כנס "עדי יהוה"? לסקול, להכות ולשרוף! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כנס "עדי יהוה"? לסקול, להכות ולשרוף!

vic07

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מחבב אותם יותר מדי, אבל לפחות הדת שלהם לא מיסיונרית.

הדת שלהם כן מיסיונרית . אבל אסור להם להיות מסינרים במדינת . הבהאים הגיעו לישראל אחרי שהם נרדפו במולדתם. קראתי שהדת הזאת צומחת בקצב מהיר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מחבב את כל מי שמכניס לי כסף. אני יכול להבטיח לך שהנצרות שופכת כאן הרבה יותר כספים ממה שהבאהים מכניסים, תאמין לי שזה

לא גורם לי לחבב אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ag43, אי שם בעמוד הראשון האשמת אותי בהתנשאות... ועל כך יש לי שני דברים להגיד לך:

1. בצדק. אני שומר לעצמי את הזכות להתנשא כשהדיון הוא עם אחד שמאמין שיש איש בשמיים שמחלק הוראות (למרות שהוא הפסיק לפני אלפי שנים אז עכשיו יש אחרים, בשר ודם, שעושים זאת בשמו), אך גם עם כל אחד ואפילו היה חילוני גמור, אם הוא מאמין שהדת החרדית היא פרה קדושה שאסור להעביר עליה או על התנהגות מאמיניה ביקורת, או שמאמין שהדבר היחיד או העיקרי שמחזיק אותנו פה זה הדת, או שהאמונה הדתית היהודית בקרב אלה שכן מאמינים היא כה חלשה עד שיש להגן עליה באמצעים קיצוניים מפני מיעוט המאמין בדת אחרת.

2.

אין לי שום בעיה עם רוב הקבוצות שכתבת, פשוט לא כשהם עוסקים בפעילות מיסיונרית בארץ שלי.

הארץ הזאת שלי לא פחות ולא יותר משהיא שלך, ובטוח יותר משהיא של החרדי הממוצע. מי אתה שתחליט באופן בלעדי מה יש לאסור כי יש לך בעיה? אני בטוח שאם תעשה סקר תגלה שבמצב הדברים הנוכחי התנהלות החרדים (בניצוח מנהיגיהם) מטרידה את התושבים הרבה יותר מאשר אותם "עדי יהוה" אפילו אם היה מדובר על פעילות מסיונרית בכנס שהתחיל את הדיון, ובפעם העשירית - אין לכך בדל ראיה?

כיף להאשים אחרים בהתנשאות ואז להגיד "אני מצפה שהכל יתנהל כפי שרק אני רוצה", נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית טורח לקרוא את ההודעות שלי, היית רואה שאין לי שום אהדה מיותרת לחרדים, שום טענות דתיות כאלו או אחרות, להיפך.

אני כן אומר שלצאת נגד חרדים (שכמו שהזכרת כאן - הארץ הזו שלך בדיוק כמו שהיא שלהם. המשפט הזה עובד לשני הכיוונים) ולא לצאת

נגד מיסיונרים שאין להם שום שייכות לארץ הזו זה הרבה מעבר ל"סטנדרטים הכפולים" שאתה בעצמך הזכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתחיל להרגיש כמו תוכי.

אני יוצא כנגד החרדים ולא כנגד "המסיונרים הנוצרים" מכמה סיבות פשוטות, שאת כולן כבר הזכרתי בפירוש:

1. במקרה הנידון ובמקרים דומים נוספים (בארץ שלנו, מה שקורה בחו"ל אינו מענייני כרגע) החרדים הם אלה שתקפו באלימות את הקבוצה השניה ולא להיפך.

2. אני לא רואה שום פרט בחיי שהשתנה בגלל פעילותם של אותם נוצרים. לפרט (שוב) על כמה תחומים בחיי משפיעים החרדים?

3. החוק במדינת הנוגע להטפה להמרת דת לוקה בחסר בכל הקשור להחזרה בתשובה. אני מוחה על העדר שוויון בפני החוק, ולא דורש חלילה "הטבות" לצד זה או אחר.

4. בפעם ה11 כבר, תראה לי איפה כתוב שהפעילות שהתקיימה באותו אולם היתה של שידול להמרת דת ולא כנס מאמינים "קיימים"...

