תפקיד קרבי בצבא המשלב עבודה עם מחשבים-יש חיה כזאת? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תפקיד קרבי בצבא המשלב עבודה עם מחשבים-יש חיה כזאת?

EasyPooper

Recommended Posts

פינת הפרופורציה.

המבצעים שעושות יחידות מיוחדות וכמות האנשים המצומצם בהן מצד אחד מאפשרות להם לקבל תקציבים גדולים יותר, תרומות איכותיות יותר (כי יש פחות אנשים לחלק ביניהם את אותו תקציב X) ומצד שני רמות האיום, סיכון ותחכום כלי הנשק להם נחשפים לוחמים אלו במבצעים מיוחדים מעבר לגבולות המדינה לא שווה ערך למה שנתקלים בו יחידות רגילות.

לעשות מעצר של מבוקש X בארץ או לש"ב מקומי, זה לא להוציא חיסול ל-X במסגרת פעילות משולבת לדוגמה של לוחמי מוסד, סיירת מטכ"ל, שלדג ומגלן בשטח מלא איומים מסוגים שונים המצויידים במיטב הטכנולוגייה הצבאית, ההתקפית וההגנתית בהם מצוייד האוייב מולו הן פועלות.

לכן ביחידות אלו משקיעים בכלים חמקניים,כלי , אמצעי תצפית, איכון, סימון ריגול ושאר ירקות שסרטי ג'יימס בונס קטנים עליהם.

היום משתדלים שלא לבצע חיסולים כי זה הוצאה להורג ללא משפט וזה יכול לגרום לכך שיעצרו את ראש הממשלה שלך כשהוא יבקר בחו"ל. שים לב שאחרי "זעם האל" גולדה לא יצאה מהארץ עד שהודחה מראשות הממשלה. מעבר לכך, יש הרבה בעיות בעקבות מה שקרה עם מבחוח לישראלים נושאי דרכון בריטי בחו"ל.

אגב, רוצים לשמוע משהו נחמד? הטייסים הישראליים עוברים את רוב ההכשרה שלהם בארה"ב בנוואדה. למה? כי בישראל אין מקום להתאמן וממילא ח"א תופס 90% מהמרחב האווירי פה וגם זה לא מספיק. כמה משקיעים בכל טייס? 9 מיליון דולר. כמה משקיעים בכל חי"רניק פשוט שעובר הכשרה במזבלה? לא מאית מהסכום הזה. התוצאה - הפנים של הטייסים מטושטשים, יש להם הגנה כי הם לרוב חיים בתוך קומפלקסים מוגנים, נהנים מהחיים לעומת החי"רניק שאוכל אפר כל היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה כיף אוטוטו מילואים נאכל קצת חול, אין כמו להיות חירנ'יק ותפסיקו לאכול פה כאפות על זה שטייס מקבל X וחירני'ק מקבל Y כל אחד יש את התפקיד שלו וההקצאות שלו במערכת בהתאם למה שהצבא ראה לנכון, ולדעתי זה גם כל הקסם התאמנתי במסגרות כאלה ואחרות עם צבאות זרים ואני יכול להגיד לך מניסיון אישי שזה שלוחם בצה'ל משפצ'ר את הציוד שלו זה אומנם נראה כיאלו הצבא עני ולא מספק את הכלים 'מוכנים' אבל בעיני זה מוסיף המון ערך לציוד ומעלה בכמה רמות את איך שהלוחם רואה עצמו ואת הציוד שלו, אין מה לעשות זה הצבא שלנו מהיום שהוא הוקם ועד היום הוא דיי בסדר :xyxthumbs:

מי שאמר בתחילת הדיון שצה'ל מוציא גדוד למבצע מסויים כי 'יותר זול' שחייל מגדוד יהרג על פני חייל מסיירת\יחידת עילית

השיקול היחידי זה יכולת היחידה והציוד שלה לעומת יחידה אחרת, כל "יחידות הפינצטה" למינהן זה מגניב והכל אבל בשעת מלחמה הגדודים הם אלה

שיעשו את עיקר הלחימה (מישהו אמר מלחמת לבנון?), לכו תשאלו את לוחמי דובדבן על התסכול שלהם במלחמת לבנון איך זה "לשבת מהצד" כי זה לא היעוד של היחידיה...

