ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 23 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל מילה בסלע.

לפעמים הפלצנות והתנשאות בפורום הזה עולה לרמות כל כך גבוהות שבא לי לירוק בפרצוף של כמה אנשים פה. במיוחד המנהל המהולל כאן שכותב בתגובה "אדם ממורמר עם הפרעה פסיכולוגית קשה". איזה פוץ. פשוט אין מילים.

אתה מוזמן לירוק לי בפרצוף, אני פשוט אנגב את זה עם השטרות של 200 ש"ח שיש לי בארנק (רוצה תמונה?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בחרת להיות סטודנט, מדוע אני צריך לממן לך את זה?

אני לא רוצה לממן במיסים שלי(שאני משלם לא מעט אגב, כי אני בדרגת שכר גבוהה מהממוצע), לא אברחים ולא סטודנטים.

למה אני צריך לממן את החלטת החיים שלך? כי אתה רוצה להרוויח יותר כסף? זיבי :)

להלן העובדות:

* אתה לומד מקצוע מדעי מבוקש.

* מקבל ממילא סיבסוד מהמדינה ומשלם 10,000 ש"ח בשנה שכר לימוד, במקום 40,000 ש"ח.

* לאחר שתסיים את הלימודים תרוויח הרבה כסף(לטענתך).

* תוך כדי הלימודים בשנה השלישית והרביעית ללימודיך, תוכל להתברג במשרת סטודנט ולהרוויח 60 ש"ח לשעה בממוצע.

ועוד אני צריך לממן אותך?

אם היית עילוי בתחומך, תאמין לי שמישהו כבר היה מוצא דרך לתת לך מלגה ומענקים, כי אתה כזה כישרוני שזה חטא שלא תלמד.

אבל אתה לא, אתה עוד סטודנט, אז תממן את לימודיך אתה, כי את הבחירה ללכת ללמוד, אתה עשית.

כמו כן, הבקשה שלך לסיבסוד מלא של הלימודים נובעת בדיוק מאותה הסיבה שהאברחים רוצים אותה,

אתה כמוהם, משוכנע שהשמש זורחת לך מהתחת רק בגלל שאתה לומד את מה שאתה לומד.

אתה כנראה לא מבין את זה אבל זה אינטרס מאוד גדול שלי, שלך ושל כולנו שסטודנט ישלם 10K לשנת לימוד במקום 40K (לא יודע אם המספרים נכונים או לא אבל אני זורם עם זה). ברור לי שקשה לך לראות מעבר ל-4 אמותיך וזה לא אישי כי זה לא רק אצלך, לרוב האנשים קשה לראות מעבר למשכורת האישית שלהם ולשנים קדימה.

אז מדוע זה אינטרס של כולנו? כי ההשכלה מקדמת את המדינה, כי בזכות ההשכלה יש לנו כלכלה מתפתחת, מדע, וייצוא גדול למדינות זרות. כי ההשכלה הזו מכניסה המון כסף למדינה ומממנת הרבה דברים שאתה לפעמים גם לא מודע אליהם.

כי בלי ההשכלה היית חי במדינת עולם שלישי אמיתית, כזו שרעבה ללחם והמקצוע הכי נפוץ הוא מקצועות העבודה הפיזית. כי בלי ההשכלה אתה היית זה שהולך לרומניה, לפיליפינים ולתאילנד ומטפל שם בקשישים, מנקה בתים, קוטף עגבניות בחממות ולא ההפך.

רק הערה קטנה: אם אתה חושב שכל סטודנט למקצוע מבוקש מגיע לשנה השלישית ובום - הכסף מתחיל לזרום כמו גשם במדינה טרופית אז אתה טועה טעות מרה. בטח אם אתה לא סטודנט שלומד וגר במדינת ת"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה זה קשור למירמור בכלל ול lev-27 בפרט.

אתה בחרת להיות סטודנט, מדוע אני צריך לממן לך את זה?

אני לא רוצה לממן במיסים שלי(שאני משלם לא מעט אגב, כי אני בדרגת שכר גבוהה מהממוצע), לא אברחים ולא סטודנטים.

