intel core i5 750 או AMD Phenom II X4 965 - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

intel core i5 750 או AMD Phenom II X4 965

dog

Recommended Posts

הדילמות שלנו קצת שונות.

היות ואם אני הולך על כרטיס מסך מבחוץ, זה יהיה משהו ב-230 שח, אבל ייתן ביצועים הרבה יותר טובים מהמובנה. וישולב גם בלוח שכנראה טוב יותר לעתיד.

מצד שני tmpsur צודק, הכרטיס צורך ומוסיף חום, במקרה שלי=רעש, והמובנה גם לא רע אם לא משחקים משחקים תובעניים.

מצד שני אם אני רוצה את הלוח הנ"ל, זה לא יאפשר כרטיס מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה כל הקטע שהכרטיס המובנה הוא למעשה גרפית שיושבת במעבד עצמו ולא על הלוח ולכן ההחלטה שלנו צריכה להיות קודם כל המעבד ואח"כ לפי זה לבחור את הלוח ,אישית אני לא רואה טעם להשקיע בכרטיס שעולה 230ש"ח ,זה נראה לי חבל חא להוסיף כבר עוד 200 -205 ש"ח ולקבל משהו טוב יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא הגדרתי את זה ברור.

אם תרצה/תבחר במעבד מובנה שבב גרפי, תוכל לנצל אותו רק בלוחות h55/57.

אני לא טוען שהם לא טובים.

אבל שים לב שאין בהם/בחלק מהם, לא מעט אופציות, שאולי לא רלבנטיות לכולם.

למשל רייד,נדמה לי , אין usb/sata 3.0 ואלי עוד.

(ה-57 אגב יקר יותר אך יש בו למשל אופציית רייד, אם איני טועה)

כאמור יתכן ולמרבית האנשים זה לא רלבנטי, אבל אם בעתיד זה יהיה כן, זה מגביל.

לכך התכוונתי שלוח p55A למשל יאפשר את זה אם בעתיד יהיה צורך.

אבל איתו לא תוכל עם מובנה.

כך שאני כן כורך את זה יחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dog - לעניות דעתי אתה מתפזר לחלוטין ומערב מין שאינו במינו.

רוב הסוגיות שאתה מעלה הן במקרה הטוב שוליות ונראה לי שמרוב קריאת סקירות ונבירה בפורומים קצת נתקעת על הפרטים השוליים ואיבדת את העיקר.

אני יושב היום על p-4 3.4ghz, עם 3 גיגה מהיר ובחיייתק, המחשב שלי מאט מכל "זבוב" שמתווסף. בעיקר כשמופעל סרט/דיוידי ברקע ודברים דומים לזה.

זה כי הוא חד ליבתי, לא כי הוא "חלש" למשימות שציינת. הקפיצה שמקרה שלך מליבה אחת לשתיים משמעותית אבל מעבר לכך זה הולך ונהיה זניח. רוב הסיכויים שזה נובע ממערכת ההפעלה ולא המעבד.

נכון כל 2 יעשה לי יופי של עבודה, ביחס למה שיש לי היום, אבל יש בשוק ורוצים לבחור ביניהם.

ולכן בדיוק ה-I3 הוא יורשו המאוד משודרג של ה-C2D בדיוק לפרופיל השימוש שלך.

לגבי הפאסיבי, לא מתיימר להיות בעל ניסיון כמוך, אבל מכיר מישהו עם e-8400 שעובד יופי עם הקירור הפאסיבי הזה.

אז אולי זה מעבד עם הספק נמוך יותר, אבל הוא אומר שאין כל בעיות.

לגבי ההצעה של ה-650, זאת הבעיה שזה עדיין יוצא יותר מה-750, אז למה, רק בגלל הספק נמוך בקצת?

ועוד דבר, המדידות האלו שנעשו של הספק=חום, נעשו בעומס מירבי, שלא משקף את עבודת המחשב בחלק גדול מהזמן, ואם תשים לב במצב איידל ההבדלים שם לא גדולים ביניהם.

אני מבין שבמצבי העומס המירבי ידרש אותו שדיברת עליו, אבל זה לא כל הזמן.

