דיון מסע בזמן - עמוד 6 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מסע בזמן

יואב גולדהורן

Recommended Posts

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מתעצבן כאשר אתה יוצא דביל :lol:

על כל מקרה אני יודע שאתה לא דביל אז ..

העבר מוליך להווה וההווה מוליך לעתיד וכאשר אתה בהווה ישנם מספר אפשרויות לעתיד , אז לאיזה עתיד יהיה אפשר לנסוע ?

( ההוה הינו נקודת המגע בין העבר לעתיד למעשה ישנם כאלו שטוענים שרק ההוה קיים ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם חזרת בזמן והעתיד שממנו באת לא קיים, אתה קיים על אותו קו זמן והגעתך התרחשה והתקיימה.

העתיד שאינו יהיה, היה קיים והתרחש, והוליד עתיד חדש.

אין כאן שום פרדוקס.

הזמן עשוי משכבות.

אין פרדוקס? אדם שמעולם לא נולד (ואולי גם הוריו לא נולדו) מופיע פתאום יש-מאין? שלא לדבר על זה שהפרת את חוק שימור האנרגיה.

אבל עדיין, העתיד שבו הומצאה מכונת זמן לא קיים. אולי יווצר עתיד חדש שגם בו תבנה מכונת זמן אבל גם במכונת הזמן הזו יעשה שימוש שישנה את העבר ויבטל את אותו עתיד, כלומר העתיד יהיה במצב קבוע של שינוי עד שאחד מהשינויים ימנע את המצאת מכונת הזמן (נאמר יגרום להשמדת המין האנושי) ורק מאותו הרגע העתיד יהיה קבוע. עתיד ללא מכונת זמן הוא העתיד היציב היחידי.

[br]פורסם בתאריך: 10.08.2010 בשעה 20:13:02

נו ? מעולה!!!אז אין שום פרדוקס ולפי זה מסע בזמן יתכן . אני אכן אהיה תקוע בעבר שבוז מאוד מהמון סיבות אבל היי!!!מן הסתם כשנסעתי בזמן כדי להתנקש בהיטלר אני לקחתי בחשבון שאני מקריב את עצמי עבור המין האנושי , חוץ מזה אם כבר נכנסנו לאסימוב ופילוסופיה אז אין שום מניעה טכנולוגית שמי שיסע חזרה בזמן יהיה מתנקש ואז בכלל אין שום בעיה של רצון וכל הפרדוקס הזה של רוצה לא רוצה יש לי סיבה אין לי סיבה יחסך , הרובוט מקריב את עצמו (למי אכפת) , היקום מתפצל וכל בא על מקומו בשלום.

אתה מפספס את הנקודה. אולי אתה מוכן להקריב את עצמך בקו הזמן המקורי, אבל בקו הזמן שיווצר כתוצאה ממההתנקשות אתה לא תהיה מוכן להקריב את עצמך. כי מי זה בדיוק האדולף היטלר הזה ששווה להתקע בעבר כדי להרוג אותו? מי בכלל שמע על הצייר הכושל הזה שמת במלחמת העולם הראשונה? ולכן יש פרדוקס.כי בקו הזמן החדש, מישהו התנקש בהיטלר - והמישהו הזה לא קיים.

והרובוט לא פותר את בעיית הרצון, הוא רק מטאטא אותה מתחת לשטיח. בקו הזמן המקורי אתה שלחת לעבר, בקו הזמן החדש אתה לא תרצה לשלוח לעבר.

תחשוב על הסרט "שליחות קטלנית". נאמר שהטרמינטור היה מצליח להרוג את שרה קונור. כתוצאה מכך ג'ון קונור לא נולד ולא מנהיג את המרד האנושי בסקיינט. האם סקיינט בקו החדש שנוצר, בו ג'ון קונור בכלל לא נולד, תשלח טרמינטור לעבר כדי להרוג את שרה קונור? מה פתאום. למה לסקיינט להרוג מלצרית אקראית שנרצחה ע"י אדם לא ידוע שנים לפני שסקייינט בכלל נוצרה?

אז יש לך טרמינטור שאף אחד לא בנה ואף אחד לא שלח לעבר אבל הוא עדיין נבנה ועדיין נמצא בעבר. ולסקיינט אין שום סיבה להמציא מכונת זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאותו עתיד שאיפשר לך לחזור לעבר כבר לא יהיה קיים, הוא התרחש.

זה כמו קיר שצובעים.

פעם ראשונה צבעו אותו בלבן.

פעם שניה חזרו לאיזור מסוים בקיר וצבעו אותו באדום מאותה נקודה והלאה.

ואין שום בעיה לחזור ולצבוע שוב ושוב.

גם אם הצבע הקודם אינו נראה הוא עדיין חלק מהקיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאני לא מסכים איתך לא אומר שלא הבנתי....

