לוח ומעבד - במקום לפתוח נושא חדש, עדכון פה. i3 בOC & - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח ומעבד - במקום לפתוח נושא חדש, עדכון פה. i3 בOC &

Tomerb1

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הדיון שם נעשה כבר מבולגן ולא ברור.

אני עדיין שוקל בין KSP לTMS, גם פנדה היא אופציה.

כרגע הכי עדיף זה KSP, ואז TMS.

הבעיה בKSP זה ההתפשרות על הלוח.

בנוסף הייתרון הוא זמן ההספקה המידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם הוא לא כזאת התפשרות. ההגדרה "התפשרות" מתייחסת לשתי הנקודות הבאות:

1. יש לוח אם זול יותר בכ-100 ש"ח שמציע (עבורך) את כל מה שאתה צריך ולכן הלוח הנ"ל אינו משתלם מבחינת מחיר.

2. יש לוח אם יקר יותר בכ-100 ש"ח שמציע יותר, בייחוד חיבורי 3.0 ולכן הלוח הנ"ל אינו הכי משתלם מבחינת תכונות.

יחד עם זאת, אם אף אחת מהנקודות הנ"ל היא לא קריטית עבורך לאור אילוצי הקנייה, מכל בחינה טכנית הלוח הוא מצוין ו"ההתפשרות" היא רק ברמת תודעת הקנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק.

עוד שאלה קטנה, מה ההבדל בין המעבדים 955 ל 925?

שמתי לב שהתדר של ה925 גבוה יותר, וגם עולה פחות.

איך זה יכול להיות? (כניראה שהם לא אותו דבר פשוט עם תדר אחר לא?)

כדאי אולי לקחת את ה925 וכבר לעשות לOC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדליים העיקרים בין הדגמים של אותה סדרת הם לרוב רק תדר העבודה.

ה-925 בתדר נמוך מה-955.

המלצה שתמיד נוהגים לתת פה בפורום לכאלה שמתכננים OC היא לקנות את הדגם בתדר הנמוך ביותר שזמין במלאי, שהוא לרוב גם הזול ביותר, כי על הפרש התדרים אפשר לפצות ב-OC קליל, ומי שמבצע OC בינוני-גבוה גם ככה יפצה כל ההפרש הזה ואף יעלה את התדר עוד יותר.

במקרה הזה ל-955 יש יתרון (נתון לוויכוח כמובן) נוסף מלבד התדר -- הוא מעבד עם מכפלה פתוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם על ה925 רשום black edition - זה אומר שהוא מכפלה פתוחה לא?

תסתכל

http://tms.co.il/product/8425

גם יש לו תדר גבוה יותר והוא גם זול יותר (שמתי לב שזה TRAY).

http://tms.co.il/product/6800

עד לפני כמה זמן ההפרש ביניהם היה 100 שקל, ככה שלא נראה לי שההבדל היחיד הוא בקירור סטוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ככל הנראה טעות בנתונים שבאתר, אלא אם כן קיים דגם כזה שאני לא מודע אליו (גם זאת אפשרות כמובן).

מפרטים ונתונים טכניים תמיד כדאי ומומלץ לבדוק באתר היצרן ולא באתר החנות. להלן טבלה מאתר היצרן המשווה בין דגמי ה-Phenom II הזמינים בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו טעות, אתה יכול לראות בטבלה שב-FAQ מה התדרים של המעבדים ואילו מהם Black Edition.

התדר של ה-925 הוא 2.8GHz ואין לו מכפלה פתוחה (אינו BE).

מה השימושים שלך במערכת ומה התקציב שלך ללוח ומעבד? ואם יש דרישות מיוחדות מהלוח אז תציין גם כן.

שי הקדים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה קראתי מה הדרישות מהלוח...

הדרישות מהמערכת הם בעיקר: משחקים, סרטי HD של 720P, שימוש בהרבה תוכנות ואינטרנט במקביל, עריכת ווידאיו מידי פעם ודברים דומים.

הבנתי שהמעבדים של לא הכי מוצלחים לOC, זה נכון?

הקירור כניראה יהיה bufflo של evercool או freezer 64 pro של cooling.

תודה [=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שהדיון הזה כבר נמרח הרבה יותר ממה שכנראה היה צריך להיות וכבר קשה לעקוב, אני מרשה לעצמי לכתוב פה סיכום קצר של במטרה לסיים אותו ולהגיע להחלטה סופית.

שימושים במערכת: משחקים ברזולוציה של עד 1360x728, עבודה משרדית וניגון תכני HD.

תקציב: עד 1700 ש"ח למעבד, לוח אם וזיכרון. שאר הרכיבים, כולל כרטיס מסך, יילקחו ממערכת אחרת.

OC: לא ברור עד כמה, בהתחלה לא דובר על OC מנקודה מסוימת בדיון דווקא האפשרות עלתה.

