תפקיד קרבי בצבא המשלב עבודה עם מחשבים-יש חיה כזאת? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תפקיד קרבי בצבא המשלב עבודה עם מחשבים-יש חיה כזאת?

EasyPooper

Recommended Posts

תשמע, אני ממש לא חובב חרדים, אבל הם חלק לא קטן מהמדינה.

ושוב אני אשאל אותך, בפעם השלישית, אם אתה לא רוצה לענות פשוט תגיד, למה אתה לא עוזב ללמוד בחו"ל? זה רצונך לא?

בסופו של דבר, רצונות ומעשים לחוד, הרבה אנשים יודעים לדבר שהם מבססים את טענותיהם על סטטיסטיקות שהם קראו פה ושם, אבל המציאות היא שונה.

כמו שאמרתי, זו מדינתך, אתה לא מרוצה, תעזוב, אתה לא מרוצה ונשאר? אל תתלונן.

אני אישית איני מסכים עם חלק גדול ממה שהולך במדינה הזאת, במיוחד בכל החלק של הכפיה הדתית, אך אני אישית מוכן לקבל את זה על מנת לחיות פה, כי אני אוהב את הארץ, את חלק מהתרבות ואת ההיסטוריה שלה, אם לא הייתי מוכן, הייתי הולך לעבוד בחו"ל, לעשות ג'ובות שבטח ובטח יותר מפה, ולעשות את הטיול של החיים שלי, וישר להתחיל ללמוד באירופה ואני עוד לא שולל את זה, אבל כרגע אני רואה את עתידי בארץ.

אם הייתי קורא את הפרטים שלי בתר'ד היכרות, היית רואה שאני עובד כרגע לקבל את A+, תעודת הסמכה בינלאומית מטעם איגוד הטכנאים האמריקאי. התעודה תאפשר לי לעבוד באופן מקצועי עם H1B בארה"ב, ואחרי כמה שנים לדרוש את הזכאות שלי לגרין קארד (תושבות קבע - זכות לחיות, לעבוד וללמוד בארה"ב כמו אזרח עם כמה הבדלים).

והחרדים אומנם חלק לא קטן, אבל אדוני, המורמונים בארה"ב מהווים מעל 20% מהאוכלוסיה שם, ואני מדבר איתך על כמות מספרית יותר גדולה מכל האוכלוסיה בישראל, אז מה? הם מקבלים משהו? לא! הם עובדים כמו כולם!

ולי אישית לא אכפת מהחרדים האלה, שישרפו במדורות ל"ג בעומר שלהם. לאף אחד אין זכות לחיות כמו פרזיט ולהשריץ ילדים כאילו אין מחר וכל זה על חשבון הברון (במקרה זה - משלם המיסים). לאף אחד אין זכות להיות פטור מלימודי הליבה, לקבל מימון מלא על זה, ואחר כך להפגין שהם מקופחים!

ולגאון מתחתיך, הש.ג. באמת הואשם במקרה הזה. הרמטכ"ל דאז פיטר רק את מפקד השייטת ולא את מפקד חיל הים שהרי ידוע, בשביל לקבל אישור לצלול בקישון, מה שאומר לסגור את האזור, צריך אישור אלוף (ומפקד השייטת הוא תת אלוף ולא אלוף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם הייתי קורא את הפרטים שלי בתר'ד היכרות, היית רואה שאני עובד כרגע לקבל את A+, תעודת הסמכה בינלאומית מטעם איגוד הטכנאים האמריקאי. התעודה תאפשר לי לעבוד באופן מקצועי עם H1B בארה"ב, ואחרי כמה שנים לדרוש את הזכאות שלי לגרין קארד (תושבות קבע - זכות לחיות, לעבוד וללמוד בארה"ב כמו אזרח עם כמה הבדלים).

והחרדים אומנם חלק לא קטן, אבל אדוני, המורמונים בארה"ב מהווים מעל 20% מהאוכלוסיה שם, ואני מדבר איתך על כמות מספרית יותר גדולה מכל האוכלוסיה בישראל, אז מה? הם מקבלים משהו? לא! הם עובדים כמו כולם!

ולי אישית לא אכפת מהחרדים האלה, שישרפו במדורות ל"ג בעומר שלהם. לאף אחד אין זכות לחיות כמו פרזיט ולהשריץ ילדים כאילו אין מחר וכל זה על חשבון הברון (במקרה זה - משלם המיסים). לאף אחד אין זכות להיות פטור מלימודי הליבה, לקבל מימון מלא על זה, ואחר כך להפגין שהם מקופחים!

