כל המזון הנימכר בסופרמרקטים בארץ-אינו ראוי למאכל אדם (בעקבות תוכנית כולבוטק) - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל המזון הנימכר בסופרמרקטים בארץ-אינו ראוי למאכל אדם (בעקבות תוכנית כולבוטק)

dan79

Recommended Posts

זה שאנשים חיים יותר היום מלפני 200 שנה לא אומר שרעלים בירקות ופירות זה דבר טוב.

וזה שיש שפע של בסופר לא אומר שזה בריא.

אורך חיים סטטיסטי זה טוב ויפה אבל זה כבר הושג בזכות תעשיה ורפואה.

עכשיו צריך לשפר את האיכות.

להקטין ולמנוע מקרי סרטן.

להקטין ולמנוע אסונות כמו שקרו בענף התרופות שגילו את ההשפעה רק בשלבים מאוחרים יותר.

מזונות משמינים ולא מזינים הם מאוד נפוצים ואפשר לראות את ההשלכות הלא רצויות של זה.

חוץ מהשמנה גלובלית שבמקומות מסוימים הפכה נורמה, יש גם תופעות ונזקים שאולי נגרמים מחוסרים בתזונה וחומרים לא טבעיים.

מי יודע, אולי יש עליה דרסטית בבעיות קשב וריכוז בעקבות השינוי בתזונה והחומרים שיש באוכל.

אולי יש עליה במקרי סרטן.

אולי זה אפילו משפיע על המין האנושי ברמה הגנטית באופן סמוי.

יש דברים שרואים אחרי שנה.

יש דברים שמגלים אחרי דור.

יש דברים שמבינים רק אחרי כמה דורות.

צריך מאוד להיזהר, ולא להקל ראש בשינוי חומרים, ובמיוחד הכנסת חומרים לא טבעיים ורעלים לאוכל שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הצגת צמחים וחיות שהונדסו גנטית יכחידו את שאר הזנים .

וזיהום של בני האדם הורג את כדור הארץ.

מיליוני זנים הוכחדו ואחרים נולדו בכל תולדות ההיסטוריה, ע"י הטבע. תתפלא, בלי שום התערבות אנושית.

לא בני האדם יכחידו את החיים על פני כדור הארץ, ובטח לא את כדור הארץ עצמו.

גם אם נשמיד את עצמנו במלחמות אטומיות, כדור הארץ והחיים יתאוששו בסופו של דבר.

יש דברים שרואים אחרי שנה.

יש דברים שמגלים אחרי דור.

יש דברים שמבינים רק אחרי כמה דורות.

צריך מאוד להיזהר, ולא להקל ראש בשינוי חומרים, ובמיוחד הכנסת חומרים לא טבעיים ורעלים לאוכל שלנו.

לא צריך גם להקריב את הדור הנוכחי, בגלל פחדים לא מוכחים כלפי הדורות הבאים. (אני לא מדבר ספציפית על דבר מסוים, אלא כללית)

אפילו אם תחריש האימה הגדול ביותר התרחש. שמחר יהנדסו בטעות מחלה קטלנית כדוגמה בסרטים השונים. מחלה לא תוכל להכחיד את כל ה 6 מילארד יצורים אנושיים בפלנטה. אלו שישרדו, יתחילו מחדש.

ויותר מזה, אני אומר לך. לא איכפת לי מהדור עוד 200 שנה. אותו דור ידע לדאוג לעצמו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון.

בכלל לדעתי לא ניתן להאמין לדבר שיוצא היום מהטלויזיה המסחרית בישראל, ומהתקשורת בכלל. לא שהכל הוא שקר, רק צריך לחשוב היכן הם האינטרסים בכל דבר.

ואינטרסים יכולים להיות כספיים. אך גם אידיאולגים מבחינות שונות.

וזה אומר שלא ניתן להגיע ללקחים ממה שהוא מציג ? אז טעית, מכל מידע ניתן ללמוד - לא משנה אם זה כלבוטק / מאין קאמפף / ספרי דת. כמובן שיש לתת משקל למקור המידע (והערכה שלו) ולא רק לתוכן המידע עצמו

אם זה לא קשור, אז מה קשור?

