איזה מעבד עדיף I5 750 או פנום 965 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מעבד עדיף I5 750 או פנום 965

asaf556

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ה-Phenom לא בר תחרות ל-Core i5 ושניהם במרבית המקרים מעל ומעבר למה שמשתמש ממוצע צריך.

מה שאתה אומר נכון אבל בסייגים הבאים:

- ה"תחרות" מתבצעת על חלונות

- התכניות בתחרות התקמפלו (או חלקן) בקומפיילר של אינטל.

- סט המבחנים ידוע ומשתמשים בו שנים.

התמונה קצת שונה כאשר משנים קצת. למשל הרצה על לינוקס עם תכניות שהן לא חלק מהסטוק הקבוע של בנצ'ים, ותכניות שקומפלו עם הקומפיילר של גנו - gcc. כאן הפנומים יוצאים דווקא טוב.

ראה בבנצ' הבא איך פנום 710 מסתדר לא רע בכלל בתחרות מול i5. אמנם הi5 נבדק ללא boost כי משהו לא עבד שם אבל כך או כך התוצאות של הפנום מצויינות. אפשר לומר שעבור מי שעובד בלינוקס הפער בין אינטל ובין AMD מצטמצם.

הנה המבחן:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=intel_lynnfield&num=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית רציתי להתנצל על ההתפרצות הגסה שלי לפני כמה ימים.

קצת התרגזתי כי בכל פעם שנפתח ת'ראד בנושא X VS Y אף פעם אבל אף פעם לא מגיעים לתשובה החלטית, רק השערות וכניסה לפרטי פרטים שלפעמים אני באופן אישי מסתכל עליהם כמו על (לא כל אחד גאון בתחום המעבדים).

השאלה כאן היא: איזה מעבד עדיף לקנות כרגע מכל הבחינות (קשה לי להאמין שיש מישהו שמשחקים זה הדבר היחיד שהוא עוסק בו מבלי לגעת בשום דבר אחר)?

הכוונה היא:

*האם המעבד משתלם יחסית לכסף שמשקיעים בו מבחינת ביצועים, בכל היישוימים האפשריים?

*האם הסוקט ישרוד מספיק זמן בשוק, כלומר יש למה לחקות בעתיד או שהסוקט יתפגר מהר?

*אוברקלוק (במידה והמשתמש אכן מתכוון לבצע אותו)?

*דעה אישית מתוך ניסיון עם המעבדים בפועל?

אני לא בטוח ב100% בתשובה שפותח הת'רד חיפש אך אני רק יכול לשער שהי משהו בסגנון הבא:

מעבד Y עדיף יותר כי א, ב, ג

מעבד X פחות עדיף כי א, ב, ג

או שניהם עדיפים באותה מידה לתקציב.

שוב סליחה על ההתפרצות מקודם.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון זה מה שאני רוציתי לדעת ואני עדיין רוצה לדעת אתם תמיד הולכים סחור סחור ולא נותנים תשובה ברורה

I5 טוב יותר במשחקים, טוב יותר בקידודי תודות לסט פקודות SSE4.2, מסונכרן טוב יותר עם התוכנות של אדובי פלאש, , אפטר, פרמייר.

חיית רינדור לאוהבי 3D.

ואני אישית אוכל את הלב שרכשתי I7 כשיש היום I5, אבל אין מה לעשות אבולוציה טכנולוגית... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I5 טוב יותר במשחקים, טוב יותר בקידודי תודות לסט פקודות SSE4.2, מסונכרן טוב יותר עם התוכנות של אדובי פלאש, , אפטר, פרמייר.

חיית רינדור לאוהבי 3D.

ואני אישית אוכל את הלב שרכשתי I7 כשיש היום I5, אבל אין מה לעשות אבולוציה טכנולוגית... ;)

אם אין בעיה תקציבית אין סיבה שלא ללכת על הI5 שחזק מהפנום, במיוחד שיש היום לוחות לI5 ב500-600 ש"ח ומעלה.

i5 בפירוש לא חזק מה-965.

אני מציע להתייחס לנקודות בפוסט הקודם שלי על הבנצ'ים שמריצים במערכות הפעלה אחרות וכאלה שנבנים בקומפיילר אחר מזה של . שנית, אתר הבדיקות אולי המקצועי ביותר שיש לא ממש מסכים עם הקביעה הזאת והנה חלק ממילות הסיכום שלו:

The Core i5 750 falls a bit behind the performance expectations, particularly in view of the more than stellar performance of the Core i7-870....the Core i5-750, which is positioned pretty exactly against the high-end Phenom II 900 series is not the expected killer - at least not at default speed

הסקירה כולה נמצאת כאן בכתובת http://www.lostcircuits.com/mambo//index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=1

באשר לפוטושופ - התכנית נבנתה עם הקומפיילר של . זה באופן טבעי מטה אותה לביצועים עדיפים על חומרה של .