למה אני צריך לממן את החלטת החיים שלך? כי אתה רוצה להרוויח יותר כסף? זיבי :)

להלן העובדות:

* אתה לומד מקצוע מדעי מבוקש.

* מקבל ממילא סיבסוד מהמדינה ומשלם 10,000 ש"ח בשנה שכר לימוד, במקום 40,000 ש"ח.

* לאחר שתסיים את הלימודים תרוויח הרבה כסף(לטענתך).

* תוך כדי הלימודים בשנה השלישית והרביעית ללימודיך, תוכל להתברג במשרת סטודנט ולהרוויח 60 ש"ח לשעה בממוצע.

ועוד אני צריך לממן אותך?

אם היית עילוי בתחומך, תאמין לי שמישהו כבר היה מוצא דרך לתת לך מלגה ומענקים, כי אתה כזה כישרוני שזה חטא שלא תלמד.

אבל אתה לא, אתה עוד סטודנט, אז תממן את לימודיך אתה, כי את הבחירה ללכת ללמוד, אתה עשית.

כמו כן, הבקשה שלך לסיבסוד מלא של הלימודים נובעת בדיוק מאותה הסיבה שהאברחים רוצים אותה,

אתה כמוהם, משוכנע שהשמש זורחת לך מהתחת רק בגלל שאתה לומד את מה שאתה לומד.

lol, אל תצחיק אותי. אתה כולה "איש IT", אתה אפילו לא מבין איך פועלות 90% מהמערכות שאתה מתעסק איתן מעבר לזה ש-ping שולח פאקטה מנקודה X לנקודה Y.

אתה יכול להיות סמוך ובטוח שמי שפיתח את פרוטוקולי הרשת שאנחנו משתמשים בהם היום לא היה איש IT מסכן שמשחק עם כבלי RJ והרשאות של המזכירה כל היום, אלא הם היו דוקטורים למדעי המחשב. אתה אפילו לא מבין עד כמה מורכבים אלגוריתמי הניתוב שנמצאים בשימוש היום - הסיסקו 2800 שלך לא נבנה על ידי תומך טכני, אלא על ידי קבוצה של דוקטורים שפיתחו אלגוריתמים הסתברותיים מורכבים, שמבוססים על ענף מחקר מתמטי שנקרא תורת התורים (Queueing Theory).

אני יכול להמשיך ולנסות להסביר לך שטופולגיית הרשת שאתה מכיר היום אפשרית רק בזכות קיומו של ענף מחקר נוסף שנקרא תורת הגרפים, ואלגוריתמים כמו Dijkstra שמאפשרים את מציאת הנתיב הקל ביותר מנקודה מסוימת לנקודה אחרת, אבל חבל לי על הזמן, אתה הרי איש IT (!!).

בקיצור, עצם העובדה שיש לך עבודה היא בזכות האקדמיה בלבד, אל תנסה לקפוץ מעל הפופיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאברך המדינה לא מאשרת לעבוד.

כל עוד הוא רוצה לקבל כסף מהמדינה... אז כן, הוא לא עובד והוא פרזיט בפועל

אז שיקום וילך לעבוד! מה לעזזל קשה פה? אם הוא יעבוד הוא לא יקבל כסף מהמדינה... נו? זה כל הרעיון...

הבעיה היא שהוא לא רוצה לוותר על הכסף חינם שהוא מקבל מהמדינה, זאת הבעיה

ד"א...MiniMizer

מבן אדם בעל תפקיד בפורום הייתי מצפה לקצת איפוק, אז אנשים פותחים את הפה ומוכיחים שהם דפוקים... אין צורך לרדת לרמתם ולריב על נושאים שבפועל לא קשורים לת'ראד עצמו

תחזרו לנושא עצמו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א...MiniMizer

מבן אדם בעל תפקיד בפורום הייתי מצפה לקצת איפוק, אז אנשים פותחים את הפה ומוכיחים שהם דפוקים... אין צורך לרדת לרמתם ולריב על נושאים שבפועל לא קשורים לת'ראד עצמו

