פרויקט ספיידי - עדכון מס'8 (ע"מ 30) : עיניים לספיידי 3 + אוברקלוק לדרמל. - עמוד 9 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט ספיידי - עדכון מס'8 (ע"מ 30) : עיניים לספיידי 3 + אוברקלוק לדרמל.

alianyn

Recommended Posts

את הלדים האלו קניתי לפני יותר משנה באריהב כל אחד עלה קצת יותר משני שקלים אם אינני טועה.

כיום המחיר לא שונה בהרבה, לדים כחולים עולים קצת יותר , בכל מקרה ניתן גם לקנות כאן , חנות אונליין מצויינת עם מבחר עצום ומשלוח לכל מקום בעולם ב2-4$...

לגבי איך מחברים, אין לי כ"כ אפשרות להוסיף כרגע עקב קוצר זמן (נגמרה לי ההפסקה לפני 5 דק' והביפר מצפצף כמו משוגע...), אבל יש לא מעט ת'ראדים על זה בפורום פה ובפורום הישן (שהיום הוא וקירור), כעקרון מחברים למולקס דרך נגד וזה הכל, מדריך מסודר ליצירת תאורה למארז יופיע אני מקווה עד לסוף השבוע, בלי נדר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 370
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אליאנין, מושלם!

אין עוד מילה לתאר את זה.

רק שאלה קטנה לי אליך :

התאורה היא על ידי לדים?

אם כן, כמה לדים שמת ובערך באיזה מיקומים במארז שמת?

פשוט הלדים נותנים אפקט אור הרבה יותר עמוק מקתודה!

והאדום עם העיינים הכחולות מעולה, מושלם, מקסים, ושאר הדברים הטובים!

המשך הצלחה בעבודתך! ;)

עריכה:

בלי נדר

גם אתה ממוצא ספרדי שהסבתא שלו מדברת לטינו? P=.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תודה רבה רבה,דרך אגב באיזה בית חולים אתה עובד?

דרך אגב-חזרתי מהום סנטר קניתי פריימר וכתוב על האריזה "לאחר הצביעה יש לשייף עם נייר שיוף עדין(500)"

אני באמת צריך לעשות את זה או שאפשר לדלג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העבודה פתאום התעוררה לחיים ! :D

והעיניים זה אפקט מושלם :)

עצות לגבי סידור הכבלים, אולי תשקול לשים על הכבלים סליבים נחמדים ליצור פחות אווירה של מחשב ויותר של בטן של עכביש... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון טוב עידו!

אליאנין, אולי תעשה את הדלת שלך כזאת 3D,

בולטת החוצה עם הצורה של הקורי עכביש (רושמים קורי או כורי?) זה יהיה יפה!

השאלה איך לעקם את הפרספקט והדלת, צריך כנראה בחום או משהו.. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון טוב עידו!

השאלה איך לעקם את הפרספקט והדלת, צריך כנראה בחום או משהו.. ::)

פרספכט מעקמים עם חום מכניסים לתנור על 220 מעלות לדקה אפילו פחות אבל שהתנור היה מחומם מראש, ואז זה מתעקם לפי רצונך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שאלה קטנה לי אליך :

התאורה היא על ידי לדים?

אם כן, כמה לדים שמת ובערך באיזה מיקומים במארז שמת?

פשוט הלדים נותנים אפקט אור הרבה יותר עמוק מקתודה!

והתשובה...

אלמנט תאורה מלדים, למי שתוהה מדובר ב-5 לדים (לא כ"כ חזקים אפילו - 2500Mcd אם אינני טועה) במחבר פשוט שמאפשר החלפת לדים זריזה

אם תסתכל בתמונות מקרוב בחלק התחתון של החלון תוכל לראות 5 נקודות בהן התאורה קצת יותר ממוקדת - שם הלדים - מסודרים בשורה לאורך תחתית החלון.

טוב תודה רבה רבה,דרך אגב באיזה בית חולים אתה עובד?

דרך אגב-חזרתי מהום סנטר קניתי פריימר וכתוב על האריזה "לאחר הצביעה יש לשייף עם נייר שיוף עדין(500)"

אני באמת צריך לעשות את זה או שאפשר לדלג?

1. אני לא עובד בביה"ח, אני סטודנט שם, הלוואי והייתי עובד - לפחות הייתי מקבל על זה כסף... (אבל אם לא אכפת לכם - חלק בחיי שאינני מעוניין לדסקס - במיוחד כי אין לו קשר למודינג ;) )

2. אכן אין חובה לשייף, לא מיותר לחלוטין אבל בהחלט לא הכרחי, אני מוותר על זה כמעט תמיד...

עצות לגבי סידור הכבלים, אולי תשקול לשים על הכבלים סליבים נחמדים ליצור פחות אווירה של מחשב ויותר של בטן של עכביש...

חשבתי כבר על להעלים את כל החלק הפנימי של המחשב ע"י כיסוי שלו במין קורי עכביש כאלה כמו בסרטים אבל זה לא כ"כ ישים בעיקר עקב בעיות חום שיווצרו, הכבלים יעטפו בסליבים/היטשרינק שיצבעו בכרום/כסוף כמו במדי ספיידי.

השאלה איך לעקם את הפרספקט והדלת, צריך כנראה בחום או משהו..

זה דורש עיצוב אחר של החלון עם יותר חומר מההתחלה, לא כ"כ ישים עכשיו אם כי אשקול את זה.

