מריחה של פריימים במעבד I5 750, וכרטיס מסך HD5850 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מריחה של פריימים במעבד I5 750, וכרטיס מסך HD5850

catsmonster

Recommended Posts

קניתי לפני כיומיים I5 750, P55A-UD3 וזכרונות 1600MHZ.

לבן דוד שלי יש בדיוק את אותו המחשב חוץ מהזכרונות ששלו הם 1300MHZ.

את כל שאר מה שאפשר לראות במפרט שלי בצד, היה לי לפני הקנייה, והם היו מחוברים למעבד X2 4200+.

במשחק Dirt 2 אני התחלתי לשחק עם המחשב הקודם (שגם היה מורכב עליו הכרטיס מסך שיש לי עכשיו) והוא רץ במירוצים חלק לגמרי (רק בחלק שאחרי המירוץ כשחוזרים למסך פתיחה אז ראו קצת ירידה בפריימים, אבל רוב הזמן זה רץ חלק).

עכשיו אחרי שחיברתי את המעבד החדש שלי, זה נראה בערך אותו דבר רק שיש הפעם גם במרוצים מן סוג של מריחות פריימים, שלבערך רבע שנייה המשחק עוצר ואז ממשיך.

גיליתי גם שזה קורה בכל משחק אחר.

הרצתי את תוכנת המאמץ OCCT ולא היו תקלות עם המעבד, הוא רק עלה עד 50 מעלות במקסימום.

זה מאוד מוזר כי גם אצל הבן דוד שלי שיש לו את אותו המיפרט כמו שלי במירוצים זה רץ לו חלק.

את המחשב קניתי בשתי נגלות, חצי אחד שהוא הכרטיס מסך HD 5850, מארז וספק חדש, שהיו מורכבים על הלוח אם, המעבד והזכרונות הישנים שלי (ATHLON X2 4200+) שם המשחק DIRT 2 רץ לי חלק במירוצים חוץ מקטעים כאלה של טעינה, לא משהו רציני. קניתי לפני פחות משבוע את החצי השני שהוא לוח אם, מעבד וזכרונות. פירמטתי את המחשב והתקנתי 7 64BIT. (קודם היה 7 32BIT). התקנתי את הדרייברים הכי חדשים עכשיו גרסה 10.3 בטא לכרטיס מסך וללוח אם מהאתר ודאגתי להתקין 64BIT. עכשיו אחרי שהחלפתי רכיבים אלה ופירמטתי, במשחקים יש סוג של מריחות פריימים מעצבנות. חשוב להוסיף שלאחר עדכון מ- 10.1 ל- 10.3 בטא בדרייברים של הכרטיס מסך, היה שיפור קצת, אבל הבעיה חזרה.

גם בלי קשר למשחקים היו לי קצת בעיות, כמו זה שהסמן של העכבר שלי מחליט ספונטנית להכפיל את גודלו, בלי שהרזולוציה של שאר המחשב משתנה, וגם בעיה ב- FLASH שכל פעם ששמתי מסך מלא המחשב נתקע.

פתרתי את הבעיות האלה עם עדכון לביוס, ועשיתי LOAD OPTIMAIZED SETTINGS בביוס.

בדקתי את הביצועים של המחשב שלי בתוכנה performance test וקיבלתי תוצאה 2402. עוד דבר שהיה מוזר זה שיש לי את אותו כרטיס כמו לאח שלי הגדול, ולו יש מעבד E7400. התוצאה שלו בביצועי הכרטיס הייתה הרבה יותר טובה משלי.

הכרטיס שלי אמור להיות תקין, כי לפני שהחלפתי את המעבד ואת הלוח אם הוא עבד מצויין ולא היו מריחות מהסוג הזה במשחקים.

בינתיים ראיתי את המריחות האלה במשחקים DIRT 2, IV ו- CRYSIS WARHEAD (המשחקים היחדים שיש לי על המחשב נכון לרגע זה).

בהתחלה שייכתי את הבעיה ללוח אם ולמעבד, שאלו הדברים היחידים שהשתנו חוץ מהפירמוט, אבל בפורום אמרו לי שזה לא נראה להם מתקשר והם שלחו אותי לפורום תוכנה.

תמונות שנוספו עד עכשיו:

mvfjyiidjlyt.jpg

bhhmfyyjztg2.jpg

oiaqj4ozwdwh.jpg

tmg0zmmf5kuj.jpg

gjdz0yx0keoc.jpg

למישהו יש רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כנראה שישנה בעיה

לא מאמין שמקורה בI5

פעם אחרונה שהחלפתי מעבד ולוח אם - המערכת הפעלה סירבה לעלות.. במקום זה הופיע מסך כחול

אני מאמין שפה הבעיה, תתקין את מערכת ההפעלה מחדש.

