nVidia & ATi יחד על אותו לוח, כן, לא, אולי ? קישקוש ? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

nVidia & ATi יחד על אותו לוח, כן, לא, אולי ? קישקוש ?

almonime

Recommended Posts

אז כל זה היה... מבחן? כי כוכבית אני לא צריך, יש לי 5 :P

לא היה יותר פשוט אם היית פותח את הדיון עם הצגת הרעיון ? נו טוב, בכל מקרה אני נהנה מהאתגר אז זה בסדר מצידי.

אני רק רוצה להציג סוגייה... כידוע OpenCL יעבוד על כל חומרה עם דריבר תומך (ATI/INTEL/NVIDIA וכו').

למעשה כבר יש דריבר למפתחים מצד NV.

אז השאלה היא כזאת, אם כבר אתה מרכיב מערכת ל-GPGPU, איזו סיבה יש לך לשלב דווקא ATI + NV כאשר ל-NV תמיכה רחבה יותר בתקנים?

אני יכול להבין אם "נקלעת" למצב שכבר יש לך כרטיס ATI - לזרוק בפנים עוד NV. אבל אם אתה "רציני" בתחום ה-GPGPU, סביר להניח שרכישת

המערכת תהיה מתוכננת מראש לצרכים אילו, ז"א כנראה שתקנה 2 כרטיסי NV מראש... ואז על הדרך גם תדאג שהם זהים ל- - שיהיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אכפת לך ? זה בחינם, כשנותנים לך .. תיקח, כשלוקחים ממך .. תצרח ותברח ( או כל חרוז אחר שתרצה לשים פה )

זה בדיוק מה שאני מתלבט בו גם.

איזה יתרון ובמה יש ל ATI על פני NV ? עכשיו בהווה המיידי, אין שום כלום אבל אני חושב קצת קדימה וקצת בצד.

( ועוד לא התבהר לי קו המחשבה כי אני מגלגל רעיונות שונים )

במשחקים אין עדיפות ספציפית לחברה אחת על פני השנייה ( מבחינת עלות - תועלת ) לכל כרטיס ודגם יש תשובה נגדית

ובישומים פרקטיים רק ל NV יש תמיכה.

נניח ( לעצם העניין ) שיש לי ATI, למה לי לשמור אותו ולא ולמכור ולקנות שתי NV ?

מה אני לא רואה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שואל איזה ייתרון יהיה ל-ATI על NV בעתיד הקרוב, מבחינת GPGPU - ישנם 2 גורמים שצריכים לעניין אותך -

ארכיטקטורה ותמיכה תוכנתית. בהתחשב ב-GT300 עם חדשה במיוחד לקידום נושא ה-GPGPU,

וותק + תמיכה מובטחת בתקנים, אני יכול לומר בבטחה שאנוידיה תהיה הדרך הנכונה (לפחות לכיוון המדובר)

מצד שני יש את ה-larrabee הקרב ובא, שגם הוא אמור להתמחות בנושא.

אולם, במבט לעתיד הרחוק יותר, אי אפשר לדעת. וזה גם ככה לא אמור להשפיע על רכישה עכשווית.

אבל זה לא אומר שאתה צריך למכור את הכרטיס ATI שלך, הוא יוכל לתת תמורה עם OpenCL מתישהו.

אם תבקש המלצה מסויימת לשימושים ידועים, יהיה אפשר לדון במקרה שלך ולהמליץ בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SyndromE :

להמתין אני יכול עד שאני מת. יש לי סבלנות של עץ אלון בן 4000 שנה. אבל להמתין למה ? זאת השאלה ...

יתרונות עתידיים זה קישקוש אם אין משהו באופק הנראה שמתקרב בצעדי ענק, ואחריו רואים את כל מה שהוא מביא בשק ההפתעות.

אתה צודק בקשר לרכישה עכשווית, היא אמורה לענות על צורך מיידי וטיפה רחוק יותר. יותר מזה זו טעות טקטית.

זה לא משנה את השאלה עצמה ( גם אם היא נראית תחילה משונה, מי כזה מפגר לשים כזה הייבריד ? )

האם זה אפשרי ומה מקבלים בתמורה ? כמו שציינתי כבר, נראה לי שהניסוי יהיה עליי.

אם זה אפשרי ומקסימום לחכות לישומים מעשיים בעניין ובנתיים לנצל את האופציות שיש ... אני אבנה ונחכה ( נעשה ניסוי )

אני קורא לזה שעשועים לאנשים משועממים ( ככה ורק בגלל זה בנו את הפצצה האטומית, רצו לדעת אם זה אפשרי )

בכל מקרה, :xyxthumbs:

alexbmw :

בנתיים, רק ביפן ... אתה אוהב סושי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר HYDRA אז יותר מעניין לראות שילוב ATI/NV לגיימינג . :)[br]פורסם בתאריך: 25.05.2009 בשעה 01:47:20

אגב, almonime, אתה כבר היום יכול להשתמש בכרטיס ATI ביחד עם . זה לא מדוייק של-ATI אין שום תוכנת GPGPU.

