intel core i5 750 או AMD Phenom II X4 965 - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

intel core i5 750 או AMD Phenom II X4 965

dog

Recommended Posts

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכון, ו"לא שמיים וארץ" זה בלשון המעטה.. ההבדל קיים רק תאורטית, המעבדים בפועל לא זקוקים לרוחב הפס הזה.

חוץ מזה שאתה מדבר על מעבד AM3 בלוח AM2+ או AM2+ בלוח AM2. כאן מדובר על מעבד AM3 בלוח AM3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

עדיין, אם אתה רוצה את השילוב החזק ביותר שעדיין משתלם, עדכני בולי ממש חשבון לכסף אני האישית הייתי הולך על I5-661/750 עם לוח H57, אלא אם מתוכנן OC אז הייתי לוקח את ה-965BE עם לוח AM3/DDR3 מפוצ'ר בהרבה כמו ה-785G של גיגבייט ב~500 ש"ח.

נראה לי שלא מתכנן oc.

בוא נלך רגע עם ה"ראש" המודגש, שמתאים בערך לשיקולים שלי, לפי מה שאני זוכר ה- 661 לא עולה פחות, אולי אף יותר, ונותן פחות ביצועים מה- 750, נדמה לי.

ה- h 57 יש לו מחיר מוטרף, תקן אותי אם אני טועה, אך היתרון היחיד שאני רואה בו לעומת הגיגה בייט p555A הוא הפיתרון שלהם ל usb/sata 3.0 תוך שמירת רוחב pci-e x16 (שגם בא , כידוע, קצת על חשבון מהירות שני הראשונים) ואולי גם תושבות אמינות יותר ל -0c, דברים שהם קצת פחות קריטיים לי.

אגב, תוכל לפרט למה ללא oc העדפת את האינטל על פני ה- ?

עניין החום הוא מטריד אם אתה חובב שקט עם בינוני. אם לא מאוד קריטי לך ו/או יש לך רציני (~200 ש"ח) זה לא צפוי להוות בעיה.

עניין צריכת החשמל בהחלט משמעותי בגרפים אבל בפועל די זניח אלא אם אתה "ירוק" בנשמתך.

ענין החום, אכן מטריד, אני מתכנן לבנות מערכת חרישית ככל הניתן, מקטין קירורים ככל הניתן (גראפי עם פאסבי, ביטול מאוורר אחד ב- 182 וכדו').

לגבי החשמל, לא חישבתי, אבל ראית את הציטוט שהבאתי בנושא.[br]פורסם בתאריך: 22.01.2010 בשעה 13:00:32

אולי אתה לא מקשיב אבל אמרתי שה-Zambezi הם לתושבת AM3. ולא צריכה להיות שום בעיה בעניין הזה, לפחות לא אחת שעדכון ביוס לא יכול לפתור.

ולא יזיק אם תפרט על הקטע שהדגשתי.

תראה, נפלתם 3 מומחים :), עלי, יוזר רגיל ביותר.

אני לא מתיימר לדעת כמוכם, אבל כיוזר, כבר ראיתי שעם יציאת חדשים, הלוחות הקודמים כבר פחות מעודכנים, ויצאות גרסאות חדשות, עם אותה תושבת, כבר היום יש המון וראיציות לוחות לכל סוג תושבת, בסך הכל התכוונתי שלהסתמך על כך שבשידרוגים הבאים ניתן יהיה לחסוך ולהישאר עם אותו לוח (ואפילו זיכרונות) הוא לא דבר וודאי.

חוץ מזה,גם אתם אמרתם שלא בונים על שיקולים של שנים קדימה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענין החום, אכן מטריד, אני מתכנן לבנות מערכת חרישית ככל הניתן, מקטין קירורים ככל הניתן (גראפי עם פאסבי, ביטול מאוורר אחד ב- 182 וכדו').

אם כך, יש חשיבות עליונה בבחירת הרכיבים הקרירים והחסכוניים ביותר בהתאם לשימושים וזה רק מדגיש שוב וביתר שאת את מה שאמרו לך שוב ושוב - אתה מכוון גבוה בהרבה מהנדרש לך באמת ואתה תשלם לא רק בכסף אלא גם בחום, הספק וכתוצאה מכך - ברמת רעש גבוהה משמעותית (או לפחות קירור מפלצתי)

היתרון של ה-I3/I5 החדשים הוא ביכולת לעבוד ללא כרטיס מסך נפרד על תושבת 1156 מה שמוריד משמעותית את ההספק, פליטת החום וכמובן - הרעש.

