** מה צריכים ספקי האינטרנט ללמוד מ-RapidShare - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** מה צריכים ספקי האינטרנט ללמוד מ-RapidShare

Cheif

Recommended Posts

Xtazy-Mike

אם יגידו לך חבילה כזאת.

5GB ראשונים במחיר של 10 שקל לחודש (תשלום קבוע)

כל 5ׂGB נוספים באותו חודש במחיר 1.5ש"ח.

אתה תחשוב פעמיים לפני שתוריד על כל המהירות?

עכשיו בוא נוסיף עוד משתנה.

מחיר GB בשעות השפל זול ב50%.

זה ישנה לך את הרגלי ההורדה?

ועוד משתנה אחרון.

ככל שמורידים יותר המחיר עולה.

נגיד מעל 200GB בחודש המחיר ל5GB הוא 2 שקל.

מעל 300 המחיר הוא 2.5 שקל

אני בטוח שזה ישנה לך, ואני גם בטוח שזה יעשה להרבה אחרים את החיים קלים יותר.

אתה מציג תמונה וורדה מאוד (סוגיית המחיר) ורק שוכח שפה בארץ שום דבר לא נעשה לטובת הצרכן אלא רק לכיס של החברות השונות.

הרגלי הורדה? ברור שזה ישנה - גם היום בראפידשייר הרגלי ההורדה שלי שונים בגלל הHAPPY HOUR...

אני אישית נגד חבילות שכאלה רק בגלל שאני יודע שהתמחור יהיה שערורייתי...

כמה זמן לקח עד שהגענו למחירים "סבירים" יחסית למהירות ההורדה?? (רמז , אנחנו עדיין לא ממש שם...)

גם ככה חברות האינטרנט לא מתחייבות לתת רוחב פס מלא אז עוד גם לתת להם את הכוח להגביל את הכמות של ההורדה?? לא הגיוני בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני אישית נגד חבילות שכאלה רק בגלל שאני יודע שהתמחור יהיה שערורייתי...

האם התמחור בחבילות הגלישה הסלולריות הוא שערורייתי (כולל חבילות ללא הגבלה)?

כמה זמן לקח עד שהגענו למחירים "סבירים" יחסית למהירות ההורדה?? (רמז , אנחנו עדיין לא ממש שם...)

תגדיר "סבירים", ותגדיר למי אתה משווה אותם. ליפן/שבדיה, או למרכז אפריקה / ערבות אוסטרליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא גולש בפלאפון ולא מכיר את המחירים של החבילות כי זה לא מעניין אותי - אני אשמח אם תרשמו פה מחירים.

חוץ מזה , שאף אחד לא יושב עם הפלאפון ומוריד תכנים כאלה ואחרים שמסתכמים בעשרות אם לא יותר של ג'יגות...

מחירים סבירים הכוונה לכל מדינה מפותחת אחרת אם זה באסיה/אירופה/ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא גולש בפלאפון ולא מכיר את המחירים של החבילות כי זה לא מעניין אותי - אני אשמח אם תרשמו פה מחירים.

חוץ מזה , שאף אחד לא יושב עם הפלאפון ומוריד תכנים כאלה ואחרים שמסתכמים בעשרות אם לא יותר של ג'יגות...

הכוונה היא לא בפלאפון, אלא במודם סלולרי שמחובר למחשב, וגולשים בו באופן רגיל.

מחירים סבירים הכוונה לכל מדינה מפותחת אחרת אם זה באסיה/אירופה/ארה"ב.

הבעיה היא שמכל מיני סיבות גאופוליטיות, החיבור שלנו לאינטרנט העולמי משתמש בתשתית מוגבלת ויקרה. בהתחשב בנתון זה, מצבנו מבחינת האינטרנט לא רע בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד ממספר סיבות.

אינטרנט צריך להיות כמו שידורי טלביזיה, אתה משלם לא לפי צריכה, אלא לפי המנוי.

גם אני יכול להגיד שיש אנשים שרואים טלביזיה שעתיים ביום ויש כאלו שדבוקים 14 שעות למרקע,

למה שאני אשלם כמוהם? למה שאני לא אשלם פחות?

