"שרה אמרה לי: אני האמא של מדינת ישראל" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"שרה אמרה לי: אני האמא של מדינת ישראל"

Born2Kill

Recommended Posts

עובדת משק הבית של בנימין ושרה נתניהו בקיסריה הגישה השבוע תביעה בבית הדין לעבודה. לטענתה, רעיית ראש הממשלה התעללה והשפילה אותה במשך 6 שנים. כתב התביעה המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3834782,00.html

בשבילי כבר הממשלה הנוכחית היא כמו ביצת קינדר, רק כשאתה מקבל אותה בחבילת "חיסכון" (במרכאות כן?!).

כל פעם שפותחים ביצה מקבלים הפתעה.

יש הרבה הפתעות כמו הסוויטה של ברק, העוזרת שהועסקה בלי רישיון, שטיינץ שבכל פעם מפציץ בהחלטות דביליות ועכשיו גם שרה נתניהו.

נ.ב. אני מחכה ל-MILF שייבוא וייגיד לי "כמובן אתה מאשים שוב פעם את הממשלה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוי GIVE ME A BREAK

שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר המינימום, לא שילמה לי זכויות סוציאליות, הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה "גברת שרה נתניהו"

גם אם זה נכון (מה שמאוד יכול להיות) אז למה לא הלכת לעבוד אצל מישהי אחרת? חסר אנשים שמחפשים עוזרות? חמש שנים היא המשיכה לעבוד שם!! איזה בולשיט... מה אנשים עושים בשביל קצת פרסום/כסף...

ותסתכלו על הטוקבקים: "ביבי צריך ללכת"

אוי נו באמת. נכון, גורל המדינה - וזהות המנהיג - יקבעו ע"י איזו עוזרת בית מעורערת בנפשה. נכון.

מה קורה לעם , מה? איך אנשים מסוגלים להתעסק כל כך הרבה בשטויות. אין להם צרות אמיתיות?

DISCLAIMER: אני אישית שונא את ביבי ואת אשתו, ולמרות זאת אני חושב כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע כמו בולשיט ממדרגה ראשונה.

אני מניח שרוב הסיכויים שזה נכון בגלל ששרה היא אישה עם כוח, ועוזרת שסתם מעלילה בלי הוכחות לא חושב שהייתה הולכת ויוצאת בהצהרה שכזאת.

לפי דעתי יש איזו אמת פה...

וזה שהיא נראית תמימה בטלויזיה לא אומר שהיא תמימה גם מאחורי הקלעים (הכוונה היא לשרה).

עריכה: מה שמוזר פה הוא שהייתה עוזרת קודמת שהתלוננה על שרה, והעוזרת הנוכחית בעבר אמרה ששרה היא בנאדם נפלא וכו'...

חוששני שהיה פה ויכוח על משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי GIVE ME A BREAK

גם אם זה נכון (מה שמאוד יכול להיות) אז למה לא הלכת לעבוד אצל מישהי אחרת? חסר אנשים שמחפשים עוזרות? חמש שנים היא המשיכה לעבוד שם!! איזה בולשיט... מה אנשים עושים בשביל קצת פרסום/כסף...

קרא את הכתבה המלאה בעיתון ידיעות אחרונות, העוזרת הייתה חתומה על חוזה שאם היא מתפטרת היא מתחייבת לשלם 50 אלף דולר למשפחת נתניהו. לפי טענת העו"ד, החוזה מצורף לכתב התביעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע לי עוד יותר מגוחך, כי חוזה כזה הוא פשוט לא חוקי - שלא לומר אידיוטי. למה בדיוק לשרה נתניהו להחתים מישהו על חוזה כזה? בשביל מה? מה כל כך מיוחד בעוזרת הספציפית הזו? היא מדענית טילים? היא נחשפה לסודות מדינה? הושקעו בהכשרתה כספים רבים?

חוץ מזה, טענתי בעיניה עומדת - גם אם זה נכון מדוע חתמה האישה מלכתחילה על חוזה כזה?

עכשיו אתה, או התביעה, או לא יודע מי - יטענו שהיא לא שמה לב למה היא חותמת...

ועל זה נאמר: GIVE ME A BREAK

:facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל ביני לבינך הוא שאני מניח הנחות אך אתה קובע עובדות, כאילו אתה יודע לפרטי פרטים מה קרה שם.

