intel core i5 750 או AMD Phenom II X4 965 - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

intel core i5 750 או AMD Phenom II X4 965

dog

Recommended Posts

הלוח הוא לוח טוב אם לא עושים OC

הבעיות שנתקלתי בהן היו בP55-UD3 ולכן גם הP55A יהיו את אותן בעיות.

אני מאמין שצריך PCIEX16 2.0 ולכן אני אישית לא הייתי קונה לוח שמוריד את המהירות לX8.

אז כמו שאמרתי - אם לא מתוכנן OC ואין שימוש בUSB3\SATA3 קח I5

אם מתוכנן OC אז לך על הPHENOM

אמנם כבר עברו כמה ימים אבל אני אשמח לקבל לינקים לבעיות עם הP55A-UD3 בOC

אני מודע לזה שלך היה נסיון לא טוב איתם, אבל לא מצאתי אסמכתאות נוספות לבעיה שאתה מתאר (שוב, בסדרה P55A)

בקשר לזה שאתה מאמין שצריך pci-express ברוחב x16, אז אמונה זה חשוב, אבל עובדות חשובות אפילו יותר

ההפרשים בביצועים הם 1-2 אחוזים כשמדובר בHD5870

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_5870_PCI-Express_Scaling/25.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עם קירור רציני ב~200-250 ש"ח תוכל להסתדר עם כל מעבד שיש בשוק היום וההבדלים בין I5 ל-I3 ואפילו ל-965BE לא יהיו תהומיים.

עדיין, למי שחשוב לו שקט זו בחירה גרועה מאוד לקחת משהו חזק משמעותית מהדרוש:

1. גם הקירור המפלצתי ביותר עדיין פולט את החום לתוך המארז ומגביר את הצורך במאווררים עם CFM משמעותי יותר במארז (כלומר בהכרח רועשים יותר).

2. כרטיס מסך פאסיבי אמנם שקט לחלוטין אבל שוב - "פולט את החום לתוך המארז ומגביר את הצורך במאווררים עם CFM משמעותי יותר במארז (כלומר בהכרח רועשים יותר)."

3. כרטיס מסך נפרד ו/או מעבד בעל TDP גבוה בהכרח מעמיסים יותר על הספק מה שמחייב אחד משניים - או ספק יקר מחוץ לפרופורציה ולדרישות או רמת רעש גבוהה יותר. רוב הספקים האיכותיים והשקטים באמת באים בהספקים די גבוהים ולא תמיד מצטיינים בתחום ההספקים הנמוך יחסית הצפוי ממערכת כשלך (בסביבות ה-100-150W גג תחת עומס) מבחינת נצילות. אני ממש לא מומחה כאן אבל בזמנו חקרתי את העניין די לעומק עם ספקים בסביבות ה-400W. כדאי להתייעץ.

4. זכור שרעש זה עניין סובייקטיבי לחלוטין - הרבה מאוד אנשים (וגם סקירות רבות) טוענים למשל שה-S-FLEX 1200RPM חרישיים ואילו בשבילי אפילו גרסת ה-800RPM די גבולית.

5. עבודה עם I3/I5 החדשים עם ליבה גרפית מובנית במעבד מאפשרת TDP נמוך משמעותית כמעט מכל שילוב שקיים היום בשוק עם ביצועים כמעט זהים (ולפעמים עדיפים) על ה-785T המהוללת של AMD. אמנם 4 הליבות הוירטואליות שלהם נופלות ביישומים מרובי נימים מ-4 הליבות ה"אמיתיות" של הפנום אבל לשימושים שלך זה זניח לחלוטין ויספק אותך הרבה מעל ומעבר.

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=1&artpage=4459&articID=980

ה-I3/I5 החדשים הם האלטרנטיבה היחידה שלך למפרט עדכני וחסכוני מיוחד אבל עם מעבד חזק מאוד וליבה גרפית טובה.

אם אתה ממילא מתכנן כרטיס מסך נפרד - היתרון שלהם מצטמצם משמעותית (אלא אם הלוח יודע "לכבות" את הכרטיס הנפרד כשאין בו צורך - לא יודע אם זו יכולת קיימת).

בקיצור, מערכת חרישית דורשת איזון זהיר בין דרישות, צרכים אמיתיים, רכיבי המערכת וכמובן - תקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם כבר עברו כמה ימים אבל אני אשמח לקבל לינקים לבעיות עם הP55A-UD3 בOC

אני מודע לזה שלך היה נסיון לא טוב איתם, אבל לא מצאתי אסמכתאות נוספות לבעיה שאתה מתאר (שוב, בסדרה P55A)

בקשר לזה שאתה מאמין שצריך pci-express ברוחב x16, אז אמונה זה חשוב, אבל עובדות חשובות אפילו יותר

ההפרשים בביצועים הם 1-2 אחוזים כשמדובר בHD5870

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_5870_PCI-Express_Scaling/25.html

אם תחפש את הUD3 הרגיל גם לא תמצא בעיות

הA לא קשור להאם הלוח ישרף והאם לא - זה רק תמיכת USB\SATA ותושבת של LOTES

כל הסדרות מUD3R ומעלה לא נפגעות ובגלל זה לא תמצא כלום ברשת.