כי זה לא אחד הדברים שמרכיב את העלות של הערוצים בהם אתה צופה.

כשאתה מוריד סרט, זה לא באמת משנה אם הסרט הוא 14 מגה, 60 מגה או 40 ג'יגה.

מה שמשנה זה דווקא רוחב הפס שאתה תופס, שעליו שילמת ובשעות השיא גם עושים לך

עליו עיצוב תעבורה בכדי שלא תפגע בגולשים הקלים.

אבל מה מפריע שהורדתי 5000 ג'יגה בלילה? איך זה פוגע? הרי אף אחד לא משלם לפי נפח,

גם לא ספקיות האינטרנט עצמן! וראפידשר נותנות שירות אחר לגמרי.

סיבה נוספת שהרעיון הזה פשוט מגוחך הוא הפירסום הרב שיש באינטרנט בהרבה אתרים פופולריים

ובנוסף גם צריכה של תוכן שלא אנחנו שולטים עליו.

הורדה של עדכונים שוטפים לווינדוז יכולים להגיע בכיף ל-500 מגה-בייט בחודש, למה שזה יהיה מגולם לי

בתשלום? אני אשם שהווינדוז שקניתי אילץ אותי להוריד עדכון קריטי?

מה עם אתרים אשר מפוצצים בפרסומות פלאש? מה, מעבר לזה שאני צופה בפרסומת, אני גם צריך לשלם על שצפיתי בה כל חודש?

לסיכום, לדעתי אין לרעיון הזה שום בסיס אמיתי לקיום, לא מדובר במוצר אשר קרוב אפילו במקצת לצורה שבה אני צורך מים או חשמל, כאשר כל החשמל והמים ששילמתי עליהם, גם השתמשתי בהם! עשיתי בהם שימוש מוחלט.

אבל אם אני לוקח תוכן , שיש בו חלק לא מעט שעליו אני לא מוכן לשלם ולא בשליטתי בכלל אם התוכן יגיע אליי למחשב או לא! את ה-4 מגה של הסרטון פרסום שקפץ בדפדפן כבר הורדתי, זהו, זה נחשב לי בחשבון.

בנוסף, באיזשהו שלב יכול לבוא הבנאדם שמקבל חשבון מים כל חודש ולהגיד, היי! אני לא משתמש בכל ה- H2O של המים,

אני מפיק ממנו רק H! למה אני צריך לשלם על זה שמחוברת אליו איזה מולקולת חמצן שאני בכלל לא צריך?

למה משתמשי המים הכבדים האלה, שמשתמשים גם במולקולות המימן וגם במולקולת החמצן ואני משלמים אותו דבר?

שהם ישלמו יותר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא לא בפלאפון, אלא במודם סלולרי שמחובר למחשב, וגולשים בו באופן רגיל.

הבעיה היא שמכל מיני סיבות גאופוליטיות, החיבור שלנו לאינטרנט העולמי משתמש בתשתית מוגבלת ויקרה. בהתחשב בנתון זה, מצבנו מבחינת האינטרנט לא רע בכלל.

שוב , אני לא מכיר את החבילות והמחירים אבל אני לא חושב שאנשים יושבים עם מודם סלולרי ומורידים סרטי HD... (וזאת בגלל המחיר וההגבלה בחבילות)

וגם אם יש כאלה , אני חושב שאין הרבה כאלה...

לגבי הסיבות הגיאופוליטיות , התשתית המוגבלת שלנו לשרתי חו"ל היא בהחלט אחת הבעיות שצריך לטפל בה קודם לפני שמטפלים בעושקי רוחב הפס....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודל העסקי של ספקיות האינטרנט הוא לקנות רוחב פס ואז למכור אותו לצרכנים ברווח. בגלל שלפי החישוב שלי עולה להם בערך 200 דולר למגהביט לחודש (רוחב פס לחו"ל ) הם צריכים לעשות כמה דברים כדי להרוויח כסף. קודם כל כולנו יודעים שאינטרנט במהירות 10 מגה לא עולה 2000 דולר לחודש אז די ברור שהם מוכרים יותר רוחב פס ממה שיש להם. אם חבילת 10 מגה עולה 100 שקל לחודש זה אומר שיש להם בערך 1/100 (במקרה הטוב) מרוחב הפס שהם מוכרים ללקוחות לחו"ל.