אין לי ניסיון אחר בבעיות כתוצאה מהיסטוריה דומה לשלך אז תשאיר את זה כאופציה אחרונה, חכה לעוד תגובות של מבינים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל מלאפס את הביוס או לבדוק הגדרות בביוס.

מי בכלל אמר שמקור הבעיה במעבד או ברכיב חומרה כלשהו.

גם תריץ תוכנות מעמס כדי לראות שגם אין קריסות/קפיאות.

אה.. ואכפת לך לפרט על עוד בעיות? כי אמנם רשמת הרבה אבל ציינת רק 2-3 בעיות. ואם אפשר אז תרשום בקצרה, לא צריך לספר סיפורים. ;)

אגב- לא שכחת לחבר את חיבור החשמל של כרטיס המסך, כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיליתי שאותו דבר קורה גם ב- IV.

המחשב עצמו לא קורס, רק יש לו בעיות קטנות כאלה כמו שאמרתי.

הרצתי את PERFORMANCE TEST כמו שאמרתי לפני כן, אני יודע שהוא אמור לתת לי תוצאה יותר טובה אבל הוא פשוט לא מוציא אותה.

כל הדרייברים שלי מותאמים ל- 64BIT.

בקשר לביוס, הייתה לי בעיה שהסמן של העכבר הכפיל את גודלו ספונטנית, והייתה גם בעיה עם FLASH שהוא כל הזמן ניתקע.

התקנתי את הדרייברים הכי חדשים ונראה שזה הסתדר.

הבעיה במשחקים הייתה גם לפני וגם אחרי העידכון.

חוץ ממה שהבאתי עד עכשיו לא מצאתי עדיין דבר נוסף.

בקשר לחיבור חשמל לכרטיס מסך, עשיתי את הטעות הזאת פעם, וזה רק עושה קולות מוזרים ולא מפעיל את המחשב אז אין סיכוי שזאת הבעיה (כן חיברתי הפעם ואני לא הולך לחזור על הטעות הזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לביוס כן איפסתי ל- OPTIMIZED, ושיניתי דברים קטנים, לא משהו רציני, רק שמתי QUICK BOOT ושמתי 64BIT במקום 32. כל זה כבר אחרי העדכון, וכמו שאמרתי היו בעיות כאלה כבר לפני העדכון.

תוכנת מאמץ להשתמש ב- OCCT?

עריכה: איפסתי עוד פעם ל- OPTIMAIZE הפעם בלי לשנות כלום ועדיין לא רץ חלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצתי OCCT וכתוב TEST COMPLETED WITHOUT ERRORS.

הטמפ' הגיעה עד 50 מעלות במקסימום, ובהתחלה היה כתוב לי +17% וכשהמעבד התחיל להתאמץ זה ירד ל- +5%, לא יודע אם זה קשור למשהו אבל רק לתוספת אינפורמציה.

את הבדיקה הרצתי למשך שעתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את הביצועים של המחשב שלי בתוכנה performance test וקיבלתי תוצאה 2402. עוד דבר שהיה מוזר זה שיש לי את אותו כרטיס (HD 5850 למי שלא קרא עד עכשיו את המפרט שלי בצד) כמו לאח שלי הגדול, ולו יש מעבד E7400. התוצאה שלו בביצועי הכרטיס הייתה הרבה יותר טובה משלי.

לפי הקישור הזה, Core i5 ו Core i7 לסוגיהם לא מהווים שיפור (ואפילו קצת יותר חלשים) במשחק Dirt2 ממעבדים קודמים של אינטל. C2Q ואפילו Q2D מציגים ביצועים עדיפים.

http://www.computerbase.de/artikel/hardware/prozessoren/2009/test_prozessoren_2009/21/#abschnitt_colin_mcrae_dirt_2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כה, הרמזים היחידים שנתת, ואפשר לעקוב אחריהם:

הסמן של העכבר הכפיל את עצמו - שמעולם לא נתקלתי בתופעה.. ואין לי מושג אם היא קשורה

הלאגים המוזרים במשחק

והמסך הכחול - שנראה הכי רלוונטי לדעתי.. יש סיכוי שאתה יכול לשחזר איך קיבלת אותו / מה היה כתוב בו ?

חשבתי שהוא ציטט אותך, לא רלוונטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...