אני אמרתי ואני אגיד שוב - לוח עם מספיק פאזות יחזיק ולוח בלי מספיק ישרף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יכול לקנות 2-3 מאווררים שקטים למארז + שקט למעבד.. ולא תהיה שום בעייה אפילו עם הפנום 965.

כל מה שאמרת על פליטת חום והספק נכון.. אבל זה רק תאורטי. בפועל זה לא רלוונטי, לא צריך לקחת מעבד הכי קריר בשביל מערכת שקטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תחפש את הUD3 הרגיל גם לא תמצא בעיות

אני בהחלט יכול למצוא מספיק דיונים על הלוחות האלו בפורומים בכל העולם שמדברים על בעיות בoc

מצד שני, לא מצליח למצוא על הp55a

הA לא קשור להאם הלוח ישרף והאם לא - זה רק תמיכת USB\SATA ותושבת של LOTES

מה שפתר את הבעיה למרבית האנשים (הבעיה היתה התושבת ולא בפינים מראש, מה שגגרם למגע לא טוב עם חלק מהפינים)

כל הסדרות מUD3R ומעלה לא נפגעות ובגלל זה לא תמצא כלום ברשת.

אני אמרתי ואני אגיד שוב - לוח עם מספיק פאזות יחזיק ולוח בלי מספיק ישרף

בגלל זה ביקשתי שתמצא לי סימוכין לבעיה שהעלית עם הp55a-ud3

אתה זורק משפט שכביכול הוא עובדה רק שבפועל הוא ממש לא נכון

זה שנשרף לך לוח יכול להיות פאק ביצור, יכול להיות חוסר מזל, יכול להיות חוסר ידע ועוד 101 דברים

p55a-ud3 בהחלט יכול לעמוד בכיף בcore i5-750 במהירות 4ghz מנסיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יכול לקנות 2-3 מאווררים שקטים למארז + שקט למעבד.. ולא תהיה שום בעייה אפילו עם הפנום 965.

כל מה שאמרת על פליטת חום והספק נכון.. אבל זה רק תאורטי. בפועל זה לא רלוונטי, לא צריך לקחת מעבד הכי קריר בשביל מערכת שקטה.

זה אולי רק תיאורטי בשבילך אבל הרבה יותר ממשי בשבילי - שקט זה עניין סובייקטיבי לחלוטין!

לידי יושב למשל מפרט עם E8500 (שקריר וחסכוני בהרבה מכל הנ"ל) MUGEN מפלצתי, כרטיס HD2400XT פאסיבי, 3 מאווררי S-FLEX800RPM חדשים, ספק HX520W, דיסק חרישי ומארז P180 והוא רק על גבול השקט מבחינתי וגם זה כשאני מאלץ את ה-HSF ל-RPM מינימלי.

ה-CPU מגיע תחת עומס ל~45-55 מעלות וכרטיס המסך לסביבות ה-50-60 מקסימום. הדיסק שומר על 35-36 מעלות קבוע.

לא חייבים אבל כשאין ממש צורך ויש רגישות גבוהה לשקט - מומלץ מאוד. מניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr-

תכננתי פאסיבי גם למעבד, משהו כמו נינג'ה 2.

ביחס לכרטיס מסך, גם שם אני לא סגור אם לקנות מבחוץ או להסתדר כרגע עם מובנה, שנראה לי שכרגע לפחות הוא יכול לענות על הצרכים.

נכון שכרטיס לא מובנה צורך גם הספק, כתבו על כך לא מעט.

מה שאתה אומר הגיוני, אבל אנשים גם אמרו לי את מה ש-nike אומר, שניתן להסתדר עם זה עם אותם הקירורים שהזכרתי ועדיין שתישאר מערכת שקטה, כך שלא ברור לי.

האפשרות שהצעת של כיבוי הכרטיס מעניינת, אבל אני בטח לא יודע אם היא אפשרית.

בכל אופן,לאחר קריאה נוספת ובירור מחירים ירדתי כנראה מה- i5 6xx .

גם לדעתי וגם לדעת רוב הכותבים, לרבות בדוגמה שהבאת כאן(יש לו אגב איזו טעות בסוף) , המחיר ועוד דברים לא עושה אותם כל כך אטרקטיביים.