דוגמה נוספת היא למשל cinebench - התוכנה הזאת גם נבנתה ע"י הקומפיילר של . באתר שלה הם מציינים מפורשות שאינטל היא פרטנרית שלהם (וגם אפל). האתר כאן:

http://www.maxon.net/products/cinema-4d.html

MAXON is a development partner of many leading IT companies, including and Apple

סתם חומר למחשבה על הטייה, תיעדוף ותימחור.

מאותה סקירה שקישרתי למעלה, אם נוציא את המבחנים הסינטטיים ונבדוק רק מבחנים של אמיתיות נוכל לראות כמה גרפים בהם הפנום טוב מאוד ועדיף על הi5. גילוי נאות: זוהי איננה התמונה המלאה ויש בהן ה-i5 עדיף.

עריכה גרפית:

ts75.gif

קידוד:

mainconcept.gif

dvdshrink.gif

nero.gif

שחמט (דיפ)

diep.gif

קרייסיס (בדיקת מעבד במוד הכי נמוך):

crysis.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i5 בפירוש לא חזק מה-965.

אני מציע להתייחס לנקודות בפוסט הקודם שלי על הבנצ'ים שמריצים במערכות הפעלה אחרות וכאלה שנבנים בקומפיילר אחר מזה של אינטל. שנית, אתר הבדיקות אולי המקצועי ביותר שיש לא ממש מסכים עם הקביעה הזאת והנה חלק ממילות הסיכום שלו:

The Core i5 750 falls a bit behind the performance expectations, particularly in view of the more than stellar performance of the Core i7-870....the Core i5-750, which is positioned pretty exactly against the high-end Phenom II 900 series is not the expected AMD killer - at least not at default speed

הסקירה כולה נמצאת כאן בכתובת http://www.lostcircuits.com/mambo//index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=1

באשר לפוטושופ - התכנית נבנתה עם הקומפיילר של אינטל. זה באופן טבעי מטה אותה לביצועים עדיפים על חומרה של אינטל.

דוגמה נוספת היא למשל cinebench - התוכנה הזאת גם נבנתה ע"י הקומפיילר של אינטל. באתר שלה הם מציינים מפורשות שאינטל היא פרטנרית שלהם (וגם אפל). האתר כאן:

http://www.maxon.net/products/cinema-4d.html

MAXON is a development partner of many leading IT companies, including Intel and Apple

סתם חומר למחשבה על הטייה, תיעדוף ותימחור.

מאותה סקירה שקישרתי למעלה, אם נוציא את המבחנים הסינטטיים ונבדוק רק מבחנים של אפליקציות אמיתיות נוכל לראות כמה גרפים בהם הפנום טוב מאוד ועדיף על הi5. גילוי נאות: זוהי איננה התמונה המלאה ויש אפליקציות בהן ה-i5 עדיף.

את מי זה מעניין...? במציאות התוכנות בשימוש יום-יומי המעבד I5, נותן ביצועים עדיפים על הפאנום 2 965.

קח בחשבון מעבד I5 בתדר 2.66GHZ נותן ביצועים עדיפים ממעבד מתחרה בתדר 3.4GHZ.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3634&p=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מי זה מעניין...? במציאות התוכנות בשימוש יום-יומי המעבד I5, נותן ביצועים עדיפים על הפאנום 2 965.

קח בחשבון מעבד I5 בתדר 2.66GHZ נותן ביצועים עדיפים ממעבד מתחרה בתדר 3.4GHZ.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3634&p=1

קודם כל, הבאתי קודם מבחנים שמראים שבמציאות בשימוש יום יומי אין עדיפות של ה-i5. אני מתכוון לגרפים שלמעלה (על חלונות), והשוואה של i5 ו-i7 לפנום II על לינוקס. אני מביא את הקישור שוב:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=intel_lynnfield&num=1

אם לסכם את המבחן על לינוקס אפשר לומר את הדברים שפנום 2 משולש ליבות מסוגל לתת פייט רציני גם ל-i7 920 (שוב, על לינוקס)

א. במבחני הצפנה וקריפטוגרפיה הפנום שווה לi7

ב. הפנום 11% יותר איטי בקידוד ו10% יותר מהיר בקידוד Flac

ג. הפנום מהיר יותר בחיפוש במסדי-נתונים

ד. הפנום משתווה לi7 בביצועי שרת WEB

ה. איטי יותר במעט במבדק שחמט של crafty אבל מהיר יותר מה-i5

אם אתה לא מאמין שזה היה רק X3 710 לך תראה שם.