האם עובדים אחרים במדינת אינם חותמים על חוזים לא חוקיים מדי יום ביומו, עם קנסות דרקוניים (כמו למשל קנסות על התפטרות והחזר של אלפי שקלים עבור קורס של שבוע)? האם יכול להיות שמדובר בעובדת זרה ולא בעובדת ישראלית ולכן החשש שלה להתפטר היה בעיקר חשש מגירוש מישראל? האם כל אזרח במדינה יתלונן כנגד האדם בעל הכח הרב ביותר במדינת (ראש הממשלה) כאשר תלונות פשוטות נגד פקידונים ממשלתיים נגרסות תוך תוך זמן קצר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיפורים האלו על שרה נתניהו הם לא דבר חדש,זה קרה גם בקדנציה הראשונה של ביבי בשנות ה-90.מי שזוכר היו אז ה"חרצופים" ועשו על הסיפור הזה מערכון שלם.

אני לא חושב שהעוזרת כאן היא אדם הזוי אני די נוטה להאמין לה.

הזיכרון של הציבור קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה - קודם כל אני לא קבעתי שום עובדה, והדגשתי (גם ע"י לחיצה על כפתור ה-BOLD) מספר פעמים שהסיפור יכול להיות נכון.

אז למעשה אין הבדל גדול ביני ובינך - מעבר לעובדה שאנחנו כנראה חלוקים בדעותינו

עכשיו לגופו של עניין -- כל מה שאמרת עשוי להיות נכון. עם זאת, אתה אולי מניח הנחות, אבל כנראה בוחר להתעלם מהעובדות:

1. אם היא הייתה עובדת זרה הפוחדת מגירוש - האם אתה באמת חושב שעכשיו כשהתלוננה היא תזכה לחסינות כלשהי? האם היא חושבת ככה? האם עורכי דינה חושבים כך? מעבר לכך, היא בת 44 נשואה ובעלת 4 ילדים, כך שהיא לא נשמעת ממש העובדת הזרה "הטיפוסית".

2. היא עובדת אצלה 5 שנים, כלומר - כשאולמרט היה בשלטון וביבי היה בסך הכל חבר באופוזיציה. למה היא חיכתה עד שהוא יבחר לראשות הממשלה?

3. אם כל מה שאתה אומר נכון -- מה גרם לה פתאום להתעורר ולהתלונן? ואיך התלונה הזו לא נגרסה ע"י פקידונים ממשלתיים?

עכשיו, מעבר לכך - התעלמת מהשאלה שלי (לא שאתה או אני יודעים את התשובה כמובן, אבל ראוי להתייחס):

נניח ואכן הוצע לה חוזה בלתי חוקי ודראקוני כגון זה. מדוע הסיכמה לו?

ועוד יותר מעניין מכך - מדוע , לדעתך - הוצע לה חוזה כזה? איזו סיבה יש לאשתו של ראה"מ, שלה ודאי מכרים רבים, אמצעים רבים, וכו' -- להחתים בחוזה מיוחד וכובל אשת נקיון שלה היא משלמת שכר מינימום. אחזור על שאלתי: האם הושקע כסף רב בהכשרת העוזרת? האם היא נחשפה למידע רגיש? סודות מדינה? אם לא מצאה חן בעיני שרה נתניהו המנקה, מדוע לא החליפה אותה? כלום אין לה דברים יותר טובים להתעסק בהם מחוזים הזויים שמחייבים את ביצועה של עבודה שכל אדם בריא בגופו מסוגל לבצע (נקיון)?

המציאות - כרגיל - כנראה נמצאת איפשהו באמצע --- עבדה שם 5 שנים, במהלכן כנראה נחשפה "לקריזות" של שרה נתניהו מדי פעם, היחסים הלכו והעכירו - עד לפיצוץ. זה הניחוש שלי. שום חוזה, שום 50,000, ושום קונספירציה.

אם אתבדה, אוכל את הכובע, כאמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, חיפוש קצר בגוגל מוצא שזו לא הפעם הראשונה (וגם לא הפעם השנייה) שעובדת לשעבר של הגברת נתניהו תוקפת אותה בחריפות ו/או תובעת אותה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3816400,00.html (תחקיר מאוד מקיף של ידיעות אחרונות)

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-23799,00.html (תביעה של מטפלת אחרת של בני הזוג נתניהו)

דווקא התייחסתי לשאלה שלך וכתבתי שעובדים אחרים בישראל חותמים כל יום על חוזה לא חוקי, מבלי לדעת שהחוזה הוא לא חוקי או שתנאי העסקתם בניגוד לחוק (לא לכל אזרח יש עורך דין צמוד או את הטלפון של קו לעובד, חלק גדול מהעובדים שפגשתי בעבודות קודמות לא ידעו בכלל מהו שכר המינימום המגיע להם ומתי צריכים לשלם להם שעות נוספות).

