"שרה אמרה לי: אני האמא של מדינת ישראל" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"שרה אמרה לי: אני האמא של מדינת ישראל"

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 145
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפי הבחירות הדמוקרטיות ביבי דווקא לא נבחר, הוא נבחר בהליך אחר שספק אם הוא דמוקרטי...

אכן כן, ממשלת הליכוד הייתה מקום שני בדירוג אחרי קדימה בהפרש של מנדט.

כזכור לי ציפי ליבני לא הצליחה לבנות קואליצייה בגלל ש"ס שהיו להם דרישות וציפי לא הסכימה ועמדה על שלה... (תקנו אותי אם אני טועה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבני לא היתה בונה קואליציה עם ש"ס או בלעדיה.

אם אנחנו מדברים על הקואליציה שהייתה אחרי שקיבלה את "קדימה" מאולמרט, אז לא הייתה לה שום בעיה להישאר עם ש"ס אך היא לא רצתה לעשות זאת עקב דרישות בלתי הגיוניות של ש"ס (שביבי נענה להן במלואן). לגבי הבחירות הנוכחיות, היא גם הייתה יכולה לבנות קואליציה עם ש"ס במיוחד בהתחשב בכך שלקדימה יש יותר מנדטים לעומת הליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלכתחילה הממשלה בראשות קדימה התפרקה בגלל תרגיל מסריח של ש"ס (ואת זה כמובן כולם שוכחים) -

אבל להזכירכם, הבחירות הן לא "המירוץ למליון" ולא המפלגה הגדולה ביותר זוכה, אלא זו שמסוגלת להרכיב קואליציה של 61 או יותר חברי כנסת.

אני עצמי בחרתי בקדימה והייתי רוצה לראות את קדימה בשלטון, אבל מה לעשות שבגלל אגו ובגלל פוליטיקה - ביבי והליכוד התעקשו למנוע רוטציה בכל מחיר (לדעתי רוטציה היה הפתרון הנכון). המחיר - אפרופו - היה ממשלה ענקית עם עשרות שרים שאין בהם שום צורך ושמבזבזים כספי ציבור באופן איום ונורא.

אבל הכל נעשה במסגרת החוק והדמוקרטיה, ואם יש למישהו בעיה עם הליכוד או עם מפלגות אחרות והתנהלותן - הוא מוזמן לעשות אחד מהדברים הבאים:

1. להקים מפלגה בעצמו

2. להצביע למפלגה אחרת בבחירות ולעודד אנשים אחרים להצביע כמוהו

אנשים שהצביעו ל-"ימין" וכביכול קיבלו את מבוקשם - בעצם - מה הם קיבלו? בינתיים הממשלה הזו לא עשתה שום מעשה או צעד ששונה באופן משמעותי מהממשלה הקודמת, אלא אם כבר, פעלה אפילו באופן יותר "שמאלני" ממנה (הקפאת הבנייה וכיו"ב). בסופו של דבר, הכל לדעתי עניין של אגו - כנראה מסע ההשמצות נגד ציפי לבני עבד - או שסתם הגברים בארץ לא מסוגלים לתת לאישה להנהיג אותם :nixweiss:

אנשים כינו את אולמרט מושחת - ואולי זה נכון - כלומר - יכול להיות שהוא קיבל כספים או טובות הנאה שלא היה צריך לקבל. אבל כל זה מתגמד לדעתי לעומת הממשלה שיש לנו עכשיו - שהיא פשוט בדיחה. בלי עקרונות, בלי מדיניות, בלי כלום. איפה ראש הממשלה בכלל? מישהו שומע אותו? הוא אומר משהו? מדבר על העתיד? הקרוב? הרחוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר שיש הרבה יותר מידי שרים עם תנאים של שר ומשכורות עתק.

איפה הוא? הוא עסוק בלכבות שריפות שאישתו מדליקה.

בקשר לאפשרויות, יש גם את:

ג. לא לשחק יותר במשחק המטומטם הזה שנקרא בחירות ולעודד אנשים לעשות כמוני.

למה שאני אשחק במשחק שלא מתאים לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אותה טענה מפגרת...