אז יש לי I7, איך בדיוק זה משפיע על כדור הארץ או המין האנושי ?

מדוע אנשים חיים יותר היום? אם זה לא קשור לתזונה, להיגיינה ולרפואה, אז למה זה כן קשור? אנשים מתו פעם גם מתת תזונה, ועדיין מתים מזה באפריקה.

תת תזונה היא הגבול הטבעי שקובע את הגודל המקסימלי של האוכלוסיה. אם מזיזים גבול מגיעים לגבול אחר, שההשלכות שלו יכולות להיות חמורות בהרבה

בני האדם מספיק חכמים כדיי להיות מסוגלים לראות גבול ולא להתקרב אליו בצורה שבה יהיה מוות מרעב, אם זה מה שמפריע לך. הבעיה שהם מספיק חכמים רק בתאוריה

ולכל שאר הסיבות שנתנו כאן. גם פעם אנשים מתו מסרטן, פשוט לא ידעו שמדובר בסרטן. אותו דבר לגבי התקפי לב, ולשאר הסיבות הנגרמות כביכול מתחלואי הסביבה המודרנית.

לא נכון. היום בני אדם גוססים בהמוניהם ב "פנימית X" של בית חולים, אבל פעם הסיבות למוות היו פשוטות ומיידיות יותר - טריפה, נפילה מגובה, דו קרב וכו. שוב, הזיזו את הגבולות האחרים על ידיי בטיחות ו/או חוקים אז הגיעו לגבולות חמורים יותר

אני לא אומר שאין דברים בגו. אבל אני לא רואה אף אחד כאן מוותר על הסלולאר שלו, או מוריד מכמות השעות ה"בריאות" שלו מול המחשב, או שאר פעילויות / אי פעילויות שלא מוסיפות לבריאות. הכל זה עניין של עלות מול תועלת. ולאו דוקא כספית. במקרה זה, הצורך להאכיל את ההמונים.

ניתן להשתמש בסלולר ובמחשב בצורה אחראית. אם אתה לא עושה את זה אתה פוגע בעצמך אבל לא באחרים

:goodposting:

זה לא כזה פשוט כמו שאתה אומר. יש השפעות שאנחנו יודעים אליהן ויש כאלה שלא (ואנחנו נגלה רק בעוד כמה דורת או כשיהיה מאוחר מדיי). הברירה הטבעית שמתקיימת אלפי שנים היא פילטר שמונע מצבים מסוכנים מבחינה גנטית. בהנדסה גנטית ידנית הפילטר הזה לא קיים

או כאלו שחייבים (בהתניה עצמית) לחשוב על עצמם כבעלי מודעות עצמית וסביבתית גבוהה יותר. ישנם תחומים רבים שבהם אנשים מכניסים לעמם שטויות לראש, כדי להרגיש יותר טוב עם עצמם.

לא חסר : "אנחנו קרניבורים ולכן ציכים לאכול סטייק" "אנחנו העם הנבחר" וכל יתר ה holier than thou. טוב למישהוא ?

סתם משל מתחום אחר... אומנות מודרנית. הרוב המוחלט ב"אומנות" זו היא שרלטנות מוחלטת.

זכור לי סיפור משעשע מצרפת. במרכז פומפידו אומן הציג אסלה. במהלך התצוגה, הגיע אומן אחר עם פטיש, ושבר את האסלה. אמר שמבחינה אומנותית, ישנו שיפור עצום במיצג. הנושא הגיע לבית המשפט אגב.

אומנות יכולה להיות כל דבר כשהוא מוצג בצורה מסויימת, יכול מאוד להיות שאסלה שבורה היתה מתאימה יותר. ועדיין, שברת - תשלם

קל לדבר כשאתה לא מתנסה במצב כזה. אם האלטרנטיבה היתה מוות, או לאכול גופה של אדם מת? אל תיהיה בטוח כל כך בעצמך. הרצון לחיים חזק מכל דבר אחר.

