הפרעות בסאונד כל פעם שהמחשב עסוק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפרעות בסאונד כל פעם שהמחשב עסוק

Psibeast

Recommended Posts

שלום

התקנתי אתמול את כל רכיבי המחשב החדש שלי, והעברתי את כרטיס הקול הישן שלי למחשב החדש, והופיעה לי בעיה שלא היתה במחשב הישן:

כאילו שהעברת המידע לכרטיס הקול גבולית כך שכל עבודה הכי קטנה שהמחשב מבצע גורם לקטיעת זרם הנתונים למוזיקה (mp3 ב winamp), וגורם להפרעות עד ששוב המעבד פנוי לחלוטין. זה אפילו נגרם כתוצאה מטעינת שיר חדש. כל שיר שאני שם לנגינה מקבל הפרעה בדיוק 4 שניות מתחילת נגינת השיר. אם בשלב הזה אני אעביר את השיר אחורה ואתן לו להתנגן שוב, לא תהיה הפרעה (אני מנחש ש winamp טוען את 4 השניות הראשונות של השיר בהתחלה ואז טוען את השאר בזמן הנגינה או משהו כזה). בדקתי ב dxdiag ויש hardware accelaration על הסאונג, וכל הבדיקות שלו עוברות בהצלחה (יש לי directx 9.0b הכי מעודכן). כל ה drivers על המחשב שלי הם הכי מעודכנים, כי הכל הורדתי אתמול מהאינטרנט, ולא התקנתי מהדיסקים שהגיעו עם החומרה.

יש על ה motherboard גם כרטיס קול onboard שניטרלתי בביוס (אחרת כרטיס הקול בכלל לא פעל), בדקתי ב safe mode שלא נשארו התקנים ישנים של כרטיס הקול ה onboard. ניסיתי גם להסיר את כל ה driver של כרטיס הקול ולהתקין אותו מחדש. לא עזר.

בנוסף ניסיתי גם להעביר את כרטיס הקול לסלוט אחר, וגם זה לא עזר. כשאני מסתכל במשאבי המערכת, אני לא רואה שמוקצה dma לכרטיס הקול, אבל אין לי מושג אם אמור להיות, ואם כן איך לגרום לו להקצות dma לכרטיס הקול.

נתוני המערכת:

AMD 2500+

Motherboard: MSI K7N2 DELTA

VGA: MSI FX 5600

Sound: SB live value

RAM: 1.5 GB PC2700

Ultra ATA Adaptor for the HD

HD: 160 GB Western Digital 8MB cache Special edition

+60 GB Deskstar 7200 rpm

CD-R: Lite-on x40

Win2k Pro SP4

זה כל מה שיש במחשב.

ניסיתי לפרט כמה שיותר בכדי לתת לכם את כל המידע.

למישהו יש רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הWINAMP לא עובד טוב

קרה לי כבר שהתוכנה הייתה דפוקה ולא הפעילה שירים כמו שצריך

הורדת את הגירסה החדשה שלה?

כן. ניסיתי גם את הגרסה האחרונה (3) שהורדתי מהאתר וניסיתי גם לחזור לגרסת 2.91 שהיתה לי עוד מפעם.

לשם השלמות ניסיתי גם להריץ את זה על media player ויש בדיוק את אותה בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הסאונד עם הכרטיס OB?

האמת את זה לא ניסיתי. אני אנסה ואחזור לדווח.

למרות שבכל מקרה אני מעוניין לעבוד עם כרטיס הקול, מכיוון שלכרטיס הקול ש onboard אין כל מיני features שאני מעוניין בהם, אבל בתור רמז נוסף זה יכול להיות מעניין לראות אם זה פותר את הבעייה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לנתק את כרטיס הקול ולעבוד עם כרטיס הקול ה onboard.

זה אומנם שיפר את המצב בהרבה, אבל הבעיה לא נעלמה כליל. ההפרעות עכשיו פשוט מופיעות פחות, והן פחות רציניות, אבל עדיין קיימות, כולל הפרעת 4 השניות המדוברת (למרות שעכשיו מדובר בקפיצה קטנה במקום ההפרעה הגדולה בהרבה שהיתה קודם).

בכל מקרה, אני עדיין מעוניין לעבוד עם כרטיס הקול. המסקנה שלי מהניסוי הנ"ל היא שלא מדובר בבעייה בכרטיס הקול עצמו, אלא בהעברת הנתונים אליו (אולי ה bus לכרטיס onboard רחב יותר או משהו כזה), במיוחד אני חושד בנושא ה DMA כי אני לא רואה בשום מקום שמוקצה DMA לכרטיס הקול, ואני זוכר מהעבר שהיה מוקצה DMA.

עוד רעיונות למישהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תדאג שכל הכוננים פועלים במצב DMA ואם יש בביוס אפשרות לשנות את ה PCI Latancy תכוון את זה ל 64 לפחות.

אבל הוא חווה את הבעיה גם כשהוא משתמש בONBOARD SOUND. אז מה משנה הPCI Latency?

נסה להפעיל את המחשב עם מינימום זיכרון פנימי. אם אלו 3 סטיקים של 512MB, נסה לעשות BOOT עם 512MB בלבד ותראה אם זה חוזר.

