האם אור נוצר או אולי הוא קיים תמיד ? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אור נוצר או אולי הוא קיים תמיד ?

עכביש בכביש

Recommended Posts

האם לא כל החלקיקים אינם "חלקיקים קלאסיים"?

אני די בטוח שהראו שגם אלקטרונים מתנהגים כמו גל תחת תנאים מסויימים, ולא רק כחלקיקים

בתורה הקוונטית ניתן לשייך לכל גוף צורה של גל מתאים. אם ניקח כדוגמא את האלטרונים שהזכרת נוכל לדון בשאלה למה בעצם האלקטרונים באטום אינם נעים במסלולים גדולים כרצונם אלא נעים במסלולים בדידים בעלי גדלים קבועים מראש. התשובה לכך נעוצה בחישוב הקוונטי: כאשר רושמים את פונקציית הגל של האלקטרון באטום (פונקצית הגל היא בעצם המעבר שבין התיאור החלקיקי לתיאור הגלי של האלקטרון) מקבלים בחישוב פשוט כי הגל התאבכות הורסת עם עצמו בכל מקום פרט למסלולים שבהם הוא אכן נמצא בפועל (כפי שמצאו בניסויים) - התאבכות הורסת משמע שבתיאור החלקיקי האלקטרון אינו יכול להימצא במסלול זה.

מהו "קלאסי" ? אולי אתה מתכוון ארצני ?

אולי הוא ניתפס במחשבתנו המוגבלת ( זמנית ) כלא "קלאסי" .

כשאני אומר קלאסי הכוונה כאן היא להפרדה שבין הפיזיקה הקלאסית - הניוטונית (לפי בואה של התורה הקוונטית) לבין הפיזיקה המודרנית שלאחריה.

לגבי השאלה שלך איכן אגורה האנרגייה של הפוטון אז זאת שאלה קצת פילוסופית, מכיוון שהפוטון עצמו הוא אנרגייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 220
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מנסה להסביר את התופעה באמצעות מושגים מהיום יום. הבעיה היא שחלקיקים אלמנטריים, ופוטונים בפרט, אינם מתנהגים באותה צורה בה אתה רואה תופעות יומיומיות.

לא בדיוק ומבלי להיכנס לפילוספיה שמאחורי המדע , החלקיקים הללו יוצרים את היום יום לכן יהיה להם קשר אל ההבנות שאנו רואים ביום יום . אבל אישית נכון לכרגע אני לא נסה לישם את ההבנה הקוונטית על היום יום כלומר אני מבקש לפענח את מושג היצירה כלומר האם נוצר חלקיק חדש או אולי החלקיק הזה תמיד היה בוא נגיד שעל רמת הפוטנציאל והאנרגיה רק שיחררה אותו או יצרה אותו קרי חיברה בין שני אלמנטים .

אני מדבר על מהות היצירה של החלקיק בלבד . ( כמובן אם תגיד שאין דבר כזה "יצירה" בתורת הקוונטים אני אשמח לקבל זאת כי אני לצערי אינני בקיא מספיק בתורת הקוונטים ( אבל מי כן ) ( למרות שאני אוחז בתובנות מסויימות של התורה הזו ) ( וביחד אני חושב שיהיה אפשר להבין יותר ולהעשיר את הידע )[br]פורסם בתאריך: 29.05.2009 בשעה 17:24:00

חתולה

לפי הבנתי את תשובתך ,

ההיסתכלות שלנו והניתוח שלנו את התורה הקוונטית עדיין זקוקה לשפה כלומר למטמטיקה כדי להיות מוסברת ומה שאנו עושים זה הפעלה של טכניקות חישוביות שיתכן ואינן מתאימות לידע החדש על מבנה החומר , ( לפחות זו ההבנה שלי מהתגובה שלך )

כמו כן , מדוע עלינו לישם את המטמטיקה שמתאימה לפיענוח התורה הניוטוינית לתורת הקוונטים ? אין צורך וכניראה זה לא יעבוד .

אני חושב שהתורה הקוונטית בסך הכל מלמדת אותנו את הפן של הרצון , שם חלקים מתנהגים בצורה מעורבת ואינם "ניכנעים" למסגרת ההבנה המוגבלת של האדם .

אישית אני חושב שאם האדם ירצה הוא יוכל להיות בורא ויצר כלומר להיתקדם צעד ענק בפיענוח השימושים של תורת החלקיקים שהם יסוד הבריאה .

כאן ניכנסת השאלה שלי , האם אנו יוצרים משהו חדש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאפשר לומר שנוצר חלקיק חדש לצורך העניין. היות ומדובר על חלקיק חסר מסה (שזה שונה ממסה אפסית, כפי שנכתב קודם), אין שום מניעה שיווצרו אינסוף כאלו, עבור כל פעם שאלקטרון יורד ברמת אנרגיה/כל ריאקציה מתאימה אחרת - שום חוק שימור אינו מופר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכביש .. מה אכפת לך ? בטן גב בעירום בהוואי ופוטונים זה מה שמעניין אותך ?

ולעניננו.

אתה מסוגל לעשות ביטול מנטלי של כל המידע הקודם שצברת ? הכל !!