הסיבות יכולות להיות אי ידע, רצון לפרנס את המשפחה בכל מחיר (עדיף להאכיל 4 ילדים עם פחות משכר מינימום מאשר לריב עם ביטוח לאומי על הבטחת הכנסה נמוכה יותר מהסכום הנ"ל), מצב נפשי לא יציב וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי - אז תיארת לי את המניעים לחתום על כזה חוזה

ולמה שגב' נתניהו תהגה חוזה כל כך לא סטנדרטי ומיוחד עבור עובדת נקיון?

זה לא שמדובר בעוזר אישי של ביבי - שאני יכול להבין למה העסקתו תהיה כרוכה בהתחייבות מסויימת (לתקופת העסקה, לסודיות וכן הלאה)

כ ו ל ה עשתה להם קצת ספונג'ה

השאלה היא לא האם זה יכול להיות (כי "הכל יכול להיות") - השאלה היא האם זה סביר לדעתך?

אני לא קובע עובדה, אלא מניח שהרבה מהסיפור הזה הוא הגזמה - בין אם של העובדת עצמה, בין אם של עורכי הדין, ובין אם של התקשורת

זה דומה למקרה של קצב ---

אני מניח (ולא יודע) שקרה משהו בינו לבין המתלוננות (כי לא נראה לי סביר שהכל עלילת שווא מוחלטת), עם זאת, אני באותה מידה מניח שיש פה סוג של הגזמה ושכנראה -- היו בינו לבינן סוג של יחסים (גם אם לא תקינים) שהידרדרו מהר מאוד לצד השלילי, וגלשו אולי גם מעבר לכך (הטרדות?). אני בספק רב אם מדובר ברב-אנס סדרתי שמעסיק נשים אחת אחרי השניה ומבצע בהן את זממו בשעת .

אני יכול רק להעיד על מקרה אחד שאני יודע --- המקרה של חיים רמון - שבו אני אישית יודע מי הבחורה, והאירוע שקרה מאוד "מסתדר" עם אופייה (לא נכנס לזה פה) אבל זה מן הסתם לא דבר שמעניין את התקשורת (למרות שקל מאוד לגלות את זה) כי הם רוצים את ה-JUICY STUFF...

בקיצור, לא צריך לדעתי להתרגש מדיווחים כאלה פומפוזיים, וצריך לקחת את הכל עם "כפית של מלח" (אם זה הביטוי? לא זוכר כבר) --

קצת ספקנות וראייה ביקורתית, תעשה את כולנו לבריאים יותר

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כתבה רלוונטית מהעבר :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3079316,00.html

בני הזוג נתניהו חגגו במשפחתה של מנהלת משק הבית שלהם, ליליאן פרץ, בחדרה. ליליאן: "שרה בן אדם מדהים. אני מתה עליה"
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע לי עוד יותר מגוחך, כי חוזה כזה הוא פשוט לא חוקי - שלא לומר אידיוטי. למה בדיוק לשרה נתניהו להחתים מישהו על חוזה כזה? בשביל מה? מה כל כך מיוחד בעוזרת הספציפית הזו? היא מדענית טילים? היא נחשפה לסודות מדינה? הושקעו בהכשרתה כספים רבים?

חוץ מזה, טענתי בעיניה עומדת - גם אם זה נכון מדוע חתמה האישה מלכתחילה על חוזה כזה?

עכשיו אתה, או התביעה, או לא יודע מי - יטענו שהיא לא שמה לב למה היא חותמת...

ועל זה נאמר: GIVE ME A BREAK

:facepalm:

תקשיב טוב, כאשר מעסיק נותן חוזה בעל סעיפים לא חוקיים בו,

החוזה בטל ומבוטל ללא קשר האם העובד חתם על החוזה או לא.

זה שמעסיקים מרשים לעצמם להוסיף לחוזה העבודה סעיפים הזויים,

אשר מנוגדים בצורה מוחלטת לחוקים במדינת , זה ממש לא רלוונטי אם חתמת או לא.

מצד אחד אין ספק שלהתייחס לעובד באופן משפיל אין זה מקובל, אבל דרישות במסגרת העבודה?

נראה לי לגיטימי לחלוטין.

"ליליאן נאלצה להביא ליום עבודה ארבעה סטים של בגדי עבודה" סט בגדים לעבודות כביסה, סט בגדים לניקיון השירותים והמקלחות, סט לניקיון החדקים וסט לניקיון המטבח.

נראית לי בקשה לגיטימית ואף הגיונית, במשק בית עשיר יותר בד"כ יש עוזרת לכל תחום כזה בנפרד.

אבל אם מדובר במשק קטן יותר ואלו דרישות המעסיק, זה לא לגיטימי לדרוש את זה?