כרגע אני מתלבט דווקא בין ה"קצוות".

בין ה-i3 לבין ה-i5 750, כשהראשון כנראה עונה בדיוק לצרכים שלי והשני הוא מעבר.

כלומר,האם ללכת על הזול יותר והקר יותר, ובעתיד לשקול שידרוג בהתאם לצרכים.

או לא להתעסק עם מחשבות שידרוג ולקנות שקט לזמן ארוך יותר (יודע שתגידו שזה לא הולך בדיוק כך).

מה שמעצבן עוד הוא שיש גם דילמה על לוח.

במצב שאני הולך על h55 וללא הוספת כרטיס מסך, יש הוזלה יפה.

אם אני הולך על לוח p55A , הסיפור כמובן שונה, ואז גם חייבים כרטיס מבחוץ.

ועל כך שה-750 מעבד חזק יותר מהשניים הנ"ל, עקרונית, אין ויכוח.

ואז עולה עוד שאלה, האם לשימושים שלי טוב יותר 4 ליבות , או 2 ליבות בתדר גבוה יותר עם ht?

ועוד דבר , נניח שאלך על ה-i3, תוך מחשבה לאפשרות שידרוג בעתיד, איזה לוח עדיף?

אם 55 עדיף מהשיקול הנ"ל , אז כאמור לעיל, לא עשיתי הרבה בנושא המחיר.

בקיצור, לא חד משמעי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק בדילמה שלך אני מתלבט בין I3-540 , I5-650 לבין I5-750 כאשר השיקול הוא האם להוסיף 500-700ש"ח (מה שכרגע לא כ"כ בא לי) לכרטיס מסך נורמלי ואז להנות ממעבד יותר טוב ,או שהמעבדים האלה יעשו את העבודה בצורה טובה מאוד לצרכים שלי ואני לא כ"כ ארגיש את ההבדל ואז אני לא אשקיע כרגע בכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, עשו בלגאן.

במיוחד שהבדלי הביצוע בין ה-750 ל6xx נעים בין לא ברורים לבין לא גדולים.

זאת הסיבה כאמור שה-i3 נכנס אצלי גם כאפשרות ,לפחות זולה יותר, וןאלךי בעתיד שידרוג.

אבל ראית שזה מרוכב יותר, איזה לוח, כן כרטיס, לא וכו'.

ה-650 עוד קצת זול יותר, אני חשבתי על ה-661 שיש לו כרטיס מובנה קצת טוב יותר,שעולה רק כמעבד 100 שח יותר מה-750.

ועוד אצלי מדובר על כרטיס זול ממה שכתבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשכח מקירור פסיבי של מעבדים ברמה הזו! אפשרי בקושי אבל לא מומלץ, לא בריא ולא יעיל (וגם לא מעשי במיוחד).

במקום מאוורר חרישי על סל"ד נמוך ישירות על ה-HSF תקבל 2-3 מאווררי מארז שצריכים לעבוד הרבה יותר קשה ולא תהיה לך כל "רשת בטיחות" למקרה של התחממות לא צפויה של המעבד עקב עומס או ירידת מה ביעילות הקירור (אבק, טמפרטורת סביבה, התיישנות הדרגתית של משחת הקירור ועוד).

לשימושים שציינת גם ה-I3 יהיה מעל ומעבר - תתחיל עם הכרטיס המובנה ומקסימום תוסיף כרטיס מסך בהמשך. זה השדרוג הכי קל/זול/פשוט שיש.

היתרון של ה-661 הוא שהליבה הגרפית שלו מומהרת בכ~30 אחוז למיטב זיכרוני ואז הוא חזק ברוב המקרים מה-785T. לא ממש קריטי.

אם אתה לא רוצה I3 (או 4X620 שיספק בהחלט למשל) קח I5-660 שעולה כמו ה-750 עם ביצועים לא רחוקים + לוח H55/H57 בטווח של 500-700 ש"ח. לפחות תהיה לך האפשרות לעבוד ללא כרטיס מסך (אופציה חביבה מאוד גם במקרה של תקלה בכרטיס המסך) במינימום הספק/רעש/חום אם תרצה וביצועים מצוינים.