קיצר אתם סתם סוטים מהנושא המקורי, לפותח הדיון למיטב ידעתי אין יחידה קרבית לוחמת שמתעסקת בדברים טכנים במחשבים אבל שווה לך לבדוק את כל חיל מודיעין השדה יש שם יחידות קטנות שעושות דברים שמן הסתם אי אפשר לפרט עליהם כאן אבל יש שם המון פעילות טכנולוגית (יחסית כן?), כמו כן הדברים האלה לא באים לידי ביטוי באזרחות, לדעתי תתעניין ביחידות קרביות שונות בצה'ל וביעוד שלהן ואז תכוון לאחת מהן ומשם תשמור על עצמך

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, רוצים לשמוע משהו נחמד? הטייסים הישראליים עוברים את רוב ההכשרה שלהם בארה"ב בנוואדה. למה? כי בישראל אין מקום להתאמן וממילא ח"א תופס 90% מהמרחב האווירי פה וגם זה לא מספיק. כמה משקיעים בכל טייס? 9 מיליון דולר. כמה משקיעים בכל חי"רניק פשוט שעובר הכשרה במזבלה? לא מאית מהסכום הזה. התוצאה - הפנים של הטייסים מטושטשים, יש להם הגנה כי הם לרוב חיים בתוך קומפלקסים מוגנים, נהנים מהחיים לעומת החי"רניק שאוכל אפר כל היום.

כמה שטויות אתה פולט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשניים מעלי - תוכיחו לי שאני טועה. הפנים של הטייסים מטושטשים לגמרי, לעומת זאת אתה יכול לראות מלא חי"רניקים וגם מדובדבן, שהפנים שלהם לא מטושטשות.

ולידיעתך, אדון מילואימניק - היום החיל שקובע עם הצבא שורד או לא זה חיל האוויר. מטוס אחד יכול לחסל אוגדות חי"ר שלמות. על פצצת ניטרון שמעת? מטוס צריך להפיל רק אחד כזה וכל האוגדות הלכו פקקט. מעבר לכך שמטוס הוא הכלי של העתיד, החייל הרגלי הוא הכלי של העבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער להגיד לך אבל אתה חסר תועלת בעצמך. אנשים כמוך שאומרים שכל דבר חסר תועלת אבל בעצמם לא עושים כלום הם פאק אחד מהלך. עובדה שאני מכיר מספיק אנשים שעובדים עם התעודה הזאת בחו"ל. מה שאתה כתבת הוא תקשורת ולא כולנו רוצים להתעסק בעבודה בנאלית של סיסקו למשך חיינו. חלקנו מעדיפים לשבור שגרה.

ולכוס, זה קיצור של כוס עמק, נכון? כי זה הדבר הראשון שעולה כששומעים את הניבולים שיוצאים לך מהפה. חבל שאתה מתעלם ממה שאומרים ומשבח את הצבא הזה כאילו הוא מושלם.

אבל חתיכת דביל שכמוך, גם אני עובד ואפילו בארץ. בלי התעודה הזאת. בתור . אז מה בעצם אתה רוצה ? !?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות נכתבו פה,יש מישהו בדיון הזה שעבר את ה15?

לפותח הדיון-יש יחידות שמתעסקות עם מחשוב כחלק מהיותם קרביים,זה בעיקר במערך המתמרן (שריון למשל) המסייע (תותחנים ונ"מ) וטיס.

לחי"ר מנסים לפתח קונסולות שיעזרו להם (כמו המשואה) אבל שוב זה די נוגד את העיקרון שאתה צריך להחזיק ותיק כבד.

אני מציע לך אומנם להחזיק שאיפות גבוהות ואף להתכונן ,אף פעם זה לא מוקדם ולא מזיק להיכנס לכושר. רק אל תיכנס לאקסטזה של ללכת לרוץ עם אבנים בתיק ועוד כל מיני שטויות כאלה. מניסיון אני יכול להגיד לך שכל ילד בן 15 מתלהב מסיירת X או Y,המציאות לרוב בעלת תוכניות משלה.

לאבירן-אתה חייב להיכנס לפרופורציה,הדברים שכתבת מגוכחים ונובעים מחוסר הבנה משווע של איך הצבא עובד,לפי דעתי בגלל שלא עברת את ה16,כי ככה אתה מתבטא. זורק נתונים מופרכים ושטותיים.