זה בכלל לא משנה עם 99% מהזמן תהיה ב-IDLE. מספיק מקרה אחד של עבודה תחת עומס עם פאסיבי שלא יעומד בעומס וגמרת על המעבד - הלוח הרי לא יכול להגביר את מהירות המאוורר גם אם צריך את זה פעם בשנה. רק לדוגמה, ה-PWM של לוח האם מוריד אוטומטית את ה-RPM של ה-HSF שלי ל~300 בעבודה רגילה ואז הוא חרישי לחלוטין (גם ב~600-700 הוא עדיין בלתי-נשמע). רק תחת עומס הוא מגביר אותו ל~1200 שזה עדיין שקט מאוד ומבטיח את תקנות המעבד.

וחוץ מזה, אם בעתיד ארצה לשדרג, נניח למעבד חזק יותר, אז אתחיל להחליף ספק, קירורים וכו?

הספקים שנתתי יחזיקו בקלות מפרטים חזקים בהרבה וכנ"ל הקירור (ודאי במפרט הראשון) - אין טעם לקנות שלד מפרט המותאם לגיימר אקסטרים חובב OC ללא כל צורך - ודאי אם אתה חובב שקט.

אולי לא הגדרתי את זה ברור.

אם תרצה/תבחר במעבד מובנה גרפי, תוכל לנצל אותו רק בלוחות h55/57.

אני לא טוען שהם לא טובים.

אבל שים לב שאין בהם/בחלק מהם, לא מעט אופציות, שאולי לא רלבנטיות לכולם.

למשל רייד,נדמה לי , אין usb/sata 3.0 ואלי עוד.

(ה-57 אגב יקר יותר אך יש בו למשל אופציית רייד, אם איני טועה)

נו באמת - RAID חסר כל ערך ל-99.5% מהמשתמשים, ודאי לשימושים שלך (עשה חיפוש לאחד מעשרות הפוסטים שלי בעניין), בכלל לא רלוונטי גם כן וה-USB3 וענייני רוחב הפס של ה-PCIE הם במקרה הטוב אגדות אורבניות של שרופים ו/או ומשאלות לב. זניח לחלוטין.

כאמור יתכן ולמרבית האנשים זה לא רלבנטי, אבל אם בעתיד זה יהיה כן, זה מגביל.

ב"עתיד" תוכל לקנות כרטיס הרחבה USB3 בכמה גרושים שככל הנראה יהיה בעל תמיכה של ממש במוצרים ממשיים ולא תמיכה על הנייר במשהו שעדיין רק בדמו טכנולוגי.

לכך התכוונתי שלוח p55A למשל יאפשר את זה אם בעתיד יהיה צורך.

אבל איתו לא תוכל עם מובנה.

כך שאני כן כורך את זה יחד.

בקיצור, נראה לי שאם נחפור עוד קצת נגיע לסין - אני מציע לך לקחת צעד אחורה, לקרוא שוב את כל הת'רד ולהתמקד בעיקר כדי שתוכל להחליט בהתחשב בצרכים האמיתיים והממשיים.

בשווה כסף של הזמן שהושקע בת'רד הזה כבר היית יכול לקנות שני מפרטים ולעבור מאחד לשני לפי החשק :lol:

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהחלט יכול למצוא מספיק דיונים על הלוחות האלו בפורומים בכל העולם שמדברים על בעיות בoc

מצד שני, לא מצליח למצוא על הp55aמה שפתר את הבעיה למרבית האנשים (הבעיה היתה התושבת ולא בפינים מראש, מה שגגרם למגע לא טוב עם חלק מהפינים)בגלל זה ביקשתי שתמצא לי סימוכין לבעיה שהעלית עם הp55a-ud3

אתה זורק משפט שכביכול הוא עובדה רק שבפועל הוא ממש לא נכון

זה שנשרף לך לוח יכול להיות פאק ביצור, יכול להיות חוסר מזל, יכול להיות חוסר ידע ועוד 101 דברים

p55a-ud3 בהחלט יכול לעמוד בכיף בcore i5-750 במהירות 4ghz מנסיון

אני מדבר על שריפת המוספטים ולא על שריפת הפינים ולכן אין לתושבת שום קשר לעניין - להזכירך רק תושבת המתכת היא של LOTES והפינים עדיין של FOXCONN

P55M-UD2 וP55-UD3 נשרפו בגלל חוסר בפאזות ובהגנת זרם גבוה.