אני טבעוני, אבל אם הייתי נתקע באי בודד הייתי אוכל בערך כל דבר כדיי להישאר בחיים (אל תגיעו איתי עכשו למצבי אקסטרים, אין לי תשובה בשלוף)

אתה לא אוכל היום חולדות , למה? כי יש לך אלטרנטיבות מאשר לאכול את הדברים הדוחים האלו. ובצדק הם דוחים.. חלקם הם כתוצאה מהתניות פיזיולוגיות מולדות, לדברים שקשורים למחלות. ניתן לגדל כיום חולדות בתנאים היגנים ובריאים, ובשרה לא יהיה מסוכן. אבל, חולדה בתנאים טבעים, גודלת בתנאים של זוהמה דוחה ומסוכנת.תבדוק את התנאים שבהם מייצרים את כל האוכל שאתה אוכל : זוהמה, חיות חולות, ריסוס, . . לא צריך ללכת רחוק לחולדות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזיהום של בני האדם הורג את כדור הארץ.

מיליוני זנים הוכחדו ואחרים נולדו בכל תולדות ההיסטוריה, ע"י הטבע. תתפלא, בלי שום התערבות אנושית.

לא בני האדם יכחידו את החיים על פני כדור הארץ, ובטח לא את כדור הארץ עצמו.

גם אם נשמיד את עצמנו במלחמות אטומיות, כדור הארץ והחיים יתאוששו בסופו של דבר.

להכחיד את החיים באופן מוחלט לא נצליח.

אבל אפשר להשמיד את הרוב המוחלט, ולגרום לנזק בלתי הפיך.

בהנחה שהחיים על כדור הארץ התפתחו מכלום, אז לקח להם מילארדי שנה להגיע למצב הזה.

זה לא בהכרח מובטח שבהינתן זמן דומה יתפתח יצור תבונתי כמו בני אדם, או מגוון חיים כמו שיש כיום.

וזה מבחינה גלקטית.

אבל נזק לאנושות עצמה הרבה יותר קל לעשות.

ומזה יהיה קשה אם לא בלתי אפשרי להתאושש.

ומה איתנו אנחנו.

והדורות הבאים שאנחנו אמורים לדאוג להם גם.

מתי שהוא התבונה תתגבר על הטבע הפרמיטיבי של האנושות.

את הניצנים של זה אפשר לראות כבר עכשיו.

היכולת של האנושות להרוס הוא גדול מאי פעם.

והאנושות חייבת להוביל מהלכים כדי למנוע את זה.

ואם נרד לדבר אחד ספציפי כאן בארץ שלנו משתמשים לריסוס בחומרי הדברה שכבר מחוץ לחוק באירופה וארה"ב, וגם המינונים של זה במדידות מסתבר שעוברות אפילו את התקן של שהוא פחות מחמיר מתקנים אירופאים בקשר לכמות.

אני לא רוצה להיות שפן נסיון של גישה מחרבנת ונצלנית שמשתמשת זורקת ודורכת על בני אדם כאילו היו חרקים חסרי חשיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשר של זה לסטנדרטים של אוכל הוא מעניין - מרססים בחומרים וכמויות שאצלהם מחוץ לתקן, אבל אירופה עצמם מייבאים את הירקות שלהם מישראל (וזה נחשב לחלק מהירקות הטובים ביותר שלהם - בחלק מהסוגים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי כבר וזה מידיעה אישית

את ה"בררה" סוג ב' משאירים בארץ ואת סוג אא משווקים לחו"ל ( אני מתכוון גם בצורה מטפורית אבל בעיקר מתכוון לאיכות מוצר )

( וזה כולל גם בכמות ההדברה וכו' , אל תשכח שלנקות את שרידיי ההדברה עולה כסף לחקלאי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הקניבלים החובבים:

אני רוצה לראות אותכם אוכלים סטייק העשוי מבשרה המשובח של האימא שלכם ,

יושנים על כרית שהמילוי שלה עשוי משערות ראשה

משתמשים במקלחת בסבון העשוי משומנה

ומדביקים את השרפרף עם דבק העשוי מעצמותיה.

מה יש?

הרי היא לא תצטרך את איבריה אחרי מותה, אז למה לתת להם להירקב

סתם ככה???