המלצות שניתנו עד עכשיו:

1. ביסוס המערכת על Core i5-7xx שנפסלה לאור מגבלת התקציב.

2. ביסוס המערכת על Athlon IIx4 - קצת נפסלה לאור רזולוצית המשחק הנמוכה והעובדה שמסגרת התקציב מאפשרת להכניס מעבד Phenom II.

2. בחירה בפלטפורמה מבוססת Phenom IIx4 945/955.

3. לוח אם: א. GA-MA78LMT-US2H עבור פלטפורמה זולה - נפסלה כנראה עקב אי זמינות במלאי בחנות ממנה תרכש המערכת.

ב. GA-770TA-UD3 כאפשרות היקרה יותר ומרובת הפיצ'רים- נפסלה כנראה עקב אי זמינות במלאי בחנות ממנה תרכש המערכת.

ג. MA785GMT-UD2H - הלוח שכנראה ירכש ונבחר כ"פשרה" מכיוון שהוא הכי משתלם מההיצע בחנות ממנה תרכש המערכת.

הדרישות היחידות מהלוח הן תמיכה ב-RAID 0 ו-5 חיבורי SATA 3Gb/s.

ToMerb1, אם החסרתי או לא דייקתי במשהו, אנא תקן כדי שנוכל לסגור את הנושא.

עריכה: ToMerb1 הוסיף הודעה בזמן שכתבתי, אך עדיין הנאמר לעיל תקף. בנוסף, אתה נוטה להחזיר את הדיון אחורה, מתקדמים שלב ואז אתה שואל שאלה שמחזירה את הדיון שלב אחד לאחור. למה אתה חושב שמעבדים של לא טובים ב-OC? מה זה בכלל טוב ב-OC? אם תגדיר לאיזו דרגת OC אתה מצפה להגיע אולי יהיה אפשר לענות לך. בנוסף, להזכירך מערכת שוות ערך לא נכנסת בכלל בתקציב, אז זה לא שיש פה כל כך הרבה אפשרויות. אם אתה בוחר ב-Freezer לא תוכל להגיע רחוק ב-OC עם ה-955 שבעומס כבר מתקרב לגבול יכולת הקירור של ה-Freezer. אתה צריך לכוון יותר לכיוון ה-Mugen II, ובכלל בנושא עדיף שתפתח דיון בפורום שם ייעצו לך בנושא בצורה הטובה ביותר, אך בשביל זה אתה צריך להחליט קודם על איזה מעבד תהיה מבוססת המערכת.

ועוד הערה בנוגע ל-OC. תבחן את הנקודה הבאה. ה-955 לדוגמה מגיע בתדר של 3.2GHz שהוא מכובד מאוד. האוויר גם ככה יגביל אותך ב-OC לאזור ה-3.8-4GHz (מכפלה פתוחה או ללא מכפלה פתוחה), אז למעשה כל ההוצאה הכספית היא עבור עלייה של בין 400-800Mhz בתדר וזה עוד מבלי להיכנס לעניין שלדעתי OC בשלב הזה הוא ממש לא הכרחי כי המעבד יריץ מצוין משחקים גם בתדר סטוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הסיכום.

המעבד שיקנה כניראה יהיה 955.

אפשר למתוח את התקציב בשביל I5, פשוט לא נראה לי משתלם להוציא עוד הרבה כסף על הבדל קטן.

בהנחה שאקנה מKSP הלוח יהיה האפשרות השלישית.

אם אקנה מTMS הלוח יהיה ה770T USB3.

הדרישות נכונות.

עם OC או בלי OC אני בכל מקרה מתכנן להפטר מהקירור המקורי.

כרגע יש לי קירור מקורי של , הוא מגיע ל5 אלף RPM והמעבד על 55 מעלות, סתם עושה רעש ולא מועיל הרבה.

ככה חוץ מקירור שקט אוכל לנצל אותו לOC מינימלי.

הכוונה להגיע בOC ל3.6-3.8, לא יותר מזה.

הנושא מיחזר את עצמו בגלל שעלתה מחדש האפשרות של OC, שלא חשבתי שאבצע.

אמרתי שAMD לא הכי טובים בOC כמובן לעומת (שיש לה אפשרויות מעולות, עשינו OC לE5400 העלנו כמעט ג'יגה הרץ בלי להעלות בכלל מתח, והמעבד נשאר יציב ותקין. כנ"ל גם OC ל I7 ולמעבד Q6700, כמעט בלי מתחים והגענו לביצועים מעולים).

ניסינו גם על ה5600 שלי שהביא לתוצאות עגומות ביותר, כ200 מגה הרץ, היה צריך הרבה מתח.

פשוט ויתרנו על OC בשבילו וזהו.

עריכה:

החנות תהיה KSP, ומשם יקנו כל החלקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...