לוח ומעבד - במקום לפתוח נושא חדש, עדכון פה. i3 בOC & - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח ומעבד - במקום לפתוח נושא חדש, עדכון פה. i3 בOC &

Tomerb1

Recommended Posts

במקום לפתוח נושא חדש אשתמש בזה, בעקבות כמה רעיונות חדשים עלתה עוד אפשרות.

האם כדאי לקחת I3 עם קירור ולעשות לו OC רציני או שעדיף לקחת 955 או בכלל את המעבד 6 ליבות החדש של AMD? (הפשוט יותר).

החסרון של הI3 הוא שהוא 2 ליבות, האם באמת יש השפעה רצינית?

אשמח לעזרה, תודה מראש.

שלום לכולם

אני רוצה להחליף במחשב שלי את הלוח, מעבד וזכרונות (הם ילכו למחשב אחר).

אני בודק אפשרויות לקניה, הדבר היחיד שאני חייב זה שהלוח יתמוך במערך raid.

שיהיה לו מעל 4 חיבורי SATA, וpci-e.

אין צורך בOC.

האפשרויות שבדקתי הן:

Core i5 650, 3.20GHz, s1156, 4MB, GPU Core

והלוח

P55M-UD2 s1156 i5/i7, Intel P55, DDR3 2200, 2xPCI-E

שניהם במחיר של 1425 + זכרונות DDR3 שעולים מינימום 295 ל2 ג'יגה.

או AMD

Athlon II x4 Quad 630 Socket AM3 2.8Ghz Box

ולוח

M4A88T-M AM3, 880G, 1333, VGA ATI HD4250, PCI-E, CrossFireX

או

MA785GMT-UD2H, AM3, 785G, 1666, VGA ATI HD4200, HDM

התקציב המקסימלי לזכרונות + מעבד + לוח הוא 1700 ועדיף פחות כמובן.

האם ההבדלים בין I5 ל 630 שווים את ההפרש הגדול במחיר?

אשמח לעזרה, תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מהם השימושים במחשב? בלי זה לא ניתן לקבוע האם ההבדלים בין המעבדים קיימים או עד כמה הם משמעותיים.

באופן כללי הבדל "טכני" בולט בין המעבדים הוא שה-Core i5 שבחרת הוא כפול ליבה, ה-Athlon II הוא מרובע ליבה, זה לא בהכרח אומר מי עדיף לשימושים שלך, אבל כהמלצה כללית הייתי ממליץ לקנות מעבד מרובע ליבה. אם אני לא טועה בטווח המחיר של ה-Core i5-650 ניתן לקנות Core i5-750.

כמו כן, יש לך דרישות מיוחדות מלוח האם מעבר לאלו שציינת? יש חשיבות ל-CF? אתה מתכנן להשתמש בליבה הגראפית המובנית ב-Core i5-6xx או בזה שבלוחות עבור או שאתה משתמש בכרטיס ייעודי?

אם אתה מתכוון להשתמש בכרטיס ייעודי כדאי שתבדוק גם את הלוח GA-770TA-UD3 שלא עולה הרבה יותר, מציע 6 חיבורי SATA 3 Gb/s ועוד 2 חיבורי SATA 6 GB/s (בהם תוכל להשתמש גם כדי לחבר התקני SATA 3GB/s) ושני חיבורי 3.0 מה שהופך אותו בטווח המחיר הזה ללוח משתלם מאוד אם את מחפש מספר גדול של חיבורי SATA ולא זקוק לשבב גראפי מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש במחשב למשחקים (כל המשחקים לדוגמה: MAFIA 2 IV ועוד).

רוב השימוש במחשב הוא , מוזיקה, וסרטי HD.

ככה שרצוי שבריבוי משימות המחשב לא יחנק ויתקע.

אני גם מעדיף מרובע , לא ידעתי שה I5 הוא כפול.

אז אפשר המלצה למעבד + לוח?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה רזולוציות אתה משחק?

בעקרון פלטפורמה מבוססת IIx4 ו-GA-770TA-UD3 תהיה מאוד משתלמת.

תוכל לבחור גם ב-Phenom IIx4 שהוא מעבד "ביצועי" יותר אך זה כאמור מאוד תלוי ברזולוציות בהן אתה משחק.