האמת ,חלק מהמגיבים כאן הגעילו אותי ברמות כאלו ,שהלך לי החשק

לנסוע לשוק לעשות קניות לשבת......

איך לעזעזל דיון על היתדרדר לזנות שכזאת ???

אני מבקש מכאן ואילך להפסיק לדבר על קניבליזים !!!

מי שיש לו סטייה שכזו מוזמן לעלות על מטוס להאיטי .

מובטחת לו חגיגה של ממש ,בדמות גופות מתגלגלות בכל פינת רחוב.....

לכו ,טוסו לשם ואל תחזרו ,חולי נפש !!!

נ.ב

אישית גם אם הייתי ניתקע על אי בודד הייתי מעדיף לאכול עשבים,חלזונות,צדפות,סרטנים,ציפורים

חולדות,ציפורים,דגים,נמלים,תולעים וכיוצא בזה ולא אנשים מתים\חיים .

כמעט תמיד יש אלטרנטיבה ,מפני שביסודם בני אדם ,בדומה לחזירים הם אוכלי כול.

וישנו עוד שיקול שמשום מה, אף אחד מהקניבלים האינטילינגנטים כאן לא הזכיר:

מחלת "קרוצ'קוב יעקוב" מחלה איומה שגומרת את המוח של קניבלים ועושה ממנו ספוג.

אצל פרות היא ניקראת "מחלת הפרה המשוגעת" ,אולם ביסודה זאת אותה מחלה

והמקור שלה נובע מכך שבעלי רפתות היו נוהגים לטחון פרות מתות ולהגיש את בשרם המעובד

לפרות אחרות כמזון.

לא מעט אנשים באירופה ובעיקר באנגליה חלו במחלת הפרה המשוגעת בעקבות אכילת

בשר מאותם פרות נגועות.

מעריכים שעוד הרבה אנשים יפתחו את המחלה (בעיקר באנגליה).

מה שמפחיד בכל העניין שאפילו טיגון\בישול יסודי ,לא מסוגלים לחסל את

גורמי המחלה ("פיריונים משוגעים").

בסיכומו של דבר ,למרות שאנחנו אוכלי כול כביכול, אנחנו וגם הפרות,

ביסודיינו אנחנו יצורים צימחוניים ואין לנו מערכת עיכול חומצית ואת יתר כול אותם מנגנוני הגנה

שקיימים אצל טורפי על כמו אריות וכלבים שמאפשרים להם לאכול בשר נא \רקוב

של פגרים ואף את בני מינם מבלי לחטוף כל מיני מחלות איומות ותולעים.

(לא מזמן 2 תאילנדים מתו מתולעים שאכלו את איבריהם הפנימיים ואת מוחם בעודם בחיים ,

אחרי שהם לכדו חזיר בר נגוע בתולעים ואכלו מבשרו מבלי שהם בישלו אותו כמו שצריך)

אבל מה אני אגיד לכם ? כול איש וטעמו וסטייתו......

הבעייה עם בניגוד לסקס ,שעדיין לא מצאו שיטה להלביש קונדום על צינור של

8 מטר ........(אורכה של מערכת העיכול בבן אדם בוגר)

ולכן קניבל חובב, משחק רולטה רוסית בכל פעם שהוא לוקח ביס מהסטייק האהוב עליו..... :screwy:

מי לעזאזל מדביק שרפרפים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

( וזה כולל גם בכמות ההדברה וכו' , אל תשכח שלנקות את שרידיי ההדברה עולה כסף לחקלאי )

הבעיה שאין מה לעשות בקשר לחומר שנספג.

כך שבכל מקרה גם אחרי שטיפה קפדנית עדיין יש כמות לא קטנה של רעלים שנכנסים לגוף.

זה ממש ממש להכניס חומרי הדברה (חלקם מסוכנים הרבה יותר מאחרים) לתוך הגוף על בסיס קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתבדוק טוב טוב את הזבל שנכנס לך עם המזון "האורגאני" שלך, כמו פי 5 מהכמות של חיידקי ליסטריה מאשר בירקות "מלאכותיים".

