ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 24 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

הדוקטור לעתיד הזה (עוד שלוש וחצי שנים למניאק), מסתפק במשכורת שלו כרגע, סה"כ מכון וייצמן משלם יפה, שמתכסחת על ידי עלות המחיה המופרכת פה וכל מיני מתנות אחרות, בידיעה שהמדינה הזאת תצטרך לנסות לשאוב אותי בחזרה (כי אני אבק, ככה מסתבר) בעוד מס' שנים. לא ממש בטוח על איזה סבסוד אתם מדברים, מה שבטוח הוא שאני עבדתי ואמשיך לעבוד קשה בשביל כל שקל שאני מקבל (שלצערי רובם חוזרים למדינה בצורת מיסים עקיפים מוזרים למיניהם), ואני לא משריץ ילדים בשביל שכר מינימום. ערב נעים :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קטונתי.

בדיוק, תסביר לי בבקשה למה מדינות באירופה במגמה להפסיק לסבסד לימודים אקדמיים באופן מלא?

גרמניה שפעם העניקה לימודים חינם במגמה להפסיק את זה. למה?

כפי שכבר אמרתי לך, אני לא חושב ש-30,000 ש"ח של שכר לימוד זה מה שמפריד בנינו לבין האלברט איינשטיין

או האלן טורנינג הבאים ולומר שזה כן, זה לא יותר מדמגוגיה זולה.

1. כי באירופה זה בחינם, ובאירופה גם אין . באיזשהו שלב לאנשים פשוט ימאס מכך, שהם צריכים להתאמץ הרבה יותר בשביל הרבה פחות.

2. הרבה אנשים עם פוטנציאל רב להצלחה, יחשבו שלא משתלם להם כלכלית/אין להם את היכולת, ללמוד תואר ראשון - אלו שידם משגת, אינם בהכרח הטובים ביותר, ולכן תקבל אקדמיה ברמה נמוכה יותר.

1. לא בכל מקום, בגרמניה במגמה להשתנות(בחלק מהמוסדת כבר לא בחינם).

2. עובדה שהאקדמיה שלנו היא ברמה מהטובות בעולם(אני מדבר כמובן על אוניברסיטאות).

אתם כולכם מדברים כאילו אתם הגאונים האלה, אתם לא, צאו מהסרט בבקשה.

יש לי קרוב משפחה, שהוא מרצה למתמטיקה ב-MIT, שהוא אכן גאון מדופלם.

כל הדרך לדוקטורט מימנו לו את הלימודים כי הוא היה מצטיין ומספר פרופ' פשוט העניקו לו מענקים בכדי לזכות בו כלבורנט.

כשמישהו יציע לכם דבר כזה תדברו, אבל אל תדרשו את זה כמשהו אלמנרטי מבלי להרוויח את זה.

הדוקטור לעתיד הזה (עוד שלוש וחצי שנים למניאק), מסתפק במשכורת שלו כרגע, סה"כ מכון וייצמן משלם יפה, שמתכסחת על ידי עלות המחיה המופרכת פה וכל מיני מתנות אחרות, בידיעה שהמדינה הזאת תצטרך לנסות לשאוב אותי בחזרה (כי אני אבק, ככה מסתבר) בעוד מס' שנים. לא ממש בטוח על איזה סבסוד אתם מדברים, מה שבטוח הוא שאני עבדתי ואמשיך לעבוד קשה בשביל כל שקל שאני מקבל (שלצערי רובם חוזרים למדינה בצורת מיסים עקיפים מוזרים למיניהם), ואני לא משריץ ילדים בשביל שכר מינימום. ערב נעים :).

כל הכבוד לך, על זה בדיוק אני מדבר, צריך לעבוד קשה בשביל להיות אקדמאי. בעיקר אחד מוצלח.

לגבי סיבסוד, שכר הלימוד ששילמת הוא מסובסד, זאת עובדה.

אולי זה לא מספיק לך, אבל זה כבר משהו שכלכלנים במשרד האוצר כנראה בדקו כמה משתלם לסבסד אקדמאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אירופאים במשך שנים חייו מכסף שאין. המשבר הכלכלי חשף את מצבם העגום ומדינות אירופה התחילו לקצץ. בריטניה הודיעה על קיצוצים אדירים במגזר הציבורי, צרפת העלתה את גיל הפרישה. זו רק ההתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות, הדוקטורים של המחר יילמדו גם ככה. לא חסר היום דרכים לממן לעצמך תואר,

בעיקר עם הסיבסוד הנכחי. עדיין לא ברור לי למה זה צריך להיות בחינם.

סלח לי, התגובה שלי באה באמת מניסיון והיא לא אישית:

בולשיט!

תנסה לחיות מה"סיבסוד" הזה שמקבל דוקטורנט ממוצע באוניברסיטה ותחזור אליי בעוד כמה שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבה מוטעת [ לא העתיקו נכון מאתר כיכר השבת ], מכיוון שאף אחד לא נגד לצאת לעבוד ,אלא נגד להכריח אברך שרוצה ללמוד לצאת לעבוד.