מפרט יקר וחרישי לדוגמה, ללא כרטיס מסך:

מעבד:

[..] INTEL CORE i5 S1156 3.2GHz 650 : "SLBLK" - BOX ₪922

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-H57M-USB3 ₪729

זיכרון:

[..] OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR3 1066 CL9 - VALUE : OCZ3V10664GK ₪488

צורב DVD:

[..] ASUS DVDRW DRW-22B2ST - SATA - RETAIL ₪143

מארז:

[..] ANTEC P182-B w/o PSU ₪658

ספק כוח:

[..] CORSAIR VX 450W : CMPSU-450VXEU ₪411

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN II ₪215

קרור למארז:

[..] NOCTUA NF-S12B-FLX 120mm ₪85

כמות:3

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG F1 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103UJ ₪413

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (חינם לחברי הפורומים להזמנות מעל 3000 ש"ח !) ₪0

מחיר סופי: ₪4234

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

וגם זה יהיה מעל ומעבר וזול משמעותית ברמת שקט קרובה מאוד (אם לא עדיפה) - אלא אם מתוכנן גיימינג רציני בהמשך:

מעבד:

[..] INTEL CORE i3 S1156 2.9GHz 530 - BOX ₪609

לוח אם:

[..] INTEL HUNTER COVE : BLKDH55HC ₪522

זיכרון:

[..] OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR3 1066 CL9 - VALUE : OCZ3V10664GK ₪488

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK ₪112

מארז:

[..] ANTEC SOLO w/o PSU ₪423

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 330W BRONZE - RETAIL ₪220

קרור למעבד:

[..] SCYTHE KAMA CROSS ₪144

קרור למארז:

[..] NOCTUA NF-S12B-FLX 120mm ₪85

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG F1 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103UJ ₪413

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (חינם לחברי הפורומים להזמנות מעל 3000 ש"ח !) ₪0

מחיר סופי: ₪3016

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מה זה יספיק!

ראיתי כתבות ובכל המבחנים ה I5-750 לוקח בלי בעיה את ה I5-661 במיוחד בעריכת וידאו או בקידוד , השאלה מה קורה לגבי משתמש רגיל שרוצה קצת משחקים קצת קצת להוריד ולערוך סרטים מהמצלמת ,וגם תחביב אישי שלי לנסות וירטואליזציה כגון VMWARE מה ההגדרה שלך כשאתה אומר שהמעב יספיק? הכוונה שלך זה ששניהם יעשו את אותו עבודה בהפרש זמן משמעותי כמובן גם שימוש במשאבים או שאתה אומר שההפרש ביניהם הוא זניח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד גיימינג בינוני ומעלה - יספיק בלי בעיה והבדלי הביצועים למשתמש המזדמן הביתי יהיו קטנים עד זניחים בשימוש בפועל.

כמו שכבר אמרו לכם בדיון פה - אתם שוכחים עד כמה המעבדים האלה חזקים!

למען האמת גם E5300 בשליש מחיר היה מספיק בהחלט ואפילו P4-3GHZ מספיק בהחלט למרביתם.

קצת פרופורציה בבקשה... ;)

כמובן שאם אתה עורך 17 סרטי HD באורך מלא ביום לפרנסה או מריץ 23 מכונות וירטואליות עם CRYSIS במקביל 24/7 - ההבדלים יהיו מורגשים ומשמעותיים בהרבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יושב היום על p-4 3.4ghz, עם 3 גיגה זיכרון מהיר ובחיייתק, המחשב שלי מאט מכל "זבוב" שמתווסף. בעיקר כשמופעל סרט/דיוידי ברקע ודברים דומים לזה.

נכון כל 2 יעשה לי יופי של עבודה, ביחס למה שיש לי היום, אבל יש בשוק ורוצים לבחור ביניהם.

לגבי הפאסיבי, לא מתיימר להיות בעל ניסיון כמוך, אבל מכיר מישהו עם e-8400 שעובד יופי עם הקירור הפאסיבי הזה.

אז אולי זה מעבד עם הספק נמוך יותר, אבל הוא אומר שאין כל בעיות.

לגבי ההצעה של ה-650, זאת הבעיה שזה עדיין יוצא יותר מה-750, אז למה, רק בגלל הספק נמוך בקצת?

ועוד דבר, המדידות האלו שנעשו של הספק=חום, נעשו בעומס מירבי, שלא משקף את עבודת המחשב בחלק גדול מהזמן, ואם תשים לב במצב איידל ההבדלים שם לא גדולים ביניהם.

אני מבין שבמצבי העומס המירבי ידרש אותו שדיברת עליו, אבל זה לא כל הזמן.

וחוץ מזה, אם בעתיד ארצה לשדרג, נניח למעבד חזק יותר, אז אתחיל להחליף ספק, קירורים וכו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים ה750 עלה על ה650 אבל הם עולים אותו דבר ,ההבדל כאן הוא האם לקנות כ.מסך או לא

כתמורה לכסף הI3-540 הוא התמורה הכי טובה מבין ה650 וה540,אבל ה650 מהיר טיפה יותר וחזק טיפה יותר אבל לא יודע אם זה שווה תוספת של כמעט 250ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...