חומרי הדברה שמשתמשים במזון אורגאני, לא רק שמסוכנים לא פחות, אלא בד"כ מסוכנים יותר כי הם לא הונדסו בשביל להתפרק תוך זמן קצר.

וכמו תמיד יש את הארגומנט הטוב ביותר נגד "אורגאני"(שד"א רבים מהזנים שמשתמשים בהם היום בחקלאות אורגנית, כן הונדסו גנטית, ועוד איך שהונדסו, כמו למשל זני העגבניות שאתה כלכך אוהב) אם מחר מצליחים לייצר זן של חיטה, או כל צמח חקלאי בסיסי אחר שמגיע לבשלות תוך שבוע ולא תוך חודשים מה תעדיף? - שהעולם יגווע ברעב, או שכולם יאכלו מלאכותי....

אז כן תמשיכו לטפל באיידס עם וויטמינים שגורמים להרעלות, ולאכול אומגה 3 כל היום כי זה כלכך חשוב. אנחנו ביינתיים נמשיך לאכול אוכל רגיל, בריא לא פחות(ועם מחקרים אמיתיים רבים אפילו יותר) שאשכרה עובר בקרה(לא לא נהלים שמכתיבים כמה מטרים מרובעים יש לכל תרנגולת, או שאם היא אי פעם חלתה אז לא נתנו לה שום תרופות, או זה שהבקר לא מקבל תרופות באופן קבוע שבין השאר מונעות טפילים שרובם המוחץ יכול לעבור לבני אדם), אז כן תמשיך לקנות חלב לא מפוסטר, וביצי חופש עם מי יודע מה בפנים.. אני מעדיף את הביצים שלי ללא סלמונלה, ואת הסטייק שללי ללא זה:

scolex_tapeworm.jpg

Taenia_LifeCycle.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע נא דובי ,

אתה יודע שכלור הוא מחטא , אבל לא בריא לאכילה .

שרידי זבל אפשר לשטוף

ביצים אוכלים מבושלות

סטייק מבשלים הייטב

אתה מתבלבל בין היגיינה בסיסית לבין הרעלה שיטתית .

החשיבות של תזונה נכונה בעת מחלה היא גדולה מאוד אבל היא רק "תומכת" ולא מחליפה , עיין בדעתי לגבי משלימה לעומת אלרנטיבית , אל תעשה סלט ( חחח למי אני אומר , סלט ) כמו בכל דבר החשיבות של האיזו היא קריטית , נראה לך שאני מצדד ברקדי חצות / מחבקי עצים אידיאולוגים/מאמינים עיוורים/בולסי כמוסות , צר לי חשבתי שאני מצטייר בתור אחד שפוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאתה סובל מכשל מוחי\ראייתי אם מה שכתבתי מקודם לא ניחשב

בעייניך כטיעונים הגיוניים,מדעיים ורלבנטיים.

אתה כבד ראייה שזקוק לזכוכית מגדלת\קובץ ???

אנחנו ,כן גם אתה, לא בנויים לאכול בשר ובמיוחד לא איש את רעהו.

קרא עשר פעמים עד שתיקלוט את המסר :

אתה התחלת, אז אל תתלונן כשאחזיר לך...

הגיוני? אולי (למרות שהבאת נימוקים נגד אכילת בשר בכלל ולא רק אכילת בשר אדם). מדעי? אולי (למרות שטענו כאן שרק אכילת המוח יכולה להביא להדבקות בקרויצפלד-יאקוב). רלוונטי? בכלל לא. כדי שהטיעון שלך יהיה רלוונטי, הוא צריך להיות מוסרי. הרי הדיון שאתה התחלת היה אודות השאלה האם מוסרי להשתמש בגופותיהם של בני אדם. ולזה, חמודי, אין לך שום תשובה.

אגב, לא סתם ביקשתי שתתחיל בהצעה הראשונה שאליה התנגדת: שימוש בשיער המתים. כי אכילת בשר אדם היא טאבו חברתי שמושרש עמוק מאוד, אנשים מתנגדים לו באופן אוטומטי (שוב, ראה את ההתלבטות של אותם שחקני כדורגל המתרסקות המטוס, שהיו תקועים על הר שומם וקפוא ללא שום מקור מזון פרט לגופות חבריהם). אבל "משום מה" אתה מסרב לנסות להגן על הטענה הראשונה שלך... בעצם על השניה - אם הראשונה, שימוש באברים להשתלות, משום מה הסכמת. אז למה בכלל הבאת אותה?