יכול להיות שהP55A מכילים הגנת זרם גבוה ולכן לא ישרפו אבל גם לא יאפשרו OC גבוה בלי לקרוס.

אני מציע שתקרא פה

http://www.tomshardware.com/reviews/budget-p55-motherboard,2436.html

ופה http://www.tomshardware.com/reviews/p55-motherboard-overclock,2460.html

תבין שהלוחות שלא מיועדים לתת הרבה חשמל למעבד פשוט נשרפים לעומת הP7P55D והUD3R שכן מיועדים ולא קורה להם כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr- ראשית אני מתיחס ברצינות להצעות שלך, רק רוצה לדעת בדיוק מראש מה אקבל ועל מה אוותר בעסקה הזו, לא רוצה ליפול למצב של "חבל שלא לקחתי את ה-750" ולהתחיל להתעסק שוב בנושא .(כספית אני יכול להרשות לעצמי את זה, הנימוק היחיד שנגעת איתו אצלי זה תוספת החום/רעש וכו').

אני יושב היום עם ויסטה 32, ולפני שנה ישבתי גם עם xp,לא ראיתי פער ממשי בנושא, כך שלא ברורים לי דבריך בנושא.

בנושא פיזור מצבי העומס התכוונתי יותר לסך ההספק/חום בעבודה שוטפת, לא לפיקים

אבל אודה שהפחדת אותי בדברים שתיארת.

אבל גם לפאסיבי יש בנוסף מאוורר, מה שאתה אומר ששם לא ניתן לעשות את הבקרה מהלוח כמו אצלך?

לגבי הרייד,האמן לי חרשתי את הפוסטים שלך בנושא ולבסוף אכן ירדתי מזה.

הבהרת לי משהו עם חריץ ההרחבה למשל ל-usb 3.0.

אוקי, אם אקח צעד אחורה,אחורה. הרי קראתי בהשוואות על ה- i3 שיש מספר amd

3-4 ליבות, ברמות המחיר שלו, שציינו כי הם טובים ממנו בתחומים מסויימים לפחות (נדמה לי גם בכרטיס הגרפי המובנה בלוחות, אבל לא בטוח), עד כמה שאני זוכר דובר על 435, 620 וכו'.

ולאחר שהתייחסת גם לנושא הליבות, נשאלת השאלה מה טוב יותר לשימושים שלי, לא לסבול מהאטה כשאני עושה הרבה דברים יחד, , דו ליבתי עם תדר גבוה יתר ו-ht, או 3/4 ליבתי?

ומה מצב החום/רעש ב- הנ"ל/אחרים ביחס ל-i3?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים שם ככל זניחים שזה כמעט מצחיק... לא מצדיק אפילו את המאמץ של להתעמק בתוצאות ובפרטים (ומההשוואות בגיימינג אני בכלל מתעלם כי זה פשוט מיותר לחלוטין עבור כרטיס מובנה ובמרבית המקרים שם הן ממילא לא "שחיקים").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לקירור כמו הנינגה 2 שלמיטב הבנתי הוא פאסיבי אבל יש לו מאוורר , שניתן לבחור אם להשתמש בו או לא, או שאני לא מבין פה משהו?

ב-i3 אין כמובן את הליבה המומהרת שהושוותה שם.

גם אני קראתי את מה שגילומן צירף ולשם התיחסתי.

מצד שני אני מבין שבנושאים האחרים שציינת (וואטים/טמפ') ה- שצויינו, לא מתחרים?

מה ש"מעצבן" שבכל המקומות הם אומרים שלמשל ה-i3 יכולה להיות מערכת אידיאלית ל- htpc,מה עם שאר השימושים?

טוב לפחות נשארתי עם הבחירה בין ה-i3 ל- המקבילים לו.

תוכלו בבקשה קצת על מה אקבל ומה לא, בהשוואה מביניהם?

אגב השבב הגרפי שישוב על המעבד, לא מוסיף חום וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* לכל אפשר לנתק את המאוורר ולהפוך אותו לפסיבי. כדי שקירור יהיה יעיל ללא מאוורר הוא צריך להיות עם שטח פנים גדול ומרווחים גדולים יחסית בין ה-fins כדי לאפשר זרימת אוויר (אבל שוב - אז אתה צריך מאווררי מארז חזקים יותר ולא הרווחת כלום - במיוחד אם מקור החום הכמעט יחיד (I3/I5) במפרט הוא המעבד).