אני לא מתיימר לדעת כמוכם, אבל כיוזר, כבר ראיתי שעם יציאת מעבדים חדשים, הלוחות הקודמים כבר פחות מעודכנים, ויצאות גרסאות חדשות, עם אותה תושבת, כבר היום יש המון וראיציות לוחות לכל סוג תושבת, בסך הכל התכוונתי שלהסתמך על כך שבשידרוגים הבאים ניתן יהיה לחסוך ולהישאר עם אותו לוח (ואפילו זיכרונות) הוא לא דבר וודאי.

חוץ מזה,גם אתם אמרתם שלא בונים על שיקולים של שנים קדימה .

עם זה אני מסכים לרוב, אם כי מדובר בזמן מעט בעייתי בו לא ברור בדיוק מה אופק השדרוג של כל פלטפורמה. אני למשל נתקעתי בעבר עם לוח 915 שכולם אמרו לקנות כי הוא "בתושבת 775 עדכנית וחדישה" אבל בפועל הוא תמך רק במעבדי P4 ולא באף אחד אחר.

כרגע אופק השדרוג של נראה עדיף ולוחות האם שלהם עדיפים עבור אותה רמת מחיר.

מצד שני, מעבדי החדשים עדיפים בכל הקשור ליחס ביצועים/מחיר/הספק ברוב המכריע של המקרים.

נראה לי שאתה צריך לחזור לפורום מפרטי מחשב, להגדיר היטב היטב את כל הדרישות שלך ונוכל לתפור לך פתרון מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ראיתי שעם יציאת חדשים, הלוחות הקודמים כבר פחות מעודכנים, ויצאות גרסאות חדשות, עם אותה תושבת, כבר היום יש המון וראיציות לוחות לכל סוג תושבת, בסך הכל התכוונתי שלהסתמך על כך שבשידרוגים הבאים ניתן יהיה לחסוך ולהישאר עם אותו לוח (ואפילו זיכרונות) הוא לא דבר וודאי.

זה לא וודאי כמו ששום דבר לא וודאי בחיים. אבל זה כן מאוד סביר, כפי שאמרתי מדובר בלוח AM3 עם מעבד AM3, מקסימום יהיה צורך בעדכון ביוס, להבדיל מתושבת LGA1156 שבכלל לא יודעים מה באופק.

"חוץ מזה,גם אתם אמרתם שלא בונים על שיקולים של שנים קדימה ."

כנראה שאתה לא באמת מקשיב למה שאומרים לך כאן. אני הפסקתי להגיב לך. שיהיה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr-

תראה ,זה לא בדיוק "מה שאמרו לי שוב ושוב" .

אמרו לי ללכת על מסוימים שיש להם חיסרון ברור בנושאים האלו(אוקי, אולי זה היה כשלא הגדרתי בבירור את החשיבות שלי בנושא ).

קצת הגזמת עם "קירור מפלצתי" ה-i5 750 לא כל כך חם.

נכון, האחרים שרשמת כנראה חמים פחות אבל עדיין למיטב ידיעתי ה-750 קר יותר ממרבית האינטלים האחרים שרצו עד לא מזמן.

הכרטיס שאני הולך לעבוד איתו הוא 4550, גם לא מהחמים ביותר.

אבל יחד עם זאת מה שהצעת ראוי למחשבה.

ממה שקראתי יש איזה 10 מעלות הפרש בין ה-i5 750 ל- 661 למשל.

ממש, ממש, לא מזלזל בזה.

אבל יש לזה כנראה מחיר בביצועים, אמנם לא ענק.

כמובן שברור לך שהמערכת של 6xx לא בהכרח זולה יותר, אפילו אולי יקרה יותר.

נניח ה-661,(שיש לו אגב כרטיס קצת חזק מהאחרים) יקר ב-100 שח, לוח נע בין 500 ל1200 תלוי מה אתה בוחר ועל מה אתה מוכן לוותר .בזולים חסרים הרבה פיצ'רים, חלקם חשובים לי, חלקם לא.

אם אני רוצה להישאר עם אותם פיצ'רים כמו ל-750, אז לפי מה שהבנתי אפשר להשתמש בלוח זהה לו.

ה- i3 אכן זול יותר מה- i5 750 ,לא ברור לי לגבי הלוחות, מניח שזה כנ"ל?