אין שום קשר בין הרצון שלנו לבין האפשרות שמסע בזמן יתכן פיסיקלית.

אני לא אומר שמכונת זמן בלתי אפשרית מבחינה פיזיקלית. אני אומר שאם היא אפשרית מבחינה פיזיקלית ואם אפשר לשנות בעזרתה את העבר, לא יבנו אותה.[br]פורסם בתאריך: 10.08.2010 בשעה 20:23:45

למרות שאותו עתיד שאיפשר לך לחזור לעבר כבר לא יהיה קיים, הוא התרחש.

זה כמו קיר שצובעים.

פעם ראשונה צבעו אותו בלבן.

פעם שניה חזרו לאיזור מסוים בקיר וצבעו אותו באדום מאותה נקודה והלאה.

ואין שום בעיה לחזור ולצבוע שוב ושוב.

גם אם הצבע הקודם אינו נראה הוא עדיין חלק מהקיר.

יופי: בעוד עשרת אלפי שנים, כשהמשאבים הטבעיים בעולם כמעט יגמרו, עשרת מיליארדי בני האדם שחיים אז יחזרו ל- 2010, ישתמשו בטכנולוגיה העילאית שלהם כדי להרוג את ששת מיליארדי בני האדם שחיים בעולם וישתלטו עליו. כמובן שלא יתכן שהם נולדו כי ההורים שלהם נרצחו עשרת אלפי שנים לפני שהם נולדו, אבל זה בקו זמן אחר. אלא מה, תשעת אלפי שנים בעתיד, כשהמשאבים הטבעיים בעולם כמעט יגמרו, 11 מיליארדי בני האדם שחיים אז יחזרו ל- 2010, ישתמשו בטכנולוגיה העילאית שלהם כדי להרוג את עשרת מיליארדי בני האדם שחיים בעולם וישתלטו עליו. אבל חמשת אלפי שנים בעתיד, כשהמלחמה בחייזרים שהאנושות פגשה עומדת להסתיים בתבוסה והכחדה, חמשת המיליארדים ששרדו יבנו מכונת זמן, יחזרו לעבר, יהרגו בטכנולוגיה העילאית שלהם את 1 המיליארדים שמיישבים את העולם וישתלטו עליו. וכך הלאה, עד שהטכנולוגיה תתקדם עד כדי כך שבני האדם לא יצטרכו לחזור לעבר - הם יוכלו ליצור עולמות ומש/אבים חדשים בעצמם או לא יזדקקו בכלל למשאבים האלו, או עד שהם יושמדו מסיבה כזו או אחרת.

הדרך היחידה למנוע מצב שבו מספר אינסופי של אנשים צובעים בו-זמנית את הקיר כל אחד בצבע אחר הוא לקחת לכולם את המברשות. גם אם אפשרי לצבוע, ברגע שלאף אחד אין מברשת, הקיר לא נצבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@

בקו זמן אין כזה דבר הווה.

אתה מדבר מתוך תפיסה אנושית של הזמן ביחס אליך.

אני מדבר על זמן מתוך מבט רחב יותר.

תוכל להגיד במשפט או שתיים את תפיסת הזמן שאתה חווה / חש / חושב / מעריך / מחשב / משקלל או בקיצור על איזה זמן אתה מדבר ?

( ארטי , אני לא חושב שאתה יודע מה אני חושב , הינה זה מה בצורה מצומצמת מה אני חושב : קו הזמן הינו אשליה ( ממש כמו הקו הישר / מישור על כדור הארץ כלומר שהאדמה נראת ישרה ) המתקיימת בנקודת המשיק של שני מעגלים שהינם עבר ועתיד ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נושא מעניין ואני חוקר בו כבר כמה שנים. בכל אופן, דעתי- ואני כבר מודיע שזו דעתי בלבד ואני לא מסתמך על שום עובדה מדעית-

שקודם כל מסע בזמן לאחור לא יתאפשר כי "עבר" זה בעצם אוסף של שנמצא בראש שלנו. ברגע שזה נמחק גם העבר נמחק. והעבר אצל כולנו משתקף אחרת, באירועים מסויימים כל אחד רואה את העבר אחרת. ברגע שהזכרון נמחק- העבר נמחק. זו דעתי בכל אופן.

דעה נוספת שלי היא ש "מסע בזמן" כולל גם מעבר למימד אחר, עד כמה שזה נשמע מופרך- זה פותר כמעט את כל הפרדוקסים, גם את פרדוקס הסבא.

ככה שאם תגיע לעתיד תראה את העתיד שלך במימד חופף.