ולגאון מתחתיך, הש.ג. באמת הואשם במקרה הזה. הרמטכ"ל דאז פיטר רק את מפקד השייטת ולא את מפקד חיל הים שהרי ידוע, בשביל לקבל אישור לצלול בקישון, מה שאומר לסגור את האזור, צריך אישור אלוף (ומפקד השייטת הוא תת אלוף ולא אלוף).

סליחה באמת שלא בדקתי את פרטיך בתראד ההיכרויות, אני פשוט מכיר את כל משתמשי הפורום בעל פה.

וצר לי להגיד לך, אבל בעולם הזה טמון קצת יותר מאינטרסך האישי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הנושא,

אין תפקיד קרבי שיתן לך גם פעילות מבצעית בשטחים וגם מחשבים שכח מזה.

הכי הרבה שתגיד אליו זה להתשמש במחשב הטקטי שאתה יוצא לסיור למשל..

חוץ מזה עזוב אותך שטויות, אתה קטן וצעיר, שתדע מה אתה באמת רוצה לך על זה.

לפני הגיוס שלי הייתי מורעל תחת על הצבא, גם בגלל החינוך שקיבלתי, ברגע שעזתי את ארה"ב להתגייס ל"צבא" ההגנה לישראל הבנתי שהרגע ביזבזתי 3 שנים מהחיים שלי.

- אני לא מעודד אותך לא להתגייס, פשוט אני מספר לך את מה שאני עברתי ושוב לא אצל כולם זה ככה.

aviran9111

אני די מסכים איתך ברוב מה שכתבת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבירן1911, במקום להתמרמר כמו נמושה רטובה על הצבא והמדינה והממשלה ואני לא יודע מה עוד.

זדיין כבר מהמדינה שלנו וטוס לארה"ב שם תוכל לחיות כמו שאתה רוצה.

ולפותח התרד' - כמו שנאמר פה כבר, מחשבים וקרבי לא מתחברים ביחד, מה שכן יש תפקידי צוות אוויר שכן קיים שילוב בין ה-2 (למרות שזה קצת פחות קרבי)

רק שנורא קשה להגיע לתפקידים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי עד לשילוב מיוחד של לוחם-על מטורף ומחשב בפעילות מבצעית שהוביל להרמת גבות.

מדובר היה בליאור פרושאור, בנו של רון פרושאור, מנכ"ל משרד החוץ עד 2006.

הבן ליאור, שירת באחת היחידות המובחרות והסודיות הקרביות של אגף המודיעין (כן כן, אחת מאותן יחידות שקופות שלא תשמעו עליהן).

כשהייתי על תקן קצין המודיעין של גדוד השלמת החיל רגלים "גפן" בבה"ד 1, הייתי עד לטמטום של אותו ליאור כשהיה באמצע קורס הקצינים שלו.

הבחור לקח איתו למארב באיו"ש לפ טופ. היה לו נורא משעמם והוא פתח אותו באמצע המארב ועם החברים הם צפו בו מתוך העמדה המוסווית שלהם.

מה שהם לא ידעו זה שמאחוריהם, מתוך החמ"ל(חדר מלחמה/מבצעים), התצפיתניות של חיל מודיעין השדה שכיסו את אותה גזרה עם אמצעי התצפית החזק שלהן, שהיה תלוי על תורן גבוה מוסווה, קלטו אותם בסריקה שגרתית שוכבים להם באמצע מארב וצופים בפורנו . . .

אותו ליאור לא רק שהועף בבעיטה מקורס הקצינים בהוראה ישירה של גל הירש מפקד הבסיס אלא גם מהיחידה שלו.

אז לא... אין תפקיד קרבי עם מחשבים שנגמר בטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

A+? מצטער לבשר אבל אתה מבזבז את זמנך על תעודה חסרת כל תועלת.

עדיף שתתמקד יותר בCCNA CCNP.

מצטער להגיד לך אבל אתה חסר תועלת בעצמך. אנשים כמוך שאומרים שכל דבר חסר תועלת אבל בעצמם לא עושים כלום הם פאק אחד מהלך. עובדה שאני מכיר מספיק אנשים שעובדים עם התעודה הזאת בחו"ל. מה שאתה כתבת הוא תקשורת ולא כולנו רוצים להתעסק בעבודה בנאלית של סיסקו למשך חיינו. חלקנו מעדיפים לשבור שגרה.

ולכוס, זה קיצור של כוס עמק, נכון? כי זה הדבר הראשון שעולה כששומעים את הניבולים שיוצאים לך מהפה. חבל שאתה מתעלם ממה שאומרים ומשבח את הצבא הזה כאילו הוא מושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך לגיל במסייעת,יש קצת מחשוב.. :jump: :jump:[br]פורסם בתאריך: 3.05.2010 בשעה 10:32:51

אני חושב שאמרת מספיק שטויות ליום אחד, אסור לך לכתוב בפורום עד יום ראשון אתה עלול להעמיס על השרתים.

