כנס "עדי יהוה"? לסקול, להכות ולשרוף! - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כנס "עדי יהוה"? לסקול, להכות ולשרוף!

vic07

Recommended Posts

מה שהוא אומר זה שלא משנה אם יש צבא או לא, הכל מאלוהים - לכן יותר חשוב להתפלל מאשר להתגייס, ובכלל - להתפלל בישיבה עוזר לצבא בדיוק כמו לשבת לשבת במארב בדרום לבנון או ברצועת עזה. כלומר בזה שהם לא מתגייסים, החרדים חושבים שהם תורמים למדינה הרבה יותר מאשר אילו היו מתגייסים.

כל זה יכול היה להיות טוב ויפה, אלמלא זה היה בולשיט מוחלט.

איזה שקר, אני בטוח שלא ראית הכל [וזה לא כזה ארוך] .

אני לא מבין את זה ,אדם שרוצה באמת לברר ולדעת על הציבור הזה מדוע לא בודק קצת?

במפורש הוא הסביר שחייב צבא , איאפשר רק ללמוד תורה , חייב את שנהם -אחד משלים את השני [דבר גשמי דבר רוחני]

כך זה בכול דבר חייב לעשות השתדלות,למשל אדם פצוע יגיד אני יתפלל וכבר יתרפא -זה לא נכון וגם לא יקרה , חייב לעשו תהשתדלות וגם ללכת לרופא . וזה תקף לכל דבר.

אני נאלץ לא להסכים איתך. אין שום סיבה שבעולם שבחורי ישיבות לא ייתגייסו לשירות סדיר בצבא ההגנה לישראל. הארץ שבה הם חיים. לא טוב להם? סלאמת. בתקופת יהושוע בן נון כל הגברים גם למדו תורה וגם נלחמו למען כיבוש הארץ. עכשיו צריכים להילחם כדי שהיא תישאר שלנו. כמו גם היום - שייתגייסו ויילמדו תורה אם זה כל כך חשוב להם (אני מתבטא כך כי יש כאלה שזה לא חשוב להם - תמשיך לקרוא). אין שום תירוץ לזה, שום תירוץ. אני מכיר יותר מדי בחורי ישיבות (המכונים שבבני"קים) שמקמבנים את המערכת בשביל לא להתגייס. יותר מדי. אין שום סיבה בעולם שאני אתגייס ואהיה מוכן להקריב את חיי למען הארץ והם לא. ואם הם לא מרגישים כמוני (הם או כל אחד) אז משהו דפוק בהם, ובגדול.

אתה לא ראית עד הסוף [לפחות את הלינק הראשון ] .

אתה מאוד צודק לגבי יהושוע בן נון [גם אצל משה היה כך] ושאר מלחמות ...

אבל שוב אם היית צופה בלינק היית מבין הכל [גם זה נאמר].

אם אתה סובר שצריך את שנהם, והרי כיום הלימוד התורה הוא מועט [ כי גם אצל החרדים לא כולם אברכים שלומדים רוב היום]

אז זה יוצא כמו מלחמות חלק לצבא [ גשמי ] חלק ללימוד תורה [ רוחני] .

שבבני"קים - מי שמצהיר שתורתו אומנתו ולא לומד - הוא באמת משתמט.

לכל השאלות יש כבר הסבר בלינק -הוא לא ארוך 30 דקות.

לא סתם הבאתי את זה בלינק [ זה יכול להכתב ]

אבל רובם כאן זה בכלל לא מעניין ,הם אוהבים רק לזרוק ליכלוך, לכן את מי שזה מענין הוא כבר יראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה שקר, אני בטוח שלא ראית הכל [וזה לא כזה ארוך] .

אני לא מבין את זה ,אדם שרוצה באמת לברר ולדעת על הציבור הזה מדוע לא בודק קצת?

במפורש הוא הסביר שחייב , איאפשר רק לללמוד תורה , חייב את שנהם -אחד משלים את השני.

