פרויקט ספיידי - עדכון מס'8 (ע"מ 30) : עיניים לספיידי 3 + אוברקלוק לדרמל. - עמוד 11 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט ספיידי - עדכון מס'8 (ע"מ 30) : עיניים לספיידי 3 + אוברקלוק לדרמל.

alianyn

Recommended Posts

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 370
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל, אני חייב להגיד:

[glow=red,2,300]פשוט יפהפה!![/glow]

אל תשנה!

זה מצויין ככה!

המרקם... הצבעים... וכמובן הצורה.... :cwm32:

ועכשיו להצדקה שלי להקפיץ קצת את הת'רד....

תנסה אולי להצליל את הקורים ואז לתת תחושה של עומק לרשת

איך הוא יצליל אם הרקע שחור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי איך הוא יצליל את הקורים? ( אם איזה סוג צבע, באיזה צורה מכחול, ספריי, מכשיר אחר)

עריכה:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שניתי את הכורים לקורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי...

למרות שאז זה בעצם מסגרת ולא צל ;)

בכל מקרה, לדעתי עדיין עדיף להשאיר את זה ככה.

נ.ב-הצעה קטנה לאלינין:

תנסה לשים איזשהו חומר (פלסטלינה / ג'ל כלשהו) על המתאר של הקורים (ד"א לכל אלה שכתבו פה-אומרים קורים, לא כורים...), כדי לתת להם מרקם של קורים אמיתיים....

אז זה גם יראה ב-3D...... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח מצחיק..

שכחתי =)

ושלא תבינו לא נכון.. לא האשמתי סתם תהיתי..

כי הוא הראה את תהליך העבודה על הדיסק ואין ספק שזה מדהים.

בהצלחה =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

<Sub> לא עם דיסקית אלא עם ראש חריטה/חיתוך עשוי טונגסטן 9909 dremel9909.jpg (התמונה היא לינק לחיץ...)

ראשית, תודה על כל המחמאות והתגובות הטובות.

שנית, הייתי רוצה להתנצל על העיכוב החל הן בהתקדמות הפרוייקט והן במדריכים, התקופה האחרונה הייתה עמוסה במיוחד. בנוסף המדריך לדרמל גדל הרבה מעבר למה שהתכוונתי בתחילה וכך גם מדריך התאורה אך גם הם יסויימו עכשיו משהעניינים נירגעו במקצת (או לפחות כל הייתי רוצה לקוות).

ולענייננו - מכיוון שלא היה באפשרותי לעבוד למשכי זמן ארוכים העדפתי להזניח לזמן מה את המארז ולהקדיש זמן מה לשיפור הנלווים, התחלתי בריאובאס.

מי שזוכר בעבר הוא נראה כך

before.jpg

ערמת חוטים ופלקסי הזקוקה לטיפול דחוף...

ובכן, כפי שכתבתי בע"מ הזה - http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=36;action=display;threadid=45325;start=130 אני מעוניין שהריאובאס יהיה תפור לצרכיי - משמע, חיבורי מולקס מאחור, הספק גבוה, 4 ערוצים עם תצוגה יפה לעוצמה.

את הפאנל האחורי הראיתי באותו ע"מ אך מאז התקדמה העבודה. רק להזכירכם - זה הפאנל האחורי

rear panel sanded.jpg

זהו התכנון העכשווי לפאנל הקדמי - כפתורי 30ממ מלווים בתצוגת לדים לעוצמה (הכפתורים יהיו שקופים ומוארים).

bus plan front3.jpg

אח"כ ניגשתי למלאכת החיתוך, השיוף, הקדיחה, השיוף מחדש, החיתוך מחדש וחוזר חלילה, עד שקיבלתי את הבסיס והפאנלים הבאים

all panels1.jpg

כפי שניתן לראות בתמונה - טעיתי בפאנל הקידמי וסימנתי מקום לחורי 30ממ (שאמורים להיות בפאנל עצמו של המארז) ולא 10ממ כמו שאמורים להיות בפאנל הקופסא (רק ליציאות הראוסטטים). רק לאחר שקדחתי חור 30ממ אחד קלטתי את הטעות ושוב חזרתי על תהליך הסימון, חיתוך, שיוף, סימון, קדיחה, שיוף (מישהו כבר התעייף? כי אני כן!) עד שקיבלתי פאנל קדמי מתאים

front panel2.jpg

מכיוון שזהו רק אב הטיפוס לקופסא הסופית (שיוכרז כקופסא זמנית אפילו אם יהיה טוב מספיק) בחרתי בריבועי עץ כסמני 90 מעלות והתחלתי בחיבור כל העסק

rheobox wood big.jpgrheobox wood1.jpg

rheobox wood2.jpgrheobox wood4.jpg

rheobox parts.jpgrheobox1.jpg

rheobox2-1.jpgrheobox3.jpg

rheobox4.jpgrheobox5.jpg

rheobox6.jpg

rheoproto2.jpg

rheoproto3.jpg

חלקכם לבטח שם לב שהשתמשתי בסופרגלו רגיל ולא בדבר המיועד לפלקסי או בכלורופורם (ושאר ממיסי אקריל). רציתי חוזק ופשטות הדבקה ועם זאת את היכולת לפרק הכל ולהתחיל מחדש אם ארצה בעזרת תרכובת אצטית (קצת יותר חזק מאצטון). למעשה התוצאות עד עכשיו משביעות רצון והסופרגלו אף הדביק חזק ממה ששיערתי, ביחד עם ריבועי העץ, החיבור הוא למעשה בלתי ניתן להפרדה (וניסיתי כולל זריקה על הרצפה).