בכלל, כל העסק של מסע בזמן נורא מסתמך על העובדה שהעתיד קבוע. דעתי היא שהוא לא לגמרי קבוע ויש פרטים מסויימים שמשתנים ברגע נתון (וכאלה שלא) כך שזה יותר מתחבר עם התאוריה של מימד חופף. אם בשניה מסויימת תסע לעתיד תראה את העתיד שלך נכון לאותו הרגע הנתון. אם תסע יום אחרי יש סיכוי שתראה את העתיד שלך לגמרי אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

20:23:45

יופי: בעוד עשרת אלפי שנים, כשהמשאבים הטבעיים בעולם כמעט יגמרו, עשרת מיליארדי בני האדם שחיים אז יחזרו ל- 2010, ישתמשו בטכנולוגיה העילאית שלהם כדי להרוג את ששת מיליארדי בני האדם שחיים בעולם וישתלטו עליו. כמובן שלא יתכן שהם נולדו כי ההורים שלהם נרצחו עשרת אלפי שנים לפני שהם נולדו, אבל זה בקו זמן אחר. אלא מה, תשעת אלפי שנים בעתיד, כשהמשאבים הטבעיים בעולם כמעט יגמרו, 11 מיליארדי בני האדם שחיים אז יחזרו ל- 2010, ישתמשו בטכנולוגיה העילאית שלהם כדי להרוג את עשרת מיליארדי בני האדם שחיים בעולם וישתלטו עליו. אבל חמשת אלפי שנים בעתיד, כשהמלחמה בחייזרים שהאנושות פגשה עומדת להסתיים בתבוסה והכחדה, חמשת המיליארדים ששרדו יבנו מכונת זמן, יחזרו לעבר, יהרגו בטכנולוגיה העילאית שלהם את 1 המיליארדים שמיישבים את העולם וישתלטו עליו. וכך הלאה, עד שהטכנולוגיה תתקדם עד כדי כך שבני האדם לא יצטרכו לחזור לעבר - הם יוכלו ליצור עולמות ומש/אבים חדשים בעצמם או לא יזדקקו בכלל למשאבים האלו, או עד שהם יושמדו מסיבה כזו או אחרת.

הדרך היחידה למנוע מצב שבו מספר אינסופי של אנשים צובעים בו-זמנית את הקיר כל אחד בצבע אחר הוא לקחת לכולם את המברשות. גם אם אפשרי לצבוע, ברגע שלאף אחד אין מברשת, הקיר לא נצבע.

זה בערך מה שאמרתי דף או שניים קודם.

בסופו של דבר קו הזמן ימצא איזון כלשהוא.

או שהמכונה לעולם לא תומצא ו/או לא יעשה בה שימוש, או שיעשה בה שימוש שוב ושוב עד שלא יהיה אפשרי יותר או לא יהיה צורך, או שיחזרו לעבר וימנעו את המצאתה מסיבה כלשהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ OReeh

אכן יש במה שאתה אומר , הזיכרון הוא אכן אוסף של וגו' אולם מה עם ביטויי הזיכרון במציאות , למשל הרתחת ביצה והיא עכשיו ביצה קשה , האם זה או עובדה ?

@ארטי

אתה עדיין מנסה לנסח במשפט או שפשוט אני אהיה צריך להסתפק לקרא אותך בלי לדון איתך ישירות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@

תוכל להגיד במשפט או שתיים את תפיסת הזמן שאתה חווה / חש / חושב / מעריך / מחשב / משקלל או בקיצור על איזה זמן אתה מדבר ?

זמן הוא שינוי.

היקום הוא נוסחה מתמטית.

הזמן הוא סידרה של חישובים מורכבים של היקום.

כל עוד חזרה בזמן אינה אפשרית, הזמן הוא לינארי והולך בקו ישר מתחילתו ועד סופו.

ברגע שאתה מכניס מכונת זמן לסיפור יש חישובים לעשות.

מכיוון שאני לא מתמטיקאי, ואנחנו מתעסקים במצב היפוטתי, אני בונה תרחישים, מריץ קוי זמן ולולאות ומנסה להגיע לתובנות לגבי האפשרות של חזרה בזמן.

העבר מוביל לעתיד בדיוק כמו ש2+2 מובילים ל4.

הזווית האישית האנושית שקיימת בהווה, מבוססת על העבר, ומעצבת את העתיד, היא כמו נקודה מיקרוסקופית כמעט חסרת חשיבות בראיה הכללית של קו הזמן של היקום והאנושות אליו אני מתייחס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי ,

אני רואה שאנחנו רואים זמן בצורה שונה אולי מה שאתה רואה זה נכון , אולי ,

כדי לבנות מכונת זמן כמו שאתה מתעתד צריך יהיה להכניס את כול החישובים לעתיד אפשרי ואני חושש שזה איננו אפשרי ,

אתה תהיה צריך להכניס את כל העתיד למונחים מתמטיים כדי להגיע לעתיד האפשרי , לא חשוב כרגע אני עסוק , אני אסביר מאוחר יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...