אם יישאר לי עוד חומר פלסטי, גם החלון יהפוך ל3D זה היה בתכנון המקורי הבעיה היא שיש לי יחסית עוד מעט חומר...

מקווה שאתם נוחרים בבטחה כבר בשעה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ס'דר :) תודה על העזרה אני יודע שאני נודניק אבל מקווה שתענה לי :-\

אוקי אז ככה נסעתי היום לחנות אלקטרוניקה בצד השני של העיר( :P)

קניתי 45 לדים עכשיו אני רוצה לחבר 10 בטור אחד אני בדיוק אני עושה את זה?:\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ס'דר :) תודה על העזרה אני יודע שאני נודניק אבל מקווה שתענה לי :-\

אוקי אז ככה נסעתי היום לחנות אלקטרוניקה בצד השני של העיר( :P)

קניתי 45 לדים עכשיו אני רוצה לחבר 10 בטור אחד אני בדיוק אני עושה את זה?:\

כשאתה אומר טור, אתה מתכוון בצורה של טור (יענו אחד אחרי השני), או בחיבור חשמלי טורי?

אם אתה מתכוון לאופציה הראשונה, אתה פשוט מחבר אותם במקביל (חיבור חשמלי) עם נגד על כל אחד.

בקשר לאופציה השניה-לא יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכתב top gun וכפי שאני עשיתי, מחברים את כולם במקביל, לא כדאי לחבר ל-12V מכיוון שזה בזבוז מיותר של קו המתח הזה ולכן עדיף חיבור במקביל ל5V (האדום במולקס).

לכל לד יש רגל חיובית ורגל שלילית, השלילית בד"כ קצרה יותר.

כל רגל חיובית של הלד מולחמת לנגד של 100אוהם (אם מדובר בלד אולטרה ברייט 3V 20מיליאמפר, המוכר צריך לדעת את הspecs המדויקים של הלד, אם כי הם די קבועים לצבעים שונים), והנגד מחובר לחוט האדום במולקס.

כל רגל שלילית של הלד מחוברת לאחד החוטים השחורים במולקס.

מאוד פשוט - כל הנגדים לחוט האדום (ואליהם רגליים חיוביות של לד) וכל הרגליים השליליות לחוט שחור.

מצטער שאין באפשרותי לצרף כרגע סכמת מעגל, פשוט אין על המחשבים האלה תוכנה מתאימה, אעשה זאת מחר כשאשוב. אבל היה חשוב לך לקבל תשובה, אז השתדלתי להסביר באופן המפורט ביותר שהזמן מאפשר לי, אשמח אם זה עדיין לא ברור שתשאל שוב.

הסבר קצת יותר מפורט על לדים בכלל וחיבורים בטור/מקביל וכד' ניתן לקרוא באתר של דן (לא המינימייזר :P)

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכתב top gun וכפי שאני עשיתי, מחברים את כולם במקביל, לא כדאי לחבר ל-12V מכיוון שזה בזבוז מיותר של קו המתח הזה ולכן עדיף חיבור במקביל ל5V (האדום במולקס).

לכל לד יש רגל חיובית ורגל שלילית, השלילית בד"כ קצרה יותר.

כל רגל חיובית של הלד מולחמת לנגד של 100אוהם (אם מדובר בלד אולטרה ברייט 3V 20מיליאמפר, המוכר צריך לדעת את הspecs המדויקים של הלד, אם כי הם די קבועים לצבעים שונים), והנגד מחובר לחוט האדום במולקס.

כל רגל שלילית של הלד מחוברת לאחד החוטים השחורים במולקס.

מאוד פשוט - כל הנגדים לחוט האדום (ואליהם רגליים חיוביות של לד) וכל הרגליים השליליות לחוט שחור.

מצטער שאין באפשרותי לצרף כרגע סכמת מעגל, פשוט אין על המחשבים האלה תוכנה מתאימה, אעשה זאת מחר כשאשוב. אבל היה חשוב לך לקבל תשובה, אז השתדלתי להסביר באופן המפורט ביותר שהזמן מאפשר לי, אשמח אם זה עדיין לא ברור שתשאל שוב.

הסבר קצת יותר מפורט על לדים בכלל וחיבורים בטור/מקביל וכד' ניתן לקרוא באתר של דן (לא המינימייזר :P)

בהצלחה...

תודה שעניתה לי:) זה באמת היה חשוב מאוד תודה רבה רבה :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בכלל בעד מה, בשמחה, הנה שרטוטי המעגלים שהבטחתי

1. חיבור במקביל, לכל לד מחובר נגד של 100 אוהם 0.25W בנפרד - החיבור המועדף על רוב האנשים "יותר בטוח"...

10 leds para.jpg

2. חיבור במקביל שוב, אבל רק עם נגד אחד של 100 אוהם - נגד של לפחות 1W, מכיוון שבמעגל 10 לדים כפול 20מיליאמפר כל אחד =

200 מיליאמפר. 2V שנופלים על הנגד => 2X0.2=0.4W ע"מ להיות בטוחים ניקח פי 2 מזה שזה 1W (נגד יקר יותר)

10 leds para2.jpg

כמובן שכפי שניתן לראות אם ביקרתם בלינק שנתתי בפוסט הקודם אין כ"כ משמעות לנגד נפרד לכל לד אבקשכם לא להתחיל עם וויכוחים בנושא זה בת'ראד הזה. כמו כן ישנן דרכים נוספות לחבר 10 לדים כמו למשל 5 קבוצות בטור של 2 במקביל וכד' אך אלו הן האפשרויות הקלות והיישימות ביותר.

מקווה לראות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...