דן, תוותר, אתה רק כורה לעצמך בור יותר עמוק בכל הודעה. אתה לא מסוגל להגן על העמדה שלך מבחינה מוסרית.

ובנוגע לאכילת בשר בכלל: בני האדם (וכל הפרימאטים) הם אוכלי כל, אומניבורים. יכולים לאכול בשר וצמחים כאחד. זו הסיבה שיש לך גם שיניים טוחנות וגם ניבים. אלא מה, מערכת רב תכליתית לא יכולה להיות טובה כמערכת ייעודית כיוון שכשיש לך כמה מטרות שונות, חלקן מתנגדות זו בזו וצריך להתפשר. אז מערכת העיכול האנושית לא טובה בעיכול בשר כמו מערכות העיכול של קרניבורים. הצד השני של המטבע הזה הוא שמערכת העיכול האנושית לא טובה בעיכול צמחים כמו מערכות העיכול של ההרביבורים. אז אם אסור לאכול בשר כי אריות יעילים יותר בזה, אז אסור לאכול צמחים כי זברות יעילות יותר בזה. אותו נימוק בדיוק.

אז מוות נעים ברעב.[br]פורסם בתאריך: 27.11.2010 בשעה 13:21:47

הצגת צמחים וחיות שהונדסו גנטית יכחידו את שאר הזנים .

א. לא כל עוד מדובר בגידול חקלאי מבוקר. בוודאי לא כל עוד הם עקרים.

ב. אז מה? אז לא יהיה יותר תירס שפגיע למזיקים. אז לא יהיו יותר עגבניות עם תכולה נמוכה יחסית של סוכר. במקומם יהיה תירס עמיד ועגבניה עם תכולת סוכר גבוהה.

ג. גם ככה אנחנו מכחידים זנים בקצב מהיר. לפחות עם אנחנו מוצאים להם תחליפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא כל עוד מדובר בגידול חקלאי מבוקר. בוודאי לא כל עוד הם עקרים.

ודאי ספר זאת לג'ונגלים ויערות הגשם באפריקה ובדרום אמריקה שנכרתים כדי לספק שטחים לגידולים חקלאיים ועצי קפה .

ב. אז מה? אז לא יהיה יותר תירס שפגיע למזיקים. אז לא יהיו יותר עגבניות עם תכולה נמוכה יחסית של סוכר. במקומם יהיה תירס עמיד ועגבניה עם תכולת סוכר גבוהה.

תירס ? תירס ? תירס זה אחד הדגנים הכי נפוצים בעולם , אתה אוכל תירס גם כשזה לא תירס , אתה אוכל סירופ תירס ומוצרי תירס רק כדי להפטר מעודפי התירס שיש אני בטוח עכשיו שאתה בכלל לא יודע מה שאתה מדבר ,

ג. גם ככה אנחנו מכחידים זנים בקצב מהיר. לפחות עם אנחנו מוצאים להם תחליפים.

טוב קישקשתא זו תשובה שאפילו ובעיקר מימך לא הייתי מצפה לה , אתה מצדיק את הטימטום בזה שזה כבר טימטום ? אז תשחרר רוצח מהכלא כי האיש שהוא רצח כבר מת ואין יותר מה לעשות ,

אנחנו לא מוצאים להם תחליפים אנחנו משמידים את הקיימים תמורת ניסויים , ניסויים צריכים להעשות במסגרת מבוקרת ונכון להיום הם אינם כך הם נעשים מתוך תאוות בצע בלבד , אני לא נגד התפתחות /שיפור/יעול/התקדמות , נהפוכו אני לחלוטין בעד אני חסיד הקידמה אבל ראבק בזהירות , בבקרה , באחראיות , אתה יודע , בחיים אין כפתור שמחזיר אחורה , מגלגל את הסרט חזרה )

[/quote

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...