אם כל העם היה מואס בממשל ומחרים את הבחירות, היית צודק. בינתיים, אתה ואנשים כמוך אולי יחרימו את הבחירות, אבל הערבים, החרדים ושאר הקבוצות הקיצוניות בחיים לא יוותרו - ואם "הרוב השפוי שנמאס לו" לא יטרח להצביע הייחידים שיכנסו לכנסת הם הגורמים שציינתי והמצב יהיה גרוע שבעתיים. זה מה שאתה רוצה, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תהיה קפיצה בתודעה אז זה מה שיקרה וזה מה שיקרה בכל אופן... אני חלילה לא מתלונן, האנשים האלה ששם עושים

עבודה הרבה יותר טובה בלקרב את זה מאשר אני הייתי יכול לבד אי פעם...

שורה תחתונה פוליטיקאים זה כבר מיושן, לא תופס יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שאני אשחק במשחק שלא מתאים לי?

ומה אתה חושב שיקרה אם אף אחד לא יצביע? אתה חושב שתבוא פיית השיניים ותתקן הכל, ותעשה שהכל יהיה טוב? אתה מקשיב לעצמך? אתה חייב להצביע - גם אם אין שום מפלגה שאתה תומך בה -- אז תצביע לזו שאתה הכי פחות מתנגד לה. או - כמובן, כמו שאמרתי, תקים מפלגה בעצמך.

לא להצביע - זה לא פריביליגיה שאמורה להיות לך. אני בכלל בעד לחייב את ההצבעה בחוק, כמו באוסטרליה. הדמוקרטיה זה משהו שצריך לשמור עליו, זה לא איזה תחביב שאנחנו עוסקים בו בשעות הפנאי.

בגלל דעה טפשית (ילדותית?) כמו שלך אנחנו נמצאים איפה שאנחנו נמצאים. הדעה היחידה שיותר גרועה מזו - לדעתי - היא אלה שחושבים שהקול שלהם לא כזה חשוב כי זה "רק קול אחד" ולכן הם לא טורחים להצביע.

שורה תחתונה פוליטיקאים זה כבר מיושן, לא תופס יותר...

מה אתה מציע ? אנרכיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לא להסכים עם הדעה שלי...

אם אתה נהנה לשחק בקקי אני לא יכול לומר לך מה לעשות, אבל אתה בטח לא תגיד לי מה אני חייב, אני אבחר מה אני חייב ותהיה בטוח

שאם אני לא תומך במשחק הזה אני לא אשחק אותו. וככה המון אנשים שאני מכיר.

אנרכיה? לא נשמע לי רע כל כך...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A0%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%94

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A0%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%96%D7%9D

בפעם ה1000 כאוס ואנרכיה זה שני דברים שונים, אבל אתה ידעת את זה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מן הסתם אני הוא לא זה שקובע מה אתה "חייב" ומה לא, והדברים היחידים שאתה חייב באמת מוגדרים בחוק

מה שאני עשיתי נקרא "צורת ביטוי" או FIGURE OF SPEECH. היות ושנינו יודעים שאינני יכול לחייב אותך לעשות דבר, הפצרתי בך להצביע,

בדיוק כפי שאדם יכול להגיד לחברו: "נו, אתה חייב לגלות לי מה הסוד! בבקשה!".

זה דבר ראשון. דבר שני -- במקום לתת לי לינקים, תענה לשאלה שלי - מה אתה חושב שיקרה אם אף אחד לא יצביע? טכנית - מעשית? מה יקרה?

או יותר נכון - מה אתה מצפה שיקרה?

ולדעתי אתה חי בסרט אם אתה מאמין שאפשר לקיים חברה מודרנית אנרכיסטית. לא יודע מה עובר לך בראש. תאר לי איך בדיוק המדינה הזו תתקיים, במיוחד במזה"ת? איך היא תגן על עצמה? איך תתקיים הכלכלה שלה? איך בכלל יהיה לך מחשב? איך תמשיך לדבר איתי פה באתר, אם כל אדם יוכל לבוא ולקחת לך אותו ולא תוכל לעשות שום דבר? איך אנשים יגנו על עצמם מפני אחרים? איך תמנע מצב שבו משפחות הפשע שולטות בציבור ורודות בו? מה שאתה כנראה לא מבין שיש חברות שקרובות לאנרכיה, והן אכן כאוטיות. אבל אתה כנראה רוצה להמשיך לחיות בעולם האשליה שיצרת לעצמך.