מה שהספק שירות צריך לעשות זה להתמודד באיזה שהיא דרך עם העומס. מודל עסקי שבו אנשים משלמים לפי השימוש שלהם פשוט יותר הוגנת ללקוחות אבל היא לא בהרכך יותר רווחית. הדרך הטובה יותר לרווחים היא להשתמש ברוחב פס באופן אופטימאלי ושהלקוחות לא ירגישו בעובדה שהם לא מקבלים 100% . אם צרכנים ישלמו על פי צריכה זה יגרום לחוסר יציבות ברווחים. חוסר וודאות זה לא דבר טוב במיוחד לחברה עסקית . בגלל זה החברות יעשו הכל כדי להכניס אותך להתחיבות כמה שיותר ארוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לחשוב איזה אינטרס יש לכם (הצרכנים) לעבור לחבילות לפי תעבורה

אז נגיד המשתמשים הקלים יהיו בעד כי הם ישלמו פחות (כנראה)

אבל כל השאר, איזה סיבה יש להם להיות בעד?

סוף להגבלות, לתעדוף ולמהירות המדשדשת. לא מספיק לך? הגינות ומוסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד ממספר סיבות.

גם אני יכול להגיד שיש אנשים שרואים טלביזיה שעתיים ביום ויש כאלו שדבוקים 14 שעות למרקע,

סיבה נוספת שהרעיון הזה פשוט מגוחך הוא הפירסום הרב שיש באינטרנט בהרבה אתרים פופולריים

הורדה של עדכונים שוטפים לווינדוז יכולים להגיע בכיף ל-500 מגה-בייט בחודש, למה שזה יהיה מגולם לי

מה עם אתרים אשר מפוצצים בפרסומות פלאש? מה, מעבר לזה שאני צופה בפרסומת, אני גם צריך לשלם על שצפיתי בה כל חודש?

לסיכום, לדעתי אין לרעיון הזה שום בסיס אמיתי לקיום, לא מדובר במוצר אשר קרוב אפילו במקצת לצורה שבה אני צורך מים או חשמל, כאשר כל החשמל והמים ששילמתי עליהם, גם השתמשתי בהם! עשיתי בהם שימוש מוחלט.

אבל אם אני לוקח תוכן , שיש בו חלק לא מעט שעליו אני לא מוכן לשלם ולא בשליטתי בכלל אם התוכן יגיע אליי למחשב או לא! את ה-4 מגה של הסרטון פרסום שקפץ בדפדפן כבר הורדתי, זהו, זה נחשב לי בחשבון.

בנוסף, באיזשהו שלב יכול לבוא הבנאדם שמקבל חשבון מים כל חודש ולהגיד, היי! אני לא משתמש בכל ה- H2O של המים,

אני מפיק ממנו רק H! למה אני צריך לשלם על זה שמחוברת אליו איזה מולקולת חמצן שאני בכלל לא צריך?

למה משתמשי המים הכבדים האלה, שמשתמשים גם במולקולות המימן וגם במולקולת החמצן ואני משלמים אותו דבר?

שהם ישלמו יותר!

אני מסכים איתך ,חוץ מזה אנשים שרק גולשים באינטרנט ,קונים שיר באיטונס פעם ב... ומסתכלים מדי פעם סרטון או שניים ביוטיוב ומעלים תמונות לפייסבוק לא צריכים יותר מ2.5 מגה ... זה בדיחה שאנשים כאלה קונים כאלה חבילות של 12Mb ,

עוד דבר אנשים בעלי קונסולה מהדור הנוחכי יכולים לקנות משחקים דרך שירות הPSN , LIVE ומה הם יצתרכו לשלם 40$ על משחק ועוד לשלם לספקית ?

(כול משחק לXBOX360 הוא 7-6GB...)

חוץ מזה בתור אחד שמוריד המון בחודש כ150GB של משחקים לXBOX360 , ,תוכנות וכול דבר אחר שאפשר רק למצוא באינטרנט יצתרך לשלם יותר

מי שרוצה לשלם פחות שיקנה חבילות קטנות יותר ,מספיק שאנחנו משלמים פי כמה וכמה לספקיות האינטרנט בחודש ועוד מוגבלים במהירות בצורה כול כך מוגזמת בשעות העומס ,ועכשין אנשים כמוני "מורידים כבדים" צריכים לשלם אפילו יותר ?