למה שקר? זה בדיוק, מילה במילה, מה שהוא אמר. שאם הוא היה ראש אכ"א, והיה בא אליו בחור ישיבה, הוא היה שולח אותו ישר ללמוד בישיבה במקום לצנחנים או גבעתי - זה הוא אומר, לא אני. מזל שהוא לא ראש אכ"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין עלייך.

ראית בכלל עד הסוף?

השקפת התורה היא: שלימוד התורה הוא הגנה על עם בדיוק כמו הצבא, צבא זו הגנה גשמית ותורה זו הגנה רוחנית.

אחרי שהוא הסביר את השקפת היהדות וגם מדוע צריך דבר גשמי ולצידו דבר רוחני .

והדוגמא שהבאת זה נאמר במצב שלנו היום שאין הרבה לימוד תורה, ואז כל בחור ישיבה חייב לשלוח אותו ללמוד .

בזמן משה רבינו ושאר מלחמות שהיו כולם לומדי תורה ,אז שם חלק לצבא חלק ללימוד תורה ותפילה.

במדבר לא ד: "אלף למטה אלף למטה לכל מטות תשלחו לצבא. וימסרו מאלפי אלף למטה שנים עשר אלף חלוצי ."

במלחמה במדיין: ה' מצווה את משה רבינו לגייס 36,000 לוחמים, לפי מדרש רבה כ''ג, ב' - ג אלפים מכל שבט ושבט [סה''כ 36,000 איש], י"ב אלף למלחמה, י"ב אלף משמרין את כליהם וי"ב אלף לתפילה". כלומר 12,000 איש מגוייסים ללימוד התורה, דהיינו שליש מהמגוייסים למלחמה לומדים תורה להצלחת המלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כן ברור זה הכי נכון לעשות השוואות של אלפי שנים ... :bash: :bash:

במידה והייתם חיים קצת את המציאות הייתי מבינים שהנורמות שהיו מקובלות אז כבר מזמן בטלות

אבל מאחר ואתם סגורים בתוך בועה בלי שמץ של הבנה מה קורה מסביב אז עושים השוואות מצחיקות כמו שאתה עושה .

אני לא רואה בחרדים משהו מעבר לכת שמאוגדת בחוק, אבל איך אומרים אצלכם , בע"ה גם החוקים האלה ישונו

ונזרוק כמה דוסים לאכול קצת חצצץ וחול בבסיסי ההכשרה בדרום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רררווונננייי, אם לשיטתך יש צורך גם בצבא אמיתי וגם בלומדי תורה, מה מונע מבחורי ישיבות, בגילאי 18-21, לקחת 3 שנים הפסקה מלימוד תורה ולהתגייס לצבא?

לא יעזור ,הסברתי מדוע הבאתי את זה לצפייה [ לא ארוך] .

אני כותב את זה מכל הלב, אדם רוצה לברר שלימד את זה מהמקור .

קודם לדעת הכל במדויק רק אחר-כך לשאול.

על השאלה שלך הוא גם עונה שם.

.........

כמובן תמיד היו חברה שיעשו מכל דבר צחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יעזור ,הסברתי מדוע הבאתי את זה לצפייה [ לא ארוך] .

אני כותב את זה מכל הלב, אדם רוצה לברר שלימד את זה מהמקור .

קודם לדעת הכל במדויק רק אחר-כך לשאול.

השאלה שלך הוא גם עונה שם.

מצטער, לא הבנתי. יש מצב בבקשה שאתה תסביר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקפת התורה היא: שלימוד התורה הוא הגנה על עם בדיוק כמו הצבא, צבא זו הגנה גשמית ותורה זו הגנה רוחנית.

כן, הוא אמר את זה בערך שמונה פעמים במהלך כל הסרטון. למה אתה מתעקש לחשוב שלא צפיתי בזה?

זה בולשיט, חד וחלק. אני יכול להאמין שלשבת בבית ולאונן כל היום מגן על עם - האם זה הופך את זה לנכון? לא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זאת השקפת התורה,

מדוע בתורה לעם יש שמגן עליו?

מדוע לא מסתפקים בלומדי התורה למיניהם?

