דיון מסע בזמן - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מסע בזמן

יואב גולדהורן

Recommended Posts

שזה +/- מה שאמרתי...

אם מסע בזמן היה אפשרי אז מספר היקומים היה בלתי מוגבל משום שבכל פעם שהיה מתבצע שינוי כלשהו היה נוצר יקום חדש בהתאם לשינוי שהתבצע ואז בעצם המסע היה בין יקומים זהים שכל אחד מהם נמצא בנקודת זמן שונה.

כמובן שהכל בתאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הגיון זה עניין יחסי. לפי הידע הנוכחי סביר יותר לומר שמסע בזמן בלתי אפשרי מן הטעם הפשוט שלא ניתן להוכיח אחרת, בעוד עשור ייתכן ונגלה שזה לא רק אפשרי אלא שזה כבר התבצע - בדיוק כפי שלפני כמה מאות שנים זה היה הגיוני לחשוב שהעולם שטוח כי לא ניתן היה להוכיח אחרת.

באותה מידה אפשר להאמין או לא להאמין שאנחנו חיים במטריקס או שכל זה סתם חלום, זה לא רלוונטי כי אין לנו שום דרך ריאלית להוכיח את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 2 הערות לדיון המעניין הזה.

1:יש הבדל בין מישהו שמתקרב למהירות האור לבין נוסע בזמן , מי שמתקרב למהירות האור חווה אפקט הנקרא התארכות הזמן שקשור ליחסייות של הזמן וממש לא קשור אפילו בקצת למסע בזמן מכיוון שהוא לא יכול לחזור אחורה או להתקדם קדימה , הוא בסך הכל מאיט את עצמו ביחס לאחרים ואז זה נראה כאילו שהוא נסע אחורה בזמן

2:לגבי השאלה " במידה והמסע בזמן אפשרי איפה כל האנשים מהעתיד?" דנו בזה כבר המון פעמים והתשובה היא שגם אם מתישהוא בעתיד מישהו ימציא מכונת זמן , אז הוא יוכל לחזור עד לנק' הזמן שבו הוא המציא אותה (לכל היותר) , מעבר לזה לגבי רצח הסבא וכו' - במצב כזה כנראה תתרחש הסתעפות יקומים.

אגב , זה שלא יודעים מה יקרה אם מישהו יפגש עם עצמו / יהרוג את אבא שלו וכו' לא אומר שמסע בזמן לא יתכן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון שזה נראה כאילו הוא נוסע קדימה בזמן.

בכלל, מהירות האור זה דבר מאוד יחסי. אם משהו עף לידי במהירות האור, אני יכול לטעון שהוא עמד ואני נעתי במהירות האור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה " במידה והמסע בזמן אפשרי איפה כל האנשים מהעתיד?" דנו בזה כבר המון פעמים והתשובה היא שגם אם מתישהוא בעתיד מישהו ימציא מכונת זמן , אז הוא יוכל לחזור עד לנק' הזמן שבו הוא המציא אותה (לכל היותר)

פרט נמק והסבר בבקשה.

אני לא רואה שום סיבה למה מכונת זמן תאפשר חזרה בזמן רק עד הנקודה שבה היא הומצאה. וזה בכלל בהנחה שכדי לחזור בזמן צריך משהו שנקרא 'מכונת זמן'.

נשמע לי קצת הזוי האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בקשר לחזרה בזמן, מה שכן אפשר לעשות, ובטוח יעשו מתישהו זה להסתכל אחורה בזמן.

איך עושים את זה? פשוט מאוד - מוצאים איזה כוכב רחוק ששטח הפנים שלו מתנהג כמראה - או כל דבר אחר שמחזיר אור - ולהסתכל בו על האור שהגיע מכדור הארץ אליו וחזר חזרה. ככה בעצם נראה את העבר.

למשל, אם הכוכב במרחק 30 שנות אור מאיתנו, אם נביט עליו נראה את ההשתקפות של כדוה"א 60 שנה אחורה.

ונכון שצריכים להגיע להגדלה ענקית כדי ליישם את זה, אבל אני בטוח שעוד כמה עשרות שנים נצליח וממש נסתכל אחורה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בקשר לחזרה בזמן, מה שכן אפשר לעשות, ובטוח יעשו מתישהו זה להסתכל אחורה בזמן.

איך עושים את זה? פשוט מאוד - מוצאים איזה כוכב רחוק ששטח הפנים שלו מתנהג כמראה - או כל דבר אחר שמחזיר אור - ולהסתכל בו על האור שהגיע מכדור הארץ אליו וחזר חזרה. ככה בעצם נראה את העבר.

למשל, אם הכוכב במרחק 30 שנות אור מאיתנו, אם נביט עליו נראה את ההשתקפות של כדוה"א 60 שנה אחורה.

ונכון שצריכים להגיע להגדלה ענקית כדי ליישם את זה, אבל אני בטוח שעוד כמה עשרות שנים נצליח וממש נסתכל אחורה..

:lol: :lol: :lol:

הרגת אותי . . .הרי היקום מלא בכדורי דיסקו ענקיים . . .ועכשיו קצת יותר ברצינות , גם אם נניח שיש כוכב כזה (ואין כנראה) הוא צריך להיות בצורת פרבולה או מנסרה מאוד מסוימת כדי שהאור יחזור לאן שהוא יצא ממנו ולא יתפזר אלא יתמקד[br]פורסם בתאריך: 8.08.2010 בשעה 19:02:58

פרט נמק והסבר בבקשה.

אני לא רואה שום סיבה למה מכונת זמן תאפשר חזרה בזמן רק עד הנקודה שבה היא הומצאה. וזה בכלל בהנחה שכדי לחזור בזמן צריך משהו שנקרא 'מכונת זמן'.

נשמע לי קצת הזוי האמת.

זה נכון מכמה סיבות , אתה יכול לקרוא קצת סטיבן הוקינג , הוא מסביר על זה . . .אבל אם ננסה להשאר בהסברים מובנים אז כדי לסוע בזמן (באמת , לא יחסית) יש צורך לפרק את המבנה המולקולרי שלך ולהרכיב אותו במקום אחר (במרחב-זמן), ז"א שבמקום הזה צריכה להיות מכונה שתרכיב אותך . . .ואם בזמן הזה עדיין לא היתה מכונת זמן , אז אין מה שירכיב אותך . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד אשמח (וגם ועדת פרס נובל תשמח לתת לך פרס) אם תוכל להסביר כיצד אפשר לנוע אחורה בזמן באמצעות חור תולעת, מה שאפשר לעשות זה לנוע קדימה לאט יותר (יחסית) , זה ממש לא לנוע אחורה בזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאמרו אבל אני גם אגיד את הצד שלי בנושא הזה.

זמן זה עניין יחסי ולחזור לנקודת זמן מסויימת זה פשוט בלתי אפשרי כל כל חלקיק של תנועה או כל דבר בעצם יכול ליצור "עולם מקביל" חדש ככה שבעצם אין סוף לדבר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חורי תולעת...

איפה הוכחה שהם תכלס קיימים?

זכור לי מאמר קצרצר על פרופסור רוסי שמצא דרך להגדיר חור תולעת אך עדיין מעורפל מידי בכדי להוות הוכחה שחור תולעת הוא "קיצור דרך"

לנקודות זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...