פלטפורמה מבוססת i5-750/760 (ההבדלים רק בתדר) תהיה יקרה יותר משמעותית אבל עדיין במסגרת התקציב, אולי עם חריגה קטנה.

במקרה כזה כדאי לך לקחת

Core i5-750

P55M-UD2 או P55M-USB3 (אם חשוב לך שיהיו חיבורי USB3). אם אתה מעוניין ב-RAID (אגב, איזה RAID אתה מתכנן ושל כמה כוננים?) של לא יותר מ-2 כוננים אפשר לשקול גם לוח המבוסס על ערכת השבבים H55.

ריבוי משימות הוא לא ממש שיקול כי גם מערכת "חלשה" הרבה יותר לא תגביל אותך פה.

עריכה: yz101 הקדים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב בעקרון הוא עד 1700, יש לי 2200 אבל צריך לקנות בהפרש ספק, מארז וצורב (למחשב אחר לא לשלי).

מה שהולך לקרות זה אני לוקח את המפרט שיש לי בצד, מוציא ממנו את הלוח מעבד וזכרון ושם חדש.

שלי עובר למחשב שאני יקנה לו ספק מארז וצורב, והארדיסק וכרטיס מסך כבר יש.

אני מחפש להוציא את הטוב ביותר גם בשביל המחיר.

אם ההפרש בין 2 המעבדים הוא 15 אחוז ביצועים אבל 600 שקל הפרש, אני לא חושב שזה כדאי.

ככה שאני מחפש את השילוב הטוב ביותר למחיר הטוב ביותר, אבל ברמה של ביצועים טובים.

(הכוונה לא לקחת E5400 או משהו בסגנון אלא משהו שיתאים ויתן ביצועים גבוהים).

שמתי לב שללוחות H55 יש רק 2 סלוטים של , ככה שזה חוסם לי את האפשרות להרחיב.

כרגע יש לי 2 הארדיסקים של 500, הם נמצאים בraid לא יודע בדיוק איזה, זה מזהה את שניהם בתור כונן אחד [אשמח אם תגידו לי מה השם של זה].

ובנוסף יש עוד הארדיסק של טרה שעליו אני מאכסן קבצים.

תודה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה מתכוון ל-RAID 0 (עשית את זה כדי לשפר את זמני הגישה?) ואני מקווה שאתה יודע שלא תוכל להעביר אותו ללוח החדש כמו שהוא, אלא תצטרך ליצור אותו מחדש (מה שאומר שכל התוכן שלו יימחק).

ואם זה מערך הכוננים שלך למה אתה צריך יותר מ-4 חיבורי SATA?

כמו כן לא ענית על השאלה באיזו רזולוציה אתה משחק?

המערכת הכי משתלמת תהיה כנראה של .

השאלה רק אם מבוססת IIx4 או Phenom IIx4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחכתי לציין מצטער, המחשב מחובר לLCD, 1360*728 (הייתי צריך לקנות 1920 על 1080 =\).

אין סיכוי להעביר את המערך כמו שהוא?

אני מעדיף שיהיה לי אפשרות להרחיב, יש לי 2 טרה שגם הם עומדים להתמלא, ככה שתמיד טוב חיבורים פנויים (לעוד כונן \ הארדיסק או מה שיהיה).

כרגע יש לי 3 הארדיסקים וצורב שהכל מחובר בSATA, ככה שצריך לפחות 4 חיבורים.

שמתי לב שהפנום 955 כמעט ברמה של I5 (או שאני טועה?).

האם עדיף את ה630 או את הפנום 955? או בכלל מעבד אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרזולוציה הזאת עדיף לך באמת ה-Phenom IIx4 או Core i5. מכיוון שפלטפורמת זולה יותר ומספקת את אותו סדר גודל של ביצועים, היא לדעתי המשתלמת יותר.

בתור מעבד ה-Phenom IIx4 945 יהיה מצוין.

כלוח אם יש לך את האפשרות הזולה - GA-MA78LMT-US2H (חמישה חיבורי SATA ומעבר לכך כל מה שמשתמש ממוצע צריך).

האפשרות היקרה יותר היא ה-GA-770TA-UD3 שכאמור מציע עד ל-8 חיבורי SATA ו-2 חיבורי 3.0.