על גפני אף אחד לא יוצא - הכל תלוי איך מתבטאים http://www.kikarhashabat.co.il/גפני-מעודד-לצאת-לעבודה.html

כבר כתבתי את זה כמה פעמיים כאן ,כל חרדי חייב על פי ההלה וגם בכתובה לפרנס את משפחתו, רק אברך [שגם מוסכם על האישה ] הרוצה להקדיש את מרב חיו ללימוד התורה -רשאי ,ותנאי שיכול להסתפק בך .

חלק מדרכיו של הרב אמסלם לא מקובלות על תלמידי חכמים גדולים.

http://www.kikarhashabat.co.il/הגרמ-מאיה.html

http://www.kikarhashabat.co.il/הרב-חיים-אמסלם-4.html

http://news.walla.co.il/?w=/22/1749197

לא צריך להכנס לפוליטיקה - הרב אמסלם מחוייב להנהלת ש"ס שהביאו אותו לכנסת -זה הכל.

הוא יכול לפתוח מפלגה אחרת ולהראות מי אלו גדולי-ישראל העומדים מאחוריו -תמיד.

אני אישית מחכה לתגובת הרב אמסלם [חזר היום מחול ] , אולי בכתבה במעריב לא כתבו את דעתו נכונה וכו'.. - הכי טוב לשמוע אותו בתור מקור.

..............

http://www.facebook.com/note.php?note_id=453611797894&id=187279959650

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנקדוטות מעניינות ששמעתי היום:

-עד תחילת מלחמת העולם השנייה (יש נתונים מאוד טובים עד אז), תלמיד ישיבה היה תלמיד ישיבה, 3-4 שנים לכל היותר, ולאחר מכן היה ממשיך בחייו. מדובר בהמצאה די מודרנית של אברך for life.

-בתחילת מלחמת העולם השנייה, היו בכל אירופה כ-15K תמידי ישיבה. היום בישראל מוצהר על כ-80K. (כמובן שאף אחד לא מימן את לימודיהם, בדיוק כמו שלא קורה בקהיליות חרדיות בחו"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא נגד לצאת לעבוד ,אלא נגד להכריח אברך שרוצה ללמוד לצאת לעבוד.

אם הוא רוצה ללמוד - שיבושם לו. אבל תקציב מהמדינה הוא לא יכול לקבל. שימצא מקור פרנסה ואז יעשה מה שבראש שלו. אני בתור אזרח במדינה דמוקרטית לא צריך לשלם אפילו שקל על התחביבים של בנאדם אחר, במיוחד כשאותו בנאדם גוזל כספי ציבור מבלי להחזירם מעולם ולא תורם במאומה למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם המי לא יודע מה, המלגה לא ניתנת לכל אברך =לימוד, אלא על מדד עוני = ביטוח -לאומי.

כל אזרח זכאי אם הוא נמצא בהגדרת עוני.

ואותם אברכים מקבלים הכי פחות.

http://wink.globes.co.il/docs/%d7%aa%d7%97%d7%a7%d7%99%d7%a8%20%d7%94%d7%9e%d7%91%d7%a9%d7%a82.pdf

גם ר' אמסלם מכיר באברכים שנפשם חשקה רק בתורה, והם המובחרים שבעם.

תקופה דאז , היו עשירים המחזיקים את האברכים, ויותר רחוק העם את שבט לוי ויששכר.

לעבוד רק כשאין ברירה אחרת:

1 .דוגמה אישית : הרמב"ם התפרנס תחילה מאחיו ולמד רק תורה, כך עשו גם החפץ חיים, הגאון מוילנא, רבי חיים מוולוז'ין, הבן איש חי, וכל גדולי הדור האחרונים היו המובחר שבדור. והם בחרו לעסוק רק בתורה.

2 .לימוד התורה כעיקר, והמלאכה רק כדרך אגב. הרמב"ם: תלמוד תורה ג,ה: "שמא תאמר עד שאקבץ ממון ואחזור ואקרא, עד שאקנה מה שאני צריך ואפנה מעסקיי ואחזור ואקרא - אם תעלה מחשבה זו על ליבך, אין אתה זוכה לכתרה של תורה לעולם; אלא עשה תורתך קבע, ומלאכתך עראי, ואל תאמר לכשאפנה אשנה, שמא לא תפנה".

3 .מלאכה רק בלית-ברירה. הרמב"ם תלמוד תורה : "ועושה מלאכה בכל יום מעט כדי חייו - אם לא היה לו מה יאכל, ושאר יומו ולילו עוסק בתורה". במילים אחרות, אומר הרמב"ם, שמותר לאדם לעסוק במלאכה רק אם אין לו ברירה.