לי יש 5 מגה ואני משלם מעל ל100 שקל ,מי שרוצה לחסוך -> חבילה עם רוחב פס נמוך יותר

סוף להגבלות, לתעדוף ולמהירות המדשדשת. לא מספיק לך? הגינות ומוסר.

כאילו זה יעזור ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שלא יהיה עוד קו לשרתי חו"ל - המשתמשים הכבדים יכבידו על הקלים , שיטת התמחור לא תשנה את העובדה הזאת - רק תכניס יותר כסף לספקיות...

לא נכון, הצריכה הכללית תרד ובכל מקרה אחד התנאים הוא שהספקיות יתחייבו שאחוז מסוים מהזמן כל הלקוחות יקבלו את המהירות המקסימלית שמגיעה להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד ממספר סיבות.

מחזק כל מילה...

כל התהליך הזה שאתה מדבר עליו מגביל את הצרכן בצורה די חריפה, למה?

לי בתור גולש לא נוח להתחשבן על כל שנייה שאני נמצא על האינטרנט, ואין לי כוח לבדוק מה מצב החשבון שלי כל כמה ימים.

קח לדוגמא את משתמשי Talkman, הם מתחשבנים על כל דקה שהם מדברים וזה ממש לא כיף (מניסיון עבר).

אולי זה יוצא יותר זול אבל אני מעדיף את התשלום החודשי הקבוע (עם כל התוספות המגעילות).

תן לי לשאול אותך שאלה אחרת, מה אתה מעדיף, דלקן או לשלם per טנק? חופשי חודשי או כרטיסיה?

המחירים בארץ הם לא כאלה יקרים שדורשים רפורמה בשיטת התמחור.

מה שמפריע לך הוא שאתה לא מקבל את הרוחב פס המגיע לך בגלל אותם זללנים שמשלמים על הרוחב פס הזה? הבעיה היא התשתיות ולא אותם אנשים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה שלי בנושא חלוקה, אני רואה בזה יתרונות אך גם חסרונות ועוד לא גיבשתי דעה סופית.

מה שלא מוצא חן בעיניי הוא התלונות של אנשים שמורידים בכמויות תכנים, שבואו נודה על האמת, ברובם הם לא חוקיים ועכשיו חוששים ששינוי צורת התמחור ייפגע להם בכיס.

אני מוכרח לציין שזה אחד הדברים שמכעיסים אותי באופן כללי. אני אפילו לא נכנס כאן לנושא המוסרי ולא רוצה לכנות את התופעה במילים קשות, ופשוט אסכם אותה במילים "אין בושה".

התרגלו לקבל הכל ב"חינם" לא לשלם על התוכן אותו הם צורכים ובו הם משתמשים לתועלתם, סותמים את רוחב הפס הגם ככה מצומצם שיש לישראל שהוא עובדה נתונה נכון להיום ועכשיו גם מתרעמים על הצעה שאולי אינה מושלמת (כאמור לא גיבשתי דעה סופית) אך יש בה היגיון רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד ממספר סיבות.

שהם ישלמו יותר!

אתה טועה, אנשים כאן לא מבינים איך פועל השוק ועל מה בכלל הם משלמים.

העלויות של ספקיות האינטרנט משתנות בהתאם לתעבורה ובכל זאת הלקוחות משלמים מחיר פיקס לפי מהירות, זה מצב עקום ויוצא דופן שלא קיים בשום שירות אחר. כאשר אתה באמת תשלם 1 ל1 לפי הצריכה שלך לספקיות לא יהיה שום אינטרס להגביל אותך, נהפוכו הן ירצו להגדיל לך את המהירות כדי שתוכל לצרוך כמות יותר גדולה. בנוסף אכן אחד מהרעיונות שהועלו כאן הוא עלות מוזלת בשעות השפל.

