דיון מסע בזמן - עמוד 9 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מסע בזמן

יואב גולדהורן

Recommended Posts

רעיון לא רע ,מזכיר לי את "קפה בגדד" , אבל , אז למה הזקנים שונאים ? כלומר בני אדם של היום לא מסתדרים עם שמקדימה את זמנם במספר שנים בודד , איך הם יסתדרו עם שמתקדמת מהם אלפי שנים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תארתי לעצמי ,

אז הספר מראה את היתרונות שיעש לנוסע מהעתיד בביקורו בזמן עבר , קשה לי לראות את היתרונות של הנוסע בזמן אל העתיד מהזמן נניח שלנו , כלומר אני חושב שאם יהיה אפשר לנסוע אל העתיד האדם לא יצליח להסתדר עם הטכנולוגיה שתהיה אז ובכלל מה עם האבולוציה של האדם ? האם בעוד כמה אלפי שנים הסביבה לא תתאים לבני אדם כמונו היום , ראה למשל בדוגמה פשוטה מימים אלו ממש, החום , היום מזגן איננו מצרך מותרות לפני עשר שנים הוא כן היה , אתה מבין מה אני מתכוון ואומר ?

העתיד אולי איננו מתאים לבני האדם של ההוה ,עם העבר לעומת זאת יש לאדם מזמננו אנו את היכולות להתמודד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד טריק שמאפשר לנוע בזמן קדימה ואחורה 24 שעות.

אם נסתכל על המפה הזו:

http://johndavies24.files.wordpress.com/2008/06/world_time_zones.png

נגיד ואני נמצא ממש בתפר שבין אזור הזמן +12 ל -12 אני יכל לעשות צעד אחד ואני קופץ יום קדימה ולכיוון השני אני חוזר יום אחורה :)

אתה לא "קופץ" יום קדימה O_O

אתה מודע לעובדה שהקווים הללו הם שרירותיים למדי ולמעשה לכל מטר אדמה יש את הזמן הייחסי שלו, נכון?

אתה לא יכול פיזית לעשות צעד ולעבור לאיזור שבו הזמן הוא אתמול או משהו.

הזמן נמדד על פי מיקום השמש ביחס לכדור הארץ. לא על פי קווים. אתה לא יכול בצעד אחד לעבור מאיזור זמן של נגיד שעה 12:00 לאיזור זמן של חצות. זה פשוט לא נכון. ככל שאתה נע על פני כדור הארץ בנקודת זמן בודדת, קרני האור מגיעים אליך יותר או פחות ולפי זה נמדדת השעה.

אם אתה רוצה לעשות צעד מעבר לקו איזור הזמן +12 אתה תגיע לאיזור ה-12 כעיקרון אבל השעה במציאות היא עדיין +12.

זה לא חצות הלילה בנ.צ מסויימת ואמצע היום בנ.צ.+1,1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

זה ברור מאליו.

בדיוק כמו שכל הכוכבים שאנו רואים הם "תמונה" של איך שהם נראו לפני זמן כלשהו (כמה זמן בדיוק - תלוי במרחק שלהם מאיתנו).

בדיוק כפי שאנחנו לא רואים תמונה עדכנית של השמש, אלא תמונה בת 8 דקות בערך של השמש (זה הזמן שלוקח לאור לעבור את המרחק הזה).

כמובן שכל זה טוב ויפה, ברגע שנמצא (אם בכלל נמצא) דרך לנוע מהר יותר ממהירות האור.

בנוגע לאם מסע בזמן אפשרי או לא... ובכן, אני כן מאמין שהוא יהיה אפשרי בעתיד (לא כי יש לי הוכחות, אלא כי כך אני מאמין שיהיה),

ואני חושב שכמות הפעמים שאנשים בהיסטוריה אמרו ש-X אינו אפשרי ולאחר מכן הוכח שהוא כן אפשרי

היא גדולה מדי מכדי "להתייאש" ממסע בזמן ולקבוע כבר עכשיו שהוא אינו אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אני נראה לך, רוני?

לא, אני מאמין שבעתיד ימצאו דרך לבצע את זה, כמו שימצאו דרכים לעשות הרבה דברים שאנחנו לא יודעים לעשות היום.

כמו שכבר אמרתי - יותר מדי פעמים בהיסטוריה אמרו ש-X אינו אפשרי, והיום X נראה לנו כמובן מאליו, אז חבל

להגיד דברים שבעתיד יתבררו כשטות מוחלטת.

בהתחשב בחתימה שלי (קישור להרצאה של ריצ'ארד דוקינס),

באמת נראה לך שאני מאמין בשטויות כמו טלקניזיס או חוויות חוץ גופניות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני בטוח שלפני 300 שנה היה מוזר לחשוב שימציאו מכונה שתהיה מהירה יותר מסוס.

ולפני 150 שנה היה מוזר לחשוב שאנשים יעופו להם בתוך ציפורים ממתכת מצד אחד של העולם לשני.

ולפני 100 שנה היה מוזר לחשוב שיומצאו מכונות חישוב שמסוגלות לבצע חישובים מורכבים בחלקיקי שנייה.

and the list goes on...

לפסול רעיונות על הסף כי הם נראים מופרכים, בעיקר כשאלה תחומים כל כך מסובכים שאנחנו לא באמת

יכולים אפילו להתחיל להבין אותם ברמת הידע האנושי כיום בעולם, זה צרות מוחין.

שים לב, אני לא אומר בשום שלב שאני בטוח שזה אפשרי, או שאין לי ספק שימציאו מכונה כזאת בעתיד.

אך אני כן חושב שבעתיד זה יהיה אפשרי, ואפילו אם זה לא, מוקדם מדי להגיד את זה עכשיו מכדי לדעת בוודאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...