לירן-מילואים וכיף? אני בהחלט נהנה לפגוש את החברים אבל הדרך ארוכה מפה ועד להנאה משלושה שבועות של פעילות בשטחים כשאני יכול ללגום בירה במקום ולהסתכל על בחורות נאות שלא עוטות רעלה/שביס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חש צורך להוכיח לך שאתה טועה.

אתה מבסס דעות מוצקות על שמועות/ שברירי מידע/ / דמיון פורה.

אני לעומתך, הייתי שם.

טייסים אינם חשובים משריונרים ו/או חי"ר. ומטוסים אינם חשובים מטנקים ורובים. אלה מחשבות ילדותיות מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לעומתך, הייתי שם.

טייסים אינם חשובים משריונרים ו/או חי"ר. ומטוסים אינם חשובים מטנקים ורובים. אלה מחשבות ילדותיות מאוד.

גם אני ההיתי שם.וראיתי איך לוחמים-בסדיר ובמילואים-נהרגים ובסיטאציה מסויימת ציוד או אמצעים שצה"ל היה מצייד אותם היו יכולים להציל את חייהם.

ניסוח יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כתבתי לAVIRAN,

לחלוטין מסכים שהציוד ותוכניות בניית הכוח צריכים להראות אחרת. (לא מבין למה זה סותר את מה שרשמתי ?)

^

אני קיוויתי שחלוץ יעשה סדר. אבל בטיפשותם של ההמונים המחפשים אשמים, זרקו אותו מכל המדרגות אחרי לבנון השניה.

הפעם הבאה שיעשו ממח"א רמטכ"ל, תהיה רחוקה. ועד אז, החיל הירוק ימשיך להיות עם תרבות ניהול קלוקלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשניים מעלי - תוכיחו לי שאני טועה. הפנים של הטייסים מטושטשים לגמרי, לעומת זאת אתה יכול לראות מלא חי"רניקים וגם מדובדבן, שהפנים שלהם לא מטושטשות.

ולידיעתך, אדון מילואימניק - היום החיל שקובע עם הצבא שורד או לא זה חיל האוויר. מטוס אחד יכול לחסל אוגדות חי"ר שלמות. על פצצת ניטרון שמעת? מטוס צריך להפיל רק אחד כזה וכל האוגדות הלכו פקקט. מעבר לכך שמטוס הוא הכלי של העתיד, החייל הרגלי הוא הכלי של העבר.

אתה באמת כותב שטויות של ילד קטן. אתה יודע בכלל מה זה אוגדה, מה הסד"כ שלה, מה היכולות שלה ומה הכלים שהיא יכולה להפעיל?

רק עצם זה שאתה כותב "אוגדות חי"ר שלמות" מעיד על כך שאין לך מושג על מה אתה מדבר, ואתה לא יודע מהי אוגדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אנשים ממשיכים לחשוב שיש יחידה צבאית שנותנת גם תפקיד במחשבים וגם מבצעית?

אין דבר כזה.

אני הייתי בתותחנים והדבר הכי קרוב שנגעתי בו בשירות שלי במחשבים זה "שדר חם" (כמו משואה לחי"רניקים).

וזה אפילו לא קרוב למה שהבחור שלנו פה בדיון רוצה...

הצבא ה"מהולל" שלנו לא נותן שום ידע לחיילים שלו, ציוד זבל ומתפשר אחושרמוטה בהכשרה של החיילים (ואני עד לזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לעומתך, הייתי שם.

אתם כל כך מטומטמים וחיים באשליות. אולי כדאי שנפגוש אותך עם ניידות, נכסה את עינכם וניקח אותכם לראות את הפאר שטייסים חיים בהם ואז את הזוהמה שהחי"רניקים חיים בהם. תבינו דבר אחד - הצבא יעדיף לאבד 100 חיילים ולא טייס אחד. מטוס אחד (F-15I, לדוגמה) עולה בין 3-6 מיליון דולר לעומת טנק שעולה הרבה הרבה פחות. הצבא מעדיף להשקיע בחיל אוויר, וכך הוא באמת עושה, מאשר בחילות השדה המושתנים.

אתם חושבים שהחיילים באמת יקרים לצה"ל? אז איך זה שכל שבועיים מתאבד חייל קרבי נוסף בממוצע והצבא לא מפרסם נתונים? כי הוא רוצה שעוד יתגייסו ולא תדעו על כך.