למה? מה מיוחד בי שאני צריך לגלות איפוק נוכח השמצות ופתיחת עיניים מכוערת? אני לא מנצל לרעה אף אחת מהפריבילגיות שלי (יכולתי למשל להעיף את lev 27 מהפורום כבר לפני שנים), ויש לי זכות להגיב לדברים המטומטמים שאנשים אומרים פה בת'רד בדיוק כמו לכל אחד אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה לא מבין את זה אבל זה אינטרס מאוד גדול שלי, שלך ושל כולנו שסטודנט ישלם 10K לשנת לימוד במקום 40K (לא יודע אם המספרים נכונים או לא אבל אני זורם עם זה). ברור לי שקשה לך לראות מעבר ל-4 אמותיך וזה לא אישי כי זה לא רק אצלך, לרוב האנשים קשה לראות מעבר למשכורת האישית שלהם ולשנים קדימה.

אז מדוע זה אינטרס של כולנו? כי ההשכלה מקדמת את המדינה, כי בזכות ההשכלה יש לנו כלכלה מתפתחת, מדע, וייצוא גדול למדינות זרות. כי ההשכלה הזו מכניסה המון כסף למדינה ומממנת הרבה דברים שאתה לפעמים גם לא מודע אליהם.

כי בלי ההשכלה היית חי במדינת עולם שלישי אמיתית, כזו שרעבה ללחם והמקצוע הכי נפוץ הוא מקצועות העבודה הפיזית. כי בלי ההשכלה אתה היית זה שהולך לרומניה, לפיליפינים ולתאילנד ומטפל שם בקשישים, מנקה בתים, קוטף עגבניות בחממות ולא ההפך.

רק הערה קטנה: אם אתה חושב שכל סטודנט למקצוע מבוקש מגיע לשנה השלישית ובום - הכסף מתחיל לזרום כמו גשם במדינה טרופית אז אתה טועה טעות מרה. בטח אם אתה לא סטודנט שלומד וגר במדינת ת"א.

אני מבין לחלוטין את הצורך בסטודנטים, אבל למה שאני אממן אותם ברמה שאני ממן היום אברחים ודוסים?

במקום להפסיק לממן את שניהם, מוסיפים עוד ועוד? לא נראה לי הוגן.

שסטודנטים ימשיכו לקבל את הסיבסוד שקיים היום, לגבי החרדים נדרש רפורמה חריפה, מצידי להפוך את כל הישיבות

לגופים פרטיים שחייבים לעמוד בזכות עצמם.

lol, אל תצחיק אותי. אתה כולה "איש IT", אתה אפילו לא מבין איך פועלות 90% מהמערכות שאתה מתעסק איתן מעבר לזה ש-ping שולח פאקטה מנקודה X לנקודה Y.

אתה יכול להיות סמוך ובטוח שמי שפיתח את פרוטוקולי הרשת שאנחנו משתמשים בהם היום לא היה איש IT מסכן שמשחק עם כבלי RJ והרשאות של המזכירה כל היום, אלא הם היו דוקטורים למדעי המחשב. אתה אפילו לא מבין עד כמה מורכבים אלגוריתמי הניתוב שנמצאים בשימוש היום - הסיסקו 2800 שלך לא נבנה על ידי תומך טכני, אלא על ידי קבוצה של דוקטורים שפיתחו אלגוריתמים הסתברותיים מורכבים, שמבוססים על ענף מחקר מתמטי שנקרא תורת התורים (Queueing Theory).

אני יכול להמשיך ולנסות להסביר לך שטופולגיית הרשת שאתה מכיר היום אפשרית רק בזכות קיומו של ענף מחקר נוסף שנקרא תורת הגרפים, ואלגוריתמים כמו Dijkstra שמאפשרים את מציאת הנתיב הקל ביותר מנקודה מסוימת לנקודה אחרת, אבל חבל לי על הזמן, אתה הרי איש IT (!!).

בקיצור, עצם העובדה שיש לך עבודה היא בזכות האקדמיה בלבד, אל תנסה לקפוץ מעל הפופיק.