נ.ב.

אני אשנא את עצמי בבוקר על זה ששוב נכנסתי לויכוח עם רוני.

במיוחד שבעבר הוא הוכיח טוב מאוד שהוא פשוט מתעלם לחלוטין משאלות "קשות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מונע ממך להסביר לי את העניין ב- 4-5 שורות, במקום לשלוח אותי לראות סרטונים באורך של חצי שעה?

לא חושב שזה מספיק 4 5 שורות.

אבל תוכל לעיין פה [אתה לא חייב לקרוא הכל ,פשוט חפש את התשובה העיקרית לאי גיוס צבא]

http://olam-jew.com/shut/hacharedim-vehazava.htm

כן, הוא אמר את זה בערך שמונה פעמים במהלך כל הסרטון. למה אתה מתעקש לחשוב שלא צפיתי בזה?

זה בולשיט, חד וחלק. אני יכול להאמין שלשבת בבית ולאונן כל היום מגן על עם - האם זה הופך את זה לנכון? לא!

מי שלא מאמין בתורה -אז ברור יהיה לו קשה לקבל את זה.

אבל אין מה לעשות זאת ההשקפה היהודית לדורותיה וכך שומרי התורה -יעשו.

לא היה ניראה לי שראית הכל -בגלל מה ששאלת.

אם זאת השקפת התורה,

מדוע בתורה לעם יש צבא שמגן עליו?

מדוע לא מסתפקים בלומדי התורה למיניהם?

אדם שלא מזלזל בי ובדת -יקבל הסבר.

נכון בזמן משה רבינו וכו' היה צבא. ותמיד צריך צבא ,בכל דבר יש גם שורש רוחני - בשביל שעם יצליח תמיד צריך את שנהם.

גם בימנו יש ,לכן צריך גם לימוד תורה. הרי לומדי התורה הם מיעוט -לכן כל בחור ישיבה חייב להישאר ולילמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שזה מספיק 4 5 שורות.

אבל תוכל לעיין פה [אתה לא חייב לקרוא הכל פשוט חפש את התושבה העיקרית לאי גיוס צבא]

http://olam-jew.com/shut/hacharedim-vehazava.htm

כנראה שיש לי בעיות תפיסה, אך לא מצאתי תשובה לשאלה מדוע חרדים אינם יכולים להפסיק ל-3 שנים את לימוד התורה ולהתגייס לצבא. אשמח מאוד להסבר ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמצע העמוד יש אותו סגנון שאלה. [אבל רצוי גם לקרוא לפני כדי להבין יותר.]

"שאלה: אם אתה טוען שההגנה הגשמית הולכת שלובה עם ההגנה הרוחנית, אז תנהגו כמו בישיבות "ההסדר", בחלק מהזמן תשלבו שרות צבאי ובחלק מהזמן תשלבו לימוד תורה."

"תשובה:

מה דעתך ללכת לטייס ולומר לו שבחלק מהזמן ישרת בחיל האוויר כטייס ובחלק מהזמן בחיל רגלים, ובחלק מהזמן בחיל התותחנים?

כדי שמערכת תפעל בצורה אופטימאלית, על כל אחד לבצע את התפקיד המוטל עליו ביעילות מרבית. אחרי שמכירים בתפקידם של בני הישיבות ללמוד תורה, עלינו להתייחס אליהם כאל חייל עצמאי, שתפקידו מוגדר כחלק מהמערך ההגנה הכללי של בטחון עם ישראל"

לגבי 4 5 שורות -חשבתי שאתה רוצה הסבר מא' עד ת' , אבל לשאלה ספציפית זאת מספיק גם 3 שורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שמכירים בתפקידם של בני הישיבות ללמוד תורה, עלינו להתייחס אליהם כאל חייל עצמאי, שתפקידו מוגדר כחלק מהמערך ההגנה הכללי של בטחון עם ישראל

אם זה לא היה עצוב, זה יכול היה להיות מאוד מצחיק. חבל רק שהבדיחה הזאת היא על חשבוננו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...