ואגב, אם אותו "מסיונר" כמו שאתה מתעקש לקרוא לו, עובד, משלם מיסים, מקבל קצבאות ילדים על 2 ילדים ולא 14, אינו עוסק בוונדליזם (הבערת פחים או השחתת שלטי חוצות), אינו עוסק בנסיון לשנות את אופיה הדמוקרטי של המדינה ואינו מתיימר לומר לשכנו איך להתלבש ומה לאכול - מבחינתי המדינה הזו שלו אולי "פחות" משל מי שמשפחתו חזרה לפה מכוח חוק השבות כמשמעו, אך עדיין יותר משל החרדי הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובות לכל השאלות שלך מופיעות בפוסטים הקודמים שלי, אתה מוזמן לחפש אותן. בפעם ה11 - למקרה שעדיין לא הבנת אני לא בעד

חרדים, להיפך!. אני טוען שלתמוך במיסיונר שאין לו שום קשר (חוקי או הסיטורי) למדינת ע"פ חרדי זו צביעות. זה הכל.כ"כ שים

לב שהפוסט שלך הסתיים במילה "מבחינתי". תזכורת קטנה:

הארץ הזאת שלי לא פחות ולא יותר משהיא שלך, ובטוח יותר משהיא של החרדי הממוצע. מי אתה שתחליט באופן בלעדי מה יש לאסור כי יש לך בעיה?

כיף להאשים אחרים בהתנשאות ואז להגיד "אני מצפה שהכל יתנהל כפי שרק אני רוצה", נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל דיון מהסוג הזה או סתם עוד הכרה נוספת את הדתיים רק מוכיחה כמה המשפט "קצת קשה אז דתיים??" הרבה יותר עמוק משחושבים בהתחלה.

כל מי שלא מאמין, אני ממליץ לכם פשוט לעזוב את האנשים האלו... פשוט אל תגיבו אפילו לנושאים מהסוג הזה. זה כמו שתנסו לשכנע מלפפון חמוץ להפסיק להיות חמוץ. אז דיי... שחררו.

אם בן אדם הגיע למצב שהוא מאמין אז הסיפור פחות או יותר נגמר... זה לדעתי זה פשוט סוג של אנשים שפשוט לא יכולים להתמודד עם המציאות אז הם "משדרגים" אותה, חוסכים לעצמם בעיות, דאגות וחיים בסרט שבכלל לא קשור למציאות. כמובן שבן אדם כזה יכול להיכנס לסרט כזה בגלל שככה הוא גדל, אבל זה כבר סיפור אחר ולא ניכנס לזה. בגלל זה, לדעתי, זה כמעט התעללות (ויש שיגידו ועוד איך התעללות!) לגדל ילדים על האמונה של ההורה משנולד - לכו תראו, אולי יש שם אדם רציונלי חילוני שפוי - וברוב המקרים יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני טוען שלתמוך במיסיונר שאין לו שום קשר (חוקי או הסיטורי) למדינת ע"פ חרדי זו צביעות.

סליחה! לנצרות אין קשר היסטורי לארץ ישראל?

לדעתי להעביר ביקורת על החרדים כאן על סמך מעשיהם הנלוזים היא ברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדם הדביל שמגיב פה שוכח שחב"ד שייך לעדה החרדית שידועה כמתנגדת לציונות ומדינה יהודית. ההבדל בינהם לנטורי קרתא (הכוללים את הסאטמרים) הוא שהעדה החרדית מוכנה לקבל כספים מהמדינה ועדיין להתנגד לקיומה (ראו הפגנות בבני ברק) ואילו הנטורי קרתא לא מוכנים לקבל כסף מהמדינה ומתנגדים לקיומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאין לי את הכוח להכנס לזה...

אבל רק לזה שמעלי /

חב"ד שייך לעדה החרדית? ניתן לך לחשוב שוב.

העדה החרדית מתנגדת לציונות?[השאלה איזה] ,ועוד יותר מדינה יהודית? תנסה לחשוב .

רובם ממש אינם לוקחים כספים ,למרות שהמדינה לוקחת מהם.

הפגנות בבני ברק? טעות בעיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ag43, יש שאלה אחת שלא נראה לי שטרחת לענות עליה (גם לא לאחרות ששאלתי, ודווקא עברתי על ההודעות הקודמות בדיון הזה, אבל מילא, נוותר): היות ואותם "מסיונרים" כבר פה, והיות והכנס כבר התקיים, האם אתה תומך במעשי החרדים באותו יום (הכאת אחד המאבטחים, ניפוץ באבנים ואף נסיון להצית את האולם אחרי שהכנס הסתיים)? כי מכל הגינוי שלך לעצם קיומם של "עדי יהוה" בישראל, לא זכורה לי התייחסות כלשהי מצדך לאלימות החרדית במקרה הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...