אז נכון, היא לא הייתה צריכה לצעוק עליה ואולי אפילו האחריות לספק סטים כאלה של בגדים הייתה מוטלת על שרה נתניהו,

אבל הבקשה הזאת בפרט נראית לי לגיטימית לחלוטין.

עוד טוענת ליליאן כי שרה נתניהו אסרה עליה לשתות מים מינרליים מהמתקן בבית,

מורה לה להביא אוכל מביתה וצורחת עליה אם היתה מניחה חומרי ניקיון על הרצפה בעת שהיתה מנקה את הבית.

שוב, יחס משפיל לא צריך להיות כאן, אבל לגוף הבקשות עצמן.

להביא אוכל מהבית - כל עובד במשק שאין לו ארוחות על חשבון החברה עושה את זה

מהגיון בריא שלו עצמו, אני מכיר אנשים שגם בתפקידי מפתח בחברות היי-טק שלא מספקות אוכל,

מביאים אוכל מהבית באופן עצמאי.

לשתות ממתקן ה"מי-עדן"? לדעתי אותו הסיפור, כל עוד סופקה אלטרנטיבה ראויה למי שתייה זמינים.

מניחה חומרי ניקיון על הרצפה? שוב, נושא של הנחיות ונהלי עבודה במסגרת הסביר זה לגיטימי לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב - אני מבחינתי לא נכנס בכלל לשאלה האם מה שנתניהו ביקשה "לגיטימי" או לא --

לא מדובר פה על העסקה במסגרת של התחייבות - כמו שקיימת לדוגמא בצבא או בחברות שונות שזקוקות לעובדים שמתחייבים לטווח-ארוך בגלל הכסף והזמן שמושקעים בהכשרתם. החוזה עצמו (אם הוא בכלל קיים), כמו שאמרתי וכמו שאתה הסכמת -- לא חוקי - וזה אכן לא משנה אם היא חתמה או לא - מה שכן משנה זה העובדה שהיא "נזכרת" עכשיו להתלונן.

היא הייתה צריכה לארוז את החפצים וללכת ברגע שהמצב הזה לא נראה לה. על פי כמות התלונות, נשמע ששום דבר טוב לא היה בעבודה הזו: שכר מינימום, צעקות, דרישות נוקשות, תנאים שונים ומשונים...

בהתחשב בכך שאפשר להרוויח אותו כסף (מינימום) גם מניקוי חדרי מדרגות או דירות 3 חדרים באיזור המרכז --- לא ברור לי מה הרעיון של לעבוד שם 5 שנים ואחר כך לבוא והתלונן על א' ב' ג' ד'...

לו - למשל - הייתה האישה עובדת מפעל, לדוגמא -- ב- - הדבר היה נשמע לי הרבה יותר הגיוני היות ו:

1. מנהלים באים והולכים, ולכן סביר שבתחילת העבודה יהיה טוב, ועם הזמן המצב ידרדר עם בואו של מנהל צעקן ומגעיל.

2. עבודה כזו עשויה לדרוש הכשרה יקרה וארוכה, שעשויה לדרוש התחייבות לזמן מינימום של העסקה (עם "תנאי יציאה" בדמות קנס כלשהו)

3. עובד שקיבל הכשרה כזו והפך למומחה ספציפי בנושא מסויים - עשוי לחשוש שלא יוכל למצוא עבודה אחרת בגלל שמדובר בתחום נדיר יחסית שאין היצע עבודות רב בו.

היות וזה לא המקרה, ו כ ו ל ה מדובר בעבודות נקיון -- לא ברור לי כל ההמולה והרעש.

יכול להיות ששרה נתניהו היא אכן אדם מגעיל, כפי שמצטייר מכמות ואופי התלונות נגדה ומה-"שם" שיצא לה.

גם ההתנהלות שלה במקרה הזה, כפי שתוארה --- לגיטימית או לא , זה ממש לא משנה --- עשויה להיות נכונה

מה שלא ברור כאן - זה איך הדבר הופך לתביעה - ולא להתפטרות (מוקדמת בהרבה, לדוגמא, חצי שנה לאחר שקיבלה יחס כזה) ולהמלצה לחבריה שלא ילכו לעבוד אצל שרה כי היא "איכסה של בן אדם"?

הנה לכם שיטה להתעשרות/פרסום:

מצאו אדם מגעיל לעבוד אצלו. עבדו אצלו 5 שנים, והציבו עצמכם בפני יחס מזלזל ומשפיל. בתום 5 שנים, השיגו עו"ד - ותבעו את המעסיק. יש להקפיד שלא להתפטר לפני כן, או להתלונן לפני כן, שכן אז יהרס הקייס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...