אי אפשר לקיים "אנרכיזם" בקנה מידה של מליוני (או מיליארדי) בני אדם. אתה במילים אחרות בעד להחזיר אותנו לתקופת האבן, ושכולנו נחיה בשבטים קטנים של 100 איש.

אגב, מה תעשה באותה חברה אנרכיסטית, אם פתאום יאנסו את אמא שלך? תלבש חולצות שחורות של להקות METAL ותצא להפגין נגד מקדונלדס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית טורח לקרא קצת במקום ל:עכביש:, אולי היית מבין משהו שלא ידעת קודם, לחשוב במקומך אני לא הולך...

קראתי את המאמר שלך, זה לא עונה לי על השאלה

להשתמש בכל מיני תעלולי לשון לא יעזור לך להתחמק ממנה

אתה מפחד להתעורר ולגלות שאתה חי בסרט?

תענה על השאלה -- מה תעשה בחברה אנרכיסטית כאשר יאנסו פרחחים את אמך? או את אחותך? מה תעשה? תנפנף ביד ותגיד: "היו הוגנים חברייא! כולנו יחד באותה סירה, אחרי הכל!" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאנשים חיו במערות אולי לא היה חוק אבל היו תוצאות למעשים, ממש כמו היום בכל חברה, לא משנה אם זה גם בג'ונגלים.

ככה שגם בחברה אנרכיסטית (ואם היית קורא היית מבין, או שלא...) יש חוק ומקיעים פושעים, ממש כמו שאתה מכיר רק קצת אחרת.

יש לך טיעון שהוא כאילו חכם אבל הוא לא, אתה סתם קודח בראש ומראה שאתה לא יודע על מה אתה מדבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך טיעון שהוא כאילו חכם אבל הוא לא, אתה סתם קודח בראש ומראה שאתה לא יודע על מה אתה מדבר...

אם אתה חושב שע"י זלזול באחר אתה תשיג משהו בדיון אי פעם - אתה טועה. מה שאתה הראת עד כה שאתה לא יודע לנהל דיון. לא הבאת טיעון אחד שתומך בדעות שלך.

שאנשים חיו במערות אולי לא היה חוק אבל היו תוצאות למעשים, ממש כמו היום בכל חברה, לא משנה אם זה גם בג'ונגלים.

ככה שגם בחברה אנרכיסטית (ואם היית קורא היית מבין, או שלא...) יש חוק ומקיעים פושעים, ממש כמו שאתה מכיר רק קצת אחרת.

יש חוק? איזה מין חוק? איפה הוא מוגדר? ומי בדיוק מוקיע פושעים? ולמה לו? הרי הרבה יותר משתלם להיות חבר של הפושעים מאשר להוקיע אותם. הפושעים הרבה יותר חזקים ממי שמנסה לחיות את חייו בשלווה, יש להם , והם לא מפחדים להשתמש בו. אתה חי באשליה שיצרת לעצמך, שאם רק לא הייתה ממשלה, כולם היו חיים יחד בשלום.

אין שום סיבה שלא תהיה אנרכיה - כשאין שלטון מרכזי. פשוט אין. ברגע שקיימים בסביבה שלך (כלומר ברדיוס של כמה קילומטרים) יותר מכמה מאות בודדות של אנשים - מתחילות להיווצר מיליציות, ומתחילות מלחמות. אם ההיסטוריה לא מספיקה עבורך כדי להבין שככה למעשה התחילה הציוויליזציה (משבטים שהלכו וגדלו והפכו למדינות) וזהו התהליך הטבעי של התפתחותה ---- אז אתה באמת משלה את עצמך

מה זה "תוצאות למעשים" --- איך תוכיח בכלל שמישהו רצח? או אנס? או גנב? בלי הוכחות? בלי מערכת משפט?

אתה תקום יום בהיר אחד בבוקר, פתאום תמצא את עצמך מובל לכיכר העיר, ונסקל באבנים. למה? כי השכן שלך חושד שגנבת לו את הטוסטר.

כן כן, אתה תמות - יהיו "השלכות למעשיך". אה, אלה לא באמת מעשיך? לא נורא --- ההמון חושב ככה, אז כנראה שזו האמת. זו האמת באנרכיה, בכל אופן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...