4 .מי שלומד רק תורה הוא המובחר שבאדם. הרמב"ם הלכות שמיטה ויובל פרק יג: "ולא שבט לוי בלבד, אלא כל איש ואיש מכל באי העולם אשר נדבה רוחו אותו והבינו מדעו להיבדל לעמוד לפני ה' לשרתו ולעובדו לדעה את ה', והלך ישר כמו שעשהו האלוהים, ופרק מעל צווארו עול החשבונות הרבים אשר ביקשו בני האדם--הרי זה נתקדש קודש קודשים, ויהיה ה' חלקו ונחלתו לעולם ולעולמי עולמים" - לשיטת הרמב"ם הלומד תורה כל היום מבלי לעבוד הוא המובחר שבאדם, קודש-קודשים.

5. .בימינו יש תחילה ללמוד בלי לעבוד .החפץ חיים כתב במשנה ברורה ביאור הלכה, סימן רלא : "הלא ראתה עינו הבדולח מה שכתוב בטור יורה דעה סימן רמו בבית יוסף ובב"ח ובט"ז ובש"ך ובספר ים של שלמה, ומכולם העריך למענתו וכו', אך נראה לעניות דעתי שאפילו הרמב"ם ז"ל יסכים בנדון דידן להתיר, דאין דנים אפשר משאי אפשר, וכיון שכפי צורך השעה והמקום אי אפשר לזה האיש החפץ בחיים להתקיים תלמודו בידו לזכות בו את הרבים כי אם בסיפוק צרכיו על ידי אחרים, הרי הוא ככל המון הדיינים והחכמים שהיו מקבלים שכר מתרומת הלשכה, כדגרסינן בכתובות פרק שני דייני גזירות, והרמב"ם ז"ל פסק כן בהלכות שקלים פרק ד', וזה לשונו "מגיהי ספרים בירושלים ודיינים שדנים את הגזלנים נוטלין שכרם, ואם לא הספיקו להן, אף על פי שלא רצו, מוסיפין להן כדי צורכן, להם ונשיהם ובני ביתם, ואיך יעלה על הדעת שיורה בכגון זה הרב ז"ל שיותר טוב לאדם לאחוז בסכלות וחיסרון החכמה כל ימיו שהוא גרמא לכמה נזקים ומכשולות, תלמוד המביא לידי מעשה ולמנוע טוב מבעליו, מפני היותו נהנה מאת אחיו, ועיין שם עוד מה שהאריך בזה, ולפלא על בה"ט שלא העתיק רק השאלה ולא התשובה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מדרכיו של הרב אמסלם לא מקובלות על תלמידי חכמים גדולים. ( כגון חשיבה עצמאית ו / או התיחסות לציבור הלא חרדי כבני אדם שווי זכויות )

שכל האינטרס שלהם זה שימור הכוח שלהם בקרב הציבור שלהם ולאו דווקא טובת הציבור רחוקת הטווח ( לזה ידאג המשיח ... )

h

לא צריך להכנס לפוליטיקה - הרב אמסלם מחוייב להנהלת ש"ס שהביאו אותו לכנסת -זה הכל. ברור הוא חייב לדווח לרבנים ולא חלילה וחס לציבור הדמוקרטי במדינת ישראל :facepalm:

תראה איך אתם מנדים את אלו שלא מיישרים קו עם המלך הלא חוקי שלכם אפילו בשר מבשרכם , ככה אתם עושים למשפחות שלכם , עם חוזרים בתשובה שלא אוכלים יותר אצל ההורים שלהם ומתחילים לחנך את ההורים שגידלו אותם וכו' חביבי זו כת לכל דבר ועיניין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם המי לא יודע מה, המלגה לא ניתנת לכל אברך =לימוד, אלא על מדד עוני = ביטוח -לאומי.

מספיק עם השטויות. כל אברך בישיבה מקבל בין היתר "מלגה" (מזומן) מהשיבה בה הוא לומד - כ-1000 ש"ח שמשרד האוצר מעביר לשם מטרה זו. כל זאת ללא התקצובים הצולבים ממשרד הדתות, רשויות מקומיות ועוד.

בג"צ פסק רק נגד קצבה נוספת - קצבת ביטוח לאומי - הבטחת הכנסה, הניתנת ככלל לאנשים שאין ביכולתם לעבוד. סטודנטים אינם זכאים לקצבה זו (כשם שאינם זכאים לדמי אבטלה - הם כן יכולים לעבוד), אך הכבדים שמבין הפרזיטים בישיבות, כן היו זכאים לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניות דעתי זו בכלל חוצפה ועזות מצח שבכלל הנושאים האלו מועלים לדיון במדינה , מדוע הנושאים האלו לא עולים לדיון בפרלמנטים של מדינות זרות ? הסיבה היא שהאנשים האלו חושבים שיש להם זכות לבוא ולדרוש את האוכל שלהם מהאנשים העובדים זו חוצפה שאין כדוגמתה , הם רוצים מימך כסף ואז גם אומרים לך שאתה רשע ופשוע שדינך גהינום ומלמדים את הילדים שלהם לנאץ אותך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...