יש להם גם תוכנה שלהם לקידוד (Avivo Encoder אם אני לא טועה), וגם folding@home עובד על ה-GPU.

אולי פיספסתי משהו אבל העקרון הוא שכבר היום אתה יכול לבצע בדיקה כזאת (ולחזור לדווח תוצאות עם אחוזי ניצול מעבד-CPU :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר HYDRA אז יותר מעניין לראות שילוב ATI/NV לגיימינג

הסיבה היחידה שלא דיברתי על גיימינג היא שהתגובה שלי הייתה נישמעת לא רצינית ,משהוא בסיגנון ילד בן 12 שרוצה שיהיה לו הכי גדול :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שלא דיברתי על גיימינג היא שהתגובה שלי הייתה נישמעת לא רצינית ,משהוא בסיגנון ילד בן 12 שרוצה שיהיה לו הכי גדול :P

כמובן שתשובות כאלו תשאירו ביניכם לפרטי או שתשכירו חדר.

הדיון ישאר פתוח לרגע זה עד הספאם הבא,לאחר מכם אתם יודעים מה יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה לבצע בדיקות שונות ומשונות. אני בעניין.

אבל לפני ביצוע " פרנקשטיין " , אני מחפש קצת יותר מידע, אני לא אוהב להתחיל מאפס.

אחד הדברים שיותר מעניינים אותי לפני שאני קופץ למים הוא עניין התצוגה בריבוי מסכים.

אני יודע איך SLI מתנהג וכן איך CF מתנהג ומכיוון שבשני המקרים יש שני כרטיסים עם אותה פלטפורמה, התקשורת בניהם ואיכות התמונה המוצגת

היא זהה. ( אלה אם יש שני מסכים שונים )

מה קורה בהייבריד ?

איך הם מדברים אחד עם השני ( כמובן מע.ההפעלה והדרייבר אבל ... ) ?

אם אני רואה סרט או משחק משחק על כמה מסכים, איך זה יראה ?

כדי שיהיה ברור, אני מדבר על שלושה או יותר מסכים. כי שתיים אפשר לחבר לכל כרטיס בנפרד ואז אין בעייה.

מבדיקות וניסויים של איכות התצוגה, ATI ו NV , מציגים סרטים ומשחקים בצורה שונה. יש הבדל באיכות.

הנה לדוגמה כתבה משנה שעברה שבדקה AVIVO HD מול PUREVIDEO HD ( הם השתמשו גם בכרטיסים מדור קודם ולא בדיוק שווים וכמובן, כל אחד לחוד )

http://www.driverheaven.net/reviews.php?reviewid=552&pageid=1

שאלות שאלות ...

להרכיב הייבריד כזה צופן כמה יתרונות מעשיים כמו הגישה לכל העולמות אבל יש הרבה דברים ... מעורפלים

אתה יודע מה ? צץ לי פיתרון ... ארבעה חיבורי DVI על כרטיס אחד והכרטיס השני לא מחובר לכלום ... אני פשוט מת עלי.

אבל יש מעט מאוד כרטיסים עם ארבעה חיבורים ... עולם אכזר ...

או לחילופין, שלושה סלוטים של PCIe , שתיים ל CF או SLI והשלישי לכרטיס של החברה שנייה ... קטעים איתי

או ... Triple Head 2 Go ...

שמישהו יעצור לי את המוח ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s05:

רוצה להבהיר את השאלה ? ( אולי לא אכלתי מספיק על הבוקר )

דוגמאות רלוונטיות גם טוב.

אה. או.קיי, הבנתי. קורה, לפעמים נתקע לי המוח.

למה שיעשו דבר כזה ? זו תהיה התאבדות כלכלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם היו עושים כזה דבר במכוון הם היו מאבדים נתח שוק לצ'יפסטים והיו חוטפים על הראש מביקורות ולקוחות.

אל תשכח שהם גם מייצרים צ'יפסטים למעבדים של .

ייתכן שיש יתרון מסויים בלשים על (אפילו יש איזו אופציה בביוס) אבל יש הבדל בין זה לבין סירוס כרטיסים מתחרים.

את אותה השאלה אפשר לשאול לגבי צ'יפסטים של AMD/ATI בשילוב כרטיס . לא אמורה להיות שום בעייה לפי מיטב ידיעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, אבל למרות המומחיות של SyndromE אני לא רואה בו כגורם אובייקטיבי כל כך.

בכל התגובות שלו, הוא מבטא פאנבויזם רציני של .

וזה בסדר זכותו, ואולי לNvidia יש יותר טובה ומתקדמת, אך אין לפסול את ATI.

כרטיסי הדור הנוכחי מציעים ביצועים זהים +- בשתי החברות, עם העדפה של משחקים מסוימים לפה או לפה.

ורק לפרוטוקול, אני לא פאנבוי של ATI, אין לא כרטיס של ATI, לא היה, אני פשוט נגד הפסילה מראש של חברה שעד עכשיו הוכיחה את עצמה כטובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...