* שוב - ההבדלים ממש לא בשמיים ודי זניחים בשימוש יומיומי:

--- ל-AM3 יש אופק שדרוג שנראה כרגע ודאי יותר והם מעט עדיפים עבור אותו מחיר.

--- ה-I3/I5 חסכוניים וקרירים משמעותית מבחינת הפלטפורמה כולה עם פשרות לא ממש משמעותיות בחלק מהמקרים.

אופק השדרוג צפוי להיות טוב אבל זה לוטה מעט בערפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא הזה נכנס ללופ אינסופי.

ל-dog

לא משנה מה תקנה. זה יהיה מחשב, מחשב טוב אפילו ובגבולות של פלוס מינוס כמה אחוזי ביצועים שאתה ממילא לא תרגיש בהם. אין שום טעם לבזבז את זמנך על ניואנסים וממילא תמיד אפשר לקנות משהו ולהוסיף לו דברים אח"כ. הנסיון שלך לעשות מהפורום מקום לתחקיר שהופך כל אבן מהווה טורח על השאר שסה"כ רוצים לתת עזרה שאתה מסרב לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ננטרל כרגע את השימוש ב"כרטיס" מובנה. נניח שאולי בעתיד הצרכים יכתיבו הוספת כרטיס לא מובנה למשחקים וכו'.

מה מבינהם, כמעבד נטו, נכון לי יותר לדעתך.

i3, אחד מה-amd שווי מחיר/הספק (אם יש כזה) .

ותוכל להגיד אם השבב הגרפי שיושב על המעבד לא מוסיף חום?

דבר נוסף שמדאיג אותי ונוגע לשימוש שוטף שלי, מופיע כאן,בעיות מסויימות בסרטי hd

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7464&pageid=6382

[br]פורסם בתאריך: 25.01.2010 בשעה 15:37:25

הנושא הזה נכנס ללופ אינסופי.

ל-dog

לא משנה מה תקנה. זה יהיה מחשב, מחשב טוב אפילו ובגבולות של פלוס מינוס כמה אחוזי ביצועים שאתה ממילא לא תרגיש בהם. אין שום טעם לבזבז את זמנך על ניואנסים וממילא תמיד אפשר לקנות משהו ולהוסיף לו דברים אח"כ. הנסיון שלך לעשות מהפורום מקום לתחקיר שהופך כל אבן מהווה טורח על השאר שסה"כ רוצים לתת עזרה שאתה מסרב לקבל.

אם שמת לב, היו כאן כמה דיעות סותרות גם בין אלו שמנסים לעזור לי ואני מעריך מאד את עזרתם.

למעשה כן שמעתי לעצות והתקדמתי עם זה ובסך הכל אני עושה התייעצות סופית בין הi3 ל- מקביל.

ולהערתך על ה"טורח", כמי שבעצמו קורא טראדים, אין לי ספק שעוד אנשים לומדים מכך, ולפעמים יש להם את אותן השאלות (מכיר אישית כמה כאלו). לטעמי זו בין היתר אחת ממטרות פורומים שכאלו, אתה לא חושב?

אגב, גם לעצמך אתה קונה מחשב בדרך הזו?

"לא משנה מה תקנה. זה יהיה מחשב, וממילא תמיד אפשר לקנות משהו ולהוסיף לו דברים אח"כ."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD ללא צל של ספק

במחיר של I3 530 יש לך ATHLON II X4 630 שמגיע עם 4 ליבות פיסיות

במחיר של I3 540 יש לך את הPHENOM II X4 925 שגם מגיע עם 4 ליבות

המלצה שלי - קח מעבד ATHLON II X3 425 : לא תנצל יותר ממה שהוא מציע וככה גם תחסוך 200 ש''ח על מעבד

בנוסף לכך יש גם ייתרונות ברורים ללוחות : לוח לI3 עולה לפחות 500 ש''ח ובמחיר הזה אפשר להביא לוח AM3 785G שגם מכיל כרטיס מסך חזק יותר משל הI3 , גם מכיל הרבה יותר פיצ'רים מלוחות I3 מקבילים וגם יאפשר ניסיון פתיחת לATHLON X3 ואם יהיה לך מזל הוא יהפוך לATHLON X4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...