עד כמה שזה ישמע טיפשי, יש לי תחושה שWIN 2K מתקשה עם ה1.5GB זיכרון. :-X

ערכיה: אני יוצא מתוך הנחה שכבר ניסית להתקין ללוח אם; אם כן, נסה להסיר ולהתקין מחדש וגם נסה את הגרסה שבאה עם הלוח אם!!!

ה-P3V4X שלי הגיע עם Via 4-in-1 Service Pack ישנים ממה שכבר יצא, והתברר שהייתה סיבה לכך: הגרסה החדשה גרמה לירידה דרמטית בביצועים בצורה בלתי מובנת בעוד הגרסה הישנה, שבאה עם הדיסק שהגיע עם הלוח, איפשרה לו להגיע למלוא היכולת שלו...

(אם להיות קצת יותר ספציפיים: במקרה שלך אלו קבצי inf.* עבור ה-Southbridge שעל לוח האם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לו סטורם זה לא משנה, אבל זה רק ב Delta-ILSR והוא לא ציין שזה הדגם שיש לו.

חוץ מזה כרטיסי קול אחרים גם כשהם מובנים מתנהגים כהתקני PCI גם אם פיזית אתה לא רואה אותם מחוברים לסלוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה וינדוס יש לך ? הייתה לי בידיוק אותה בעיה עם וינדוס 98 עם המחשב הישן... שהחלפתי לXP הבעיה חלפה... לא נראה לי שיש טעם לנסות לסדר את זה....

זה בעיה עם הכ.ק ועם ההארדיסק ביחד בוינדוס 98SE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על הביוס בזכוכית מגדלת, לא היתה שם שום אופצייה לשינוי ה PCI Latency...:(

מדובר ב Phoenix AwardBIOS.

stinger: יש לי Win2k Pro SP4.

Amiram: יש לי את גרסת ה K7N2 Delta לא ה ILSR (שיש לה את ה SATA וה- Firewire, ו raid וכל זה). יש לי את הגרסה הבסיסית יותר שמכילה רק כרטיס קול וכרטיס onboard.

בקשר ל :DMA

שני ההארד-דיסקים נמצאים על Promise ATA-100 Controller חיצוני שיושב בתור כרטיס ב PCI. זה בגלל שה לא מסוגל לזהות כוננים גדולים מ- 137 ג'יגה (128 בינארי), אז היה צורך ב Controller הנ"ל בכדי שהוא יזהה את כל 160 הגיגה. מהסיבה הזו אני לא מסוגל לראות ב Device manager אם הכוננים באמת ב DMA. ניסיתי כבר הכל כולל כל מיני תוכנות של system information אבל אף תוכנה לא הצליחה להראות לי אם בפועל הכוננים אכן במצב DMA. אם זה עוזר אז בזמן ה boot כשהוא את ה detection של הכוננים הוא מזהה את שניהם בתור Ultra-DMA 5. מה שאני יותר מודאג ממנו זה השאלה אם כרטיס הקול עובד ב DMA ואת זה אני לא יודע איך לבדוק.

Fkl0ster: יש לי בעייה קלה להתקין את הדרייברים שהגיעו עם לוח האם. שכחתי את הדיסקים בחו"ל כשנסעתי לארץ עם הכל... זו אחת הסיבות שהורדתי הכל חדש מהאינטרנט. הדבר היחיד אגב שעוד לא עידכנתי, זה את ה של לוח האם, וזה בגלל שלא ראיתי קשר בין הדברים וקיים סיכון כלשהו בפעולה (טוב נו, לא סיכון גדול :) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבקרים על הלוח כן תומכים ביותר מ 128GB, אבל וינדוס צריך פאטץ' לזה (וזה לא קשור לצ'יפסט או ללוח).

כשאתה משתמש בבקר חיצוני עם ביוס משל עצמו וינדוס מתייחס אליו כסקאזי ומשאיר לו לשלוט על הנפח ובגלל זה זה הפתרון הפשוט.

נסה את הבקר בסלוט אחר, יכול להיות שהוא יושב על אותו IRQ שהכרטיסי קול שלך מקבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבקרים על הלוח כן תומכים ביותר מ 128GB, אבל וינדוס צריך פאטץ' לזה (וזה לא קשור לצ'יפסט או ללוח).

כשאתה משתמש בבקר חיצוני עם ביוס משל עצמו וינדוס מתייחס אליו כסקאזי ומשאיר לו לשלוט על הנפח ובגלל זה זה הפתרון הפשוט.

נסה את הבקר בסלוט אחר, יכול להיות שהוא יושב על אותו IRQ שהכרטיסי קול שלך מקבלים.

החלפתי כבר פעם אחת את הסלוט שעליו ישב כרטיס הקול. בכל אופן, כרטיס הקול כרגע אצלי חולק את ה IRQ שלו עם ה NIC ועם Standard Enchanced PCI to Host Controller (מה שזה לא יהיה).

כרטיס ה ATA חולק IRQ עם כרטיס המסך. מלבד זה אין יותר IRQ sharing במחשב שלי. אני לא מבין למה הם חולקים כל כך הרבה כי יש לי מלא IRQs פנויים, אבל כרגע הכרטיסים הפיזיים היחידים שיש לי במחשב הם כרטיס המסך וכרטיס ה ATA. כל השאר הוא onboard.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...