא לפגוע בך?

יש מלא מחקרים שהראו שאין מכנה משותף גנטי חד משמעי בין יהודים מתפוצות שונות שבאמת הופך אותם לעם.

אז אתה צריך להוכיח לי שאתה יהודי אמיתי, לפני שתדבר על דרוזים.

עד אז, אתה מבחינתי ערבי. הבנת ערבי? יופי ערבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, בגלל שאתה טוען שאתה "יהודי" אני אמור להאמין לך?

אתה לא יהודי, אתה מאיפה שאתה(רוסיה/תימן/מרוקו/טוניס/עיראק/איראן/רומניה/פולין וכו')! מה אני צריך לא לפגוע בך?

יש מלא מחקרים שהראו שאין מכנה משותף גנטי חד משמעי בין יהודים מתפוצות שונות שבאמת הופך אותם לעם.

אז אתה צריך להוכיח לי שאתה יהודי אמיתי, לפני שתדבר על דרוזים.

עד אז, אתה מבחינתי ערבי. הבנת ערבי? יופי ערבי.

אבל אני לא יהודי ולא ערבי.

אך בכל זאת אני מסכים איתך שיהודים וערבים הם בעלי מוצא משותף.

ובואו נפסיק להספים את הת'רד הזה. אם אתם רוצים להתווכח, תפתחו נושא חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

adiga...

אין גבול לבורות של האנשים, אני יודע את זה.... אבל תנסה ללמוד קצת

דרוזי הוא הכל אבל לא ערבי, יש להם דת נפרדת מנהגים שונים, משרתים את המדינה בניגוד ל"ערבי" הממוצע

לא רוצה לראות את המצב שבו תקרא לדרוזי ערבי... למרות שאולי חינוך בצורה פיזית יהיה יעיל במקרה שלך

כמו שיש די ויותר יהודים והוכח כבר שהיהודים הם העם הכי אנטישמי שיש... רק אצלנו מסווגים יהודים לפי מוצא, ראה את כל הסיפור של התלמידות, אשכנזים מול ספרדים...

שאר העמים יותר פשוטים, הם סתם שונאים יהודים, לא טורחים לברר איזה יהודי אתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

adiga...

אין גבול לבורות של האנשים, אני יודע את זה.... אבל תנסה ללמוד קצת

דרוזי הוא הכל אבל לא ערבי, יש להם דת נפרדת מנהגים שונים, משרתים את המדינה בניגוד ל"ערבי" הממוצע

לא רוצה לראות את המצב שבו תקרא לדרוזי ערבי... למרות שאולי חינוך בצורה פיזית יהיה יעיל במקרה שלך

כמו שיש די ויותר יהודים והוכח כבר שהיהודים הם העם הכי אנטישמי שיש... רק אצלנו מסווגים יהודים לפי מוצא, ראה את כל הסיפור של התלמידות, אשכנזים מול ספרדים...

שאר העמים יותר פשוטים, הם סתם שונאים יהודים, לא טורחים לברר איזה יהודי אתה

מה יש לכם עם אלימות? אני ממש לא מבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא גזען. אתם מצטדקים.

כולם פה נהיו כאלו פוליטיקלי קורקט כך שגם את האמת אי אפשר להגיד.

ואם האגו של מישהו נפגע מזה, שיתגבר.

תגיד, אם אני נוצרי - אז אני בדיוק כמו הבריטים, הגרמנים והצרפתים? ואם המוצא שלי הוא בכלל ערבי? רגע, אז אין בכלל הבדל בין נוצרים בריטים וצרפתים? הם ממוצא משותף? והספרדים גם? והאיטלקים? והרוסים? כי זה בדיוק מה שאתה טוען!

הפלסטינים אינם ערבים בדיוק כמו שהמרוקאים אינם ערבים, שהפרסים אינם ערבים והדרוזים אינם ערבים.

אם אתה לא מאמין לי, תשאל דרוזים מכל העולם - , לבנון, סוריה ושאר המדינות בהם קיימים ריכוזים של דרוזים ותקבל אותה תשובה בדיוק - הדרוזים אינם ערבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתבלבלים פה בין בשר וחלב.

הפלשתינאים הם כן ערבים, הם חלק מהאומה הערבית, הם מדברים ערבית והתרבות שלהם הינה תרבות ערב.

הפרסים אינם ערבים כיוון שתרבותם הינה פרסית והם לא מדברים ערבית.

מתוך , הדרכים להבחין מי הם ערבים:

* פוליטית: בני אדם שהם אזרחים במדינות אשר חברות בליגה הערבית (או בצורה גסה יותר, העולם הערבי). הגדרה זו כוללת מעל ל-300 מיליון בני אדם. בליגה הערבית חברות כמה מדינות אפריקאיות, כגון ג'יבוטי וסומליה, שתושביהן אינם ערבים כלל. וקיימים ערבים שאינם אזרחי מדינות אלו (למשל בארצות הברית, , במדינות אירופה).

* לשונית: בני אדם אשר שפת האם שלהם היא ערבית. הגדרה זו כוללת מעל ל-200 מיליון בני אדם. לא בכל אזור מדברים אותה ערבית. במצרים, למשל, מדברים ערבית שונה מזו שמדברים בסוריה, משום שבמצרים הושפעה הערבית מן השפה המצרית העתיקה, ובסוריה הערבית הושפעה מהשפות הפיניקית והארמית.

* גנאלוגית: בני אדם אשר מתגוררים, או שאבותיהם התגוררו בחצי האי ערב.

* זהות אתנית: בני אדם אשר מחשיבים עצמם כערבים (ללא קשר למקורות אתניים) והמוכרים ככאלו בעיני אחרים.

האמת היא שלפי הדרכים הללו, הדרוזים הם בהחלט ערבים.

הם נמצאים מבחינה גאוגרפית באזור שהוא ערבי ברובו(חוץ מישראל), הם דוברים ערבית, אבותיהם גם הם מאזור חצי האי ערב. מבחינת זהות אתנית רובם לא מחשיבים את עצמם ערבים - פה אכן יש מקום לוויכוח.

למה הדבר דומה? הדבר דומה ליהודי אמריקאי אשר משפחתו שם כבר מאות שנים. הוא אמריקאי לכל דבר ועניין, אך הוא אינו אמריקאי "רגיל"/"קלאסי"(West Anglo Saxon Protestant - WASP) אלא "יהודי-אמריקאי". כך גם הדרוזים הם אומנם ערבים, אך הם מבדילים עצמם מהערבים בדתם ובעקרונות מוסר(נאמנות לאדמה במקום ללאום, חוסר רצון במדינת לאום וכו') ובכך הופכים ל... דרוזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראבק סתמו תג'ורה שלכם הם ערבים לא ערבים אתה מה שאתה קובע שאתה אפחד לא יקבע לך אחרת ולא משנה מה המוצא שלך או גודל הזין שלך

הם לא רוצים להיות אומה ערבית אז הם לא תפסיקו להיות מטומטמים ולהמשיך תדיון המטופש הזה

אם המוצא שלי הוא מרוקאי ופולני זה אומר שאני חצי חצי \לא ידוע???? לא אני יהודי שמשתייך ללאום היהודי אז כוסאמק חלאס לגרור תדיון לשטויות חסרות קשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...