זה חלק ראשון של התשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאפשר לומר שנוצר חלקיק חדש לצורך העניין. היות ומדובר על חלקיק חסר מסה (שזה שונה ממסה אפסית, כפי שנכתב קודם), אין שום מניעה שיווצרו אינסוף כאלו, עבור כל פעם שאלקטרון יורד ברמת אנרגיה/כל ריאקציה מתאימה אחרת - שום חוק שימור אינו מופר.

מחזק...למעשה יתרה מכך, חוק שימור האנרגייה וחוק שימור המסה בתורה הקוונטית הוא שתי פנים לאותו הדבר. בתורה הקוונטית ישנה הקבלה בין מסה לאנרגייה (אותה נוסחה מפורסמת של איינשטיין).

לעכביש עכביש:

כפי שאני מבין את הבעיה שלך, אתה מנסה להבין בעצם את אחת השאלות הבסיסיות ביותר בפיזיקה, מהי המהות שממנה נגזרת המסה או האנרגייה של חלקיק כלשהו (בין אם זה חלקיק אלמנטרי כמו פוטון או בין אם זה חלקיק "ממשי" כמו אלקטרון). התשובה לכך לצער כולנו פשוט אינה ידועה עוד. התורה הקוונטית אינה דנה בשאלה הזו כלל וכלל והיא רק דרך להסביר תופעות שנצפו בניסויים ולתת תיאור מתימטי לנעשה.

ישנם תורות שמנסות להסביר מה מהות האנרגייה או המסה (תורת המיתרים לדוגמא), אך זהו תחום תיאורטי מאד שאין לנו כמדענים את היכולת הטכנולוגית לבדוק אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכביש .. מה אכפת לך ? בטן גב בעירום בהוואי ופוטונים זה מה שמעניין אותך ?

אתה יודע רק בהפסקות בין הדקירי אננס ובין הכוסיות בחוטיני בלבד

ולעניננו.

אתה מסוגל לעשות ביטול מנטלי של כל המידע הקודם שצברת ? הכל !! - כן , ודאי שאני יכול ( אני צמא למיידע חדש )

זה חלק ראשון של התשובה

מצפה ( בענווה :) לחלק השני

חתולה :

אכן כך הוא הדבר , אני מנסה לעצב לי תשובה נוספת על זו שיש לי , שהיא למעשה שאין מה ליצור חדש , הכל נוצר כבר ויתכנו רק חילופי חומרים שבעיקרון הם משנים את מהות החומר ואנו המתבוננים לעיתים "טועים" ומכנים תרכובות שונות בשמות שונים על פי השימוש שלנו בהם , ברם יגיע יום בו האדם יוכל לעצב לעצמו את המציאות החומרית כפי רצונו והכל יהיה מבסיס של שני חומרים וכך לא יהיו שמות חדשים אלא שמות אישיים על שימושים אקטואלים , כמובן שלצרכים החברתיים האוניברסליים ישארו מספר שמות שילכו ויתדללו לאט לאט מיכיוון שהעולם הולך לקראת אינדיודואליזם וסוביקטיביות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יא עכביש סטלן ובטלן, פנה לי מקום וערבב לי מרטיני, אני בדרך.

שמע, אל תנסה לעצב לעצמך תשובות לפני שיש לך מידע רלוונטי ולא חלקים מפה ומשם. פאזלים בפיזיקה זה מתכון רע.

אתה יכול לדמיין את היקום בתור בועה שאין בה משהו פיזי ? פשוט בועה. מה נמצא מחוץ לבועה לא מעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט יכול ( מזכיר לי את מה שהאישה אומרת עלי , בועה ריקה שכלום לא מעניין אותה ממה שקורה בחוץ - חח )

רק מה עים הגבולות של הבועה . כיצד יודעים / מחשבים שהיא מסתימת ?

המממ דבר מלוכלך אליי ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: יפה לך ככה.

או.קיי.

עזוב אותך כרגע מהגבולות של הבועה, זה משהו שאתה לא יכול לחקור.

תתרכז באמצע איפשהו.

אתה יודע איך מה זה צליל ואיך הוא עובר מנקודה א לנקודה ב ? אם כן כתוב בקצרה כדי שנהיה באותה עמדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי. אנחנו באותו ראש. אגב, אל תתבלבל ותחשוב שאני מתנשא, אני רק מוודא שמי שאני מקשקש איתו, מפעיל את התאים האפורים.

:cool2:

עזוב את הגבולות החיצוניים והרחוקים של הבועה. תדמיין בועה ובתוכה איפשהו תתחום איזו מסגרת שתרצה. גבול א גבול ב.

צריך שיהיה חומר.... כלומר מדיום כלשהו .. משהו מתווך.

משנה הדחיסות של אותו ... מתווך והסוג שלו ? לעצם העברת הצליל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חצי הנאה. מותר שימלה פירחונית ושתי גמדים ?

לא חביבי, דחיסות לא משנה למרחק, היא משנה למהירות שבה הגל עובר בין שתי נקודות.

מה שמשנה את התנגדות " החומר " זה סוג החומר והטמפרטורה שלו.

אם התכוונת למשהו אחר, פרשן והסבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...