בקשר למערך ה-RAID. אין אפשרות להעביר אותו כמו שהוא. האפשרות היחידה היא לעשות IMAGE של המערך, לאחסן את ה-IMAGE בכונן השלישי ולאחר יצירת המערך על הלוח החדש לפרוס את ה-IMAGE. הבעיה היחידה יכולה להיות פה עם מערכת ההפעלה (אם יש לך XP) אבל גם זה די פתיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כניראה קונה מKSP, יש להם רק 955 ומעלה.

האם הוא גם מומלץ?

לא הצלחתי למצוא בKSP את שתי הלוחות שציינת, תוכל להמליץ לי על לוח שקיים אצלם בחנות?

ובקשר למערך, יש לך אולי מדריך איך לבצע דבר כזה? המערכת הפעלה היא 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההיצע של KSP די בעייתי. אתה קונה אך ורק משם? כי אם כן תצטרך לבצע פשרות מסוימות ככל הנראה.

ה-Phenom IIx4 955 טוב באותה מידה, זה אותו מעבד רק בתדר שונה ומכפלה פתוחה (זה נתון שבעיקר משנה אם אתה מחפש לבצע OC). למרות כל זאת מכיוון שאינך מתכנן OC דגם ה-945 יהיה מעט מומלץ יותר בגלל צריכת ההספק הנמוכה יותר שלו.

בקשר ל-Image, אתה צריך להשתמש בתוכנה כמו Acronis True Image - יש הסברים באתר שלהם, התהליך עצמו מאוד פשוט. אתה רק בוחר את הכונן (במקרה שלך ה"כונן" של מערכת ה-RAID) ויוצר תמונת מראה שלו בכונן הגיבוי שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר, אנסה את זה לפני שאחליף את הלוח.

בקשר לKSP, אני מעדיף להזמין משם, יש להם מחירים נוחים, סניף קרוב לבית שלי והכל בשלם וקח במקום.

תוכל להמליץ לי על לוח שיתאים בהנחה שאני לוקח את ה955?

ושוב תודה על העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-MA785GMT-UD2H הכי משתלם מההיצע שם, אבל הפשרה היא שאתה משלם יותר כדי לקבל את מה שמציע ה-GA-MA78LMT-US2H ולחילופין היית יכול לשלם קצת יותר עבור ה-GA-770TA-UD3 ולקבל יותר חיבורים.

הוא נשאל ככה, מאיזה אזור בארץ אתה מתכוון לקנות (למרות שלדעתי היום ניתן להזמין דרך הרשת מכל מקום בארץ, אבל זה כבר עניין של השקפה והעדפה אישית)? אולי אפשר להמליץ על חנות אחרת, תוכל לבדוק מחירים באתר שלה וכך לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הלוח יתאים והמעבד גם אני לא אפסול אפשרות לOC.

(עדיין העדפה היא לא להסתמך על OC וככה לקחת מעבד אחר).

אם אני לא טועה ההפרש בין הלוחות הוא כ100 ש"ח.

אם ההפרש לא גדול אני מעדיף לא להשקיע את הסכום הזה.

הסכום המקורי היה 1500 להכל וכל פעם הוא נמתח.

אז בהנחה שאני לא פוסל OC, הלוח MA785GMT-UD2H יתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה קשר ל-OC (גם ל-945 תוכל לעשות OC רק שזה יהיה קצת יותר "מורכב"). יש פה יותר עניין של איך לנצל את התקציב בצורה המטבית.

כל הלוחות יתאימו באותה מידה עבור OC ו-100 שקל הפרש זה בערך רבע מעלות הרכיב כולו ולדעתי זה הפרש משמעותי, אבל לא משנה.

בשביל OC מעבר לנמוך אתה תצטרך בעתיד להחליף את גוף הקירור, אז קח את זה בחשבון. גוף ייקר לך עכשיו את הקנייה, אבל אם מכל סיבה שהיא אתה לא רואה את עצמך מתעסק עם זה בעתיד (בעצמך או נותן למעבדה שירכיבו) אולי כדאי לך לשקול כבר עכשיו קניית מתאים (אזור ה-200 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...