לאחר שעייפתי בהדבקות/חיתוכים/סימונים/שיופים השונים עברתי לחלק הממסטל יותר - הלא הוא ההלחמות, אין כמו שאיפת אדים לרומם את המצברוח...

למי שלא זוכר למעלה ניתן לראות איך נראה המעגל כשהתחלתי איתו, הוא שופר ושונה. כעת הוא תומך בכ10 אמפר לערוץ, יש לו יותר אפשרויות מתח וקל יותר לשנות אותן (פירוט בהמשך הפרוייקט), ניקיתי הרבה חוטים לא נחוצים וגם את התצורה הכללית והוספתי את החלק הקשה ביותר - יציאת הoverride דרך פינים (בצד ימין) לspidersense - שיאפשר למע' לקבל שליטה על המאווררים במקום האינפוט הידני.

pcbfix1.jpg

pcbfix4.jpg

pcbfix5.jpg

וכמובן מדידה לראות שהכל נכנס כמו שצריך

rheobox-ac2.jpg

למי שתוהה אגב לעקמומיות המחברים הכחולים - לא אשמתי - הם מולחמים ישר אבל יש להם איזשהו מרווח תנועה והם כל הזמן זזים - לא נורא >:(

ואז כמובן מיהרתי עם הכל אל מעגל התאורה הנסיוני והממש פשוט שבניתי על בסיס lm3914, חיברתי וזה אכן עובד. המעגל נותן חיווי לעוצמת הערוץ ע"י לדים

1) כבוי לחלוטין :

lights0.jpg

2) דלוק :

lights1.jpg

3) חצי דרך :

lights4.jpg

4) עד הסוף :

lights9.jpg

שולטים בריאובאס פוטנציומטרים המחוברים למייצבי מתח וטרנסיסטורים המאפשרים כמה מצבים :

א) כבוי - 0V.

ב) דלוק - מינימלי - 3.5V (מתח ההפעלה לו זקוקים רוב המאווררים הג'נריים - מה שיש אצלי - ניתן לשינוי בקלות...)

ג) משתנה - בין 3.5V למקסימום של הספק (12V במחשב, כמעט 12V בטרנספורמטור המצ'וקמק והקן יותר מרובכם שאליו חיברתי את הכל לשם הניסוי).

לשם ההבהרה למי שעדיין לא הבין (ובעיקר כדי להגיד - "הזהרתי אתכם 56k`ers") הנה אנימציה הממחישה את פעולת המעגל :

besticando.gif

(ותודה לנרגילה שניסה, אם כי ברח כשעוד היה מוקדם... :xyxthumbs: )

ניתן גם למצוא סרטון באיכות טובה יותר כאן -> ה ס י ר ט ו ן. הסירטון הוא כ5MB.

הבעיה היא להכניס את המעגל הזה - לזה

small sb.jpg

טוב נו, שום דבר לא יכול להיות מושלם... :-[

שוב, הייתי רוצה להתנצל על העיכובים השונים, הם אך ורק ע"מ שאתם תקבלו בסוף תוצרים טובים יותר ומפאת חוסר זמן בלתי נמנע - מבטיח לפצות 8)

ועד הפעם הבאה, שוב, מהזריחה הממשמשת ובאה, כששוב אני מגיע לקליניקות ללא שינה :'(

jerusalem sky2.jpg

לילה טוב לישנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברחתי כי יש לי עכשיו בגרות בספורטטטטט!!!

סאמק.

טוב נו, לפחות נגמור עם זה.

נראה טוב אחי, וקרעת אותי עם הקטע של החורים של ה 30 מ"מ ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהלם :o בגלל בגרות בספורט?!

נו מילא, כל אחד והסטיות שלו... מקווה שהלך טוב (ולא שברת רגל )...

וקרעת אותי עם הקטע של החורים של ה 30 מ"מ

ואם הייתי אומר לך שזה קרה פעמיים!!! :-[

תוצאה של בשות הלילה המאוחרות+ ואולי טיפ-טיפה עייפות...

התחלתי לעבוד עם האקריל אגב, למעט תאונה אחת ונזק גופני קל (עדכון בקרוב - תנחשו באיזה ת'ראד) אחלה חומר יש לרופאי שיניים האלה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב אליאןאין!! שמתי לב גם שלמערכת ריאוסטט שלך השתמשת בחלקים שאני לא השתמשתי בשלי.. אולי זה בגלל שאני בניתי

את המערכת על בסיס מתגי און/אופ/און ואתה על בסיס פוטנציומטרים.. בכל אופן אני רוצה לדעת מהם החלקים האלו.. אני מדבר על

הדברים בצורת אליפסה נדמה ל,י והם דומים לבטריה קטנה בצבע תכלת.. נדמה לי אמרת שהם קצת עקומים..

בכל אופן כל הכבוד מחכה כבר להמשך!

נ.ב

לא ממש הבנתי את הטעות שעשית עם החישוב של הפאנל הקידמי... אולי תספר לי! באלי לצחוק קצת גם!! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...