בכל אופן אקרא עוד קצת ואולי אעשה כעצתך, לשוב למפרטים, כשאהיה קצת מגובש יותר.

nike-

בינתיים אינטל משיכה להוציא מעבדים על 1156 ,אבל אין טעם להיכנס לויכוח הזה.

יכול להיות שאתה צודק אבל אני מ- ירדתי,נשאר לבחור בין האינטלים שהועלו כאן וה-750.

ואני לא מבין מה עשיתי לך שאתה כועס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים אינטל משיכה להוציא מעבדים על 1156 ,אבל אין טעם להיכנס לויכוח הזה יכול להיות שאתה צודק אבל אני מ- ירדתי,נשאר לבחור בין האינטלים שהועלו כאן.

אינטל לא ממשיכה להוציא מעבדים ל-LGA1156. יצאו i5-750, i7-860, i7-870. עכשיו יצאו i3-5x0, i5-6xx ו-G6950.. זהו, לא צפויים עוד מעבדים. אולי i7-810.. אבל לא שום דבר פורץ דרך שיהווה תחליף למעבד חזק כמו ה-i5-750.

וזו זכותך לרדת מהאופציה של , אתה לא צריך לתרץ ולהצדיק את עצמך..

"חוץ מזה,גם אתם אמרתם שלא בונים על שיקולים של שנים קדימה ."

אף אחד לא אמר דבר כזה, לפחות לא בצורה שאתה הבנת. אם מתייחסים לשיקולים של שנים קדימה ולוקחים לוח אם באותו מחיר שיציע אפשרויות שדרוג טובות יותר - אז זה דבר מצוין. אבל אם קונים מעבד אשר חזק משמעותית (אפשר לקחת מעבד חזק יותר ממה שצריך, אין בזה רע, אבל מדובר ב-overkill) ביחס לדרישות המערכת - אז זה סיפור אחר.

לגבי השיקול החדש.. i5-660 מול i5-750? שניהם יהיו overkill ולא תרגיש שום הבדל. תעיף מבט בפורום מפרטי מחשב או שתחפש כאן בפורום מעבדים, תראה אילו שימושים תובעניים יש לחלק מהמשתמשים ותבין כמה שהשימושים שלך הם משרדיים:

המון חלונות, צפיה בקליפים במקביל, העלאת קבצי מוסיקה/וידאו לאתרים/בלוגים שלי , תוכנות כיווץ, שיחות סקייפ/וידאו ,הורדות מהנט, העלאת תמונות ממצלמה, לפעמים עריכה גרפית של תמונות, צריבה, העברת מידע לדיסק חיצוני, סרטי hd (אם זה דרך הכונן האופטי, או מקובץ במחשב, או ישירות מהנט), כאשר כאמור במקביל עובדים דברים,

צפיה ב- טיוי באמצעות כרטיס טלויזיה תוך כדי עבודה במחשב, ואולי שכחתי מספר דברים.

כל זה תוך עיסוק במקביל באופיס, הדפסות וכו'.

אתה מתכוון לומר שאתה עושה את כל הפעולות הנ"ל בו זמנית? אתה מבצע שיחת בסקייפ בזמן שאתה צופה בסרט HD ובקליפים וב-TV דרך כרטיס טלויזיה? אם לא, אני לא מבין למה אתה חושב שהשימושים שלך כ"כ כבדים. וגם אם כן, ה-i5-750 הוא עדיין אוברקיל לשימושים שלך. חלשים ממנו יכולים לעשות את כל הנ"ל בו זמנית. ונשים בצד את העובדה שחצי מהדברים שרשמת תלויים בכונן הקשיח ולא קשורים בכלל למעבד (תוכנות כיווץ, העברת מידע לדיסק חיצוני, הורדות מהנט..).

אגב, מה המערכת הנוכחית שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אני מעריך שבכל זאת התיחסת.

בסדר, לא אכנס לנושא אופציות השידרוג העתידיות, גם כי אני לא יודע מספיק בנושא, רק קראתי מאחרים שה- 1156 יהיה כאן עוד זמן לא מועט, אל תשכח שכל אלו שציינת יצאו רק "לפני דקה", הם מאד אטרקטיביים, וכנראה יהיו הקניות של אנשים בטווח הקרוב לפחות.

והסיבה הנוספת לא להמשיך עם הנושא, כי יותר מדי משתנים מוציאים אותי כבר משוגע, אז חתכתי, , ובין אלו שציינתי.

אקרא כעצתך במקומות שאמרת.

המעבד, אני יודע שזה סוג של אוברקיל, אבל לא איכפת לי, אני יכול להרשות/לפרגן את זה לעצמי.