אתה כן משלם על לפי צריכה, מעבר למחיר הבסיס אתה משלם לפי הערוצים שאתה צופה בהם. לחברות הכבלים לא עולה כסף לשדר את הערוץ לעוד לקוח אלא להעלות את הערוץ מלכתחילה, לכן אתה משלם לפי כמות הערוצים שפתוחים לך לצפיה = לפי כמות הערוצים שאתה צורך. בנוסף הכיוון של הרגולטור הוא להקצין את המצב עוד יותר ולהכריח את החברות להציע חבילה בסיסית ביותר כאשר את כל אחד משאר הערוצים ניתן יהיה לרכוש בנפרד, זה בניגוד למצב היום שבו כחלק ממחיר הבסיס אתה מקבל איזה 200 ערוצים ותמורת עוד כמה עשרות ערוצי פרימיום אתה צריך להוסיף כסף.

אף אחד לא מכריח אותך לגלוש באתרים עם פרסומות, זה המודל העסקי שלהם. לא מתאים לך? תרשם לאתרים בתשלום וללא פרסומות.

גם אף אחד לא מכריח אותך לרכוש ולהתקין מוגבלת או לעדכן אותה, אתה משלם על ההחלטות שלך ואין שום סיבה שמישהו אחר יממן אותן.

דווקא הדוגמא המפגרת שנתת עם ההרכב הכימי של המים מוכיחה בדיוק ההפך ממה שאתה טוען. אותו אדם שמפיק מהמים מימן משלם גם על החמצן שהוא לא צורך ולא מעוניין בו, אם הוא לא רוצה לשלם עליו הוא יכול לוותר גם על המימן ולא לצרוך מים כלל. אותו דבר באינטרנט, אתה רוצה רק את התוכן המעניין אבל משלם גם על התוכן הפרסומי שאתה לא מעוניין בו.

davkl95,

אף אחד לא אמר לך (או הרשה לך) לגנוב 150GB של תוכן בצורה לא חוקית כל חודש.

אתה מסתכל על זה שכדי לשחק בPS3 אתה צריך לשלם לספקית, אבל למה אתה לא מסתכל על זה שאתה גם צריך לשלם לחברת החשמל?

davidt99,

גם על חשמל אתה משלם לפי צריכה. אף אחד לא מכריח אותך לבדוק כל הזמן כמה אתה צורך, אבל שלא תתפלא אם בסוף החודש תגלה שקיבלת חשבון של 2000 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנוסף לכל הנאמר.

אכן חלק רשמו כאן שעל החברות לשפר אתהתשתית לחו"ל.

אבל שוכחים דבר אחד,מהירות התשתית הפנים ארצית משתפרת הרבה יותר מהר ממהירות התשתית לחו"ל.

ועוד מעט גם חברת חשמל מקבלת רישיון לספק תשתית עם כבלים אופטיים, אז בכלל יהיה שיפור בפנים ארצית.

ומנגד, בשביל לשפר את התשתית לחו"לח חובה להניח כבלים תת ימיים, דבר איטי ויקר.

אז גם אם נכפיל את התשתית לחו"ל, באותו זמן המהירות הפנים ארצית תגדל פי 4. וכמות זללני רוחב הפס רק תגדל.

מה שמביא למסקנה ברורה, גם אם היום ספקיות האינטרנט עדיין יכולות להתעלם מהבעיה, בעתיד הלא רחוק הן תהיינה חייבות לעבור לתמחור על פי תעבורה, או שהפקקים יהיו קשים מנשוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגינות ומוסר.

עוד פעם הבולשיט הצדקני הזה, כאילו לא ניתן לנצל רוחב פס בתעבורה גבוהה בדברים שהם חוקיים לגמרי.

ואז מה תגיד? גם הגינות ומוסר?

זה לא הוגן להשתמש ברוחב הפס שאני משלם עליו? ממתי זה?

אתה טועה, אנשים כאן לא מבינים איך פועל השוק ועל מה בכלל הם משלמים.