הוא כתב הרבה בולשיט אבל בתכלס זה נכון.

החי"ר הוא הבשר תותחים של הצבא מבחינת הכל-ציוד,אימונים,תנאים.

לא יכול להיות שלוחמים נכנסים עם ברכיות שנופלות תוך שנייה ללחימה במקום לספק לכל אחד סיליקון ירוקות נורמליות,וזה עוד בקטנה.

תשווה את זה ליחידה מיוחדת שעובדת עם פרמדיק ורופא צמוד,אמר"ל לכל לוחם,מדונה לכל לוחם וקיבלת דברים שמצילים חיים.

בטח שבלחימה,שהמשקל של חטיבות החי"ר והשריון קריטי בהשוואה לשאר היחידות..

אבל זאת סתם סטייה מהנושא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פינת הפרופורציה.

המבצעים שעושות יחידות מיוחדות וכמות האנשים המצומצם בהן מצד אחד מאפשרות להם לקבל תקציבים גדולים יותר, תרומות איכותיות יותר (כי יש פחות אנשים לחלק ביניהם את אותו תקציב X) ומצד שני רמות האיום, סיכון ותחכום כלי הנשק להם נחשפים לוחמים אלו במבצעים מיוחדים מעבר לגבולות המדינה לא שווה ערך למה שנתקלים בו יחידות רגילות.

לעשות מעצר של מבוקש X בארץ או לש"ב מקומי, זה לא להוציא חיסול ל-X במסגרת פעילות משולבת לדוגמה של לוחמי מוסד, סיירת מטכ"ל, שלדג ומגלן בשטח מלא איומים מסוגים שונים המצויידים במיטב הטכנולוגייה הצבאית, ההתקפית וההגנתית בהם מצוייד האוייב מולו הן פועלות.

לכן ביחידות אלו משקיעים ב**** *******,כלי , אמצעי תצפית, איכון, סימון ריגול ושאר ירקות שסרטי ג'יימס בונס קטנים עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המבצעים שעושות יחידות מיוחדות וכמות האנשים בה מצד אחד מאפשרות להם לקבל תקציבים גדולים יותר, תרומות איכותיות יותר (כי יש פחות אנשים לחלק ביניהם את אותו תקציב X) ומצד שני רמות הסיכון והירי להם נחשפים לוחמים אלו במבצעים מיוחדים מעבר לגבולות המדינה לא שווה ערך למה שנתקלים בו יחידות רגילות.

אה וואלה?ומול מי הגדודים נלחמו בזייתון?בתל אל הווא??באוויר?

אתה חי בסרט אחי.בלחימה שהיא לא במתאר קלאסי היחידות הזרועיות,בטח שהיחס"רים למינהם נלחמות כמו פלוגות רובאיות רגילות לחלוטין,מקסימום עם תו"ל קצת שונה.בעופרת יצוקה שלדג סיפחו את הצלפים שלהם למחלקות חי"ר,עם שקד בזייתון היו 2.גם כשהמבצעית נכנסו לתל אל הוואה היה משהו דומה.

אתם סתם נאחזים במיתוסים על איזה כוחות עלומים שמצמיחים כנפיים.לחימה מנצחים עם חי"ר,שריון,רתק,מרגמות ומקל"ר ולא עם שום דבר אחר.אין תחליף לחי"ר ששוטף כפרים וערים כמו שצריך,כמו שהוא אמור לדעת-מה שלא קורה בצה"ל.רמת הפרט נמוכה(אומנם יש שיפור אבל עדין) בגלל מחסור באימונים(וגם אמצעים=מה שנגעתי בו בהודעה הקודמת)וגם באימונים בין הקווים ישר קופצים לתרפ"לים ומעלה כדי לתרגל את הקצינים במקום לעבוד על חיילות פרט.

אין שום סיבה בעולם לא לשפר את האמצעים(ואוי,אולי גם התנאים חלילה..)שקיימים בצבא הגדול,הרגיל,שהבנים של שרים ואנשים ומיוחסים לא נמצאים בו בדרך כלל.[br]פורסם בתאריך: 3.05.2010 בשעה 11:14:02

פינת הפרופורציה.

המבצעים שעושות יחידות מיוחדות וכמות האנשים המצומצם בהן מצד אחד מאפשרות להם לקבל תקציבים גדולים יותר, תרומות איכותיות יותר (כי יש פחות אנשים לחלק ביניהם את אותו תקציב X) ומצד שני רמות האיום, סיכון ותחכום כלי הנשק להם נחשפים לוחמים אלו במבצעים מיוחדים מעבר לגבולות המדינה לא שווה ערך למה שנתקלים בו יחידות רגילות.