לולא היה מעלה tmpsur את נושא הבדלי החום וכו' (כי כאמור אני בונה על מערכת שקטה) , הייתי כבר היום קונה את ה- 750.

ולכן הדילמה שלי היא בין אלו שצוינו.

לגבי השימושים ,כמובן שחלק מהם לא ניתן לעשות בו זמנית, אבל ציינתי את אופי השימוש.

לא קריטי, אבל שכחת אגב שציינתי שדברים רצים גם בזמן משחקים (אף שלא מדובר בקרייסס...).

המערכת הנוכחית היא ישנה ואם אפרט אותה אתה תגיד שמה שאני הולך לקנות הוא סופר אוברקיל.

אבל אני מאלו שקונה אחת לכמה שנים ולוקח בחשבון שיתפתחו יישומים חדשים, משחקים חזקים יותר, עריכות ועוד.

אבל שמע, לבסוף צריך לחתוך ואני מתכוון לחתוך בין אלו שהוזכרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי חום.. אתה מתכוון לזה?

"היתרון של ה-I3/I5 החדשים הוא ביכולת לעבוד ללא כרטיס מסך נפרד על תושבת 1156 מה שמוריד משמעותית את ההספק, פליטת החום וכמובן - הרעש."

אם כן, זה לא רלוונטי אם אתה גם ככה הולך לקנות כרטיס מסך יעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה לא לזה, כי למרות שיכולתי לחיות בשלב הזה גם עם המובנה (תמיד אפשר להוסיף בעתיד)

הרי שמשילוב של לא מעט סיבות ,כנראה שבכל מקרה, גם אם אבחר למשל ב-661, אלך על לוח p55, שאין בו תמיכה לכרטיס המובנה.

אני גם לא חושב שה-4550 למשל יוסיף הרבה חום, אם כי הוא הולך להיות פאסיבי.

הכוונה לכאן למשל.

http://www.silentpcreview.com/article1013-page7.html

תראה, איך שאני רואה בגדול את ההשוואה בין ה-750 ל661 ומשפחתו , עבורי ההבדל המשמעותי הוא רק החום/הספק, במחיר אין פערים מוטרפים, ה-750 כנראה חזק יותר, אם כי לא משמעותית.

והבעיה שאני באמת לא יודע עד כמה שזה קריטי עבורי.

tmpsur הלך לדעתי קצת לקצה בנושא (איך עבדו/עובדים עם כל מעבדי הקוואד שהיו עד לא מזמן ואלו שלפניהם? אוקי, תמיד אפשר להגיד, למה לא לנצל עד הסוף את היתרונות החדשים? אני מקבל את זה.) אם כי אני מכבד את רגישותו לנושא השקט שחשוב לי גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרש של 10 מעלות זה משמעותי? ::)

זה הכל עניין יחסי. אולי ה-i5-661 הוא עד 90 מעלות וה-i5-750 הוא עד 100 מעלות? (סתם דוגמא) אתה מבין? לכן זה דבר יחסי.

אם אתה שואל אותי, אתה מתעסק בשטויות.. אבל זה רק אני. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרש של 10 מעלות זה משמעותי? ::)- לא יודע.

זה הכל עניין יחסי. אולי ה-i5-661 הוא עד 90 מעלות וה-i5-750 הוא עד 100 מעלות? (סתם דוגמא) אתה מבין? לכן זה דבר יחסי.- באמת קראתי נדמה לי שה-750 הוא עד 100, לא יודע עד כמה ה-661

אבל זה לא הנושא המרכזי שדיברתי עליו, אלא עניין הצריכה וההשפעה של החום על מערכת שקטה יותר.

אם אתה שואל אותי, אתה מתעסק בשטויות.. אבל זה רק אני. :)- שמע זה עלה מ-tamsur והוא נגע בנקודה חשובה לי , שקט העבודה, אם כי אין אני לא יודע בוודאות עד כמה זה ישפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא הזה מטופל על ידי במקביל ככל הניתן.

מתכנן מספר רכיבים פאסיביים, בחירת רכיבים שקטים ועוד.

העניין הוא ש- tmpsur הפחיד אותי שאולי לא אוכל לעבוד עם כל הנ"ל ב-750 וכן אוכל ב-661 למשל, או ב-i3,בגלל הפרשי החום.

מה דעתך/ניסונך בנושא?

נראה לך שנכון יותר לפתוח דיון חדש המתיחס יותר ספציפית לכל התמונה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...