לגבי התדר - זה לא ממש נכון, הi5 מנצל טכנולוגיה שנקראת turbo-boost שמעלה את תדר המעבד לפי הדרישה. זה פיצ'ר מעולה לבנצ'ים אבל לא ליום יום 24/7. ה-boost לא יכול להחזיק למשך זמן רב. הטכנולוגיה אחלה וAMD גם מתכוונים ליישם אותה למיטב ידיעתי אבל התדר הוא לא 2.66 קבוע. ה-i5 מסתמך על הפיצ'ר הזה באופן מוחלט ובלעדיו הוא מעבד לא ממש מוצלח ולהוכחה תראה את המבחנים על לינוקס ששם לא השתמשו בטורבו-בוסט.

עכשיו לכל שאר המבחנים שאנחנו רואים תדיר בבנצ'מרקים - אתה חושב שהם נבחרו באקראי? אתה חושב שאינטל לא מודעת לקיומם של אתרי הבדיקות האלה? אתה באמת מאמין שהם בלתי תלויים? הרי כל התימחור של מתבסס על האתרים האלה והם יעשו הכל שהתוצאות יהיו לפי מה שהם תיכננו. אני לא מצפה שיהיו הוגנים לגמרי ביחסם לאתרי הבדיקות והסקירות. גם התוכנות שאנחנו רואים במבחנים המקובלים הן תוכנות שקומפלו עם הקומפיילר של והותאמו בעיקר למעבד של אז מה אתה מצפה? ברור שמעבדי יראו עדיפות במקרים כאלה. אני נותן לך כדוגמא את פוטושופ ואת cinebench אבל גם תוכנות אחרות דומות. כאשר לוקחים משהו שהוא לא מהסטוק הקבוע של המבחנים או כאשר עושים בדיקות על אחרת, פתאום רואים שהפנום לא נחות ובודאי ברמת המחיר שלו.

אף אחד לא אומר שאינטל לא מחזיק בכתר הביצועים, אף אחד לא מטיל ספק שהארכיטקטורה של "נהלם" עדיפה, אבל על ה-i5 יש ספקות. וכמו שהראיתי למעלה, הוא לא כזה נוצץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בור ועם הספר, אני חושב בהבהרת את הנקודה שלך.

את מרבית המשתמשים זה לא מעניין והם צריכים מחשב לווינדוס.

אז בשורה תחתונה לצורך הדיון הזה I5 מנצח פנום 2.

‎אם כך אז לא הבנת את הנקודה בכלל. הנקודה היא לא "בלינוקס זה אחרת" כי את לינוקס הבאתי כהדגמה לכך שאם משנים את כל הבנצ'ים הקבועים התוצאות פתאום משתנות, ולצורך הדיון הזה, על פי המספרים שהבאתי למעלה ממבחנים על , אמור להתעורר ספק סביר בראשו של אדם חושב האם בכלל החגיגה היא hype שיווקי או תוצאות אמיתיות של בדיקות אמיתיות. אותו ספק באשר לנכונותם של הבנצ'ים, איך התבצעו ואיך בוקרו צריך לעניין לא רק את חובבי הקוד הפתוח אלא בעצם את מרבית המשתמשים.

הטענות שלי הן שתיים - קודם כל שהתמונה לא ברורה ולא בטוח בכלל מי עדיף כי הבאתי מספרים וגרפים (גם מחלונות) שמראים נתונים קצת שונים וקצת יותר מאוזנים משאר העדר. הטענה השנייה שלי היא שצריך להתייחס בביקורתיות ובחשדנות למספרים של הבנצ'מרקים ?ואני לא מחדש בזה כלום. המבחנים של פוטושופ, cinebench, Futuremark מוטים לטובת בעיקר מהסיבה שעשו את כל האופטימיזציות למכונת ובנו עם הקומפיילר של והסיבות הן כרגיל, לא טכניות. בבדיקה "מדעית" יותר צריך לסנן לחלוטין את כל מה שעלול להטות את התוצאה ואת זה אף אתר מבחנים לא עושה. משתמשים במבחנים שמתוכננים למשפחה אחת, משתשמים בקומבינציות שאינן אופטימליות לכל המשתתפים בבדיקה. דוגמא לקומבינציה שכזו תוכל לראות כאן (וזה מאתר אנאנדטק) כלומר "תחליף קומבינציה של חומרה והתוצאות משתנות"

20030.png

19995.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוכל את הלב למה ?

I7 עדיפה יותר (לא מבחינת מחיר כמובן), וגם התושבת שלה יכולה לתת מענה למעבדים הבאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...