העלויות של ספקיות האינטרנט משתנות בהתאם לתעבורה ובכל זאת הלקוחות משלמים מחיר פיקס לפי מהירות, זה מצב עקום ויוצא דופן שלא קיים בשום שירות אחר. כאשר אתה באמת תשלם 1 ל1 לפי הצריכה שלך לספקיות לא יהיה שום אינטרס להגביל אותך, נהפוכו הן ירצו להגדיל לך את המהירות כדי שתוכל לצרוך כמות יותר גדולה. בנוסף אכן אחד מהרעיונות שהועלו כאן הוא עלות מוזלת בשעות השפל.

אתה כן משלם על לפי צריכה, מעבר למחיר הבסיס אתה משלם לפי הערוצים שאתה צופה בהם. לחברות הכבלים לא עולה כסף לשדר את הערוץ לעוד לקוח אלא להעלות את הערוץ מלכתחילה, לכן אתה משלם לפי כמות הערוצים שפתוחים לך לצפיה = לפי כמות הערוצים שאתה צורך. בנוסף הכיוון של הרגולטור הוא להקצין את המצב עוד יותר ולהכריח את החברות להציע חבילה בסיסית ביותר כאשר את כל אחד משאר הערוצים ניתן יהיה לרכוש בנפרד, זה בניגוד למצב היום שבו כחלק ממחיר הבסיס אתה מקבל איזה 200 ערוצים ותמורת עוד כמה עשרות ערוצי פרימיום אתה צריך להוסיף כסף.

אף אחד לא מכריח אותך לגלוש באתרים עם פרסומות, זה המודל העסקי שלהם. לא מתאים לך? תרשם לאתרים בתשלום וללא פרסומות.

גם אף אחד לא מכריח אותך לרכוש ולהתקין מוגבלת או לעדכן אותה, אתה משלם על ההחלטות שלך ואין שום סיבה שמישהו אחר יממן אותן.

דווקא הדוגמא המפגרת שנתת עם ההרכב הכימי של המים מוכיחה בדיוק ההפך ממה שאתה טוען. אותו אדם שמפיק מהמים מימן משלם גם על החמצן שהוא לא צורך ולא מעוניין בו, אם הוא לא רוצה לשלם עליו הוא יכול לוותר גם על המימן ולא לצרוך מים כלל. אותו דבר באינטרנט, אתה רוצה רק את התוכן המעניין אבל משלם גם על התוכן הפרסומי שאתה לא מעוניין בו.

davkl95,

אף אחד לא אמר לך (או הרשה לך) לגנוב 150GB של תוכן בצורה לא חוקית כל חודש.

אתה מסתכל על זה שכדי לשחק בPS3 אתה צריך לשלם לספקית, אבל למה אתה לא מסתכל על זה שאתה גם צריך לשלם לחברת החשמל?

davidt99,

גם על חשמל אתה משלם לפי צריכה. אף אחד לא מכריח אותך לבדוק כל הזמן כמה אתה צורך, אבל שלא תתפלא אם בסוף החודש תגלה שקיבלת חשבון של 2000 שקל.

אתה מקשקש שטויות, גם מפעילות הטלביזיה מספקת לך איזושהי חבילת ערוצים מינימאלית תמורת הסכום שאתה משלם.

התוצאה של "אני רוצה לשלם לפי מה שצרכתי" לא תהיה מה שאתם רוצים.

מה שיהיה בטלביזיה זה, שעכשיו במקום לשלם 180 ש"ח על חבילת בסיס של 60 ערוצים,

אתה תשלם את אותו הדבר על 9.

כנ"ל ספקיות האינטרנט, במקום להוזיל את החבילות לגולשים קלים לשקלים בודדים בחודש,

הם יעלו את המחירים לגולשים הכבדים והגולשים הקלים ימשיכו לשלם את אותו הדבר.

מי שלא מבין על מה מתבצע התשלום זה דווקא אתה וממשיך לקשקש ולהפיץ את הבולשיט הצדקני שלך ללא ידע מוחלט,

מלבד איזשהו סמל שבטח קיעקעת על היד של אי-מיול עם X אדום עליו.

יאללה צדקני, תהנה מייקור גדול של התעבורה שאתה כה מייחל לו.

אבל הכי אהבתי, שאתם אשכרה מאמינים שתאגיד שמטרתו רווח, יתחיל לגבות ממכם פחות כסף, מרצונו.

קטעים, באמת קטעים הרמות שאליהם אנשים מסוגלים להגיע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...