או.קיי.

אבל הדוקטורים האלה, הם העילוי שדיברתי עליו. אלה אנשים שגופים פרטיים וממשלתיים מחפשים בנרות

בשביל לממן להם לימודים באונ' ולאחר סיומם גם מענקי מחקר נדיבים.

מה עושים השאר? מוצאים עבודה מרופדת(במקרה הטוב) ותורמים לאנושות בדיוק את אותם הדברים שאני תורם.

למה שאני אממן להם תואר ראשון בשביל זה? אין לי שום בעיה ואני אפילו שמח לתרום את חלק בסיבסוד שקיים היום,

אבל לממן לסטודנט תואר ראשון מלא על חשבון המדינה? לא נראה לי סביר.

כמו כן, אל תביא לי עכשיו מקרים חריגים כגון אנשים מיעוטי יכולת וכיו"ב, אני לא מדבר עליהם, אני מדבר על אנשים ממוצעים,

כמוני וכמוך שכל אחד ושאיפותיו, אך בסופו של יום שנינו אנשים די רגילים ביכולות שלנו, כל אחד בתחומו.

אז כמו שאני לא מצפה שהמדינה תממן לי עכשיו CCNA/CCNP, אל תצפה מהמדינה לממן לך לימודים באופן מלא סתם ככה.

אתה גם ככה נהנה כרגע מסיבסוד כללי, תהנה ממנו, למה להיות חמדן ולדרוש עוד על כלום?

כשתהיה עילוי תעו"ן מהולל, אולי יבוא איזה מיליונר ויאמץ אותך אל חיקו ויממן לך את החיים.

עוד דבר שאתה לא מצליח להבין, שאתה נוקט בדיוק באותה העמדה בה הדוסים נוקטים.

"תנו לי, תנו לי, תנו לי, מגיע לי, מגיע לי", בלי שום סיבה מוצדקת.

אין מה לעשות, אלה החיים, אתה רוצה להתקדם ולעשות מעצמך משהו, אתה צריך להתאמץ ולעבוד קשה.

אם זה היה קל, זה לא היה שווה כלום.

ד"א...MiniMizer

תחזרו לנושא עצמו...

אתה רואה אילו דברים אני מוכן לספוג ממנו? :'(

הכל בגלל הערצה עמוקה ועיוורת. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שאני אממן להם תואר ראשון בשביל זה?

הסברתי כבר למה - הסטודנטים לתואר ראשון של היום הם הדוקטורים של המחר ואחראים על המהפיכות הטכנולוגיות הגדולות ביותר מחרתיים.

אם אתה רוצה שלילדים שלך תהיה עבודה, כדאי שתשקיע כסף באנשים היחידים שמסוגלים לגרום לזה לקרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסברתי כבר למה - הסטודנטים לתואר ראשון של היום הם הדוקטורים של המחר ואחראים על המהפיכות הטכנולוגיות הגדולות ביותר מחרתיים.

אם אתה רוצה שלילדים שלך תהיה עבודה, כדאי שתשקיע כסף באנשים היחידים שמסוגלים לגרום לזה לקרות.

ואם הסטודנטים לתואר ראשון של היום לומדים בגלל צו האופנה בלי שום כוונה להמשיך למחקר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות, הדוקטורים של המחר יילמדו גם ככה. לא חסר היום דרכים לממן לעצמך תואר,

בעיקר עם הסיבסוד הנכחי. עדיין לא ברור לי למה זה צריך להיות בחינם.

1. כי באירופה זה בחינם, ובאירופה גם אין . באיזשהו שלב לאנשים פשוט ימאס מכך, שהם צריכים להתאמץ הרבה יותר בשביל הרבה פחות.

2. הרבה אנשים עם פוטנציאל רב להצלחה, יחשבו שלא משתלם להם כלכלית/אין להם את היכולת, ללמוד תואר ראשון - אלו שידם משגת, אינם בהכרח הטובים ביותר, ולכן תקבל אקדמיה ברמה נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...