דיון מסע בזמן - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מסע בזמן

יואב גולדהורן

Recommended Posts

מסע בזמן לכיוון עבר הוא אינו אפשרי כלל כי האירועים כבר קרו,אז אין לאן לחזור,כמו שיום עובר אי אפשר להחזירו אחורה.

דיעה מאוד נפוצה, אבל לא עובדה =\

זאת גם דעה נפוצה שאתה קיים, אבל לא עובדה.

אם אין לך משהו להגיד עדיף שתשתוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיה היא שאין דרך כרגע להפריח את אותה "עובדה" שחשבתם שקבעתי.

קראתי המון מאמרים לזמנו שהשאלה הזאת אכן עלתה,האם ניתן לחזור אחורה בזמן והמסקנות שהגיעו אליהן היא אותה מחשבה שחלקתי עמכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזאת לא עובדה, אבל לציין את זה לא אומר שום דבר חוץ מלבלבל במוח ולהסיט את הדיון לתוך משחקי סמנטיקה מיותרים.

אין לי בעיה שיגיד אולי יום אחד יוכיחו שזה אפשרי.

או שיציע תיאוריה שבה זה אפשרי, תלושה ככל שתהיה.

אבל לבוא ולאמר זאת לא עובדה, אפשר לומר על כל דבר בדיון הזה, וזה סתם ללכלך ולטשטש את הדיון בלי טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית מסע בזמן אחורה כן אפשרי בעזרת חור תולעת.

הקפאה היא לא מסע בזמן. חוץ מזה שאני בספק רב שהגוף שלנו לא יזדקן בזמן ההקפאה. זה לא שאנחנו יכולים להגיע לאפס קלווין, וגם אם נגיע מי אמר שלא נתפרק לחתיכות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפאה היא לא מסע בזמן. חוץ מזה שאני בספק רב שהגוף שלנו לא יזדקן בזמן ההקפאה. זה לא שאנחנו יכולים להגיע לאפס קלווין, וגם אם נגיע מי אמר שלא נתפרק לחתיכות?

אולי זה יאט את תהליך ההזדקנות הגוף,אך כאשר הגוף יופשר,שם יהיו המון בעיות פיזיות (ראית פעם מה שקורה לבשר שיצא מהקפאה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין מסע בזמן להאצת/האטת הזמן.

לעניות דעתי, מסע בזמן לא אפשרי.

אתה לא יכול לנוע 1000 שנה אחורה/קדימה במקום שבו אתה נמצא וזה לא יעזור גם אם תעשה סביב כדור הארץ מיליון סיבובים במהירות גבוהה פי אלף ממהירות האור. (אם זה בכלל אפשרי)

אתה כן יכול לנוע למקום אחר ולהיות בו 1000 שנה קדימה מהמקום הקודם שהיית בו וכנ"ל לנוע לכיוון הנגדי ובאופן יחסי להיות בו 1000 שנה לפני כן.

אם מסע בזמן היה אפשרי אז מספר היקומים היה בלתי מוגבל משום שבכל פעם שהיה מתבצע שינוי כלשהו היה נוצר יקום חדש בהתאם לשינוי שהתבצע ואז בעצם המסע היה בין יקומים זהים שכל אחד מהם נמצא בנקודת זמן שונה.

כמובן שהכל בתאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לתרום זווית קצת שונה.

בוא נניח שמסע בזמן אפשרי, וביום מן הימים ימציאו מכונה שתאפשר מסע בזמן, מה שנראה לי(כמובן שאין לזה כל ביסוס) שיתאפשר מסע רק בין מכונה למכונה,

כלומר אותו מדען מטורף יוכל לחזור אחורה בזמן אבל אך ורק מהמכונה שנמצאת בזמן שלו, לאותה מכונה שהייתה לפני שנה.

אם נדבוק ברעיון הזה, אפשר להבין למה לא מסתובבים בינינו אנשים מהעתיד, כי אין מכונה כזאת עדיין, הטכנולוגיה לא הומצאה.

חוץ מזה אני חושב שהמציאות שלנו מספיק מורכבת ומעניינת, וזאת מבלי שנתעמק בשאלות כאלה..

שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה, מה עם מסע אל העתיד? האם זה חד כיווני? אני לא רואה סיבה לכך.

אם מסע בזמן יתבצע בעזרת חורי-תולעת, נוכל ליסוע בזמן קדימה ואחורה ללא הגבלה. השאלה היא יקרה כשאיזה אידיוט יחליט להרוג את סבא שלו. אני מהמר על סוף העולם כאילו אנחנו תוכנת מחשב שהמחשב עליו היא רצה נותק מהחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שזה לא אינטואיטיבי לך. קצת קשה להבין שחוץ ממימדי מרחב יש גם מימד זמן (ואולי עוד 7 מימדים?).

האם אתה מבין שאפשר לנוע מרחק של 500 אלף ק"מ ובכל זאת לא לעבור את מהירות האור, וזאת ע"י עיקום המרחב?

איך יכול להיות שפיספסתי את תגלית המילניום?!?!

מתי זה הוכח בדיוק חוץ מאשר בדמיונם הפרוע של פיזיקאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב מדרך ההשערה ורעיונות מטורפים מגיעה הדרך לפיתרון

אפשר לראות זאת בהרבה גורמים כגון :

*בני האדם חלמו תמיד לטוס - והרי זה קרה.

*מעולם לא ראינו חיידקים ולא היינו מודעים לקיומם - עד אשר התגלו.

*לא ידענו מה יש מאחורי הכוכב שלנו - והרי כיום אנו מציצים החוצה עם באמצעות טלסקופ או באמצעות גשושים\טיסה.

ועוד דוגמאות רבות אך עם כול החלומות שאנו מסוגלים להגשים יש גם הגבלה מסוימת,אולי בזמן או אולי ביכולת שלנו כבני אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שיש תאוריות מופרעות שהצליחו, יש תאוריות מושכלות שנפלו!

האטום:

מודל השלולית - הופרך

מודל רתרפורד - הופרך

מודל בוהר - הופרך

תאוריית ה"אתר" שמעבירה גלים וכוחות בשדה חומר - הופרך

שלא לדבר על זה שחלק מהתאוריות שהשתמשו בהן תקופה מסויימת והתאימו מבחינה תאורתית לכל מה שידוע, נפלו כאשר היתה התקדמות בטכנולוגיה/הבנה.

אם מישהו רוצה להאמין שזמסע בזמן אפשרי, שיאמין. אבל במדע אין אמונה, יש השערות, נימוקים והוכחות.

והחלק הכי חשוב בתהליך הוא ההוכחה. ועדיין אין לנו אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה, מה עם מסע אל העתיד? האם זה חד כיווני? אני לא רואה סיבה לכך.

אם מסע בזמן יתבצע בעזרת חורי-תולעת, נוכל ליסוע בזמן קדימה ואחורה ללא הגבלה. השאלה היא יקרה כשאיזה אידיוט יחליט להרוג את סבא שלו. אני מהמר על סוף העולם כאילו אנחנו תוכנת מחשב שהמחשב עליו היא רצה נותק מהחשמל.

לחילופין, יווצר קו זמן מקביל שבו הוא הרג את סבא שלו, והוא כבר לא יוכל לחזור לקו הזמן המקורי שלו

אלא רק לנוע על הקו זמן החדש (עד אשר הוא יחזור לעבר בקו זמן החדש וישנה את העבר ואז שוב יגרום להיווצרות של קו זמן חדש)

או באמת שיגיע סוף העולם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...