לעשות מעצר של מבוקש X בארץ או לש"ב מקומי, זה לא להוציא חיסול ל-X במסגרת פעילות משולבת לדוגמה של לוחמי מוסד, סיירת מטכ"ל, שלדג ומגלן בשטח מלא איומים מסוגים שונים המצויידים במיטב הטכנולוגייה הצבאית, ההתקפית וההגנתית בהם מצוייד האוייב מולו הן פועלות.

לכן ביחידות אלו משקיעים בכלים חמקניים,כלי , אמצעי תצפית, איכון, סימון ריגול ושאר ירקות שסרטי ג'יימס בונס קטנים עליהם.

בעופרת יצוקה מגלן לא עשו כלום.

דיברתי על מתאר לחימה(אליו צריך להתכונן לא?),לא על בט"ש.

ואיפה אתה חי תגיד לי?להתקע ברצועה 37 יום עם קרמי וקסדה על הראש זה לא מסוכן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה וואלה?ומול מי הגדודים נלחמו בזייתון?בתל אל הווא??באוויר?

אתה חי בסרט אחי.בלחימה שהיא לא במתאר קלאסי היחידות הזרועיות,בטח שהיחס"רים למינהם נלחמות כמו פלוגות רובאיות רגילות לחלוטין,מקסימום עם תו"ל קצת שונה.בעופרת יצוקה שלדג סיפחו את הצלפים שלהם למחלקות חי"ר,עם שקד בזייתון היו 2.גם כשהמבצעית נכנסו לתל אל הוואה היה משהו דומה.

אתם סתם נאחזים במיתוסים על איזה כוחות עלומים שמצמיחים כנפיים.לחימה מנצחים עם חי"ר,שריון,רתק,מרגמות ומקל"ר ולא עם שום דבר אחר.אין תחליף לחי"ר ששוטף כפרים וערים כמו שצריך,כמו שהוא אמור לדעת-מה שלא קורה בצה"ל.רמת הפרט נמוכה(אומנם יש שיפור אבל עדין) בגלל מחסור באימונים(וגם אמצעים=מה שנגעתי בו בהודעה הקודמת)וגם באימונים בין הקווים ישר קופצים לתרפ"לים ומעלה כדי לתרגל את הקצינים במקום לעבוד על חיילות פרט.

אין שום סיבה בעולם לא לשפר את האמצעים(ואוי,אולי גם התנאים חלילה..)שקיימים בצבא הגדול,הרגיל,שהבנים של שרים ואנשים ומיוחסים לא נמצאים בו בדרך כלל.[br]פורסם בתאריך: 3.05.2010 בשעה 11:14:02

בעופרת יצוקה מגלן לא עשו כלום.

דיברתי על מתאר לחימה(אליו צריך להתכונן לא?),לא על בט"ש.

ואיפה אתה חי תגיד לי?להתקע ברצועה 37 יום עם קרמי וקסדה על הראש זה לא מסוכן?

כמו שהראשון ניסה להסביר לך, אני גם ינסה.

לרמטכ"ל יש סדר עדיפויות מסויים של יחידות. זה שמבחינתך להשקיע יותר בחי"ר חשוב יותר, אצלו זה לא ככה.

ובגלל זה הוא רמטכ"ל ואתה לא. ובנוסף לזה, אתה מביא לפה הרבה "עובדות" על יחידות מובחרות שאתה לא יודע אפילו חצי ממה שהם עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ואיך צה"ל נראה?מ"פים שמזמינים מסק"ר לכל התקלות מעל 200 מטר כי היעילים שלהם לא פוגעים?צלפים שמתקשים לפגוע ב600?נגביסטים לא מאופסים כי אין זמן?

כל זה תוצאה של חוסר אימונים והזנחה של החי"ר..

בעזה זה עבד אבל מול כח קצת יותר רציני זה יהיה סיפור אחר לגמרי,ובלי חי"ר ושריון שיודעים את העבודה(וזה לא סיפור כזה גדול)עוד פעם נחזור לכפר בגודל של רובע שיקח שבועיים לכבוש אותו.

ומה שאני כותב זה אך ורק מה שראיתי,תמשיך לחיות במיתוסים של מלש"בים בני 17 או אנערף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיתוסים? אחי, אני משוחרר טרי מקרבי. אין יותר מבין ממני.

אני מסכים איתך שיש הרבה איפה להשתפר, אבל הדברים שאתה אומר שקשורים ליחידות מיוחדות פשוט שווים כאפס וברגי שאתה לא יודע את רוב הדברים שהם עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...