חבל, תתבגרו. המדינה הזאת לא תשתין עליכם בכל מקרה, גם אם אתם לוחמי קומנדו, וגם אם תמותו למענה, אף אחד לא יזכור אותכם מלבד המשפחות שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתה ממציא מספרים...

F15 עולה הרבה יותר, טנק מרכבה עולה הרבה יותר (אין מחיר רשמי, הצעת המחיר הגבוהה ביותר שזכורה לי הייתה של 16 מליון)

והתעלמת מהעלות התפעולית.

סתם, המצאת מספר.

זאת לא בושה להגיד "סליחה, טעיתי. אני לא יודע"

בן כמה אתה בדיוק ? איפה שירתת ?

למה אתה משווה תגי מחיר של כלים כמדד לכמה הם יתירים ? (הרי ברור שמטוס תמיד יעלה יותר מג'יפ, בכל צבא)

אני חושב ששיחקת יותר מדי משחקי אסטרטגיה, ואתה מבסס עליהם את הידיעות "המופלגות שלך"

צא החוצה קצת, שאף אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא מעדיף להשקיע בחיל אוויר, וכך הוא באמת עושה, מאשר בחילות השדה המושתנים.

אה, אז זאת בוודאי הסיבה שצה"ל מטמיע בשנים האחרונות את פרויקט צי"ד (שעולה למעלה ממיליארד שקל. כמה אמרת עולה מטוס? 6 מיליון דולר?), מצטייד בטנקי מרכבה סימן 4, וכלקח ממלחמת לבנון השניה - גם במערכות "מעיל רוח" (כ-300 אלף דולר, לכל טנק).

אתה זורק שטויות כל כך לא מבוססות, ומוציא את עצמך כל כך טיפש, שזה מצחיק עד כמה שזה קל להוכיח לך (ולכולם בעצם) שאתה ילד קטן שאין לו מושג על מה הוא מדבר. אני מציע שתפרוש עכשיו (בשיא :lol:).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אנשים ממשיכים לחשוב שיש יחידה צבאית שנותנת גם תפקיד במחשבים וגם מבצעית?

אין דבר כזה.

אני הייתי בתותחנים והדבר הכי קרוב שנגעתי בו בשירות שלי במחשבים זה "שדר חם" (כמו משואה לחי"רניקים).

וזה אפילו לא קרוב למה שהבחור שלנו פה בדיון רוצה...

הצבא ה"מהולל" שלנו לא נותן שום ידע לחיילים שלו, ציוד זבל ומתפשר אחושרמוטה בהכשרה של החיילים (ואני עד לזה).

מה זה תפקיד "במחשבים" ו"במבצעית"?

הבחור ביקש שימוש כללי במחשבים,הוא לא ביקש לתכנת דוט נט תוך כדי בעזה...

יש תפקידים של תכנות,יש תפקידים שנוגעים ברשתות וכו' וכו'. השאלה הייתה כללית מדיי ומגוון התפקידים העוסקים במיחשוב רחב יריעה.

אני לא יודע למה אתה מזלזל בשדר חם. כל המערכות מבוססות ג'י פי אס מגדילות את היכולות של כלי (שלא לדבר על רמת המסגרת הבודדת ומעלה) באלפי מונים. להשוות בין שדר חם למשואה קצת מגוחך,למרות ששני הדברים הללו מאוד עוזרים וגם מאוד מתוחכמים (בהתייחס למשפט האחרון שלך).

אני לא יודע איך ביאסו אותך כל כך בשבטה או במקום אחר, הצבא עושה פשרות בכל הקשור לכסף וזמן. משקיעים במה שצריך ואת הזמן המינימלי כדי שלוחם יעלה לגדודים המבצעיים כשיר. בחי"ר זה יכול לקחת 4 חודשים,בחילות מקצועיים זה יקח יותר. בתכל'ס שתדע שהתוכניות חירום (זה בלמ"סי נא להירגע לפני הסקילה) מכשירות חיילים הרבה יותר מהר מזה (כמה ימים וכשבוע שבועיים בהתאמה) אז זאת אומרת שכנראה שזה טיפה יותר ממספיק.

תחשוב טיפה בגדול ולא כמו קוף ישראלי ממוצע שרואה שמשהו הוא לא כמו שהוא ראה באיזה סרט הוליוודי,ותבין שהצבא רחוק ממושלם,אבל ההתנהלות שלו סבירה והגיונית ולא חוסכת על מה שצריך בד"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...